۱۶ ایده برای دکوراسیون قفسه آشپزخانه

16 ایده برای دکوراسیون قفسه آشپزخانه

دکوراسیون قفسه آشپزخانه | ۱۶ ایده جذاب برای چیدمان دکوراسیون قفسه آشپزخانه

دکوراسیون قفسه آشپزخانه ، از مهم ترین بخش های هر آشپزخانه است. قفسه آشپزخانه نه تنها باعث زیبایی و صرفه جویی در فضای آشپزخانه میشود بلکه نظم و ترتیب را هم در آشپزخانه به وجود می آورد. دکوراسیون قفسه آشپزخانه میتواند انواع مختلفی داشته باشد و ما در این مقاله به ۱۶ نوع از آن اشاره کرده ایم.

قفسه های آشپزخانه، از جمله وسایلی هستند که استفاده از آنها علاوه بر زیبایی، در فضای آشپزخانه نیز صرفه جویی می‌کند و نظم و ترتیب خاصی به اقلام و ظروف مورد استفاده شما در آشپزخانه میبخشد. بنا به چیدمان و رنگ بندی هر آشپزخانه، میتوان از انواع دکوراسیون قفسه آشپزخانه استفاده کرد. قفسه های ساده، آهنی، چوبی و غیره از جمله این موارد هستند‌.با داشتن یک دکوراسیون قفسه آشپزخانه اصولی و مدرن، نظم و زیبایی را در محیط آشپزخانه خود حس کنید و دیگر نگران پیدا کردن ظروف و اقلام مورد نیاز خود نباشید چراکه این قفسه ها بهترین وسیله برای نگهداری این ظروف به شمار می‌رود. ما در این مقاله به معرفی ۱۶ دکوراسیون قفسه آشپزخانه مدرن و زیبا پرداخته ایم. امیدواریم از این مطلب استفاده کنید. با آریان معماری همراه شوید.

 

بهترین استفاده از رنگ - 16 ایده برای دکوراسیون قفسه آشپزخانه
بهترین استفاده از رنگ

بهترین استفاده از رنگ

برای این دکوراسیون قفسه آشپزخانه، صاحب خانه از یک درب فانتزی سبز رنگ استفاده کرده است و در قفسه ها، بطری ها و ظرف های موردنیاز را چیده است. همچنین یک میز سبز رنگ کوچک را نیز به عنوان میز آشپزخانه بکار گرفته است. رنگ صفحات و طبقات قفسه نیز سفید درنظر گرفته شده است که باعث به نما آمدن محتویات درون قفسه میشود و از جمله دکوراسیون قفسه آشپزخانه های ساده و سبک است.

 

بهترین استفاده از قفسه های بالای سینک ظرفشویی - 16 ایده برای دکوراسیون قفسه آشپزخانه
بهترین استفاده از قفسه های بالای سینک ظرفشویی

بهترین استفاده از قفسه های بالای سینک ظرفشویی

استفاده از قفسه های نگهدارنده ظروف بالای سینک ظرفشویی آشپزخانه، نه تنها در فضای اشغال شده آشپزخانه صرفه جویی میکند بلکه باعث زیبایی و مرتب به چشم آمدن نمای کلی آشپزخانه میشود. در این سبک از دکوراسیون قفسه آشپزخانه سادگی و استحکام حرف اول را میزند.

 

بهترین استفاده از تصاویر پس زمینه - 16 ایده برای دکوراسیون قفسه آشپزخانه
بهترین استفاده از تصاویر پس زمینه

بهترین استفاده از تصاویر پس زمینه

یکی از بهترین ایده ها برای زیباتر بنظر آمدن دکوراسیون قفسه آشپزخانه، استفاده از کاغذ دیواری برای پشت آن است. ایده ای که ما به شما پیشنهاد میکنیم، استفاده از رنگ های روشن و طرح های فانتزی است. همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید، یک طرح فانتزی ( شبیه تکه های یک پیتزای خوشمزه! ) که با رنگ آبی فیروزه ای روی دیوار نقش بسته اند، نمایی زیبا به این دکوراسیون قفسه آشپزخانه بخشیده اند.

 

 

بهترین استفاده از فضای عمودی - 16 ایده برای دکوراسیون قفسه آشپزخانه
بهترین استفاده از فضای عمودی

بهترین استفاده از فضای عمودی

گوشه های آشپزخانه خود را با قرار دادن سطح و جارو در آن هدر ندهید. قفسه های بلند چوبی و زیبا بهترین ایده برای استفاده در این مکان است. این قفسه های دو متریکه به صورت L طراحی شده اند، میتوانند در کنج آشپزخانه شما بکار روند و شما وسایل و اقلام مورد استفاده تان مثل بطری ها، ظرف های حبوبات، سبدها و غیره را روی آن قرار دهید. سبک و استایل این نوع از دکوراسیون قفسه آشپزخانه، چوبی و به رنگ قهوه ای روشن میباشد که ایده های فوق العاده جهت استفاده در آشپزخانه هایی با رنگ و تم مشکی و سفید میباشد.

 

بهترین استفاده از کاشی های ریلی - 16 ایده برای دکوراسیون قفسه آشپزخانه
بهترین استفاده از کاشی های ریلی

بهترین استفاده از کاشی های ریلی ( راه آهنی )

جذابیت خاصی که این سبک از کاشی ها به خود اختصاص داده اند، باعث شده در کوچه و خیابان نیز موارد استفاده از این کاشی ها را مشاهده کنیم. یکی از مکان هایی که طرفداران این کاشی های ساده ریلی برای بکارگیری انتخاب کرده اند، دیوار آشپزخانه و پس زمینه قفسه های شلف و نگهدارند وسایل است. این ایده، ایده بسیار خوب و ساده ای است که به علت سادگی و زیبایی خاصی که دارد، میتوان در تمام آشپزخانه ها از آن استفاده کرد و نمایی چشم نوار در دکوراسیون قفسه آشپزخانه به وجود آورد.

 

بهترین جزئیات سفارشی - 16 ایده برای دکوراسیون قفسه آشپزخانه
بهترین جزئیات سفارشی

بهترین جزئیات سفارشی

این فضای غیر متعارف دارای یک دیوار با طرح مرکبات وجود دارد که بسیار جذاب و زیبا است. نکته جالب این دیوار این است که این مرکبات با دست نقاشی شده اند و همین امر فضایی شاد و فانتزی در آشپزخانه ما بوجود می آورد. شما هم اگر دوست دارید از طرح های این چنین در آشپزخانه و برای پشت دکوراسیون قفسه آشپزخانه خود بهره ببرید، با مشاوران آریان معماری در ارتباط باشید تا شما را در داشتن بهترین سبک از این دکوراسیون کمک کنند.

 

بهترین استفاده از کمد قدیمی - 16 ایده برای دکوراسیون قفسه آشپزخانه
بهترین استفاده از کمد قدیمی

بهترین استفاده از کمد قدیمی

یکی از بهترین ایده هایی که میتوان برای آشپزخانه های کلاسیک ارائه کرد، استفاده از کمدها و گنجه های قدیمی به عنوان قفسه آشپزخانه است. این نوع از دکوراسیون قفسه آشپزخانه به دلیل زیبایی و حس کلاسیکی که به آشپزخانه القا میکند، مورد توجه بسیاری از طراحان دکوراسیون و دوستداران این سبک قرار گرفته است. قرار دادن سبدهای توری و ظرف های فلزی برای گذاشتن اقلام موردنیاز شما نیز از کارهایی است که پیشنهاد میشود در این سبک انجام دهید. همچنین شما میتوانید کتاب های موردعلاقه خود و برگه های یادآوری را در این کمد کلاسیک قرار دهید و از آنها برای زندگی روزمره تان استفاده کنید.

 

بهترین استفاده از چوب طبیعی - 16 ایده برای دکوراسیون قفسه آشپزخانه
بهترین استفاده از چوب طبیعی

بهترین استفاده از چوب طبیعی

ردیف های مملو از شیشه های تمیز و یکدست چیده شده در قفسه هایی از جنس چوب طبیعی، نمایی جذاب و خیره کننده در دکوراسیون قفسه آشپزخانه ما ایجاد میکند. این سبک از چیدمان، حالت مدرنیته و امروزی به آشپزخانه ما میدهد و به دلیل سادگی و طبیعی بودن آن، میتوان در تمام دکوراسیون های آشپزخانه آن را بکار برد. ما به شما استفاده از این ایده را پیشنهاد میکنیم و اگر شما خواهان این دکوراسیون قفسه هستید ولی در طراحی و اجرای آن مشکل دارید، میتوانید با شماره های قرار گرفته روی سایت تماس گرفته و از مشاوران آریان معماری کمک بگیرید.

 

 

بهترین استفاده از لوازم جانبی - 16 ایده برای دکوراسیون قفسه آشپزخانه
بهترین استفاده از لوازم جانبی

بهترین استفاده از لوازم جانبی

استفاده از سبد های حصیری در یک دکوراسیون قفسه، باعث ایجاد فضایی زیبا و نمایی متحد میشود . این سبد های حصیری استحکام کافی برای نگهداری ظرف های حبوبات و بطری های شیشه ای و اقلام مورد نیاز آشپزی را دارند .

 

بهترین استفاده از یک تخته چوبی سیاه - 16 ایده برای دکوراسیون قفسه آشپزخانه
بهترین استفاده از یک تخته چوبی سیاه

بهترین استفاده از یک تخته چوبی سیاه

استفاده از یک تخته چوبی سیاه به عنوان پس زمینه یک دکوراسیون قفسه آشپزخانه ، ایده بسیار جالب و زیبایی است که میتوانید از آن در آشپزخانه خود استفاده کنید.

 

بهترین استفاده از یک فضای کوچک - 16 ایده برای دکوراسیون قفسه آشپزخانه
بهترین استفاده از یک فضای کوچک

بهترین استفاده از یک فضای کوچک در دکوراسیون قفسه آشپزخانه

استفاده از ایده های مختلف برای صرفه جویی در فضا و بزرگتر به چشم آمدن آن ، یکی از راهکار های پراستفاده طراحان است. این چیدمان قفسه به شما برای رسیدن به این هدف کمک میکند. قفسه های ریلی با پس زمینه چهارخانه سیاه و سفید یکی از زیباترین ایده های دکوراسیون قفسه آشپزخانه است.

 

برچسب اسم روی ظروف قفسه - 16 ایده برای دکوراسیون قفسه آشپزخانه
برچسب اسم روی ظروف قفسه

برچسب اسم روی ظروف قفسه

استفاده از برچسب های اسم زیبا و ساده روی ظروف ، نه تنها به زیبایی آنها کمک میکند بلکه باعث شناخته شدن آنها نیز میشود .

 

قفسه کمدی برای نگهداری ظروف - 16 ایده برای دکوراسیون قفسه آشپزخانه
قفسه کمدی برای نگهداری ظروف

قفسه کمدی برای نگهداری ظروف

استفاده از یک کمد قفل دار ساده با رنگ فانتزی یک ایده بسیار جذاب و متفاوت است. کمدهایی که معمولا در دوران مدرسه از آنها استفاده می‌شد و رنگ آمیزی آنها  با یک رنگ فانتزی میتواند شما را در داشتن یک دکوراسیون قفسه آشپزخانه زیبا و متفاوت کمک کند . دکوراسیونی که علاوه بر زیبایی از استحکام بالایی نیز برخوردار است و میتوانید با خیال راحت ظروف و بطری های شیشه ای خود را در آنها نگهداری کنید.

 

 

دکوراسیون شلوغ و زیبای فانتزی - 16 ایده برای دکوراسیون قفسه آشپزخانه
دکوراسیون شلوغ و زیبای فانتزی

دکوراسیون شلوغ و زیبای فانتزی

اگر شما هم از افرادی هستید که در آشپزخانه خود از وسایل زیادی استفاده میکنید ، این دکوراسیون میتواند کمک زیادی به شما بکند. قفسه های پرتعداد بزرگ و کوچک، که میتوانید قابلمه، ظروف شیشه ای، بطری ها و اقلام مورد استفاده و حتی کتاب هایتان را در آن نگهداری کنید ‌. این دکوراسیون در خانه هایی که از آشپزخانه های کوچک بهره میبرند پیشنهاد میشود .

 

رنگ بندی طلایی - 16 ایده برای دکوراسیون قفسه آشپزخانه
رنگ بندی طلایی

رنگ بندی طلایی

ضرب آهنگ رنگ طلایی در این دکوراسیون، سبب گرم تر به نظر آمدن فضا میشود. همچنین بکارگیری یک پس زمینه با طرح کندو، در زیباتر به چشم آمدن این دکوراسیون قفسه آشپزخانه نقش مهمی ایفا میکند. این دکوراسیون را برای آشپزخانه هایی که از محیط دنج و پرگوشه ای بهره میبرند پیشنهاد میکنیم.

 

استفاده از قفسه روی درب یخچال - 16 ایده برای دکوراسیون قفسه آشپزخانه
استفاده از قفسه روی درب یخچال

استفاده از قفسه روی درب یخچال

استفاده از قفسه در درب یخچال از جمله ایده های جالب و کارامد در اشپزخانه می‌باشد . این دکوراسیون علاوه بر صرفه جویی زیادی که در فضا می‌کند باعث متفاوت شدن آشپزخانه شما نیز میشود. استفاده از قفسه نگهدارنده وسایل روی درب یخچال از جمله ایده هایی است که پیشنهاد میکنیم آن را امتحان کنید.

 

همانطور که در این مقاله خواندید و مشاهده کردید، انواع مختلفی از دکوراسیون قفسه آشپزخانه وجود دارد که شما میتوانید بسته به نوع سلیقه و چیدمان آشپزخانه خود از آنها استفاده کنید. برخی از این دکوراسیون ها مناسب آشپزخانه های بزرگ و برخی مناسب آشپزخانه های کوچک هستند اما چیزی که در کل مهم است، نقش مفید این قفسه ها در زیبایی آشپزخانه و نظم و ترتیب اقلام در آن است. این نوع قفسه ها علاوه بر اینکه سبب زیبایی و چشم نوازی آشپزخانه شما میشود، سبب مرتب شدن و بازتر به نظر آمدن محیط نیز میباشد.

 

گروه معماری آریان با سالها تجربه در امور طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی و با بهره گیری از متخصصین این حوزه ، به شما در داشتن یک دکوراسیون قفسه آشپزخانه زیبا و کاربردی کمک میکند. برای مشاوره و سوالات دیگر ، با شماره تلفن های موجود در سایت در تماس باشید.

 

منبع : Countryliving

 

علیرضا شاکری

علیرضا شاکری، مدیر محتوا، گرافیست و طراح سایت هستم . حدود 7 ساله در زمینه های مختلف در فضای مجازی فعالیت میکنم .

اضافه کردن نظر