معماریان مگ

10 ایده جذاب و کاربردی برای سازماندهی ورودی خانه

سازماندهی ورودی خانه
سازماندهی ورودی خانه

سازماندهی ورودی خانه | با این 10 روش، ورودی خانه تان را به بهترین شکل سازماندهی کنید

سازماندهی ورودی خانه و ایجاد نظم و ترتیب در آن، مسئله مهمی است که در خانه باید به آن توجه کنیم. شلوغی و بی نظمی در این قسمت از خانه می تواند نمای کل خانه را بد کند. راه های زیادی برای سازماندهی ورودی خانه وجود دارد. ما در این مطلب به بررسی 10 ایده جهت سازماندهی ورودی خانه پرداخته ایم. تحریریه وبسایت معماریان از شما همراهان عزیز دعوت می کند تا پایان این مطلب همراه ما بوده و اگر نظر، پیشنهاد و یا انتقادی نسبت به این مقاله و یا نحوه عملکرد سایت دارند، از طریق فرم نظرات زیر مطلب به اطلاع ما برسانند.

 

قرار دادن یک میز مناسب و زیبا در ورودی خانه

شاید مهم ترین کار و به نوعی اولین قدم در سازماندهی ورودی خانه، قرار دادن یک میز مناسب جهت قرار دادن وسایل روی آن است. این میز بایستی در نزدیکی درب ورودی خانه قرار داده شود تا بتواند مورد استفاده قرار بگیرد. بهترین استفاده ای که از این میز می توان کرد، این است که هنگامی که شخصی وارد منزل شد، می تواند هرچیز که در دست دارد را روی این میز گذاشته و در سایر محل ها رها نکند. این ایده باعث ایجاد نظم در فضای کلی خانه شده و علاوه بر زیبایی خاصی که دارد، فضای کمی را نیز اشغال می کند. شما همچنین می توانید از میزهای کشوردار استفاده کنید تا فضای ذخیره سازی بیشتری در اختیار داشته باشید.

قرار دادن یک میز مناسب و زیبا در ورودی خانه - سازماندهی ورودی خانه
قرار دادن یک میز مناسب و زیبا در ورودی خانه

 

 

محلی را جهت آویزان کردن لباس ها و وسایل تک تک افراد خانواده مشخص کنید

نصب چوب لباسی و گیره هایی جهت آویزان کردن و نگهداری لباس های اعضای خانواده، ایده ای است که در نزدیکی درب ورودی و در راستای سازماندهی ورودی خانه می توان انجام داد. با انجام این ایده، دیگر نگرانی این که لباس ها در سطوح مختلف خانه پخش شوند را نداشته باشید. برای انجام این کار، سعی کنید حدالامکان از قلاب های مستحکم استفاده کنید تا توان نگهداری کت شما به همراه وسایل درونش را داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است با افزایش تعداد لباس های شما، رخت آویز شکسته و مورد استفاده قرار نگیرد. همچنین برای اینکه کودکان نیز بتوانند از این وسیله استفاده کنند، ارتفاع آن را کمی پایین تر بیاورید.

محلی را جهت آویزان کردن لباس ها و وسایل تک تک افراد خانواده مشخص کنید - سازماندهی ورودی خانه
محلی را جهت آویزان کردن لباس ها و وسایل تک تک افراد خانواده مشخص کنید

 

تعبیه یک جاکفشی جادار و در عین حال زیبا برای نظم و ترتیب دادن به کفش ها

هنگامی که از بیرون وارد خانه می شوید، می توانید کفش هایتان را به صورت ردیفی و مرتب در گوشه ای قرار دهید. این کار شاید مرتب باشد اما اصلا روش خوبی برای نگهداری کفش های شما نیست. بهترین کاری که برای نگهداری کفش هایتان می توانید انجام دهید این است که آن ها را در یک جاکفشی خوب و جادار قرار دهید. استفاده از جاکفشی هایی با تعداد طبقات بالا، فضای بیشتری را به شما می دهد تا تعداد بیشتری کفش در آن بگذارید. از جاکفشی می توان زیر چوب لباسی های نصب شده در ابتدای ورودی استفاده کرد.

تعبیه یک جاکفشی جادار و در عین حال زیبا برای نظم و ترتیب دادن به کفش ها - سازماندهی ورودی خانه
تعبیه یک جاکفشی جادار و در عین حال زیبا برای نظم و ترتیب دادن به کفش ها

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون خانه تان هستید؟

طراحان دکوراسیون ما در شرکت معماریان، به کمک شما می آیند.

برای مشاوره رایگان، همین حالا با ما تماس بگیرید.

044-33472342

 

برای نظم دادن به سایر ملزومات خود در ورودی، چاره ای کاربردی بیاندیشید

همان گونه که شما برای نگهداری لباس ها و کفش هایتان ایده هایی را به کار می برید، برای نظم دادن به سایر ملزومات و وسایل تان نیز باید کارهایی انجام دهید. هر کدام از اعضای خانواده، لباس های مخصوص دارند. شال، روسری، کلاه، دستکش، جوراب و غیره وسایلی هستند که در رفت و آمد ها زیاد مورد استفاده قرار می گیرند. کاری که شما در جهت ایجاد نظم در ورودی خانه تان می توانید انجام دهید این است که تعدادی سبد در راهروی ورودی منزل تان قرار دهید تا هر یک از این وسایل به صورت جداگانه در آن قرار گیرد. همچنین می توانید روی این سبدها اسم اعضای خانواده را نوشته، تا هر شخص وسیله اش را در سبد خاص خود قرار دهد.

برای نظم دادن به سایر ملزومات خود در ورودی، چاره ای کاربردی بیاندیشید - سازماندهی ورودی خانه
برای نظم دادن به سایر ملزومات خود در ورودی، چاره ای کاربردی بیاندیشید

 

قفسه ها و طاقچه های روی دیوار، به کمک شما می آیند

طاقچه ها و قفسه هایی که روی دیوار نصب می شوند، محل ذخیره سازی خیلی خوبی را در اختیار شما قرار می دهند. مخصوصا اگر فضای ورودی خانه شما کوچک است و شما نمی توانید میزی در آن قرار دهید، به کار گیری قفسه ها می تواند به شما کمک بسیار زیادی بکند.

قفسه ها و طاقچه های روی دیوار، به کمک شما می آیند - سازماندهی ورودی خانه
قفسه ها و طاقچه های روی دیوار، به کمک شما می آیند

 

 

وسایلی مثل چتر و کلاه را در محلی مناسب قرار دهید

برای نگهداری چتر و وسایل و لوازم همراه تان، از یک سبد نگهداری در کنار درب ورودی خانه تان استفاده کنید. ارتفاع این سبد باید به قدری باشد تا وسایلی مثل چتر، در آن کاملا پوشیده شوند. جوراب، دستکش، کلاه و غیره نیز می تواند در این محفظه ها قرار بگیرد. این ایده در فصل زمستان به شما در سازماندهی ورودی خانه کمک زیادی خواهد کرد.

وسایلی مثل چتر و کلاه را در محلی مناسب قرار دهید - سازماندهی ورودی خانه
وسایلی مثل چتر و کلاه را در محلی مناسب قرار دهید

 

برای نگهداری و جلوگیری از گم شدن کلیدهایتان، فکری کنید

در هر خانه، نیاز است تا مکانی تعبیه شود که کلیدها در آن قرار گیرد. در برخی خانه ها، ظروف وسیله ای است که کلید را در آن قرار می دهند اما این وسیله کارآمد نبوده و ممکن است باعث گم شدن کلیدهایتان گردد. جاکلیدی هایی که به صورت قلابی شکل و با طرح و رنگ های گوناگون در بازار موجود است، نه تنها کلیدهای شما را نگهداری کرده و از گم شدن آن ها جلوگیری می کند، بلکه نمای زیباتری را به ورودی خانه تان می بخشد. شما می توانید از چند قلاب کلید در رنگ های مختلف استفاده کنید و هر رنگ را به عضو مشخصی از خانواده اختصاص دهید تا کلید خود را در آن قرار دهد. همچنین استفاده از جاکلیدهای آهن ربایی نیز ایده خوبی است که می توانید استفاده کنید.

برای نگهداری و جلوگیری از گم شدن کلیدهایتان، فکری کنید - سازماندهی ورودی خانه
برای نگهداری و جلوگیری از گم شدن کلیدهایتان، فکری کنید

 

به کاغذها و همچنین قبض های خانه تان نظم داده و آن ها را سازماندهی کنید

اگر تعداد نامه ها و قبض هایی که در طول روز یا در طول یک ماه دریافت می کنید زیاد است و نمی توانید آن ها را به صورت مرتب طبقه بندی کنید، بعد از گذشت مدتی در خانه تان بی نظمی و گم شدن این برگه ها اتفاق می افتد. شما می توانید از قفسه هایی جادار و مخصوص که دارای طبقه بندی مشخصی هستند برای نگهداری این برگه ها استفاده کنید. این قفسه می تواند در نزدیکی درب ورودی خانه شما قرار بگیرد.

به کاغذها و همچنین قبض های خانه تان نظم داده و آن ها را سازماندهی کنید - سازماندهی ورودی خانه
به کاغذها و همچنین قبض های خانه تان نظم داده و آن ها را سازماندهی کنید

 

 

دوچرخه خود و کودکتان را به طور منظم در ورودی خانه تان قرار دهید

ممکن است شما نیز از جمله افرادی باشید که از دوچرخه استفاده زیادی می کنید و برای رفتن به مکان های مختلف روزمره مثل خرید یا محل کار ترجیح می دهید سوار اتومبیل شخصی خود نشوید. برای اینگونه افراد، لازم است تا محلی ایجاد شود که دوچرخه در آن ها قرار گرفته و جای گذاری شود. چنین ایده ای می تواند سالن پذیرایی خانه شما را مرتب تر نشان دهد.

دوچرخه خود و کودکتان را به طور منظم در ورودی خانه تان قرار دهید - سازماندهی ورودی خانه
دوچرخه خود و کودکتان را به طور منظم در ورودی خانه تان قرار دهید (1)
دوچرخه خود و کودکتان را به طور منظم در ورودی خانه تان قرار دهید - سازماندهی ورودی خانه
دوچرخه خود و کودکتان را به طور منظم در ورودی خانه تان قرار دهید (2)

 

آینه، یکی از ملزومات بسیار کاربردی برای سازماندهی ورودی خانه

بودن آینه در هر فضایی، می تواند باعث انعکاس نور در محیط شود و فضا را روشن تر از پیش کند. همچنین این وسیله در سالن های پذیرایی کوچک، باعث بزرگتر دیده شدن محیط می شود. البته برای اینکه این حالت رقم بخورد، نیاز است از آینه های بزرگ استفاده شود. همچنین وجود یک آینه در نزدیکی درب ورودی خانه، از نظر کاربردی نیز برای شما بسیار مفید خواهد بود و می تواند هنگام آماده شدن برای خروج از خانه یا آرایش کردن و مرتب کردن وضع ظاهری تان، کمک بسیار خوبی برایتان باشد.

آینه، یکی از ملزومات بسیار کاربردی برای سازماندهی ورودی خانه - سازماندهی ورودی خانه
آینه، یکی از ملزومات بسیار کاربردی برای سازماندهی ورودی خانه

 

طراحی دکوراسیون داخلی منزل و سازماندهی ورودی خانه توسط شرکت معماری آریان

همانطور که در این مقاله نیز به آن اشاره شد، ورودی هر خانه از اهمیت زیادی برخوردار است. این قسمت از خانه اگر نمای خوبی نداشته باشد ممکن است دکوراسیون کل خانه آسیب ببیند. بنابر این نیاز است تا ورودی خانه تان به دست دکوراتورهای مجربی ساخته شود که شغل شان این بوده و مهارت زیادی در طراحی دکوراسیون محیط های مختلف دارند.

شرکت معماریان، با بیش از یک دهه سابقه موفق در امر طراحی و معماری پروژه های گوناگون، توانسته است در طول این مدت ده ها نمونه کار مختلف را به نام خود ثبت کند. این شرکت با شعار کسب رضایت حداکثری مشتریان و با هدف ایجاد بهترین عملکرد در پروژه ها، خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه کند؛ مهم ترینِ این خدمات معماری، ساخت و طراحی فضاهای گوناگون است. این خدمات به صورت کاملا اختصاصی است که توسط متخصصین مجرب که در راس آن ها مهندس آریان قرار دارد انجام می شود.

 

منبع: houzz

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر