معماریان مگ

5 ایده برای سازماندهی سریع دفتر کار خانگی

سازماندهی دفتر کار خانگی
سازماندهی دفتر کار خانگی

سازماندهی دفتر کار خانگی | با کمک این ایده ها، دفتر کار خانگی خود را سازماندهی کنید

سازماندهی دفتر کار خانگی باعث ایجاد نظم و ترتیب بیشتر در این محیط می شود. با ایجاد نظم در محیط، کارها سریع تر انجام می شود و آرامش کاری فراهم می شود. برای سازماندهی دفتر کار خانگی نیاز است تا اصلاحاتی را در دکوراسیون اتاق انجام دهیم. در این مطلب، 5 راه سریع برای سازماندهی دفتر کار خانگی را معرفی و بررسی کرده ایم. از شما همراهان عزیز و متحرم معماریان دعوت می کنیم تا پایان همراه ما بوده و اگر نظری راجع به این مقاله دارید از طریق بخش نظرات انتهای مطلب با ما در میان بگذارید.

 

مقدمه ای بر مقاله سازماندهی دفتر کار خانگی

دفتر کار خانگی مفهومی است که پس از ظهور دنیای مجازی به کلی متحول و دچار تغییرات شد و به چیزی فراتر از میزی خاکستری در گوشه ی دفتر تبدیل شد. اکنون بسیاری از کارفرماها کارمندان خود را تشویق می کنند که در خانه شان کار کنند و به طراحان و هنرمندان توصیه می شود که در فضاهایی که خود خلق کرده اند کار کنند. در این بخش قصد داریم به بررسی طراحی داخلی و سازماندهی دفتر کار خانگی بپردازیم. بی شک هر کس که در این دفاتر کار می کند انسان خوش شانسی است.

فضای مناسب برای بخش های مختلف

ایجاد فضای مناسب برای تمام بخش ها و قسمت ها، نکته ای است که در سازماندهی دفتر کار خانگی تاثیر به سزایی دارد. محل رایانه ها، میز های اداری، فضای ذخیره سازی فایل و پوشه های اداری و اسناد تجاری در کنار قفسه های نگهدارنده وسایل و غیره بخش هایی است که در این زمینه قرار می گیرد. همچنن نیاز است که در هر دفتر تجاری، تعدادی مبلمان تعبیه شود تا مشتریان و خود فرد در هنگام خستگی روی آن نشسته و استراحت کند.

فضای مناسب برای بخش های مختلف - سازماندهی دفتر کار خانگی
فضای مناسب برای بخش های مختلف

 

 

ایجاد مراکز مختلف در اتاق

یک دفتر تجاری خوب و استاندارد دارای سه بخش است که هر کدام فعالیت های مخصوص خود را دارد.

بخش اداری و کار: شامل فضای کار، رایانه، دفاتر اداری و تجاری، ملزوماتی مثل پرینتر، دستگاه کپی و غیره است.

بخش بایگانی و مرجع: که اسناد، مدارک، دفاتر، پوشه ها، پرونده ها و هر آن چه باید به صورت بایگانی‌ انباشته شود، در این قسمت قرار می گیرد.

بخش عرضه: این بخش شامل کاغذها و لوازم اداری است که ارتباط با مشتریان را پوشش می دهد و یکی از بخش های مهم هر دفتر تجاری می باشد.

ایجاد مراکز مختلف در اتاق - سازماندهی دفتر کار خانگی
ایجاد مراکز مختلف در اتاق

 

 

شرکت معماریان، مجری پروژه های طراحی دکوراسیون دفتر کار خانگی شما

با نازل ترین قیمت و بالاترین کیفیت

برای مشاوره رایگان، همین حالا با ما تماس بگیرید.

044-33472342

 

محل مناسب برای سخت افزار و لوازم جانبی

یکی از راز های سازماندهی دفتر کار خانگی که تاثیر بسیار زیادی در تسریع انجام کارها و همچنین ایجاد نظم در فضای دفتر کار دارد، قرار دادن هر وسیله در جای مناسب خود است. به این شکل که وسیله هایی را که استفاده بیشتری نسبت به دیگر ملزومات دارد، دم دست تر بوده و دسترسی به آن آسان تر باشد. وسیله هایی که کمتر‌ مورد استفاده قرار می گیرند نیز، در قفسه های دیگر قرار بگیرند. برای مثال، در یک دفتر تجاری پرینتر نقش مهم و کاربردی ای را ایفا می کند و بسیار استفاده می شود.

بهترین کار این است که پرینتر را در‌ قسمت جلوی میز قرار داده تا به راحتی قابل دسترس‌ باشد و گلدان ها را در قسمت های دیگر اتاق قرار دهیم تا جلوی‌ دست و پا را نگیرد.

محل مناسب برای سخت افزار و لوازم جانبی - سازماندهی دفتر کار خانگی
محل مناسب برای سخت افزار و لوازم جانبی

 

 

سازماندهی کابل ها و سیم ها

تجهیزات و ملزومات کامپیتری که سیم و کابل نیز یکی از آن هاست، در صورتی که به خوبی مرتب نشوند می تواند بسیار آزار هنده باشد. در این بخش از مقاله “سازماندهی دفتر کار خانگی” به شما راهکارهایی را نشان خواهیم داد که به کمک آن ها، سیم و کابل و تجهیزات کامپیوتری دفتر کار تان را سازماندهی کنید.

اولین ایده برای سازمان دهی سیم و کابل های دفتر کار خانگی، این است که روی هر سیم، برچسب و نشانی قرار دهید که به کمک آن بتوان فهمید که آن کابل یا سیم متعلق به کدام قسمت است. سیم های تأمین برق بسیار مهم هستند و سعی کنید آن ها را به خوبی نشانه گذاری کنید.

سیم های مرتبط باهم را در یک دسته بندی قرار دهید تا به هم گره نخورند. برای مثال سیم ضبط و اسپیکر همگی در یک راستا قرار دارند و بهتر است به صورت خوشه ای در کنار هم قرار بگیرند.

محافظ های الکترونیکی

از محافظ های الکترونیکی برای تجهیزات برقی خود استفاده کنید. این محافظ ها علاوه بر مراقبت و ایجاد امنیت برای تجهیزات برقی شما، زیبایی ظاهری را نیز برای دفتر کار خانگی شما فراهم می کند. محافظ های اصل با کیفیت های خوب و عمر مفید بالا، با قیمت های اندک در بازار موجود است. این محافظ ها ولتاژ جریان برق را کنترل کرده و‌ باعث افزایش طول عمر کابل ها و لوازم برقی تان می شود.

محل نگهداری سی دی

همچنین وجود قسمت هایی‌ برای قرار دادن CD و DVD و همچنین تجهیزاتی مثل پاک کننده ها، قاب های نگهدارنده و غیره نیز به ایجاد نظم و ترتیب و سازماندهی دفتر کار خانگی کمک زیادی می کند.

تمیز کردن صفحه مانیتور

برای تمیز کردن یک صفحه تلویزیون یا مانیتور در دفتر کار خانه، از یک پارچه بدون برجستگی مانند یک تی شرت قدیمی استفاده کنید. اسپری کردن صفحه مانیتور با آب (به جای تکان دادن دستمال خیس روی مانیتور و تلویزیون خود) ایده بهتری است. هرگز از مواد ساینده بر روی صفحه استفاده نکنید. هرگز پاک کننده پنجره را برای تمیز کردن یک صفحه کامپیوتر استفاده نکنید.

سازماندهی کابل ها و سیم ها - سازماندهی دفتر کار خانگی
سازماندهی کابل ها و سیم ها

 

ایجاد یک منطقه برای دسترسی کاغذها

برای اسناد و مدارکی که نیاز به دسترسی فوری دارند، پوشه هایی در نظر‌ بگیرید تا در انجام کارها سرعت داشته باشید. این پوشه ها می توانند بر اساس ماه، سال، مشتریان، کالاهای مختلف و غیره دسته بندی شوند. همچنین شما می توانید یک سیستم در نظر بگیرید تا اسناد و مدارکی که بایگانی کرده اید را به صورت منظم طبقه بندی کنید. این کار‌ کمک زیادی به دفتر‌ کار خانگی می کند تا نظم و ترتیب در آن بیشتر دیده شود.

ایجاد یک منطقه برای دسترسی کاغذها - سازماندهی دفتر کار خانگی
ایجاد یک منطقه برای دسترسی کاغذها

 

 

معماری و طراحی دکوراسیون دفتر تجاری توسط شرکت معماریان

آتلیه معماری و طراحی دکوراسیون معماریان از سال ۱۳۸۶ و با هدف کسب رضایت مشتری در مرحله اول پا به عرصه طراحی دکوراسیون و معماری گذاشت و تا به امروز با انجام ده ها پروژه موفق و ثبت نمونه کارهای قابل قبول، رضایت حداکثری مشتریان خود را بدست آورده است. این گروه با بهره مندی از متخصصین حوزه معماری، با پیاده سازی یک طرح اصولی و اجرای آن به بهترین شکل ممکن، توانسته است اعتماد مشتریان خود را بدست آورد. یکی از خدماتی که این گروه در حیطه فعالیت های خود به مشتریان عزیز ارائه می نماید، طراحی دکوراسیون داخلی دفتر تجاری است. برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه اجرای کار، با استفاده از راه های ارتباطی سایت، با اپراتور های شرکت در ارتباط باشید.

تماس با شرکت معماریان

شرکت معماریان، یکی از با سابقه ترین شرکت های معماری و طراحی دکوراسیون در کشور است. شما بازدیدکننده گرامی اگر مایل به همکاری با شرکت ما بوده و یا پیشنهاد پروژه ای دارید، می توانید با شماره دفتر مرکزی ما تماس گرفته و با اپراتورهای ما در ارتباط باشید. همچنین اگر پیشنهاد، انتقاد و یا مشکلی راجع به این مطلب و دیگر مطالب سایت در نظر دارید، و یا قصد ارسال پروژه جدیدی را به ما دارید، از طریق لینک تماس با ما به اطلاع ما برسانید.

این مقاله، به صورت اختصاصی در تحریریه شرکت معماریان تهیه شده است. از اینکه تا پایان همراه ما بودید از شما متشکریم؛ شما می توانید از مقالات دیگر سایت نیز دیدن نمایید و در صورت نیاز به همکاری، از طریق لینک های موجود با ما در ارتباط باشید.

منبع: hgtv

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر