معماریان مگ
چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه های اپن

۱۰ ایده برای چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه های اپن

دکوراسیون آشپزخانه های اپن و آشپزخانه های آمریکایی از سخت ترین نوع دکوراسیون هاست. این اشپزخانه ها، به دلیل اینکه از سالن پذیرایی یا نشیمن جدا نیستند و مرزی بین آنها نیست، باید طوری طراحی شوند که هم داخل آشپزخانه یک طرح کلی داشته باشد و هم با سالن و نشیمن همخوانی و سازگاری داشته باشد. به همین دلیل، انتخاب مبلمان، نوع طراحی و چیدمان در این نوع آشپزخانه ها می تواند شما را کمی اذیت کند.

برای پیدا کردن راه چاره این مشکلات توصیه می کنیم این مطالب را مطالعه کنید. اگر در طراحی دکوراسیون خانه تان، شما هم این مشکل را دارید که چگونه آشپزخانه بزرگ خانه ام را طراحی کنم؟ زیباترین طراحی دکوراسیون را چگونه می توانم برای خانه ام انجام دهم؟ ما راه حل همه این ها را برای شما ارائه خواهیم داد.

 

چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه های اپن

دکوراسیون آشپزخانه های اپن ، قسمتی از دکوراسیون سالن پذیرایی

برای اینکه آشپزخانه اپن شما قسمتی از سالن است، باید تونالیته رنگ ها در آشپزخانه (مثلا رنگ کابینت ها) و سالن نزدیک بهم وهمخوانی داشته باشد. باید با یک دیزاین عالی و چیدمان مناسب، یک آشپزخانه بی نظیر ایجاد کنید. با این طراحی میتوانید صاحب یک آشپزخانه که با دکوراسیون اطرافش نیز سازگار است، شوید.

چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه های اپن

چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه های اپن

آشپزخانه های شفاف

با طراحی گوشه ای از خانه خود به عنوان آشپزخانه، شاهکارهای زیبایی می توانید انجام دهید. اگر آشپزخانه شما ساده نیست، می توانید با استفاده از اپن به عنوان یک مرز مجازی بین آشپزخانه و سالن پذیرایی، یک محیط نیمه مستقل در آشپزخانه ایجاد کنید. با روشنایی های خاص، میز غذاخوری و … می توانید یک آشپزخانه اپن دلباز، ایجاد کنید.

آشپزخانه های شفاف و دکوراسیون آشپزخانه های اپن

آشپزخانه های شفاف و دکوراسیون آشپزخانه های اپن

جزیره های دلباز در آشپزخانه

اگر قرار است، آشپزخانه و سالن پذیرایی در کنار هم و یکجا باشند، استفاده از جزیره در دکوراسیون آشپزخانه های اپن، توصیه می شود. همانطور که در عکس می بینید، باید آشپزخانه و سالن پذیرایی بهم مرتبط باشند. می توانید از جزیره به شکل یک کتابخانه یا منطقه نمایش، برای همخوانی با محیط سالن پذیرایی، استفاده کنید. با استفاده از تونالیته های سفید می توانید یک آشپزخانه دلباز و مفرح و مرتبط با پذیرایی، ایجاد کنید.

 جزیره در دکوراسیون آشپزخانه های اپن

استفاده از جزیره، با دلباز کردن محیط بهترین نتیجه را در دکوراسیون آشپزخانه های اپن ایجاد می کند. شما می توانید با قرار دادن اجاق گاز رو میزی و یک هود بالای آن، یا سینک ظرفشویی، بر روی قسمت جزیره زیبایی آشپزخانه را دوچندان کنید؛ با این کار همچنین جزیره را به یک قسمت کاربردی در آشپزخانه تبدیل می کنید.

 جزیره در دکوراسیون آشپزخانه های اپن

 

 

دکوراسیون آشپزخانه های اپن به شکل گوشه

اگر ابعاد خانه شما کوچک است، همانند آشپزخانه ای که در عکس می بینید، می توانید یک آشپزخانه گوشه ی کوچک و هم چنین ساده، در گوشه ای از خانه درست کنید؛ که زیاد در چشم نباشد و در عین حال محیط را پر نشان دهد. آشپزخانه های اپن هم سبب صرفه جویی در فضا می شوند و هم با یک طراحی مناسب، می توانند یک دکوراسیون زیبا برای خانه شما به ارمغان آورند.

دکوراسیون آشپزخانه های اپن به شکل گوشه

دکوراسیون آشپزخانه های اپن باید  ساده و ظریف باشد

آشپزخانه های اپن با یک دکوراسیون ساده می توانند به زیباترین قسمت خانه تبدیل شوند. زیبایی آشپزخانه آن به سادگی آن است. استفاده از کابینت های روشن و تک رنگ، آکسسوارهای ظریف، لوستر های ساده و تکرار آنها کنار هم و… می توانند یک آشپزخانه ساده و ظریف را خلق کنند. شما هم می توانید همانند آشپزخانه ای که در عکس می بینید، یک آشپزخانه ساده و در عین حال شیک و زیبا درگوشه خانه تان خلق کنید.

دکوراسیون آشپزخانه های اپن ساده و ظریف

دکوراسیون آشپزخانه های اپن ساده و ظریف

آشپزخانه های رنگارنگ

اگر می خواهید یک اتاق کوچک را تبدیل به آشپزخانه کنید، با برداشتن دیواری که به سالن پذیرایی نگاه می کند و قرار دادن مبلمان رنگارنگ در روبرویش می توانید صاحب یک آشپزخانه کوچک اما در عین حال شیک و چشمگیر شوید. قرار دادن مبلمان رنگی در آشپزخانه هم چشم را روی کوچکی آشپزخانه می پوشاند و هم اینکه می توانید یک آشپزخانه دل نشین و مفرح داشته باشید.

آشپزخانه های رنگارنگ و دکوراسیون آشپزخانه های اپن

طراحی های متفاوت و تاثیرگذار در دکوراسیون آشپزخانه های اپن

اگر خانه شما از آجر ساخته شده، می توانید با یک طراحی موثر، آشپزخانه ای بی نظیر و زیبا خلق کنید. با گذاشتن یک میز غذاخوری که از چوب ها و تخته های قدیمی ساخته شده، روی این آجرها به عنوان یک میز هم از سالن و هم از آشپزخانه می تاند مورد استفاده قرار گیرد. بدون استفاده از کابینت هم می توانید یک آشپزخانه بسیار زیبا و دلنشین داشته باشید.

طراحی های متفاوت و تاثیرگذار در دکوراسیون آشپزخانه های اپن

 

دکوراسیون آشپزخانه های اپن بلند

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که دوست ندارید در هنگام نشسته در سالن پذیرایی منظره آشپزخانه را ببینید، آشپزخانه های بلند گزینه مناسب شما هستند. فقط با این شیوه است که می توانید به آشپزخانه ای را که در کنار سالن پذیرایی  قرار گرفته، یک روح مستقل دهبد. با این طراحی، شما هنگام خوردن غذا، بر تمام قسمت ها و سالن غذاخوری حاکم هستید و هنگامی که با دوستان تان در سالن پذیرایی نشسته اید، بهم ریختگی که در آشپزخانه به وجود آمده را پنهان کنید.

دکوراسیون آشپزخانه های اپن بلند

آشپزخانه های مینیمالیست

بیشترین طراحی هایی که در آشپزخانه های اپن صورت می گیرد، طراحی های سبک مینیمالیست است. در آشپزخانه های مینیمالیست که در این عکس نشان داده شده، با یک طراحی ساده و در عین حال زیبا هم در سالن پذیرایی یا نشیمن می توانید زیبایی و سادگی را نشان دهید و هم با آسان نمودن استفاده از آشپزخانه، زندگی خودتان را راحت تر کرده اید. طراحی به این سبک بخصوص برای خانه ها یا آشپزخانه های کوچک، همیشه نتیجه های مطلوبی می دهد؛ زیرا در این سبک با ساده سازی فضاها دیگر کوچکی فضا خیلی هم به چشم نمی آید.

آشپزخانه های مینیمالیست و دکوراسیون آشپزخانه های اپن

دکوراسیون آشپزخانه های اپن به شکل بار

با ساختن یک آشپزخانه به شکل بار در قسمتی از سالن پذیرایی و یا قسمتی از خانه که مورد استفاده قرار نمی گیرد، در این قسمت از سالن تحولی زیبا ایجاد کنید. هم چنین اسفاده از جزیره نیز آشپزخاه شما را به یک محیط کاربردی و زیبا بدل خواهد کرد.

دکوراسیون آشپزخانه های اپن به شکل بار

حالا با این نکاتی که گفتیم نوبت شماست که با سلیقه خودتان آشپزخانه اپن خانه تان را طراحی کنید. به یاد داشته باشید در عین اینکه یک فضای دلنشین طراحی می کنید، کاربری های خاصی نیز به این فضا بدهید. به این صورت همواره یک آشپزخانه اپن جذاب و کاربردی در گوشه ای از خانه تان جلب توجه می کند.

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

 

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر