معماریان مگ

معرفی 10 خانه با معماری فضای باز

معماری خانه با فضای باز
معماری خانه با فضای باز

معماری خانه با فضای باز | 10 خانه شگفت انگیز با فضای باز

معماری خانه با فضای باز سبکی از معماری است که در آن خانه ها با نقشه باز ساخته می شوند. در معماری خانه با فضای باز بخشی از فضای داخلی خانه در دسترس محیط بیرون قرار میگیرد و از خارج خانه قابل مشاهده است. ما در این مقاله به معرفی و بررسی 10 نمونه معماری خانه با فضای باز پرداخته ایم. از شما دوستان و همراهان عزیز معماریان دعوت میکنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید و در صورتی که نظر یا پیشنهادی راجع به این مطلب یا دیگر مطالب سایت دارید، از طریق بخش نظرات انتهای همین مطلب با ما در میان بگذارید.

تضاد رنگ ها در معماری خانه با فضای باز

این خانه جذاب و مدرن که در کشور دانمارک قرار دارد، توسط شرکت معماری پریموسطراحی و ساخته‌شده است. معماری نمای خارجی این خانه با استفاده از چند اتاقک چسبیده به هم انجام‌شده و داخل آن سفید و بیرون آن از چوب‌های سیاه‌رنگی تشکیل شده که حالت راه‌ راه دارد. استفاده از این نمای چوبی تیره در کنار فضای داخلی روشن، باعث ایجاد یک تضاد زیبا شده است که باعث می‌شود این خانه بزرگ‌تر از آن چیزی که واقعاً هست به نظر برسد.

تضاد رنگ ها در معماری خانه با فضای باز - معماری خانه با فضای باز
تضاد رنگ ها در معماری خانه با فضای باز

 

ترکیب کابین بتنی و چوب

با ترکیب بتن سرد و چوب گرم توسط معماران بی اِی کِی، این خانه تبدیل به محلی آرام جهت زندگی ساکنان آن شده است. پله‌ها، کابینت‌، مبلمان و دیگر ملزومات داخل خانه همگی یکپارچه هستند تا حس آرامش بیشتر در داخل خانه به جریان بیفتد. همچنین استفاده از بتن در ساخت‌ و ساز این خانه، استحکام و ایمنی را برای افراد درون خانه به ارمغان آورده است.

ترکیب کابین بتنی و چوب - معماری خانه با فضای باز
ترکیب کابین بتنی و چوب

 

 

خانه بتنی با دیواره های شیشه ای

معماران این خانه می‌دانند که استفاده بیش از حد از بتن سرد در نمای خانه، زیبایی را از آن می‌گیرد و از جذابیت‌های خانه کم می‌کند. به همین دلیل دیوار های شیشه‌ای را به این خانه اضافه کردند که همین امر موجب زیبایی بیشتر نمای بیرونی خانه شده است. همچنین خطوط تیره وکنتراست‌های الهام‌بخش این خانه، حالتی مدرن به آن بخشیده‌ که در کنار دنج بود خانه،یک ترکیب فوق‌العاده را تشکیل می‌دهد.

خانه بتنی با دیواره های شیشه ای - معماری خانه با فضای باز
خانه بتنی با دیواره های شیشه ای

 

خانه شیشه ای بین کف و سقف بتنی

ایجاد یک خانه با دیوارهای شیشه‌ای که سرتاسر محیط داخلی خانه را پوشانده‌ است، کار آسانی نیست؛ حال اگر سقف و کف این سازه از جنس بتن باشد، سخت‌تر نیز می‌شود! این منظره شیشه‌ای و بتنی توسط آلبرتو بائزا ساخته‌شده و مخصوص کسانی است که می‌خواهند در عین زیبایی و دسترسی به چشم انداز فضای اطراف، امنیت و حریم خصوصی خود را حفظ کنند. همچنین در این سبک از معماری که شیشه نقش اول را دارد، استفاده از عناصر نورانی و رنگ روشن بسیار کار آمد می باشد.

خانه شیشه ای بین کف و سقف بتنی - معماری خانه با فضای باز
خانه شیشه ای بین کف و سقف بتنی

 

خانه فلزی همانند پل

معمار ماکس ریچارد زمانی که با این محیط خیره‌کننده برای ساخت یک خانه جدید روبرو شد، آن را چالشی جذاب پیش روی خود دید که باید حداکثر تلاش خود را می کرد تا آن را با موفقیت به‌پایان برساند. اوخانه‌ای ساخت که به افراد داخل آن اجازه می‌دهد تا از جریان آب، درختان سرسبز و صخره‌هایسنگی بدون ایجاد کوچک‌ترین مشکلی لذت ببرند.

برای ساخت این خانه که از بیرون همانند سازه ای صنعتی به نظر می‌آید، پایه هایی قرار داده‌شده است که این خانه روی این پایه ها قرار گرفته‌اند. ساختار معلق این خانه روی رودخانه، حالتی پل مانند به این سازه فلزی داده است که علاوه بر زیبایی‌ منحصر به فردی که دارد، ازلحاظ امنیت نیز کاملاً تائید شده می باشد.

خانه فلزی همانند پل - معماری خانه با فضای باز
خانه فلزی همانند پل

 

 

انبار قدیمی با سقف زنگ زده

سقف‌های شیب‌دار و زنگ‌زده این خانه، تصویری دراماتیک از انبار های قدیمی غرب را در ذهن ایجاد می‌کند؛ اما با بازبینی دقیق‌تر این پروژه که توسط ریک جوی ساخته‌شده است، به مدرن بودن آن پی خواهید برد. در داخل سقف زنگ‌ زده و دیوارهای ساده این پروژه، دیوارها به‌ طور کامل از شیشه ساخته‌شده‌اند و به ساکنان اجازه می‌دهد تا از منظره‌ زیبای کوه‌ های برفی استفاده کنند. همچنین استخری در کنار این سازه وجود دارد، به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد تا پس از طی مسافت طولانی پیاده‌روی، استراحتی کوتاه در آن داشته باشند.

انبار قدیمی با سقف زنگ زده - معماری خانه با فضای باز
انبار قدیمی با سقف زنگ زده

 

شاهکار خانه کوچک و مدرن

سادگی این خانه تابستانی و معماری مرتب آن، همان چیزی است که طراح آن، تامی ویلهمسن، به دنبال آن بود. وی با استفاده از بخش‌های کوچک و ریزه‌ کاری های مهندسی‌ شده، تضمین ایجاد فضای کافی برای زندگی در این خانه را به صاحب آن داده است. این خانه برای افرادی که مایل‌ اند در تابستان در خانه‌ای دیگر اقامت داشته باشند بسیار مناسب است؛ چراکه آن‌ها معمولاً به دنبال خانه‌های کوچک‌تر هستند و این خانه نمونه خوب و مناسبی برای این کار است. همچنین نمای خارجی این پروژه، به رنگ قهوه ای روشن و جذابی است که با محیط سرسبز و طبیعی اطراف آن، هماهنگی خوبی را ایجاد کرده است.

شاهکار خانه کوچک و مدرن - معماری خانه با فضای باز
شاهکار خانه کوچک و مدرن

 

ترکیب مجلل خانه و دفتر کار

معماران آنجلو بوچی و آل وارو پونتو، برای ایجاد یک فضای کارآمد و منحصر به‌ فرد برایدفتر کار و منزل خود، از این سازه استفاده کردند که از نمونه‌های برتر معماری خانه با فضای باز است. بخش عمده‌ای از این خانه در زیر زمین پنهان‌شده و برای ساکنین آن یک حریم خصوصی مطمئن را به ارمغان آورده است. قلب این خانه نیز با نقشه باز معماری شده و اجازه می‌دهد تا نور و هوای تازه به‌ راحتی وارد محیط داخلی شود. یکی دیگر از ویژگی‌ های منحصر به‌ فرد این خانه، محیط اداری‌ ای است که در بالای خانه قرار دارد و از طریق یک پل فلزی قابل‌ دسترس می باشد. این خانه مفهوم جدیدی از سازه‌هایی که در آن‌ها خانه و محیط کار در هم ادغام‌شده‌اند، ارائه می‌دهد و تمایز بین کار وزندگی را در خود به خوبی حفظ کرده است.

ترکیب مجلل خانه و دفتر کار - معماری خانه با فضای باز
ترکیب مجلل خانه و دفتر کار

 

 

خانه هالیوودی مدرن

این خانه هالیوودی با معماری جذاب نمای خارجی خود، سازه‌ ای مدرن ایجاد کرده است که از توپوگرافی طبیعی و چالش‌برانگیزی استفاده می‌کند. طراحان این خانه، از دیوارهای حائل وشیشه‌ ای استفاده کرده تا فضای داخلی خصوصی ای ایجاد کنند که با نور و هوای تازه ترکیب‌ شده است. در طرف دیگر این ساختمان کوهستان زیبایی وجود دارد که همین امر موجب ایجادمنظره‌ ای باورنکردنی در اطراف این خانه شده که از دیوارهای شیشه‌ای قابل‌ مشاهده است.

خانه هالیوودی مدرن

خانه مسکونی چند لایه

هرکس که علاقه‌ مند به کتاب و کتابخانه باشد، این معماری جذاب و شگفت‌انگیز را که بر پایه تفکرات ادبی معمار آن ساخته‌شده، تحسین خواهد کرد. گروه معماری SP که طراحی و ساخت این خانه را برعهده‌گرفته بود، از یک کتابخانه مدرن سه طبقه‌ با نقشه باز برای دوست داران کتاب استفاده کرده است.

البته این قفسه‌ های کتاب تنها بخش‌ جذاب این خانه نیست؛ دیوارهای شیشه‌ ای و شکاف‌ هایی که در دیوار های بتنی این سازه وجود دارد، در کنار اینکه فضای باز و مدرنی را برای ساکنان به ارمغان می‌آورد، حریم خصوصی افراد داخل خانه را نیز حفظ می‌کند و درعین‌ حال باعث ورود حداکثر نور طبیعی به داخل خانه می شود.

خانه مسکونی چند لایه - معماری خانه با فضای باز
خانه مسکونی چند لایه

 

چکیده آن چه در این مقاله گفته شد :

همان‌ طور که در این مقاله نیز به آن اشاره شد، خانه‌هایی وجود دارند که قسمتی از محیط داخلی آن‌ها در معرض فضای خارجی قرار دارد و می‌توان از بیرون به آن دسترسی پیدا کرد. معماری و ساخت این خانه‌ها تفاوت خیلی زیادی با خانه های معمولی ندارد؛ فقط در طراحی بعضی بخش‌ها در نمای خارجی، می‌بایست دقت عمل بیشتری به کار گرفته شود.

این نوع خانه‌ها اکثراً در فضاهای طبیعی و سرسبز قرار دارند چراکه در شهر و محیط‌ های شلوغ و پر جمعیت شهری، استفاده از معماری خانه با فضای باز ممکن است باعث ایجاد مشکلات زیادی شود.

معماری خانه با فضای باز توسط شرکت معماریان

آتلیه معماری و طراحی دکوراسیون معماریان، با بیش از یک دهه سابقه کار در زمینه های مختلف معماری و طراحی دکوراسیون، دارای سبکی خاص در معماری در سطح کشور است که بانام مهندس معماریان شناخته می‌شود. این شرکت با بهره‌ مندی از کادری مجرب و کارکشته، آماده خدمت‌رسانی به شما مشتریان عزیز می‌باشد. خدماتی چون معماری و ساخت نمای خارجی انواع منازل مسکونی، اداری، مراکز خرید، فروشگاه و مغازه و غیره در کنار طراحی دکوراسیون داخلی انواع محیط‌ های مسکونی واداری که از جمله این خدمات است. شما همراهان عزیز معماریان نیز اگر پروژه یا طرحی داشتید که مایل بودید به کمک ما انجام شود، می‌توانید با استفاده از شماره‌های مندرج در سایت با مشاورین ما تماس گرفته و شرح درخواست خود را به زبان عامیانه با آنها در میان بگذارید.

  • شماره تلفن دفتر مرکزی : 044 – 33 47 23 42

از اینکه تا پایان همراه ما بودید، از شما متشکریم! از مقالات دیگر سایت هم دیدن کنید.

منبع : weburbanist

 

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر