تغییر استایل

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
دکوراسیون مرتب و منظم برای فضاهای اداری

دکوراسیون مرتب و منظم برای فضاهای اداری

دکوراسیون فضای اداری
دکوراسیون فضای اداری

 

مقدمه ای بر دکوراسیون فضای اداری

فضای اداری، یکی از فضاهایی است که دکور داخلی آن تاثیر زیادی روی راندمان کاری کارمندان و پرسنل اداری دارد. نحوه درست چیدمان ملزومات داخل اتاق کارمند، رییس یا مدیرعامل می تواند بر رفتار ارباب رجوع نیز تاثیر گذار باشد. از این رو مرتب بودن و نظم در فضای اداری هم باعث خیال راحت کارمندان و دوری از استرس و دغدغه های دیگر آن ها می شود، هم احساس سردرگمی و شلوغ بودن را از ارباب رجوع و کارمند دور می نماید. در مطالب گذشته سایت، به موضوعات مختلف دکوراسیون فضای اداری پرداخته بودیم. بهترین صندلی های اداری، دفترکار خانگی، دفترکار مدرن و غیره از جمله این موضوعات بوده اند. در این مطلب از معماریان مگ، به شما در چگونگی داشتن یک فضای اداری مرتب و شیک اشاره کرده ایم. تا پایان این بخش همراه ما بوده و نظرات خود را از طریق‌ فرم نظرات به اطلاع ما برسانید.

مقدمه ای بر دکوراسیون فضای اداری
مقدمه ای بر دکوراسیون فضای اداری

 

در پی تحقیقاتی که توسط پژوهشگران یک شرکت معتبر به نام کِلتون گلوبال انجام شد، مرتب و منظم بودن فضای اداری تاثیر مستقیم بر کار کارمندان دارد. به گونه ای که در این تحقیق بیش از ۷۰ درصد زنانی که روی آن ها تحقیق شده بود، اذعان داشتند فضای کار نامرتب و شلوغ فکر و ذهن آن ها را درگیر و پراسترس می کند. این رقم در کارمندان مرد به حدود ۶۰ درصد رسید که این نشان از اهمیت نظم و ترتیب در دکوراسیون داخلی دارد.

 

 

چگونگی برقراری نظم و ترتیب در دکوراسیون فضای اداری

همانطور که عرض‌ کردیم، نظم و ترتیب‌ در یک فضای اداری می تواند تا حدود زیادی روی کار و راندمان کاری کارمندان تاثیر گذار باشد. از این رو ایجاد یک فضای مرتب‌ و یک دکوراسیون منظم و با برنامه جهت پیشبرد اهداف کاری به بهترین شکل یکی از شاکله های اصلی برنمه ریزی موفق در سازمان های اداری است. برای رسیدن به این هدف، نکاتی را می‌ بایست رعایت کنید که برخی از آن ها را در این قسمت آورده ایم.

قرار دادن هر وسیله سرجای خود در دکوراسیون فضای اداری

اگر از سردرگمی بدتان می آید و دوست دارید هر وسیله ای که به دنبال آن هستید را سر وقت و بدون گشتن پیدا کنید، سعی کنید تمام وسایلتان را سر جای خود قرار دهید. در دکوراسیون فضای‌ اداری پوشه ها و فایل های مختلف زیادی با رنگ و طرح های شبیه به هم وجود دارد که وجود این وسایل می تواند فضا را شلوغ و باعث گم شدن سایر وسایل شود. مثلا فکر کنید دنبال یک خودکار روی میز هستید، اگر پوشه ها را در قفسه مخصوص خود قرار ندهید و نامرتب روی میز پخش شده باشند، خودکاری که بدنبال آن هستید پیدا نخواهد شد و ممکن است زمان طولانی صرف پیدا کردن آن شود.

نکاتی پیرامون دکوراسیون فضای اداری (1)
نکاتی پیرامون دکوراسیون فضای اداری (1)

 

تایم مشخصی را برای ایجاد نظم اختصاص دهید

شما در طول روز زمان های مختلفی‌ را صرف انجم فعالیت های گوناگون می کنید؛ اگر چیدمان دکوراسیون فضای اداری شما بسیار بی نظم و بهم ریخته است، فقط کافی است زمان کوتاهی در حد نیم ساعت الی یک ساعت در روز را صرف مرتب سازی اتاق نمایید. پس از انجام این کار، شما می توانید با خیال آسوده و بدون استرس به انجام فعالیت های روزمره تان بپردازید. همانگونه که شما تایم خاصی از روز را صرف مسواک زدن و حمام رفتن می کنید، زمانی را نیز باید به محیطی که در آن به فعالیت های کاری می پردازید اختصاص داده تا پاکیزگی فکری نیز برای شما وجود داشته باشد.

ساماندهی و مرتب سازی پوشه ها

پوشه و فایل ها در محیط اداری می تواند باعث شلوغی بیش از حد فضا شود.اگرچه دنیای امروزی به سمت دیجیتال ‌شدن پیش‌ می رود و استفاده از اسناد و مدارک الکترونیکی روز به روز در حال گسترش است ولی هنوز هم بسیاری از اسناد و مدارک اداری به صورت فایل و پوشه هایی است که جلوی دست و پا را بسیار می گیرد. بهترین راه برای کمتر شدن این اسناد و برگه های جاگیر کاغذی، الکترونیکی کردن کار اداره یا شرکت است. اگر این امکان برای شما مقدور نیست می توانید با کمک نگهدارنده های فایل و پوشه، به آن ها نظم و ترتیب داده و از گم شدن و دست و پا گیر شدن آن ها جلوگیری کنید. هنگامی که یک پوشه یا برگه را مطالعه و بررسی می کنید، بجای اینکه همانطور روی میز رهایش کنید، آن را به طور مرتب روی نگهدارنده ای که روی میزتان قرا دارد بگذارید.

نکاتی پیرامون دکوراسیون فضای اداری (1)
نکاتی پیرامون دکوراسیون فضای اداری (2)

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون فضای اداری هستید؟

ما برای شما بهترین دکوراسیون مبلمان اداری را فراهم می کنیم

برای تماس با مشاورین ما به صورت رایگان، کلیک کنید

044-33472342

 

مرتب کردن میزکار در دکوراسیون فضای اداری

میزکار یکی از آن قسمت هایی است که روی راندمان کار افراد تاثیر زیادی داشته و نظم و ترتیب آن بسیار زیاد به چشم می آید. وسایلی که می تواند روی میز کار شما قرار بگیرد، تعدادی وسیله هستند که پایه ثابت میزکارها به شمار می روند. رایانه، تلفن ثابت، پرینتر و نگهدارنده خودکار، معمولا از جمله وسایلی هستند که روی میز اداری قرار می گیرند. شما می توانید با توجه به شغل اداری که دارید، از وسایل گوناگونی روی میز استفاده کنید. همچنین قرار دادن قفسه و طبقه هایی در کنار میز، به مرتب تر شدن آن کمک می کند. شما می توانید عکس های خانوادگی خود را روی این قفسه ها قرار دهید.

نکاتی پیرامون دکوراسیون فضای اداری (3)
نکاتی پیرامون دکوراسیون فضای اداری (3)

 

دور انداختن اقلام غیر ضروری

اقلام غیر ضروری که در دکوراسیون اداری تان وجود دارد را به راحتی حذف کنید. هرچیزی که در اطراف شما وجود دارد ولی به کار شما نمی آید، جزو موارد حذفی فضای شماست. استفاده از سند و مدرک های دیجیتالی یکی از راه های کم شدن زائدات اطراف شماست. این وسایل نه تنها به کمک شما نمی آیند، بلکه شما را بسیار سر در گم می کنند.

نکاتی پیرامون دکوراسیون فضای اداری (4)
نکاتی پیرامون دکوراسیون فضای اداری (4)

 

 

توجه به لوازم جانبی مورد استفاده در دفتر کار

شما احتمالا می خواهید لوازم و التحریر و دیگر لوازم جانبی روزانه را در روی میز خود نیز نگه دارید، که قطعا ممکن است باعث بی نظمی شود. برای به حداقل رساندن این موضوع، سعی کنید تمام این موارد را به یک فضا محدود کنید، برای مثال آنها را در یک قفسه کوچک در کنار خود قرار دهید. امروز بسیاری از کارها از طریق کامپیوتر انجام می شود، پس شما به غیر از موس، کیبورد و مانیتور و تعدادی کاغذ و خودکار، دیگر به چیزی نیاز ندارید.

مرتب سازی نامه های اداری

درست است که فضای فیزیکی در اطراف شما نباید تنها چیزی باشد که سازماندهی می کنید. داشتن صندوق ایمیل های بی نظم نیز می تواند به همان اندازه استرس زا یا حتی بیشتر باشد. یکبار در ماه یا بیشتر بروید تا هر ایمیل قدیمی که نیازی به ذخیره نداشته باشد را حذف کنید.

نکاتی پیرامون دکوراسیون فضای اداری (5)
نکاتی پیرامون دکوراسیون فضای اداری (5)

 

نگه داشتن چیدمان فضای اداری شما به صورت تمیز و منظم، به شما این امکان را می دهد تا کار و کارآیی بهتری داشته باشید. بخش آسان شروع فرآیند است، اما بخش سخت انجام همیشگی آن است.

 

 

طراحی یک محیط اداری شیک و مدرن توسط گروه معماریان

اگر فضای اداری شما برایتان مهم است و قصد دارید در یک فضای شیک و رسمی به کار و فعالیت بپردازید، باید دکوراسیون محیط کارتان را تغییر دهید. تغییر دکوراسیون با کمک کسانی که در این زمینه تخصص دارند، بهترین کاری است که می توانید انجام دهید.

طراحی یک محیط اداری شیک و مدرن توسط گروه معماریان
طراحی یک محیط اداری شیک و مدرن توسط گروه معماریان

 

آتلیه معماری و طراحی دکوراسیون معماریان از سال ۱۳۸۶ و با هدف کسب رضایت مشتری در مرحله اول پا به عرصه طراحی دکوراسیون و معماری گذاشت و تا به امروز با انجام ده ها پروژه موفق و ثبت نمونه کارهای قابل قبول، رضایت حداکثری مشتریان خود را بدست آورده است. این گروه با بهره مندی از متخصصین حوزه معماری، با پیاده سازی یک طرح اصولی و اجرای آن به بهترین شکل ممکن، توانسته است اعتماد مشتریان خود را بدست آورد. یکی از خدماتی که این گروه در حیطه فعالیت های خود به مشتریان عزیز ارائه می نماید، طراحی دکوراسیون داخلی دفتر تجاری است. برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه اجرای کار، با استفاده از راه های ارتباطی سایت، با اپراتور های شرکت در ارتباط باشید. همچنین از طریق لینک های موجود در بالای سایت، از نمونه کارهای شرکت ما در اقصی نقاط کشور عزیزمان ایران دیدن فرمایید.

علیرضا شاکری
عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا