معماریان مگ

10 دکوراسیون دفتر کار که به شما انگیزه کار می دهد

دکوراسیون دفتر کار
دکوراسیون دفتر کار

دکوراسیون دفتر کار | این دکوراسیون ها شما را مجبور به کار می کند !

هرچه زمان می گذرد، تنوع در دکوراسیون دفتر کار و منازل و اتاق ها نیز بیشتر می شود. مردم روز به روز ایده های خلاقانه تری را جهت چیدمان محیطی که در آن فعالیت می کنند استفاده می کنند. بکارگیری قفسه ها، کتابخانه ها، میز و صندلی و لوازم های جانبی دیگر از جمله ایده هایی است که طراحان و مردم عادی برای زیباتر شدن نما و کارآمدی بیشتر محیط از آن بهره می برند. دفاتر کار و اتاق های اداری، به دلیل شرایط محیطی خاصی که دارند نیازمند دکوراسیون و چیدمانی منظم و ساده ای دارند که در عین حال جذابیت و حس انگیزشی نیز به فضا ببخشد.

از جمله مواردی که در دکوراسیون دفتر کار می بایست در نظر گرفته شود، استفاده از رنگ بندی صحیح و قرار دادن درست لوازم جانبی و ملزومات اتاق است که رعایت آن ها بسیار مهم و مفید است. در این مقاله، 10 مورد از راه ها و ترفندهایی که می توان در جهت کارآمد تر شدن اتاق کار و بهتر شدن فضای آن استفاده کرد را به شما همراهان عزیز معماریان معرفی کرده و توضیح داده ایم. امیدواریم نهایت استفاده را از این مطلب ببرید.

 

استفاده از الگوی های هماهنگ در دکوراسیون دفتر کار

گاهی اوقات، فضاهایی کارآمد به نظر میرسند که در آن حس انگیزه کار به چشم بخورد. الگوهای هماهنگ در طرح و رنگ پرده و صندلی این دفتر کار، راهی برای رسیدن به این خواسته است. همچنین چیدمان منظم اشیا و وسایل روی میز و در اطراف آن، حس تعهد به کار را در فضا افزایش می دهد! استفاده از یک آباژور روی میز هم ایده چندان بدی به نظر نمی رسد. علاوه بر آن، پیشنهاد می شود که یک سطل زباله کوچک کنار میزکار خود قرار دهید تا کاغذهای باطله و سایز زباله هارا روی میزکار رها نکنید و در داخل سطل بیاندازید.

استفاده از الگوی های هماهنگ در دکوراسیون دفتر کار - 10 دکوراسیون دفتر کار که به شما انگیزه کار می دهد
استفاده از الگوی های هماهنگ در دکوراسیون دفتر کار

 

نقش لوازم جانبی در محیط کار

ایجاد و حفظ فضایی سازماندهی شده و کارآمد، نیازمند استفاده از لوازم جانبی هماهنگ و یکپارچه می باشد. به هیچ عنوان نقش لوازم کوچک و جانبی را در ایجاد حس انگیزشی در محیط دست کم نگیرید. به جرات می توان گفت اقلام و ملزومات ریز هستند که باعث ایجاد فضایی مثبت یا جوی منفی در محیط می شوند. استفاده صحیح از اشیاء در این دفترکار مدرن، نمایانگر این موضوع است. همچنین استفاده از یک کتابخانه کوچک در کنار میزکار، به شما کمک می کند به کتاب ها و مجلات موردنیاز خود دسترسی داشته باشید.

نقش لوازم جانبی در محیط کار - 10 دکوراسیون دفتر کار که به شما انگیزه کار می دهد
نقش لوازم جانبی در محیط کار

 

 

ایجاد احساس و انگیزه به کمک الهام بخشی

رنگ ها این قدرت را دارند که افکار و ایده های خلاقانه شما را در سرتان جاری کنند و خلق و خوی شما را زمانی که مشغول به کار و انجام فعالیتی هستید بهبود ببخشند؛ به همین دلیل است که رنگ بندی این اتاق در جهت ایجاد انگیزه و حس کار در افراد به این شکل طراحی شده که بسیار نیز کارآمد است. معمولا استفاده از رنگ هایی که در دسته بندی طیف روشن رنگ ها قرار دارند ( مثل سفید، کرمی و غیره ) بیشتر از رنگ های فانتزی و تیره باعث ایجاد جو اداری می شود و تمرکز کارکنان را روی موضوعی که به آن فکر می کنند افزایش می دهد.

ایجاد احساس و انگیزه به کمک الهام بخشی - 10 دکوراسیون دفتر کار که به شما انگیزه کار می دهد
ایجاد احساس و انگیزه به کمک الهام بخشی

انتخاب و چینش صحیح لوازم جانبی

فلزاتی همانند طلا، برنج، نقره و مس از جمله فلزاتی هستند که بکارگیری آن ها در دفترکار، بدون آنکه باعث حواس پرتی کارمندان از کار شود، به محیط یک حالت مدرنیته و جذاب می بخشد . استفاده از یک چراغ مطالعه نیز، علاوه بر زیبایی و نمایی که به میزکار می دهد، باعث کمک به مطالعه شما در تاریکی و در طول شب می شود؛ همچین قرار دادن یک گلدان شیک و ساده روی میزکار یا در کنار آن، حس طبیعت را به محیط منتقل می کند و پیشنهاد می شود حتما از یک گیاه یا گلدان در اتاق کار خود استفاده کنید .

انتخاب و چینش صحیح لوازم جانبی - 10 دکوراسیون دفتر کار که به شما انگیزه کار می دهد
انتخاب و چینش صحیح لوازم جانبی

 

رنگ زمینه سفید، اولین و آخرین انتخاب شما

اگر شما و سبک کارتان، دچار تغییر و تحولات بسیاری می شود و سرعت تغییر ایده های شما برای پس زمینه و رنگ بندی محل کار، از سرعت تغییر عکس پس زمینه کامپیوترتان هم بیشتر است، ما به شما پس زمینه سفید را پیشنهاد می کنیم. این رنگ ساده و شیک، باعث می شود شما هرچقدر که می خواهید الگو و چیدمان دفترتان را تغییر دهید، بدون آنکه کوچکترین لطمه ای به دکوراسیون و رنگ بندی وارد شود. در واقع این ویژگی رنگ سفید است که در تمام فضاها قابل استفاده میباشد و باعث بازتر به چشم آمدن فضا نیز می شود . درست همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید.

رنگ زمینه سفید ، اولین و آخرین انتخاب شما - 10 دکوراسیون دفتر کار که به شما انگیزه کار می دهد
رنگ زمینه سفید، اولین و آخرین انتخاب شما

 

 

استفاده از یک صندلی راحتی در دکوراسیون دفتر کار

حتی اگر تمام وسایل و ملزومات اتاق کار رسمی و اداری هستند، استفاده از یک صندلی راحت و ساده بهترین پیشنهاد است. ساعت ها نشستن پشت میز و کار با رایانه و لب تاب، باعث ایجاد دردهای مختلف و خستگی در بدن می شود و هرگز نبایست این موضوع را بی اهمیت جلوه داد.

بکارگیری یک صندلی شیک و ساده و در عین حال بسیار نرم و راحت، بیش از آنکه در دکوراسیون اتاق اهمیت داشته باشد باعث سلامتی کارکنان می شود. شما می توانید از این نوع صندلی ها در رنگ ها و مدل های مختلف برای زیبایی هرچه بیشتر دکوراسیون دفتر کار خود استفاده کنید.

استفاده از یک صندلی راحتی در دکوراسیون دفتر کار - 10 دکوراسیون دفتر کار که به شما انگیزه کار می دهد
استفاده از یک صندلی راحتی در دکوراسیون دفتر کار

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون دفتر کار خود هستید؟

مشاوران ما می توانند برای اجرای پروژه هایتان شما را یاری کنند.

برای مشاوره رایگان، همین حالا با ما تماس بگیرید.

044-33472342

 

پس زمینه قفسه کتاب ها

چه کسی می گوید کتاب خسته کننده است ؟ رنگ آمیزی پس زمینه قفسه کتاب های شما در دفترکار، علاوه بر زیبایی ای که به آن می دهد، حس خسته کنندگی و یکنواختی را از فضای کتاب ها و قفسه کتاب دور می کند .معمولا رنگ های فانتزی و غیررسمی ( مثل سبز، زرد، آبی و غیره ) به دلیل جذابیتی که دارند،

رنگ های مناسبی برای استفاده در مکان هایی مثل پس زمینه قفسه کتاب هستند و باعث می شود افرادی که از کتابخانه استفاده می کنند بعد از مدتی از دکوراسیون آن خسته نشوند . همچنین قرار دادن آثار هنری و مجسمه در قفسه ها، نمایی زیبا به این کتابخانه داده است.

پس زمینه قفسه کتاب ها - 10 دکوراسیون دفتر کار که به شما انگیزه کار می دهد
پس زمینه قفسه کتاب ها

 

نهایت استفاده از دیوار اتاق

معمولا شما و اکثر افراد یک اتاق اختصاصی برای مطالعه ندارید؛ این بدان معنی نیست که شما آدم بدشانسی هستید چراکه استفاده از این دکوراسیون دفتر کار و بهره گیری از تمام فضای دیوار روبرو و قرار دادن قفسه روی آن، این امکان را به شما می دهد که علاوه بر کارتان، مطالعه تان را نیز در همین میز و مکان انجام دهید!

این یک ایده فوق العاده برای قرار دادن کتاب ها و لوازم دیگر درست در مکان کارتان است و باعث صرفه جویی در فضای اتاق نیز می شود. استفاده از این دکوراسیون برای فضاهای کوچک پیشنهاد بسیار خوبی است که می توانید از آن بهره ببرید.

نهایت استفاده از دیوار اتاق - 10 دکوراسیون دفتر کار که به شما انگیزه کار می دهد
نهایت استفاده از دیوار اتاق

 

از عناصر طبیعی استفاده کنید

اگر شما بر راحتی و آرامش محیط کارتان تاکید دارید، سعی کنید چیدمان و دکوراسیون دفتر کار خود را به نوعی قرار دهید که باعث ایجاد احساس آرامش در محیط شود . استفاده از عناصر طبیعی این امکان را به شما می دهد. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید،

بخش عمده این اتاق از چوب طبیعی تشکیل شده است و رنگ پس زمینه این اتاق نیز سفید است که این موارد در کل باعث ایجاد حس آرامش و سکوت در محیط می شود . همچنین قرار دادن یک فرش ساده با رنگ قهوه ای روشن، به سبب هماهنگی که از نظر رنگ بندی با سایر اجزای اتاق دارد به جذابیت اتاق می افزاید.

از عناصر طبیعی استفاده کنید - 10 دکوراسیون دفتر کار که به شما انگیزه کار می دهد
از عناصر طبیعی استفاده کنید

 

رنگ بندی و دکوراسیون کتابخانه

به جای چیدن آثار و لوازم هنری با رنگ بندی روشن، استفاده از یک دکوراسیون تیره برای کتابخانه ایده خلاقانه ای است! همچنین بکارگیری دو تابلوی ساده با پس زمینه سفید در کنار قفسه کتاب ها، به زیبایی این دکوراسیون می افزاید. قرار دادن مجسمه و تندیس های زیبا در طبقات و قفسه های این کتابخانه نیز نمایی جالبی به کتابخانه بخشیده است .

رنگ بندی و دکوراسیون کتابخانه - 10 دکوراسیون دفتر کار که به شما انگیزه کار می دهد
رنگ بندی و دکوراسیون کتابخانه

 

چکیده آنچه در مقاله دکوراسیون دفتر کار گفته شد:

دکوراسیون خانه و دفترکار، تفاوت های زیادی دارد. هدف از طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی در خانه ایجاد حس صمیمیت و راحتی است که با به کار گیری چیدمان صحیح مبل، کمدها و وسایل تزئینی به آن می رسیم . اما محیط دفترکار به گونه ای می باشد که ایجاد حس انگیزه برای ادامه کار، اولین و مهم ترین هدف در دکوراسیون دفتر کار است .

این محیط به علت فضای رسمی و اداری ای که دارد، نیازمند رنگ بندی و چیدمان خاص خود است و هرچقد این دکوراسیون صحیح تر و اصولی تر طراحی شود، بازدهی و راندمان کارکنان بیشتر و بیشتر خواهد شد. دفاتر خصوصی و اداری و شرکت ها و سازمان های مختلف، هرکدام به نوعی نیازمند محیطی می باشند که در آن کارکنان تمرکز کافی روی کار خود داشته و علاوه بر آن زیبایی و جذابیت ظاهری اتاق نیز حفظ شود.

طراحی دکوراسیون دفتر کار توسط شرکت معماریان

گروه معماری و طراحی دکوراسیون معماریان، با بهره گیری از دانش روز دنیا و با داشتن سال ها تجربه در طراحی دکوراسیون دفتر کار، به صورت تخصصی به انجام این کار می پردازد. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که برای محیط کار و کارکنان خود اهمیت و ارزش قائلید، می توانید روی ما برای داشتن یک محیط کار ایده آل حساب باز کنید. برای ارتباط با مشاوران معماریان با شماره تماس های روی سایت تماس گرفته و ما را از خواسته خود مطلع سازید .

تماس با معماریان

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید با شرکت معماریان همکاری داشته باشید، یا نظر و پیشنهادی نسبت به عملکرد بخش های مختلف سایت دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

منبع : Goodhousekeeping

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر