۱۰ دکوراسیون دفتر کار که به شما انگیزه کار می دهد

دکوراسیون دفتر کار | این دکوراسیون ها شما را مجبور به کار میکند !

هرچه زمان میگذرد، تنوع در دکوراسیون داخلی منازل و اتاق ها نیز بیشتر میشود . مردم روز به روز ایده های خلاقانه تری را جهت چیدمان محیطی که در آن فعالیت میکنند استفاده میکنند. بکارگیری قفسه ها، کتابخانه ها، میز و صندلی و لوازم های جانبی دیگر از جمله ایده هایی است که طراحان و مردم عادی برای زیباتر شدن نما و کارآمدی بیشتر محیط از آن بهره میبرند. دفاتر کار و اتاق های اداری، به دلیل شرایط محیطی خاصی که دارند نیازمند دکوراسیون و چیدمانی منظم و ساده ای دارند که در عین حال جذابیت و حس انگیزشی نیز به فضا ببخشد .

از جمله مواردی که در دکوراسیون دفتر کار میبایست در نظر گرفته شود، استفاده از رنگ بندی صحیح و قرار دادن درست لوازم جانبی و ملزومات اتاق است که رعایت آن ها بسیار مهم و مفید است . در این مقاله، ۱۰ مورد از راه ها و ترفندهایی که میتوان در جهت کارآمد تر شدن اتاق کار و بهتر شدن فضای آن استفاده کرد را به شما همراهان عزیز معماری آریان معرفی کرده و توضیح داده ایم . امیدواریم نهایت استفاده را از این مطلب ببرید .

 

استفاده از الگوی های هماهنگ در دکوراسیون دفتر کار - 10 دکوراسیون دفتر کار که به شما انگیزه کار می دهد
استفاده از الگوی های هماهنگ در دکوراسیون دفتر کار

استفاده از الگوی های هماهنگ در دکوراسیون دفتر کار

گاهی اوقات، فضاهایی کارآمد به نظر میرسند که در آن حس انگیزه کار به چشم بخورد . الگوهای هماهنگ در طرح و رنگ پرده و صندلی این دفتر کار، راهی برای رسیدن به این خواسته است. همچنین چیدمان منظم اشیا و وسایل روی میز و در اطراف آن، حس تعهد به کار را در فضا افزایش میدهد! استفاده از یک آباژور روی میز هم ایده چندان بدی به نظر نمیرسد ! علاوه بر آن پیشنهاد میشود که یک سطل زباله کوچک کنار میزکار خود قرار دهید تا کاغذهای باطله و سایز زباله هارا روی میزکار رها نکنید و در داخل سطل بیاندازید .

 

نقش لوازم جانبی در محیط کار - 10 دکوراسیون دفتر کار که به شما انگیزه کار می دهد
نقش لوازم جانبی در محیط کار

نقش لوازم جانبی در محیط کار

ایجاد و حفظ فضایی سازماندهی شده و کارآمد، نیازمند استفاده از لوازم جانبی هماهنگ و یکپارچه میباشد. به هیچ عنوان نقش لوازم کوچک و جانبی را در ایجاد حس انگیزشی در محیط دست کم نگیرید. به جرات میتوان گفت اقلام و ملزومات ریز هستند که باعث ایجاد فضایی مثبت یا جوی منفی در محیط میشوند . استفاده صحیح از اشیاء در این دفترکار مدرن، نمایانگر این موضوع است. همچنین استفاده از یک کتابخانه کوچک در کنار میزکار، به شما کمک میکند به کتاب ها و مجلات موردنیاز خود دسترسی داشته باشید .

 

 

ایجاد احساس و انگیزه به کمک الهام بخشی - 10 دکوراسیون دفتر کار که به شما انگیزه کار می دهد
ایجاد احساس و انگیزه به کمک الهام بخشی

ایجاد احساس و انگیزه به کمک الهام بخشی

رنگ ها این قدرت را دارند که افکار و ایده های خلاقانه شما را در سرتان جاری کنند و خلق و خوی شما را زمانی که مشغول به کار و انجام فعالیتی هستید بهبود ببخشند ؛ به همین دلیل است که رنگ بندی این اتاق در جهت ایجاد انگیزه و حس کار در افراد به این شکل طراحی شده که بسیار نیز کارآمد است. معمولا استفاده از رنگ هایی که در دسته بندی طیف روشن رنگ ها قرار دارند ( مثل سفید، کرمی و غیره ) بیشتر از رنگ های فانتزی و تیره باعث ایجاد جو اداری میشود و تمرکز کارکنان را روی موضوعی که به آن فکر میکنند افزایش میدهد .
انتخاب و چینش صحیح لوازم جانبی - 10 دکوراسیون دفتر کار که به شما انگیزه کار می دهد
انتخاب و چینش صحیح لوازم جانبی

انتخاب و چینش صحیح لوازم جانبی

فلزاتی همانند طلا، برنج، نقره و مس از جمله فلزاتی هستند که بکارگیری آن ها در دفترکار، بدون آنکه باعث حواس پرتی کارمندان از کار شود، به محیط یک حالت مدرنیته و جذاب میبخشد . استفاده از یک چراغ مطالعه نیز، علاوه بر زیبایی و نمایی که به میزکار میدهد، باعث کمک به مطالعه شما در تاریکی و در طول شب میشود؛ همچین قرار دادن یک گلدان شیک و ساده روی میزکار یا در کنار آن، حس طبیعت را به محیط منتقل میکند و پیشنهاد میشود حتما از یک گیاه یا گلدان در اتاق کار خود استفاده کنید .
رنگ زمینه سفید ، اولین و آخرین انتخاب شما - 10 دکوراسیون دفتر کار که به شما انگیزه کار می دهد
رنگ زمینه سفید ، اولین و آخرین انتخاب شما

رنگ زمینه سفید ، اولین و آخرین انتخاب شما

اگر شما و سبک کارتان، دچار تغییر و تحولات بسیاری میشود و سرعت تغییر ایده های شما برای پس زمینه و رنگ بندی محل کار، از سرعت تغییر عکس پس زمینه کامپیوترتان هم بیشتر است (!)، ما به شما پس زمینه سفید را پیشنهاد میکنیم. این رنگ ساده و شیک، باعث میشود شما هرچقدر که میخواهید الگو و چیدمان دفترتان را تغییر دهید، بدون آنکه کوچکترین لطمه ای به دکوراسیون و رنگ بندی وارد شود. در واقع این ویژگی رنگ سفید است که در تمام فضاها قابل استفاده میباشد و باعث بازتر به چشم آمدن فضا نیز میشود . درست همانطور که در این تصویر مشاهده میکنید!
استفاده از یک صندلی راحتی در دکوراسیون دفتر کار - 10 دکوراسیون دفتر کار که به شما انگیزه کار می دهد
استفاده از یک صندلی راحتی در دکوراسیون دفتر کار

استفاده از یک صندلی راحتی در دکوراسیون دفتر کار

حتی اگر تمام وسایل و ملزومات اتاق کار رسمی و اداری هستند، استفاده از یک صندلی راحت و ساده بهترین پیشنهاد است! ساعت ها نشستن پشت میز و کار با رایانه و لب تاب، باعث ایجاد دردهای مختلف و خستگی در بدن میشود و هرگز نبایست این موضوع را بی اهمیت جلوه داد. بکارگیری یک صندلی شیک و ساده و در عین حال بسیار نرم و راحت، بیش از آنکه در دکوراسیون اتاق اهمیت داشته باشد باعث سلامتی کارکنان میشود. شما میتوانید از این نوع صندلی ها در رنگ ها و مدل های مختلف برای زیبایی هرچه بیشتر دکوراسیون دفتر کار خود استفاده کنید.
پس زمینه قفسه کتاب ها - 10 دکوراسیون دفتر کار که به شما انگیزه کار می دهد
پس زمینه قفسه کتاب ها

پس زمینه قفسه کتاب ها

چه کسی میگوید کتاب خسته کننده است ؟ رنگ آمیزی پس زمینه قفسه کتاب های شما در دفترکار، علاوه بر زیبایی ای که به آن میدهد ، حس خسته کنندگی و یکنواختی را از فضای کتاب ها و قفسه کتاب دور میکند .معمولا رنگ های فانتزی و غیررسمی ( مثل سبز، زرد، آبی و غیره ) به دلیل جذابیتی که دارند، رنگ های مناسبی برای استفاده در مکان هایی مثل پس زمینه قفسه کتاب هستند و باعث میشود افرادی که از کتابخانه استفاده میکنند بعد از مدتی از دکوراسیون آن خسته نشوند . همچنین قرار دادن آثار هنری و مجسمه در قفسه ها، نمایی زیبا به این کتابخانه داده است.
نهایت استفاده از دیوار اتاق - 10 دکوراسیون دفتر کار که به شما انگیزه کار می دهد
نهایت استفاده از دیوار اتاق

نهایت استفاده از دیوار اتاق

معمولا ، شما و اکثر افراد یک اتاق اختصاصی برای مطالعه ندارید؛ این بدان معنی نیست که شما آدم بدشانسی هستید چراکه استفاده از این دکوراسیون دفتر کار و بهره گیری از تمام فضای دیوار روبرو و قرار دادن قفسه روی آن، این امکان را به شما می دهد که علاوه بر کارتان ، مطالعه تان را نیز در همین میز و مکان انجام دهید! این یک ایده فوق العاده برای قرار دادن کتاب ها و لوازم دیگر درست در مکان کارتان است و باعث صرفه جویی در فضای اتاق نیز میشود. استفاده از این دکوراسیون برای فضاهای کوچک پیشنهاد بسیار خوبی است که میتوانید از آن بهره ببرید.

 

از عناصر طبیعی استفاده کنید - 10 دکوراسیون دفتر کار که به شما انگیزه کار می دهد
از عناصر طبیعی استفاده کنید

از عناصر طبیعی استفاده کنید

اگر شما بر راحتی و آرامش محیط کارتان تاکید دارید، سعی کنید چیدمان و دکوراسیون دفتر کار خود را به نوعی قرار دهید که باعث ایجاد احساس آرامش در محیط شود . استفاده از عناصر طبیعی این امکان را به شما میدهد. همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید ، بخش عمده این اتاق از چوب طبیعی تشکیل شده است و رنگ پس زمینه این اتاق نیز سفید است که این موارد در کل باعث ایجاد حس آرامش و سکوت در محیط میشود . همچنین قرار دادن یک فرش ساده با رنگ قهوه ای روشن، به سبب هماهنگی که از نظر رنگ بندی با سایر اجزای اتاق دارد به جذابیت اتاق می افزاید.

 

رنگ بندی و دکوراسیون کتابخانه - 10 دکوراسیون دفتر کار که به شما انگیزه کار می دهد
رنگ بندی و دکوراسیون کتابخانه

رنگ بندی و دکوراسیون کتابخانه

به جای چیدن آثار و لوازم هنری با رنگ بندی روشن، استفاده از یک دکوراسیون تیره برای کتابخانه ایده خلاقانه ای است! همچنین بکارگیری دو تابلوی ساده با پس زمینه سفید در کنار قفسه کتاب ها، به زیبایی این دکوراسیون می افزاید. قرار دادن مجسمه و تندیس های زیبا در طبقات و قفسه های این کتابخانه نیز نمایی جالبی به کتابخانه بخشیده است .

 

دکوراسیون خانه و دفترکار ، تفاوت های زیادی دارد. هدف از طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی در خانه ایجاد حس صمیمیت و راحتی است که با به کار گیری چیدمان صحیح مبل، کمدها و وسایل تزئینی به آن میرسیم . اما محیط دفترکار به گونه ای میباشد که ایجاد حس انگیزه برای ادامه کار، اولین و مهم ترین هدف در دکوراسیون دفتر کار است .

این محیط به علت فضای رسمی و اداری ای که دارد، نیازمند رنگ بندی و چیدمان خاص خود است و هرچقد این دکوراسیون صحیح تر و اصولی تر طراحی شود، بازدهی و راندمان کارکنان بیشتر و بیشتر خواهد شد. دفاتر خصوصی و اداری و شرکت ها و سازمان های مختلف، هرکدام به نوعی نیازمند محیطی میباشند که در آن کارکنان تمرکز کافی روی کار خود داشته و علاوه بر آن زیبایی و جذابیت ظاهری اتاق نیز حفظ شود.

گروه معماری و طراحی دکوراسیون آریان، با بهره گیری از دانش روز دنیا و با داشتن سال ها تجربه در طراحی دکوراسیون دفتر کار ، به صورت تخصصی به انجام این کار میپردازد. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که برای محیط کار و کارکنان خود اهمیت و ارزش قائلید، میتوانید روی ما برای داشتن یک محیط کار ایده آل حساب باز کنید. برای ارتباط با مشاوران آریان با شماره تماس های روی سایت تماس گرفته و ما را از خواسته خود مطلع سازید .

 

منبع : Goodhousekeeping

 

علیرضا شاکری

علیرضا شاکری، مدیر محتوا، گرافیست و طراح سایت هستم . حدود 7 ساله در زمینه های مختلف در فضای مجازی فعالیت میکنم .

اضافه کردن نظر