معماریان مگ

ویژگی های یک طراحی دکوراسیون خوب چیست؟

طراحی دکوراسیون خوب
طراحی دکوراسیون خوب

طراحی دکوراسیون خوب | برای رسیدن به بهترین طراحی داخلی چه نکاتی را در نظر گرفت؟

طراحی دکوراسیون خوب، شامل فرآیندی است که در آن از طراح تا کافرما، هر کدام باید مواردی را در نظر گرفته و رعایت کنند. یک طراحی دکوراسیون خوب را می توان به سادگی انجام داد؛ به شرطی که اصول حرفه ای تعامل میان کافرما و طراح رعایت شود. در این مطلب به اصولی که باعث ایجاد یک طراحی دکوراسیون خوب می شود، اشاره کرده ایم. از شما همراهان محترم معماریان دعوت می کنیم تا پایان همراه ما باشند و اگر نظر یا پیشنهادی مدنظر دارند، با ما در میان بگذارند.

 

تعریف طراحی داخلی و ذکر نکاتی در جهت طراحی تاثیرگذار تر

“طراحی داخلی در مورد هنر و علم و نحوه استفاده از این دو رشته در ایجاد یک نتیجه زیباست.” این علم بسیار شبیه به مد و سرگرمی ای که مفهومی عاشقانه دارد است و تمام تلاش آن ایجاد محیطی صمیمی، راحت و چشم نواز برای مخاطبان و بازدیدکنندگان است. به عبارت دیگر می توان گفت که طراحی داخلی تنها یک تصویر بصری و یا یک تغییر و افزایش یا کاهش فیزیکی در محیط به شمار نمی رود، بلکه مجموعه تلاش هایی است که در راستای بهینه سازی و هماهنگ کردن فضاها و مبلمان مورد استفاده در محیط داخلی با یکدیگر انجام می شود.

عریف طراحی داخلی و ذکر نکاتی در جهت طراحی تاثیرگذار تر - طراحی دکوراسیون خوب
عریف طراحی داخلی و ذکر نکاتی در جهت طراحی تاثیرگذار تر

 

اعضای یک تیم طراحی دکوراسیون خوب، چه ویژگی هایی دارند؟

اعضای یک تیم طراحی دکوراسیون خوب، باید در مهلت مشخص شده جهت اتمام پروژه ها سخت تلاش کنند و از انجام به موقع تمام امور اطمینان حاصل نمایند. تسهیل تمام جنبه های اجرایی یک پروژه برای اطمینان از موفقیت آن، به این معنی است که مدیر اجرایی تیم باید با تعدادی از افراد کلیدی و تاثیرگذار همانند پیمانکاران و تامین کنندگان کالا مواجه شده تا بتوانند مراحل انجام کار و طراحی را با موفقیت به پایان برساند. ارائه راه حل های خلاقانه و کلیدی جهت برطرف ساختن چالش های پروژه و بهبود محیط و کیفیت زندگی اشخاص، تنها با دارا بودن دانش فنی بالای یک تیم طراحی دکوراسیون خوب امکان پذیر خواهد بود تا بتواند طیف گسترده تری از مصالح و عناصر مورد نیاز و مناسب را در فضاهای مورد نظر بکار بگیرد.

یک طراحی دکوراسیون خوب، نتیجه کار را با حداقل یکی از این موارد ترکیب می کند: “زیبایی، راحتی، بازدهی، اقتصاد، یا دوام”

اعضای یک تیم طراحی دکوراسیون خوب، چه ویژگی هایی دارند؟ - طراحی دکوراسیون خوب
اعضای یک تیم طراحی دکوراسیون خوب، چه ویژگی هایی دارند؟

 

 

نکاتی در مورد یک طراح داخلی خوب

یک طراح فضای داخلی یا همان دکوراسیون داخلی خوب، باید توانایی تشخیص، درک و آنالیز نظرات و نیاز مخاطبانی که با وی در ارتباط هستند را داشته باشد؛ آن هارا مافوق سلیقه و دیدگاه خود دانسته و در تامین آن نیاز ها، نهایت تلاش خود را به کار گیرد. البته این موضوع بدان معنا نیست که یک طراح فضای داخلی خوب، سلیقه و نظر خود را مهار کرده و آن را بیان نکند! بلکه بهتر است سلیقه مخاطبش را با دانش و اصول درست علم معماری ترکیب کرده و در روند طراحی پروژه ها بکار گیرد.

کلید این راه توجه زیاد به نیازهای مخاطب در جلسات رودررو و تهیه لیستی از اشیا و المان های مورد علاقه وی در راستای ایجاد بهترین ارتباط و پیدا کردن راهی برای استفاده کردنشان در فضای زندگی مخاطب است . طراح دکوراسیون داخلی باید دارای توانایی توجه به جزئیات، سازماندهی نقاط ضعف و قوت پروژه، زمان بندی امور و از همه مهم تر ، دید هنری در کنار دانش فنی باشد.

درک و فهم اندازه و اهمیت پروژه

توجه به نوع چالش و پروژه پیش رو و یافتن پاسخ این سوالات که کارفرما در جستجوی چیست؟ بودجه پروژه چقدر است؟ شرایط فیزیکی بنا چگونه می باشد؟ و غیره، از جمله مواردی است که یک طرح دکوراسیون خوب باید آن را در نظر بگیرد. جواب این سوالات معمولا در ارتباطات اولیه که به صورت تلفنی یا حضوری با طراح برقرار می شود، بدست می آید و طرح باید حتما جواب این سوالات را ابتدا بداند و سپس کار را شروع نماید.

توانایی “نه” گفتن در کارها

کارفرمایان، شما را استخدام کرده اند چرا که به کمک و دانش شما نیاز دارند. اکثر کارفرمایان واقعا ایده ای در مورد دانش طراحی دکوراسیون خوب نداشته و حتی از قیمت اجناس و اقلام مورد نیاز نیز بی اطلاع می باشند. این وظیفه طراحان داخلی است که کارفرمایان را از فاصله بین نیاز آن ها و آن چه در واقعیت وجود دارد، آگاه کنند. برای این کار باید اعتماد به نفس زیادی داشته باشید و در مواردی که کارفرما حرف اشتباهی می زند، راحت بگویید “نه” . اگر به دنبال راضی نگه داشتن آدم ها و کارفرمایان باشید، ممکن است برای گفتن حقیقت به دردسر بیافتید. پیش از آن که انجام یک پروژه دکوراسیون را قبول کنید، در حق آینده خودتان و مشتریانتان لطف کنید و یاد بگیرید که در عین مهربانی، چگونه با آن ها قاطع و صادق باشید.

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون داخلی منازل خود هستید؟

آتلیه طراحی معماریان، بهترین ها را برای شما به ارمغان می آورد.

برای مشاوره رایگان، همین حالا با ما تماس بگیرید.

044-33472342

 

نظم و ترتیب در انجام پروژه ها

رویارویی و انجام پروژه های گوناگون به صورت همزمان، می تواند خیلی سخت و طاقت فرسا باشد. برگه های گمشده، نمونه طرح های قاطی شده و پوشه هایی پر از نمونه رنگ های مختلف که مشخصات آنها نیز وجود ندارد، از جمله مواردی هستند که باعث ایجاد بی نظمی در روند پروژه شما می شود و به سردرگمی شما می افزاید. وجود این اتفاقات، کنترل پروژه را از دست شما خارج کرده و پروسه انجام کار را گاهی بسیار طولانی تر می کند. یک طراح دکوراسیون خوب می بایست به قدری منظم باشد تا بتواند با بی نظمی ها و آشفتگی هایی که دائما با این کار در تداخل هستند، رو در رو شود. اگر حس می کنید نمی توانید این کار را انجام دهید، بهتر است شغل دیگری برای خود انتخاب کنید.

طراحی تا رسیدن به نتیجه ایده آل

طراح تا موعدی که کوچک ترین شک و تردیدی در ذهن مخاطبش وجود داشته باشد، می بایست طراحی کند تا به نتیجه دلخواه کارفرمایش برسد. یک طراح دکوراسیون خوب باید از خلاقیت و تخیل خود استفاده کرده تا تمام جزئیات را مطابق با نیازها و چهارچوب ذهنی مخاطبانش باشد.

 

طراحی دکوراسیون خوب
طراحی دکوراسیون خوب

 

 

وظیفه کارفرمایان در انجام بهترین پروژه چیست؟

کارفرمایان نیز، قبل از انجام کار می بایست رزومه کاری طراح مورد نظر را بررسی کنند. امروزه از راه های مختلفی میتوان به اطلاعات طراحان و شرکت های معماری دسترسی داشت و از آن ها مطلع شد. شبکه های اجتماعی، وب سایت و…، پروژه های انجام شده و بازخوردهای مشتریان آنها از جمله مواردی است که نیاز است کارفرمایان بررسی کنند تا بهترین اتخاب را داشته باشند.

توافق بر سر جزئیات پروژه

با طراح مورد نظرتان صحبت کنید و مواردی که در ذهن دارید به وی بگویید. بهتر است طرح ها و عکس های عناصری که در مجلات یا سایت های اینترنتی دیده اید، به طراح خود نشان دهید و نظرات خود را با وی در میان بگذارید. این نظرات شامل شامل موارد مورد علاقه تان یا احیانا مواردی که دوست ندارید را در طراحی دکوراسیون شما به کار برده شود. این کار می تواند پس از برگزاری جلسات اولیه و توجیه کامل موضوع پروژه، با عقد یک قرارداد و مشخص کردن موضوع، مدت زمان و بودجه پروژه، جزئیات فرآیند طراحی کار برای هر دوطرف تایید و تعیین شود.

 

 

معماری و طراحی دکوراسیون خانه توسط شرکت معماریان

از آنجایی که طراحی داخلی هر خانه، یکی از موارد پر اهمیت و بسیار قابل توجه برای هر صاحب خانه ای است، بنابر این باید مالکان خانه به آن توجه ویژه ای نمایند. همچنین نمای بیرونی ساختمان برای خانه های نوساز و بازسازی و ترمیم نمای بیرونی و فضای داخلی منازل برای خانه های قدیمی، موردی است باید به آن توجه ویژه شود. از این رو سپردن کارهای این چنینی به افراد یا شرکت های با تجربه و متعهد، می تواند به شما در داشتن یک خانه خوب و زیبا کمک زیادی کند.

آتلیه معماری و طراحی دکوراسیون معماریان از سال 1386 و با هدف کسب رضایت مشتری در مرحله اول پا به عرصه طراحی دکوراسیون و معماری گذاشت و تا به امروز با انجام ده ها پروژه موفق و ثبت نمونه کارهای قابل قبول ، رضایت حداکثری مشتریان خود را بدست آورده است. این گروه با بهره مندی از متخصصین حوزه معماری ، با پیاده سازی یک طرح اصولی و اجرای آن به بهترین شکل ممکن توانسته اعتماد مشتریان خود را بدست آورد.

تماس با معماریان

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید با شرکت معماریان همکاری داشته باشید، یا نظر و پیشنهادی نسبت به عملکرد بخش های مختلف سایت دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

1 نظر

  • خیلی خوب و کاربردی هست این مطلب. ممنونم از شما، چرا که خیلی به درد ما تو طرح فروشگاه صنایع دستیمون میخوره .