تغییر استایل

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
با استانداردهای جدید طراحی دکوراسیون آشنا شوید

با استانداردهای جدید طراحی دکوراسیون آشنا شوید

استانداردهای جدید طراحی دکوراسیون
استانداردهای جدید طراحی دکوراسیون

استانداردهای جدید طراحی دکوراسیون | قوانین جدید طراحی دکوراسیون داخلی خانه

استانداردهای جدید طراحی دکوراسیون شامل نکاتی است که طراحان دکوراسیون آن ها را تدوین کرده اند. شما با رعایت این استانداردها صاحب یک فضای عالی خواهید شد.

 

اهمیت اصول و استاندارد در دکوراسیون

با پیشرفت زندگی بشری و افزایش نیازهای روزمره افراد در زندگی، اکثر علوم پا به پای این پیشرفت ها مسیر خود را به سمت ارتقا فنی و دانشی پیش گرفتند. یکی از علومی که پیشرفت های روز افزون زیادی را شاهد است، علم دکوراسیون و طراحی داخلی می باشد. از صدها سال پیش تا کنون، طراحی فضاهای داخلی توسط مهندسین و معماران صورت می گرفته است. این افراد سازه های خود را بر اساس استانداردها و اصول مشخصی می ساختند و این استانداردها برای فضای داخلی نیز وجود داشت. با گذشت سال ها، نیاز افراد به زندگی کردن در محیطی که از نظر زیبایی و امکانات در بهترین حالت ممکن قرار گرفته باشد بیشتر و بیشتر شد و از این رو، هر از چند گاهی استانداردهای جدیدی برای طراحی دکوراسیون داخلی ایجاد می شود.

کسانی که روی فضای داخلی خانه شان حساسیت زیادی داشته و برایشان مهم است که در فضایی به روز و آپدیت زندگی کنند، این اصول و استانداردهای جدید یک مسئله مهم محسوب می شود. این نوع افراد همگام با این تغییرات، دکوراسیون داخلی خانه شان را دچار تغییر و تحولاتی می کنند. گروه معماریان مگ در این مطلب به بررسی استانداردهای جدید طراحی دکوراسیون پرداخته و اهمیت در نظر گرفتن این اصول جدید را توجیح می نماید. در ادامه مطلب همره ما باشید.

استانداردهای جدید طراحی دکوراسیون (1)
استانداردهای جدید طراحی دکوراسیون (1)

 

 

استانداردهای جدید طراحی دکوراسیون آشپزخانه

اینکه بگوییم آشپزخانه مهم ترین قسمت هر خانه است که چیدمان دکوراسیون آن هزینه های بالایی را برای ما به همراه دارد، اغراق نکرده ایم. در آشپزخانه، ملزومات و عناضر مختلفی وجود پارد که هر کذام اصول خاصی داشته و استانداردهای آن روز به روز در حال نغییر است. برای مثال، کابینت در آشپزخانه یکی از اجزای مهم و تاثیرگذار است. کابینت های فلزی، سال های قبل در میان طراحان دکوراسیون بسیار محبوب بوده و از آن ها بسیار زیاد ستفاده مب شد. اما با گذشت زمان و تغییر و تحولاتی که در استانداردهای جدید طراحی دکوراسیون آشپزخانه رخ داد، کابینت های فلزی‌ جای خود را به کابینت های چوبی داد.

برای اینکه یک دکوراسیون شیک و مدرن و منطبق با اصول و استانداردهای دکوراسیون در آشپزخانه خود داشته باشید، بهتر است به کابینت های آشپزخانه دقت ویژه نمایید.

کابینت ها را فراموش نکنید؛ این عناصر جلوه کلی آشپزخانه خانه شما را تشکیل می دهد و می تواند بسیاری از وسایل را در خود جای دهد. هر آشپزخانه با توجه به متراژ، رنگ بندی و شرایطی که دارد از انواع مختلف‌ کابینت استفاده می کند. کابینت هایی که در بالاترین قسمت قرار می گیرند، کمتر از همه مورد توجه هستند ولی نقش پررنگی را در نظم و ترتیب آشپزخانه ایفا می کنند. این کابینت ها، باید از نظر ظاهر و متریال با کابینت های اپن و پایین آشپزخانه یکسان باشد. اگر قصد دارید کمتر هزینه کنید، بجای کابینت های بالای آشپزخانه می توانید از قفسه و شلف هایی استفاده کنید که اکسسوری و اقلام دکوری نیز روی آن ها قرار می گیرد.

رنگ بندی آشپزخانه

رنگ بندی نیز از دیگر موارد مهم در آشپرخانه است. اگر فضای خانه شما فانتزی و شاد است، یخچال، گاز، لباسشویی، اجاق گاز و دیگر ملزومات را در رنگ های شاد و پرانرژی انتخاب کنید. اما اگر خانه ای ساده و رسمی دارید، استانداردهای جدید طراحی داخلی آشپزخانه شما را ایجاب می کند رنگ های رسمی تر مثل خاکستری، سفید و نقره ای را بکار ببرید. اگر شما سایر قسمت های خانه تان را طبق استانداردهای جدید طراحی دکوراسیون‌ چیده باشید ولی در آشپزخانه تان از این اصول و استانداردها پیروی نکنید، حالتی نامتوازن در دکور شما ایجاد می شود. برخی از استانداردهای جدید طراحی دکوراسیون آشپزخانه در مقالات گذشته معماریان وجود دارد که می توانید آن ها را مطالعه و استفاده نمایید.

استانداردهای جدید طراحی دکوراسیون (2)
استانداردهای جدید طراحی دکوراسیون (2)

 

در کنار این که این نوع دکوراسیون داخلی، چندبرابر زیباتر و بهتر است و پول شما را هدر نمی‌دهد؛ این اجازه را نیز به شما می‌دهد که در صورت جابه‌جایی منزل خود، این وسایل را نیز با خود ببرید. از رنگارنگ کردن آشپزخانه‌تان نهراسید. وسایلی مانند اجاق گاز، یخچال، ماشین لباس‌شویی و ظرف‌شویی را رنگی در نظر بگیرید. نتیجه‌اش شاداب شدن آشپزخانه‌تان است.

 

 

استانداردهای جدید طراحی دکوراسیون سایر قسمت های خانه

همانطور که استانداردهای جدید طراحی دکوراسیون در آشپزخانه روز به روز دچار تغییر و تحولات می شود، این استانداردها در سایر قسمت های خانه نیز دیده می شود. هرجای خانه را نگاه می کنید، آن قسمت اصول و استانداردهای مخصوصی دارد که از گذشته تا کنون دچار تغییر و تحولاتی شده است. برای مثال، بالای سرتان را نگاه کنید؛ سقفی که می بینید اگر به رنگ روشن باشد، ارتفاع خانه را بلندتر نشان می دهد و این سقف اگر رنگ تیره باشد ارتفاع کوتاه تر دیده می شود.

سرویس های ‌بهداشتی، در گذشته از اهمیت چندانی برخوردار نبودند اما هم اکنون این قسمت خانه استانداردهای خاص خود را داشته و هزاران ایده مختلف برای فضای داخلی آن وجود دارد. راهرو خانه، شاید برای بسیاری از افراد مهم نباشد ولی جالب است بدانید دکوراسیون ورودی خانه و راهرو نیز دارای اصول و استانداردهای جدیدی است که در مقالات گذشته نیز به آن اشاره ای کرده ایم.

برای مثال، در فضای ورودی وجود ملزوماتی مثل جاکفشی، تابلوهای تزیینی، جاکلیدی و نورپردازی مناسب از استانداردهای جدیدی است که ارائه شده است. به اتاق خواب تان بروید، از سرویس خواب گرفته تا تابلوهای روی دیوار و فرش اتاق خواب، همگی دارای اصولی جهت انتخاب هستند. سرویس خواب خانه باید رنگی آرامش بخش داشته باشد و تابلوهای روی دیوار، نباید با رنگ بندی و سبک اتاق خواب در تضاد باشد.

استانداردهای جدید طراحی دکوراسیون (3)
استانداردهای جدید طراحی دکوراسیون (3)

 

استانداردهای جدید طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن

استانداردهای جدید طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن، شاخه دیگری از این اصول است که موارد مختلف خود را دارد. برای مثال در گذشته، خانه های تجملاتی تر و شلوغ تر از ارزش بالاتری برخوردار بودند. اما امروزه شلوغی و تجمل گرایی ملاک تعیین ارزش دکوراسیون نیست. کما اینکه سبک مینیمال سادگی مطلق را در پیش می گیرد و به یکی از ارزشمندترین و محبوب ترین سبک ها در دکوراسیون تبدیل می شود. همچنین استفاده از گیاهان طبیعی، در گذشته در خانه ها رواج نداشت ولی امروزه به یکی از ارکان مهم و تاثیرگذار در فضای داخلی تبدیل شده است.

یکی دیگر از استانداردهای جدید طراحی دکوراسیون داخلی بکارگیری آینه در فضاهای مورد نیاز است. آینه خانه را بزرگ تر و دلباز تر نشان می دهد و با بازتاب نور محیط شادتری را برای شما ایجاد خواهد کرد. قوانین دیگری با اصطلاحات مخصوص در طراحی داخلی وجود دارد که توسط متخصصین و مهندسین حوزه دکوراسیون نامگذاری و ایجاد شده اند. این قوانین در کتاب خاصی گردآوری نشده اند و با ورود به علم دکوراسیون و کسب تجربه در این حوزه، به آن ها دست پیدا خواهید کرد.

استانداردهای جدید طراحی دکوراسیون (4)
استانداردهای جدید طراحی دکوراسیون (4)

 

دکوراسیون شیک و مدرن با فروشگاه اینترنتی معماریان

در فروشگاه معماریان، شما عزیزان می توانید از طرح های مختلف ملزومات و اقلام دکوراسیون داخلی دیدن نمایید. در این قسمت، سه محصول پرفروش و محبوب خانه های مدرن را برای شما عزیزان آورده ایم.

 

مجسمه دکوری و تزیینی دیواری عشق کد NS236

مجسمه خاص و جذاب عاشقانه

خرید مجسمه کد NS236

مجسمه جاقلمی دکوری و تزئینی کد NS226

مجسمه پسر دلنشین و ساده

خرید مجسمه کد NS226

مجسمه دکوری و تزئینی کد NS205

مجسمه رمانتیک دو نفره

خرید مجسمه کد NS205

ورود به صفحه اصلی فروشگاه معماریان

 

معماری و طراحی داخلی منزل توسط شرکت معماریان

طراحی دکوراسیون داخلی، شامل انجام کارهایی است که فضای خانه یا محیط کار شما را به صورت کامل پوشش داده و صورت می دهد. این کار، در ابتدا نیاز به بررسی پلان محیط پروژه و فضاهای قابل استفاده دارد. پس از این کار، بایستی نیازهای کارفرما لیست شود و نسبت به این نیازها از ملزومات مختلفی استفاده نمود. فرآیند خرید و انتخاب بهترین ملزومات در خانه، نیازمند آگاهی از اصول و استانداردهای دکوراسیون است. همچنین هزینه ای که قصد دارید برای دکوراسیون خود صرف کنید، کیفیت این ملزومات را مشخص می کند.

در طراحی دکوراسیون داخلی، برخی نکات وجود دارد که عدم رعایت آن ها موجب مشکلاتی برای شما خواهد شد. این موارد، تحت عنوان نبایدهای دکوراسیون در این بخش از معماریان مگ بررسی شد. نبایدهای دکوراسیون بسیار گسترده تر و پیچیده تر از این مواردی هستند که ذکر شد؛ بنابراین اگر می خواهید دکور خانه شما کاملا استاندارد و اصولی باشد، از طراحان این حوزه که با نبایدهای دکوراسیون آشنایی کامل دارند استفاده و از آن ها کمک بگیرید.

شرکت معماریان

 

شرکت معماریان، با بیش از یک دهه سابقه موفق در امر طراحی و معماری پروژه های گوناگون، توانسته است در طول این مدت ده ها نمونه کار مختلف را به نام خود ثبت کند. این شرکت با شعار کسب رضایت حداکثری مشتریان و با هدف ایجاد بهترین عملکرد در پروژه ها، خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه کند؛ مهم ترینِ این خدمات معماری، ساخت و طراحی فضاهای گوناگون است. این خدمات به صورت کاملا اختصاصی است که توسط متخصصین مجرب که در راس آن ها مهندس آریان قرار دارد انجام می شود.

علیرضا شاکری
عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا