چند مورد از زیباترین ویلاهای لوکس در جهان

۵ مورد از جدیدترین و زیباترین ویلاهای لوکس در جهان

برنامه ریزی و طراحی برای زيباترين ويلاهای لوکس در جهان ، یک رویا برای معماران و طراحان است. در واقع یک چالش برای نشان دادن تمام توانایی آنها است. برخی از پروژه ها در نزدیکی دریا، کوه ها، جزایر دوردست و یا مرکز شهر در یک کلانشهر قرار دارند. در روند طراحی معماران این خانه های زیبا اول از همه، سبک محلی مدنظر است. حتی اگر از نظر بودجه مشکل نباشند، طراحان،  مواد بومی را نسبت به مصالح گران تر ترجیح می دهند. بدین ترتیب اجازه می دهد که خانه به رنگ و بوی محلی و چشم انداز آن باز گردد. به همين دليل، اين پروژه ها اغلب حاصل ترميم خانه هاي تاريخي محلي هستند و هدف آنها ارتقاء ويژگي های منطقه است.

بهترین ویلاهای لوکس در جهان

پانل های خورشیدی و سیستم های تامین آب برای استخر شنا، از اجزا جدا نشدنی هر ویلا لوکس هستند. این استخرها در برخی خانه ها در داخل و در برخی در فضای باز هستند. اغلب استخرها توسط عناصر لبه ی آن ها مثل تخت استخری و… نقش خود را به عنوان مرکز محل برای تفریح کل خانه، افزایش میدهد. باغ و محوطه ی خانه های ویلایی نیز می تواند از موارد ایده آل برای لذت بردن در این خانه ها باشد. ویلا های لوکس همچنین مکانی برای فرار از استرس و بازگشت به طبیعت هستند. به همین دلیل آنها اغلب توسط گیاهان احاطه شده اند که رنگ سبز آنها از طریق دیوارهای شیشه ای قابل رویت است. ما در اینجا ۱۰ مورد از زیباترین ویلا های لوکس را برای معرفی به شما انتخاب کرده ایم.

۱-خانه شریفی ها در تهران از زيباترين ويلاهای لوکس در جهان

زیباترین خانه های لوکس جهان

خانه شريفي ها در تهران، يکي از زيباترين ويلاهای لوکس در جهان است. معمار علیرضا تغابنی این خانه را با الهام از خانه های سنتی ایران ساخته است. این خانه دارای دو اتاق نشیمن متفاوت است که یکی فضایی بسته برای زمستان و یکی دیگر فضایی باز برای تابستان است. ویلا مانند یک موجود زنده عمل می کند. خانه شریفی ها به لطف سه جعبه قادر به چرخش ۹۰ درجه که منجر به تغییر حجم ساختمان می شود، است. به طوری که میتوان گفت مشخصه اصلی پروژه خانه شریفی ها انعطاف پذیری آن است. با حرکت این اتاق‌های چرخان، کیفیت فضاهای داخلی و فرم بیرونی تغییر کرده و درونگرا و برونگرا شدن پروژه منجر میشود.

زیباترین خانه های لوکس جهان

در طول زمستان تمام اتاق ها در ساختار ساختمان محصور می شوند و فضای درونگرای لازم را فراهم می کنند. در طول تابستان نیز، خانه به طریق موتورهای مکانیکی باز می شود و حجم زیادی از آن را تراس های بزرگ گرفته تا هوای تازه فراهم شود. این خانه به صورت عمودی در بیش از هفت طبقه توزیع شده است. دو طبقه زیرین آن به فعالیت‌های ورزشی و تفریحی اختصاص داده شده است. طبقه همکف به گاراژ و سرایداری و طبقات اول و دوم به فضاهای عمومی خانه و در آخر طبقات سوم و چهارم به اتاق‌های خواب اختصاص داده شده‌اند.

زیباترین خانه های لوکس جهان

۲-ویلای مینیمال در ایبیزا از زيباترين ويلاهای لوکس در جهان

زیباترین ویلاهای لوکس در جهان

در جزیره ایبیزا، اسپانیا ، یک ویلا با مبلمان و سبک مینیمالیستی، زیبا و مدرن ساخته شده است. این خانه از زیباترین ویلاهای لوکس در جهان است که که بین سانتا گرترودیس و سان ماتئو یکی از مناطق روستایی ترین جزیره قرار گرفته است. معمار اهل پاریس،  Pascal Cheikh-Djavadi ویلا را در ویرانه های یک فورکا قدیمی، جزیره طراحی کرده است. تا چند سال پیش، این مکان منطقه ای به طور کامل رها شده بود. سپس برای بازسازی کامل این منطقه پیشنهاد شد، اما معمار و مالک موافقت کردند که اصول معماری بومی در ایبیزا را استخراج و آنها را در یک نسخه معاصر خانه روستایی، اساسی نمایان کنند. در میان این اصول، طرح مستطیلی اتاق نشیمن، ورودی اصلی به سمت جنوب، تیرچه های درخت کاج برای تحمل وزن سقف و تعدادی از پنجره های کوچک، قرار گرفتند.

زیباترین ویلاهای لوکس در جهان

این ویلای معاصر دارای منظره های زیبا از حومه های اطراف شامل درختان زیتون، نارنگی و سایر میوه ها است. معماری مدرن و دکوراسیون داخلی خاص این خانه با خطوط مستقیم، هنوز هم با ویژگی های فورکای قدیمی سازگار است. سقف های بلند، منطقه پذیرش بزرگ، اشیای دکوراتیو سبک مینیمال همه ویژگی های منحصر به فرد این خانه هستند. علاوه براتاق غذاخوری با سقف بلند، اتاق نشیمن با شومینه، آشپزخانه مدرن نیمه باز در ارتباط با اتاق نشیمن، اتاق خواب های راحت با حمام اختصاصی، مجموعه سوئیت مهمان با حمام، یک کتابخانه و …. در این خانه وجود دارد.

یک سوئیت مهمان مستقل با دو اتاق خواب که یک حمام و یک آشپزخانه کاملا مجهز دارند نیز جزیی از این خانه است. بیرون خانه با مناطق طبیعی همانند یک باغ وحش جذاب و دیدنی است. تراس طراحی شده با ویژگی های مینیمالیستی و یک استخر بزرگ و طولانی، محوطه این خانه زیبا را احاطه کرده است . ضمنا کل ویلا دارای گرمایش کف مرکزی است.زیباترین ویلاهای لوکس در جهان

۳- ویلایی در سنت تروپز فرانسه از زيباترين ويلاهای لوکس در جهان

مدرن ترین ویلاهای لوکس جهان

در سنت تروپز، درست در قلب French Riviera ، شرکت معماری محلی وینسنت کاست یک ویلا مدرن را با یک استخر خصوصی طراحی کرد که نمونه ی معماری مدیترانه ای مدرن است. این خانه بر روی دو لایه با اندازه های مختلف توسعه می یابد. طبقه دوم به علت  منطقه ی کوچک آن گسترش یافته است. بنابراین ایده تحقق طرح چند لایه به منظور به حداکثر رساندن فضاهای موجود است. ویلا با گسترش دو سطح جداگانه، تمام عملکرد های اصلی داخلی شامل آشپزخانه، محل نشیمن و اتاق خواب ها را در طبقه بالا جا داده است. در حالی که تمام فضاهای خدماتی نظیر حمام، اتاق لباسشویی و گاراژ در طبقه همکف قرار دارند.

مدرن ترین ویلاهای لوکس جهان

استخر زیبا و خیره کننده، صندلی ها و … جزئی از محیط بیرونی بی نظیر است. استخر شنا توسط یک پاسیو سایه دار و یک تراس پانورامیک مجهز شده است. با توجه به اصول معماری مدیترانه ای، به کمک مجموعه ای از سیستم های ترکیبی،  از محیط داخلی کاملا محافظت می شود. پرده های ساخته شده از پارچه های پنبه ای سبک، سایبان ها و سیستم های تهویه همه مواردی هستند که خانه را در شرایط  نگه می دارند. صاحب این ملک مبلمان فوق العاده مدرن را با نکات هنری و با هدف حفظ محیط زیست انتخاب کرده است. در واقع، تعداد زیادی از مجسمه ها و نقاشی های هنرمندان جمع آوری شده از اطراف جهان در این خانه دیده می شود.مدرن ترین ویلاهای لوکس جهان

۴- خانه  Notre Ntam em Lesvos از زيباترين ويلاهای لوکس در جهان

خانه های بی نظیر و لوکس جهان

خانه تعطیلات در Agios Fokas ، در جنوب غربی جزیره لسوبس، یونان از زيباترين ويلاهای لوکس در جهان است. مناظر طبیعی این خانه شامل منظره زیبای دریا و درختان زیتون اطراف است. این پروژه در یک باغچه زیتون واقع شده است. تنها سازه های این منطقه ساختمان های کوچک کشاورزی هستند. نقشه توپوگرافی ساحلی ۳٫۵ هکتار شیب دار است که ۳۰۰ درخت زیتون کاشته شده است. صاحبان این خانه، دو برادر با خانواده هایشان، از ساکنین شهر هستند که در آتن و بوستون زندگی می کردند که تصمیم گرفتند زمین ارثی خود را بازسازی کنند. دو ساختمان این طرح یک تداوم مفهومی را تشکیل می دهد و هر دو آنها با استفاده از اصول مشابه طراحی شده اند. فقط شامل تغییراتی در متراژ هستند، یکی از آنها در حدود ۱۵۰مترمربع است و دیگری در ۲۵۰متر مربع ساخته شده است.

خانه های بی نظیر و لوکس جهان

اقامتگاه در دامنه تپه در میان باغچه زیتون واقع شده است. همانطور که به این ساختمان کنار دریا نزدیک می شوید و از آن عبور می کنید، فضاهای آن مانند یک فیلم افشا می شود و دریا به تدریج ظاهر می شود. سپس سایه بان های عمیق، که از خورشید محافظت می کنند. خانه، که دارای یک فضای باز دیدنی و استخر شنا است، توسط استودیوی Z-Level طراحی شده است. این طرح با استفاده از مواد طبیعی محلی، با چشم انداز طبیعی هماهنگ است. اطراف طبقه همکف با تراس چوبی پوشیده شده است. ویلا به عنوان یک تفسیر مدرن از ساختمان های مزرعه سنتی محلی طراحی شده است که شامل مبلمان مینیمالیستی است. این مبلمان ترکیبی از مبلمان سفارشی چوبی و اقلام طراحی، است.

خانه های بی نظیر و لوکس جهان

۵- ویلا کالیفرنیا Oak Pass از زيباترين ويلاهای لوکس در جهان

خاص ترین ویلاهای لوکس در جهان

ویلا کالیفرنیا Oak Pass در خارج از بورلی هیلز واقع شده است. این خانه در بالاترین نقطه از لبه ی سایت با یک پارک درخت بلوط قرار گرفته است. ویژگی های طبیعی این سایت  از جمله بیش از ۱۳۰ درخت بلوط محافظت شده و ۷۴۰ متر مربع فضای خانه طراحی شده است که به آرامی در دامنه کوه نشسته است. سازه از شیشه و بتن توسط استودیو طراحی و کارگاه آموزشی والکر  Walker ساخته شده است. استودیوی معماری Walker Workshop ادعا می کند که “یک تپه را از هم جدا کرده و سپس آن را کنار هم گذاشته” این ویلای حیاط که از زیباترین ویلاهای لوکس در جهان محسوب میشود، از موضع بالادست خود استفاده می کند و دیدگاه های پانورامای زیبایی را از میان درختان و تپه ها میدهد.

خاص ترین ویلاهای لوکس در جهان

این پروژه معماری در دو طبقه طراحی شده است. مسیر مسطح شده از حیاط به یک درب با دیوارهای شیشه ای منطقه پذیرش میرسد که شامل پله هایی به سطح می باشد. فضای پذیرش به اتاق زندگی و ناهار خوری در یک طرف و آشپزخانه در طرف دیگر راه دارد که می تواند از تراس استفاده کند. در معماری داخلی این خانه، اتاق نشیمن در طبقه بالا بیشتر در معرض نور خورشید قرار می گیرد. منطقه ی خواب در طبقه ی زیرزمین، داخل شیب زمین قراردارد. یک حیاط خلوت، فضای نورگیری اتاق خواب را فراهم می کند. در حالی که اتاق نشیمن با محیط بیرونی و فضای سبز در ارتباط است، به یک تراس و استخر زیبا میرسد. به نظر می رسد که تصویر بلوط هایی که در آب منعکس می شوند برارتباط بین محیط داخلی و خارجی در این خانه تأکید می کنند.

خاص ترین ویلاهای لوکس در جهان

اینستاگرام معماری آریان

Shervin

علاقه مند به معماری و دکوراسیون

اضافه کردن نظر