معماریان مگ

ایده های برای بدست اوردن فضای بیشتر درخانه

پیدا کردن ایده های برای فضای بیشتر در خانه هایمان کاملا هوشمندانه به نظرمیرسد قبل از اینکه شما شروع به یک برنامه ریزی کنید ابتدا به نحوی استفاده از منزلتان نگاه کنید.در ادامه با اریان معماری همراه باشید تا با یک سری ازایده های ایجاد فضای بیشتر در خانه اشنا شوید.

استفاده از دیوار ها برای ایجاد فضای بیشتر - فضای بیشتر در خانه
استفاده از دیوار ها برای ایجاد فضای بیشتر

استفاده از دیوار ها برای ایجاد فضای بیشتر در خانه

دیوارهای شما فقط برای نمایش آثار هنری نیستند. نگاهی به اطراف خانه خود بیاندازید تا ببینید آیا سطوح دیواری وجود دارد که شما بتوانید ان رابه قفسه  و یا کمد تبدیل کنید. همانطور که در تصویر میبینید استفاده از دیوار کنار راه پله به عنوان قفسه کتاب تصمیمی هوشمندانه است. با استفاده از مناطقی از کارافتاده مانند این تصویر،  فضای بیشتر در خانه خود به وجود اوریم.

 

میز کار خلاقانه - فضای بیشتر در خانه
میز کار خلاقانه

یک میز کار خوب ایجاد کنید

در اینجا یک میز کار و دفتر کارآمد در کنار پنجره ایجاد شده است. در هنگام استفاده از میز، درب ها می توانند بسته شوند، همچنین ظروف ساخته شده در کنار یک فضای دوست داشتنی و جذاب برای نشستن و استراحت به وجود می اید. این قطعه تمام ویژگی های جدید، کارآمد، جذاب و غافلگیر کننده را برای ایجاد فضای بیشتر در خانه دارد.

حداکثراستفاده از زیر پله ها - فضای بیشتر در خانه
حداکثراستفاده از زیر پله ها

حداکثراستفاده از زیر پله ها

ناحیه زیر پله ها اغلب از نظرها مورد غفلت قرار می گیرد.اما تعدادی از متخصصین راهکارهای مناسبی ارائه می دهند که راه حل های مناسب را در اختیار شما قرار می دهند تا بتوانید استفاده از این فضا را به حداکثر برسانید. صندوق ها و کابینت ها می توانند برای ذخیره سازی همه چیز از کفش و تجهیزات ورزشی گرفته تا  چتر و کیسه ها می تواند مورد استفاده قرار گیرند. دراین تصویر، این منطقه فوق العاده کارآمد برای ایجاد یک فضای مطالعه کوچک و یک منطقه سرریز برای آشپزخانه مورد استفاده قرار گرفته است.

استفاده از فضای بالایی اتاق - فضای بیشتر در خانه
استفاده از فضای بالایی اتاق

استفاده از فضای بالایی اتاق

می توان از اتاق زیر شیروانی برای ایجاد فضای بیشتر در خانه استفاده کرد. این می تواند یک راه عالی برای به دست آوردن فضای طبقاتی بدون نیاز به گسترش محیط باشد. همچنین  روش های هوشمندانه ای برای بدست اوردن فضای بیشتر در خانه وجود دارد. به عنوان مثال، شما می توانید سطح اتاق را دست نخورده بگذارید و بالای تخت خواب یک محل سکونت ایجاد کنید.
در اینجا، صاحب خانه  برای ایجاد این  فضا از اتاق کودکان خود استفاده کرده است.. این طراحی هوشمندانه به آنها اجازه داده تا دراتاق، تخت دوم را در سطح بالاتری در دسترس قرار دهند.

پوشاندن لوازم شستشو - فضای بیشتر در خانه
پوشاندن لوازم شستشو

رختشویی خود را بپوشانید

اگر می خواهید لوازم شستشوی خود را از سر راه بردارید، لازم نیست فضای یک اتاق کامل را اشغال کنید. به سادگی می توان ماشین لباسشویی و خشک کن در آشپزخانه خود را، همانطور که در تصویر بالا انجام داده اند، از نگاهها پنهان نگه داشت. شما می توانید از یک راه حل مشابه برای نگهداری لوازم جانبی خشک کردن لباس، مواد شوینده، ماشین لباس شویی و تجهیزات اتو استفاده کنید.

استفاده مناسب از فضای اشپزخانه - فضای بیشتر در خانه
استفاده مناسب از فضای اشپزخانه

از هر اینچ مربع استفاده کنید

فکر می کنید فضای ذخیره سازی کافی در آشپزخانه شما وجود ندارد؟ می توانید با استفاده از کابینت ها در آشپزخانه فضای مناسب را برای لوازم خانگی که کمتر استفاده می کنید، به وجود اورید  در اینجا، ازهر اینچ مربع از اشپزخانه استفاده شده است و یک آشپزخانه کوچک می تواند بسیار کاربردی باشد.

 

استفاده از مبلمان و وسایل چندمنظوره - فضای بیشتر در خانه
استفاده از مبلمان و وسایل چندمنظوره

استفاده از مبلمان و وسایل چندمنظوره برای ایجاد فضای بیشتردر خانه

مبلمان های چند کاره را انتخاب کنید که بتواند بسته به نیازتان انها را گسترده یا جمع کنید. انتخاب های بسیار خوبی در این زمینه وجود دارد برای مثال می توان از میزهای دونفره استفاده کردکه در صورت نیازبا باز شدن به یک میز نهارخوری چهار تبدیل شوند.همچنین میتوان مبل راحتی انتخاب کنید که به سادگی برای مهمانان در مواقع نیاز تبدیل به تخت خواب شود. همیشه فضای پاف‌ها، صندوقچه‌ها و میزهای قهوه‌خوری را در نظر داشته باشید. اگر طرحی وجود دارد که شلوغی‌ها را پنهان می‌کند آنها را انتخاب کنید.

در این مقاله به راهکارهای خلاقانه ای پرداخته شد که با استفاده از انها می توانیم فضای مورد نیازمان را از اتاق ها بدست اوریم چه بسا که خیلی از مردم بخاطر عدم فضای کافی در خانه، مجبور به فروش خانه خود شده اند استفاده از این روش ها هم به زیبای خانه شما کمک می کند هم میتواند بسیار کاربردی باشند و فضای بیشتر مورد نیازمان را فراهم کنند.

شرکت معماریان در سال ۱۳۸۶ تاسیس و فعالیت خود را در زمینه معماری، معماری داخلی و دکوراسیون داخلی اغاز کرده است. گروه معماری و طراحی دکوراسیون معماریان ، با دارا بودن سالها تجربه کاری موفق و با بهره مندی از متخصصین مجرب این حوزه، اماده اجرای پروژه های شماست .شما می توانید با شماره های مندرج در سایت با مشاورین معماریان در تماس باشید

 

منبع: houzz

 

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر