معماریان مگ

۱۵ نمونه بازسازی مدرن خانه قدیمی به خانه جدید

بازسازی مدرن
بازسازی مدرن

بازسازی مدرن | ۱۵ خانه پیش و پس از بازسازی مدرن آن ها

بازسازی مدرن خانه‌ها روشی است که خانه‌های قدیمی آن را به کار می‌برند تا نمای خارجی و فضای داخلی آن‌ها تغییر پیدا کرده و به روز تر باشد. در بازسازی مدرن هر خانه، نمای خارجی آن به کلی تغییر می‌کند و گویا یک خانه جدید از تو ساخته شده است. در این مقاله به بررسی پانزده بازسازی مدرن خانه‌ها پرداخته‌ایم. تا پایان این مقاله همراه ما باشید و اگر نظر یا پیشنهادی راجع به این مطلب یا قسمت های دیگر سایت دارید از طریق نظرات به ما اعلام کنید.

 

بازسازی خانه قدیمی در سیدنی استرالیا

در دهه ۱۹۲۰ میلادی، هیچ‌چیز خاص و عجیبی در منطقه یونانی‌ها در شهر سیدنی استرالیا وجود نداشت. با ورود معماران سی پلاس سی به این منطقه، آن‌ها تصمیم گرفتند که این خانه قدیمی را به یک خانه مدرن و پایدار تبدیل کنند. پس برای بازسازی مدرن آن، چوب نمای خارجی، ورودی و دیوارهای این خانه را بازسازی و ترمیم کردند و در نهایت باعث شدند تا این ساختار جذاب پدید آید.

بازسازی خانه قدیمی در سیدنی استرالیا - بازسازی مدرن
بازسازی خانه قدیمی در سیدنی استرالیا – قبل از بازسازی

 

بازسازی خانه قدیمی در سیدنی استرالیا - بازسازی مدرن
بازسازی خانه قدیمی در سیدنی استرالیا – پس از بازسازی

 

بازسازی مدرن خانه چوبی

یک خانه با ۱۱۰ متر بنا که در دهه ۱۹۸۰ میلادی ساخته شده است و از نمایی ساده، تکراری و خسته کننده بهره می برد. برای بازسازی مدرن این خانه چوب نمای خارجی آن عوض شد و پنجره های جدیدی جای پنجره های یکنواخت قبلی را گرفت. معمار این خانه علاوه بر نمای خارجی، فضای داخلی این خانه را نیز بازسازی کرده است. در نمای خارجی این پروژه یک پنجره وجود دارد که تناسب آن با ورودی تمام شیشه ای ساختمان نمایی زیبا را به وجود آورده است.

بازسازی مدرن خانه چوبی - بازسازی مدرن
بازسازی مدرن خانه چوبی – قبل از بازسازی

 

بازسازی مدرن خانه چوبی - بازسازی مدرن
بازسازی مدرن خانه چوبی – پس از بازسازی

 

تبدیل ساختمان تجاری قدیمی به خانه ای مدرن

این ساختمان تجاری پنج طبقه، بر اثر زلزله‌ای که در سالیان دور رخ داد به‌طورکامل نابود شد. سال‌ها بعد شرکت معماری IDIN تصمیم به بازسازی مدرن این ساختمان گرفت. درنهایت این شرکت با معماری خلاقانه و جذاب خود این سازه لوکس و مدرن را در همان بَنا به وجود آورد که همان‌طور که در تصویر مشاهدهمی‌کنید یک خانه تمام و کمال با یک نمای کاملاً مدرن و امروزی است.

تبدیل ساختمان تجاری قدیمی به خانه ای مدرن - بازسازی مدرن
تبدیل ساختمان تجاری قدیمی به خانه ای مدرن

 

تبدیل خانه مزرعه ای به یک خانه مدرن و امروزی

چه کسی فکر می‌کرد که یک خانه مزرعه‌ای پتانسیل تبدیل شدن به این خانه را دارد؟ این محل اقامت در شرق تگزاس چندین بار بازسازی و توسعه پیدا کرد و هر بار مشکلاتی داشت که درنهایت به این ترتیبی که در تصویر مشاهده می‌کنید ساخته شد. شرکت معماری MF بسیاری از عناصر بیرونی خانه را حفظ کرده درحالی‌که تعداد زیادی از دیوارهای داخلی را از بین برده است! از جمله تغییراتی که در این بازسازی مدرن صورت گرفته است تبدیل نمای آجری به روکش چوب و تغییر شکل سقف شیروانی است.

تبدیل خانه مزرعه ای به یک خانه مدرن و امروزی - بازسازی مدرن
تبدیل خانه مزرعه ای به یک خانه مدرن و امروزی – قبل از بازسازی

 

تبدیل خانه مزرعه ای به یک خانه مدرن و امروزی - بازسازی مدرن
تبدیل خانه مزرعه ای به یک خانه مدرن و امروزی – پس از بازسازی

 

اضافه کردن طبقات در بازسازی مدرن خانه

این ملک که در کانادا واقع شده است، در ابتدا یک ساندویچ فروشی کوچک بود که توسط یکزوج خریداری شده بود. این زوج سال‌ها در این خانه به کار مشغول بودند تا اینکه فهمیدندمی‌توانند آن را گسترش دهند. پس یک طبقه به آن اضافه کردند و نمای آن را به کلی تغییر دادند تا خانه‌ای که در تصویر دوم مشاهده می‌کنید به وجود آید.

اضافه کردن طبقات در بازسازی مدرن خانه - بازسازی مدرن
اضافه کردن طبقات در بازسازی مدرن خانه – قبل از بازسازی

 

اضافه کردن طبقات در بازسازی مدرن خانه - بازسازی مدرن
اضافه کردن طبقات در بازسازی مدرن خانه – پس از بازسازی

 

 

بازسازی خانه ونکوور ویژه

اصطلاح “ونکوور ویژه” به یک نوع خاصی از خانه‌های ارزان‌قیمت تبدیل‌شده است که از دهه۱۹۶۵ تا ۱۹۸۵ ساخته شده‌اند تا تقاضای خانه را در ونکوور کانادا سریعاً افزایش دهد. بسیاری از این خانه‌ها در حال حاضر تخریب یا بازسازی‌شده‌اند؛ ازجمله این خانه که در تصویر مشاهدهمی‌کنید و از نمونه قدیمی آن قابل‌تشخیص نیست.

بازسازی خانه ونکوور ویژه - بازسازی مدرن
بازسازی خانه ونکوور ویژه – قبل از بازسازی

 

بازسازی خانه ونکوور ویژه - بازسازی مدرن
بازسازی خانه ونکوور ویژه – بعد از بازسازی

 

بازسازی مدرن خانه قدیمی

درحالی‌که هیچ تصویری از نمای قدیمی این خانه در دست نیست، اما اسناد نشان می‌دهد این خانه در سال ۱۹۲۰ ساخته‌شده است. جنس نمای خارجی این خانه عمدتاً از چوب و شیشه مات است. بازسازی مدرن این خانه سبب حفظ بخش‌های اصلی خانه شده است و تنها نمای آن را مدرنیزه کرده است و تغییرات قابل‌توجهی در دکوراسیون داخلی به وجود نیاورده است.

بازسازی مدرن خانه قدیمی - بازسازی مدرن
بازسازی مدرن خانه قدیمی

 

بازسازی مدرن خانه قدیمی - بازسازی مدرن
بازسازی مدرن خانه قدیمی (۱)

 

بازسازی خانه با اضافه کردن تراس و طبقه

این خانه که در شهر واشنگتن قرار دارد، قبل از بازسازی تقریباً تجزیه‌شده بود تمام بخش‌هایآن در حال نابودی بود؛ گروه معماری‌ای که بازسازی مدرن این خانه را بر عهده گرفت، پیکربندی اصلی این خانه را حفظ کرد و یک طبقه دیگر به این سازه اضافه کرد. همچنین یکبهارخواب بزرگ در پشت‌بام این خانه ساخته‌شده که نمایی جذاب به ساختمان بخشیده است.

بازسازی خانه با اضافه کردن تراس و طبقه - بازسازی مدرن
بازسازی خانه با اضافه کردن تراس و طبقه – پس از بازسازی

 

بازسازی خانه با اضافه کردن تراس و طبقه - بازسازی مدرن
بازسازی خانه با اضافه کردن تراس و طبقه – قبل از بازسازی

 

 

بازسازی مدرن خانه روستایی

عناصر سنگی که در این خانه روستایی مشاهده می‌کنید، یکی از مزایای آن بود که از گذشته در نمای خارجی آن وجود داشت و هم اکنون جزو مواردی به شمار می‌رود که سبب مدرن به چشم آمدن نمای خارجی این سازه شده است. معماران این پروژه میگویند: “یک مجموعهسازماندهی‌شده و خلاقانه از عناصر و فضاها که نور را کنترل می‌کند در این خانه بکار گرفتهشده است؛ در همین حال به یکپارچگی خانه احترام گذاشته‌شده و ساختار اصلی آن حفظ‌شدهاست.”

بازسازی مدرن خانه روستایی - بازسازی مدرن
بازسازی مدرن خانه روستایی – قبل از بازسازی

 

بازسازی مدرن خانه روستایی - بازسازی مدرن
بازسازی مدرن خانه روستایی – پس از بازسازی

 

بازسازی خانه ای در نبش خیابان

یک خانه دوبلکس و دنج در گوشه‌ای خیابان واقع در شهر سانفرانسیسکو که اغلب جذابیت خود را از تاریخش که به دهه‌های گذشته بر می‌گردد گرفته است. این بنای هفتاد ساله اخیراًتوسط استودیو معماری بران بازسازی شد و این شرکت نمای این خانه را به قرن بیست و یکمنتقل کرد.

بازسازی خانه ای در نبش خیابان - بازسازی مدرن
بازسازی خانه ای در نبش خیابان – قبل از بازسازی

 

بازسازی خانه ای در نبش خیابان - بازسازی مدرن
بازسازی خانه ای در نبش خیابان – پس از بازسازی

 

بازسازی خانه به صورت مدرن

یکی دیگر از نشریات سیاتل، یک مکان کوچک و مدرن را تبدیل به یک خانه رؤیایی معاصر برای مشتریان کرده است. معماران این پروژه “اگلستن فاراکاس” با استفاده از چوب‌های افقی رویهم، نمای خارجی این خانه را پوشش داده‌اند و حالت شیروانی قدیمی آن را به یک پشت‌باممدرن تبدیل کرده‌اند.

بازسازی خانه به صورت مدرن - بازسازی مدرن
بازسازی خانه به صورت مدرن – قبل از بازسازی

 

بازسازی خانه به صورت مدرن - بازسازی مدرن
بازسازی خانه به صورت مدرن – پس از بازسازی

 

 

خانه چوبی خاص در ملبورن استرالیا

این خانه در ملبورن استرالیا نوعی سازه است که دیوارهای پشت آن برداشته شده و به انتهای خانه مستقیماً به حیاط پیوند داده شده است. شرکت طراحی دکوراسیوندیگ ساخت این خانه را برعهده‌گرفته بود و با استفاده از نمای چوبی در داخل و خارج خانه یک فضای صمیمی را در این محیط ایجاد کرده بود.

خانه چوبی خاص در ملبورن استرالیا - بازسازی مدرن
خانه چوبی خاص در ملبورن استرالیا – قبل از بازسازی

 

خانه چوبی خاص در ملبورن استرالیا - بازسازی مدرن
خانه چوبی خاص در ملبورن استرالیا – پس از بازسازی

 

بازسازی خانه در کنار برج چوبی

این خانه در شهر پورت لند، به نظر می‌رسد خانه ای بوده که پس از یک بازسازی مدرن به شکل یک آزمایشگاه در آمده است. معماران این پروژه از یک برچ جوبی در قسمت ورودی این خانه استفاده کرده‌اند که علاوه بر نورگیری قوی‌ای که دارد و نور را به داخل هدایت می‌کند، یک عنصر متضاد با نمای سیاه رنگ ساختمان است که زیبایی منحصر به فردیدارد.

بازسازی خانه در کنار برج چوبی - بازسازی مدرن
بازسازی خانه در کنار برج چوبی

 

بازسازی خانه ای به سبک اسپانیایی

این خانه که در گوشه‌ای از شهر سانفرانسیسکو ساخته شده بود، یک خانه اسپانیایی بود کهسال‌ها به طور غیر قانونی در این مکان قرار گرفته بود. در آخر تصمیم به بازسازی و استفاده از آن گرفته شد و به ترتیبی که در عکس مشاهده می‌کنید در آمد. معماران این پروژه میگویند: “این خانه با تمام تحولات و تاریخچه‌ای که داشته، به بهترین شکل بازسازی شده و سرمایهگذاری خوبی روی آن صورت گرفته است.” مرتب سازی گیاهان و حیاط، بازسازی نمای خارجی، مرمت دکوراسیون داخلی و ایجاد یک ورودی با ظاهری جدید کارهایی بود که معماران این خانه برای بازسازی مدرن این پروژه انجام دادند.

بازسازی خانه ای به سبک اسپانیایی - بازسازی مدرن
بازسازی خانه ای به سبک اسپانیایی – قبل از بازسازی

 

بازسازی خانه ای به سبک اسپانیایی - بازسازی مدرن
بازسازی خانه ای به سبک اسپانیایی – پس از بازسازی

 

چکیده آن چه در این مقاله گفته شد :

بازسازی مدرن یک ساختمان شامل اقداماتی است که معماران و طراحاندکوراسیون در راستای نوسازی و بهتر کردن یک سازه انجام می‌دهند. این اقدامات شامل تغییر نمای خارجی و مرمت آن با استفاده از مصالح و مواد جدید، تغییر در شکل نمای خارجی با اضافه یا کم کردن عناصر (مثل پنجره‌ها) و همچنین تغییر دردکوراسیون داخلی که شامل ساخت فضاهای جدید، مرمت فضاهای قدیمی و نو کردن آن و همچنین رنگ‌آمیزی و موارد دیگر است. در این مقاله به شما پانزده نمونه بازسازی مدرن را نشان دادیم.

بازسازی مدرن توسط شرکت آریان

شرکت معماری آریان با بهره‌مندی از متخصصین حوزه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی که در رأس آن‌ها مهندس آریان قرار دارد، خدمات گوناگونی را به مشتریان ارائه می‌دهد. یکی از این خدمات بازسازی سازه‌ها است. بازسازی خانه‌های مسکونی (نمای خارجی و محیط داخلی)، بازسازی هتل، بازارچه، دفاتر اداری و غیره کارهایی است که در شرکت آریان به‌صورت تخصصی و صفرتا صدصورت می‌پذیرد. شما نیز اگر ازجمله افرادی هستید که مایلید ساختمانتان بازسازی شود می‌توانید از شماره‌های مندرج در سایت استفاده کرده و با مشاورین ما در تماس باشید تا هرگونه سؤال و پرسشی درباره بازسازی مدرن ساختمان خود دارید برایتان رفع شود.

منبع : weburbanist

 

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

علیرضا شاکری، مدیر محتوا، گرافیست و طراح سایت هستم . حدود 7 ساله در زمینه های مختلف در فضای مجازی فعالیت میکنم .

اضافه کردن نظر