معماریان مگ

معماری ۱۳ کلیسای مدرن

معماری کلیسا مدرن | ۱۳ کلیسا با معماری متفاوت و جذاب که شما را متعجب میکند !

معماری کلیسا مدرن امروزه در دنیای مدرن توسط معماران زیادی مورد توجه قرار گرفته است . معماری کلیسا مدرن که مراکز مذهبی مسیحیان در سراسر جهان را تشکیل میدهند میتواند موضوع بسیار جذابی برای علاقه مندان به معماری باشد . در این مقاله به بررسی ۱۳ مورد معماری کلیسا مدرن پرداخته ایم. تا پایان این مقاله همراه معماریان باشید ..

 

معماری کلیسا مدرن توسط Gijs Van Vaerenbergh, بلژیک

این کلیسای خیره کننده که توسط معماران بلژیکی طراحی و معماری شده است ، در نور خورشید شفاف به نظر میرسد و به ما اجازه میدهد تا درون آن را ببینیم . این کلیسا در منطقه هاسپنگو بلژیک واقع شده است و بخشی از تاسیسات یک پروژه هنری به نام Z-OUT به شمار می آید که هدف آن ایجاد سازه های غیر منتظره و جذاب در مکان های عمومی است . این ساختمان از ۱۰۰ لایه انباشته و ۲۰۰ ستون که از جنس صفحات فولادی هستند تشکیل شده است. این کلیسا میتواند کامل جامد ( طوری که مثل یک ساختمان معمولی باشد ) دیده شود و یا کاملا ناپدید باشد ! این بستگی به نور آفتاب و زاویه دید شما دارد .

معماری کلیسا مدرن توسط Gijs Van Vaerenbergh, بلژیک - معماری کلیسا مدرن
معماری کلیسا مدرن توسط Gijs Van Vaerenbergh, بلژیک

 

غروب کلیسا توسط معماران Bnkr, مکزیک

چهره غروب آفتاب که توسط معماران BNKR ساخته شده، از دور بیشتر شبیه به یک مجسمه غول پیکر است یا یک ساختمان ، یک کلیسای یادبود برای عزاداری عزیزان است که در منطقه آکاپولکو مکزیک واقع شده است. این کلیسا از معماری خلاقانه ای بهره میبرد به طوری که در آن از تخته سنگ های بتونی و دیوار های شیشه ای به طور همزمان استفاده شده که یک منظره زیبا را برای بازدیدکنندگان این سازه به ارمغان آورده است. برای رفتن به بالای این کلیسا از راه پله ای که بالا تر از تنه درخت قرار دارد میبایست استفاده کنیم.

غروب کلیسا توسط معماران Bnkr, مکزیک - معماری کلیسا مدرن
غروب کلیسا توسط معماران Bnkr, مکزیک

 

کلیسای بتنی فالیگنو توسط فوکساس, ایتالیا

شرکت فوکساس ایتالیا این حجم از بتن را در کلیسای سن پائولو ایتالیا بکار برده است و به وسیله آن این ساختار فوق العاده را بوجود آورده است. این طرح که برنده مسابقه ملی برترین معماری کلیسا مدرن شد، به دلیل ثبات و استحکامی که دارد مورد نظر داوران و عموم مردم قرار گرفت . این کلیسا به عنوان نمای از تولد دوباره این شهر پس از زلزله ای که در آن اتفاق افتاد به شمار میرود و برای ساکنین این منطقه محلی به عنوان مبدا رفتن به بهشت است .

کلیسای بتنی فالیگنو توسط فوکساس, ایتالیا - معماری کلیسا مدرن
کلیسای بتنی فالیگنو توسط فوکساس, ایتالیا

 

 

کلیسای برگی توسط معماری کلاین دیثام, ژاپن

این کلیسای کوچک که مخصوص برگزاری مراسم ازدواج است، از طبیعت الگو گرفته و به شکل یک برگ معماری شده است . این کلیسا شامل دو لایه برگ است که یکی از شیشه و دیگری از جنس فولاد است. برگ های فولادی با یک لنز اکریلیک در یک الگوی گیاهان زینتی گلدار که در طول روز از داخل روشن دیده می شوند و در شب به صورت سوراخ هایی درخشان به چشم میخورد . این برگ به صورت استراتژیک طراحی شده است و در هر عروسی هنگامی که داماد عروس را ببوسد به منظور زیبا جلوه دادن فضا باز میشود .

کلیسای برگی توسط معماری کلاین دیثام, ژاپن - معماری کلیسا مدرن
کلیسای برگی توسط معماری کلاین دیثام, ژاپن

 

معماری کلیسا مدرن در ادغام با طبیعت, کلمبیا

صفحه ای ساخته شده از شیشه، فولاد و چوب که این ساختار سفت و محکم را قادر می سازد تا خود را از یک فضای صمیمی به کلیسای بزرگ تبدیل کند که باعث اتصال زیبایی طبیعت به طراحی آن می شود. کلیسای Porcincula de la Milagrosa در شهر لاکلرا کلمبیا توسط دنیل بولینا طراحی شده است تا “عبور بین دو دنیای بین شناخته شده و ناشناخته، نور و تاریکی” را نشان دهد.

معماری کلیسا مدرن در ادغام با طبیعت, کلمبیا - معماری کلیسا مدرن
معماری کلیسا مدرن در ادغام با طبیعت, کلمبیا

 

کلیسا مدرن در والکرون, اسپانیا

یک حجم هندسی سنگین و سر سخت بتن که در مقابل کیفیت فوق العاده و کوتاه مدت کاغذ اریگامی قرار گرفته است. معماری این کلیسای مدرن توسط شرکت اسپانیایی SM.AO Chapel و با ساختاری بسیار مینیمالیستی متمایز و متفکر ساخته شده است.

این کلیسا در بالای یک حقوق جزئی قرار دارد و این نقطه مرجعی است که از ورودی ۲ کیلومتری در نقطه کم و همچنین در دیدگاه های مختلف از کل برنامه سفر دیده می شود. این کلیسا دارای یک طراحی برهنه و فاقد روشنایی مصنوعی است. تنها یک صلیب و یک تصویر در مرکز کانونی این کلیسا، جنبه های نمادین پروژه را برجسته می کنند.

کلیسا مدرن در والکرون, اسپانیا - معماری کلیسا مدرن
کلیسا مدرن در والکرون, اسپانیا

 

کلیسا کریستین هایداین در پکن, چین

روشن، باز و زاویه ای، این کلیسای مدرن مسیحی در پکن نه تنها اجازه می دهد تا در بسیاری از فضاهای ساختمان نور وارد شود، بلکه با سقفی که دارد، همانند یک تراس عمل میکند و به بازدید کنندگان فرصت استفاده از این منظره رویایی را میدهد. این ساختمان به خوبی با محیط اطراف شهری ترکیب شده است، اما هنوزم حس عمیق و ویژه خود را حفظ کرده است. برج عمودی که در کنار این کلیسا قرار دارد از چند کیلومتری قابل مشاهده است.

کلیسا کریستین هایداین در پکن, چین - معماری کلیسا مدرن
کلیسا کریستین هایداین در پکن, چین

 

کلیسای تورن کرون، آرکانزاس

حتی خدایان نیز نمیتوانستند یک یا دو ساعت باقی بمانند که از منظره و معماری فوق العاده این کلیسای هیجان انگیز در آرکانزاس لذت ببرند. بسیاری از اینها را باید در نظر بگیریم – مانند روشهایی که ساختار زاویه دار ساختمان این کلیسا جهت نمایان شدن درختان بیرون در معماری خود قرار داده است یا نحوه تابش نور خورشید بر روی شیشه های این کلیسا که فوق العاده است. معماری کلیسا مدرن در سال ۱۹۸۰ توسط فرانک لوید رایت فارغ التحصیل E. Fay Jones انجام شد.

کلیسای تورن کرون، آرکانزاس - معماری کلیسا مدرن
کلیسای تورن کرون، آرکانزاس

 

 

سنت ماریا، آوردگاه فرشتگان مقدس, روتردام

این کلیسا جایگزین یک کلیسای قدیمی که قادر به ایستادن در شرایط ضعیف خاک نبود شده است. این کلیسا با بهره گیری از خلافیت و ایده های مدرن معمار آن طراحی و ساخته شده است. یک دیوار موج دار ، یک سقف آفتابی و یک سری نقاشی در داخل این کلیسا از جمله عناصری است که به چشم میخورد . رنگ دیوار های آبی سلطنتی در کنار سقف طلایی به کلیسا این اجازه را میدهد که در طول روز از نور طبیعی بهره ببرد.

سنت ماریا، آوردگاه فرشتگان مقدس, روتردام - معماری کلیسا مدرن
سنت ماریا، آوردگاه فرشتگان مقدس, روتردام

 

کلیسای سن کالپل، رود آیلند

معماری این کلیسا در مدرنیزه ترین حالت ممکن و با استفاده از ایده های فوق العاده توسط معماران ۳six0 ساخته شده است . فضای داخلی و نمای خارجی چوبی از این کلیسا یک اثر هنری جذاب ساخته است . در ساخت و معماری این کلیسا یک هدف ارزش گذاری شده است و آن هم تعادل بین فضای داخلی و خارجی سازه است که معماران آن تا حدودی نیز در رسیدن به این هدف موفق بوده اند. یکپارچگی موارد و ساختار منظم چوبی و بتنی این کلیسا، از جمله ویژگی های این معماری کلیسا مدرن است که از محیط روستایی این منطقه الهام گرفته .

کلیسای سن کالپل، رود آیلند - معماری کلیسا مدرن
کلیسای سن کالپل، رود آیلند

 

کلیسای مقدس سانتا مونیکا، اسپانیا

آیا تا به حال کلیسایی دیده اید که چنین نما و ظاهری داشته باشد؟ طراحان این ساختار، آقایان ویسنس و راموس قطعا یک طرح خاص برای کلیسای مقدس سانتا مونیکا در مادرید، اسپانیا ارائه داده اند. این پروژه به یک ساختمان تمام عیار برای رفع نیازهای روستایی است که محیط داخلی آن شامل دفاتر گوناگون و همچنین منزل کشیش است. معماران این کلیسای مدرن آن را “انفجار مجدد، درست یک لحظه پس از انفجار” توصیف می کند، که یک تصویر جالب برای الهام دادن به عبادت است.

کلیسای مقدس سانتا مونیکا، اسپانیا - معماری کلیسا مدرن
کلیسای مقدس سانتا مونیکا، اسپانیا

 

کلیسای دیکانس، سنت لوپ، سوئیس

این کلیسای نمونه دیگری است که به جای یک کلیسا بیشتر شبیه به یک سالن عظیم برای اجرای هنر عمومی است. این مکان موقت کلیسای دیکانس نام دارد که توسط معماران محلی و دنیلو موندادا در کشور سوئیس ساخته شده است. این سازه محلی است برای عبادت الهی و شکل اصلی آن ساختمان قدیمی و تاریخی بود که در ۲۰۰۷ بازسازی شد. اگر چه این ساختمان نمونه بازسازی شده ای است اما از نظر هنری چیزی از ساختمان های تازه و مدرن کم ندارد و از عناصری همانند چوب و پانل های پلاستیکی شفاف ساخته شده است.

کلیسای دیکانس، سنت لوپ، سوئیس - معماری کلیسا مدرن
کلیسای دیکانس، سنت لوپ، سوئیس

 

 

کلیسای همبستگی، آلمان

این کلیسا در کنار سادگی دلنشینی که دارد، دارای معانی بسیار عمیقی است که شاید از بسیاری از ساختار های جدید نیز بیشتر باشد. در درجه اول، این ساختار قدیمی ترین ساختمان عمومی در آلمان است که قدمت آن به ۱۵۰ سال پیش باز میگردد . همچنین نمای خارجی جذاب که از خارک رس مخلوط با بقایای پایه کلیسای سابق ساخته شده است در سال ۱۸۹۴ توسط معماران رودلف ریتمان و پیتر ساسنرات ساخته شده است.

کلیسای همبستگی، آلمان - معماری کلیسا مدرن
کلیسای همبستگی، آلمان

 

 

کلیسا ها که مراکز مذهبی مسیحیان جهان را تشکیل میدهند ، گاهی هدف معماران مختلف در سراسر دنیا قرار میگیرند . این معماران خلاق با بکارگیری ایده های جذابی که در سر دارند، گاها کلیساهای جذاب و متفاوتی را ایجاد میکنند که در عین دارا بودن حالت مقدس بودن و محترم برای مسیحیان، از معماری زیبایی بهره میبرند. در این مقاله ۱۳ مورد از این کلیسا ها را دیدید و اطلاعاتی را برای هرکدام از آنها مطالعه کردید .

آتلیه معماری و طراحی دکوراسیون معماریان از سال ۱۳۸۶ در زمینه طراحی دکوراسیون و معماری سازه های مختلف فعالیت میکند و در طول این سالها با کسب تجارب ارزشمند و انجام نمونه کارهای موفق، رضایت حداکثری مشتریان محترم را کسب کرده است.

شرکت معاریان با بهره مندی از متخصصین معماری و طراحی دکوراسیون، مجری صفر تا صد پروژه های معماری شماست . شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید نمای خارجی یا دکوراسیون داخلی ساختمان تان در حالتی مدرن و جذاب ساخته شده باشد ، همین حالا با شماره های مندرج در سایت تماس گرفته و با مشاورین معماریان در ارتباط باشید .

 

منبع : weburbanist

 

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر