معماریان مگ

معرفی 9 تخت خواب مدرن و امروزی

تخت خواب مدرن
تخت خواب مدرن

تخت خواب مدرن | معرفی 9 تخت خواب مدرن با امکانات جالب

تخت خواب مدرن، تخت خواب هایی هستند که ویژگی های جذاب و جالبی دارند که آن ها را از سبک های قدیمی متمایز می کند. هر تخت خواب مدرن مشخصه های مخصوص خود را دارد اما چیزی که در تمام آن ها مشهود است، ایده های خلاقانه و تکنولوژی های برتری است که دارند.

در این مقاله به معرفی 9 تخت خواب مدرن پرداخته ایم. گروه تولید محتوای معماریان، از شما همراهان محترم معماریان، دعوت می کنیم تا پایان این مطلب در کنار ما باشید و اگر دیدگاه یا نقدی راجع به این مقاله یا عملکرد کلی سایت داشتید، از طریق بخش نظرات در انتهای صفحه به ما گوش ما برسانید.

 

تخت خواب جذاب باستانی

ریشه های این مدل تخت خواب مدرن، به باستان برمی گردد و جزو تخت خواب های محبوب و کاربردی است که از سالیان بسیار دور از آن استفاده می شد. این تخت خواب، به وسیله زنجیر هایی از چهار طرف نگه داشته شده و فضایی را برای استراحت سه نفر ایجاد کرده است. این تخت خواب جالب، به دلیل فضای زیادی که اشغال می کند، مناسب استفاده در اتاق خواب های بزرگ و باز می باشد. همچنین یکی از ویژگی هایی که این تخت خواب را متمایز کرده است، معلق بودن آن است.

تخت خواب جذاب باستانی - تخت خواب مدرن
تخت خواب جذاب باستانی

 

تخت خواب تاشو مدرن

این تخت خواب ساده، تخت خواب شناوری است که این قابلیت را دارد تا در یک لحظه کاملا جمع شده و در جعبه مخصوص خود قرار بگیرد. این تخت خواب مدرن یکی از نمونه های برتر تخت خواب های تاشو به شمار می رود که علاوه بر راحتی، حمل و نقل آسانی هم دارد.

تخت خواب تاشو مدرن - تخت خواب مدرن
تخت خواب تاشو مدرن

 

 

تخت خواب قابل تبدیل

در این نمونه از تخت خواب های مدرن نیز، به شما تخت خوابی را معرفی کرده ایم که قابلیت دونفره شدن را دارد؛ به طوری که طراحی آن به گونه ای است که با باز کردن آن، هر دو تشک این تخت باز شده و تخت به دو قسمت تقسیم می شود. همچنین می توان از یک تشک بزرگ این تخت استفاده کرد. این مورد، مناسب خانواده های دو نفره و اتاق هایی با متراژ متوسط است.

تخت خواب قابل تبدیل - تخت خواب مدرن
تخت خواب قابل تبدیل

 

تخت خواب گهواره ای

معمولا کودکان از تخت خواب های مدل دار و فانتزی (به عنوان مثال تخت خوابی که در یک کارتون دیده اند یا غیره) استفاده می کنند و این موضوع که بزرگسالان نیز از این سبک تخت خواب ها استفاده کنند، کمی عجیب به نظر می رسد. اما این تخت خواب که اکوکو نام دارد، طرحی جالب شبیه به گهواره یا لانه یک پرنده دارد و مناسب افرادی است که می خواهند کنار یک محیط طبیعی استراحت کرده و یا شب زنده دار هستند.

تخت خواب گهواره ای - تخت خواب مدرن
تخت خواب گهواره ای

 

 

تخت خواب چند منظوره مدرن

این نمونه نیز، همانند نمونه قبل تخت خوابی شبیه به گهواره است و با وسیله چوب دایره ای شکلی سر تا سر آن پوشیده شده است. از این تخت خواب مدرن می توان به عنوان صندلی یا حتی میز مطالعه نیز استفاده کرد. پایه های گرد این تخت، امکان جا به جایی راحت تر آن را به صاحبانش می دهد. این تخت خواب یکی از موارد چندکاربردی است که می توان از آن استفاده های مختلفی کرد.

تخت خواب چند منظوره مدرن - تخت خواب مدرن
تخت خواب چند منظوره مدرن

تخت خواب منحصر به فرد و پر امکانات

اگر به دنبال این هستید که حس خوابیدن روی ابرها برای شما مصور شود، این تخت خواب مدرن انتخاب مناسبی است. این نمونه، ظاهری شبیه به یک تخم مرغ دارد و با استفاده از چراغ هایی که در آن تعبیه شده است، عمل نور درمانی را انجام می دهد. همچنین یک تشک ماساژور فشرده و یک دستگاه کنترل که به طور خاص برای صاحب این تخت آماده شده، از دیگر امکانات این تخت خواب مدرن می باشند. طراحی منحصر به فرد و اصولی این تخت، به داشتن یک خواب راحت و بدون مشکل و یک استراحت آرامش بخش، کمک می کند.

تخت خواب منحصر به فرد و پر امکانات - تخت خواب مدرن
تخت خواب منحصر به فرد و پر امکانات

 

تخت خواب جعبه ای

این تخت خواب، علاوه بر مدرن بودن، از ایده خلاقانه ای پیروی می کند که بسیار جالب است. چارچوب های سبک که شبیه چادر هستند، برای این تخت خواب مدرن مثل یک سقف عمل می کنند. این طرح، به صورت اختصاصی برای یک نمایشگاه زده شده و قابل فروش به عموم نیست. همچنین یک چوب قدیمی برای نگه داشتن جعبه چوبی روی تخت قرار داده شده که در نوع خود بسیار جالب و متفاوت می باشد.

تخت خواب جعبه ای - تخت خواب مدرن
تخت خواب جعبه ای

 

 

تخت خواب اندامی

این مورد شاید کمی عجیب به نظر برسد؛ اما چخ باور بکنید چه نکنید، این تخت خواب نسبت به فرم خواب شما تنظیم می شود و محدوده تشک آن، فرم بدن شما هنگام خواب است. این تخت خواب شاید خیلی راحت به نظر نرسد، اما ایده جالبی را بکار برده است که اگر شما روی آن بخوابید و فرم بدنتان از فرمی که در تخت خواب تعبیه شده تغییر کند، روی زمین سقوط خواهید کرد! این سبک تخت خواب با توجه به محدودیت هایی که دارد، شما را مجبور به انجام کار های فوق العاده سختی می کند که در نوع خود جالب است.

تخت خواب اندامی - تخت خواب مدرن
تخت خواب اندامی

 

ادغام تکنولوژی با تخت خواب مدرن

این تخت خواب پرامکانات و مدرن، از تکنولوژی روز دنیا بهره می برد و عملکردی همانند یک دستگاه پزشکی برای کسی که روی آن می خوابد دارد. این تخت خواب، شامل تکنولوژی ای است که تاثیرات انرژی و تمرکز را در فرد بالا می برد. این تخت همچنین یک منحنی روی خود دارد که مشکلات بدن درد هنگام خواب را برطرف می کند. این تخت خواب مدرن، وسیله بسیار خوبی برای مقاله با بی خوابی و مشکلات خواب است و در سلامت خواب فرد، با استفاده از تکنولوژی هایی که دارد تاثیر به سزایی می گذارد.

ادغام تکنولوژی با تخت خواب مدرن - تخت خواب مدرن
ادغام تکنولوژی با تخت خواب مدرن

 

منبع : weburbanist

 

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر