معماریان مگ

دکوراسیون آینه و کاربرد های آینه در خانه

دکوراسیون آینه
دکوراسیون آینه

دکوراسیون آینه | با استفاده از آینه، خانه خود را دلپذیر تر جلوه دهید

دکوراسیون آینه، یکی از پرکاربرد ترین و بهترین دکوراسیون ها در منزل است. استفاده از این عنصر در خانه علاوه بر بزرگتر نشان دادن محیط، حس جدیدی را در محیط به جریان می اندازد. دکوراسیون آینه را می توان به روش های مختلفی در خانه به کار برد. در این مقاله به صورت تخخصی به بررسی دکوراسیون آینه و استفاده از آن پرداخته ایم. از شما همراهان همیشگی شرکت معماریان دعوت می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما بوده و اگر نظری داشتید از طریق بخش نظرات به گوش ما برسانید.

 

تاثیر دکوراسیون آینه در معماری داخلی

آینه، یکی از بهترین عناصری است که باعث زیبایی و جذابیت دکوراسیون هر خانه می شود. طراحان دکوراسیون، پیشنهاد می کنند آینه ها معمولا در قسمت هایی قرار بگیرند که منعکس کننده نور یا یک تصویر زیبا باشند. یکی از استفاده هایی که آینه در دکوراسیون خانه دارد، استفاده به عنوان عنصر بزرگ نشان دهنده فضا در خانه های کوچک است. به طوری که با انعکاس نور و تصویر، باعث می شود فضای داخلی خانه یا اتاق خواب، دو برابر آن چه در واقعیت وجود دارند، بنظر برسد. بنابر این صاحبان خانه های دنج و کوچک، می توانند از آینه به عنوان ابزاری برای بزرگ تر نشان دادن خانه خود استفاده کنند.

همچنین علاوه بر این مورد، آینه ها در خانه های دیگر نیز موارد کاربرد بسیاری دارند و نه تنها در خانه های کوچک باعث بزرگ تر به چشم آمدن محیط می شوند، بلکه در فضاهای بزرگ نیز به عنوان عنصری جذاب و چشم نواز به شمار می روند که قابلیت این را دارد تمام نگاه ها را به سوی خود جذب کند. آینه سازان، طرح ها و رنگ های مختلفی را برای آینه ها بکار می برند. طرح هایی که اغلب در قاب این آینه ها به چشم می خورد.

تاثیر دکوراسیون آینه در معماری داخلی
تاثیر دکوراسیون آینه در معماری داخلی

 

 

استفاده از دکوراسیون آینه در خانه چه فایده ای دارد؟

آینه، از جمله ایده های بسیار خلاقانه و منحصر به فردی است که با کمترین هزینه اجرا می شود و به کمک آن می توان فضای خانه را بزرگتر نشان داد. استفاده از آینه، از دوران گذشته تا کنون در خانه های لوکس و مدرن هر دوره، امری است که انجام می شده و می شود. در بحث موارد کاربرد آینه، مهم ترین و اصلی ترین کاربرد آینه استفاده از آن به عنوان عنصری برای مشاهده تصاویر در آن است؛ اما دکوراتور ها و طراحان دکوراسیون منزل، آینه را به عنوان وسیله ای که نقشی پر رنگ در جذابیت یک محیط ایفا می کند قلمداد می کنند.

استفاده از دکوراسیون آینه در خانه چه فایده ای دارد؟
استفاده از دکوراسیون آینه در خانه چه فایده ای دارد؟

 

 

بزرگ تر نشان دادن فضا با استفاده از دکوراسیون آینه

از آینه می توان برای بزرگ تر نشان دادن مکان های کوچک استفاده کرد. زیرا آینه با انعکاس تصاویر مکان ها را بزرگتر نشان می دهد. همچنین آینه انرژی را فعال می کند؛ بنابراین در مکانهای کوچک که انرژی راکد مانده است با کمک آینه به حرکت درمی آیند.

نکته ای که در این بین وجود دارد، این است که باید مواظب بود تا در مکان های کوچکی که انباشتگی در آن ها بسیار است، از آینه استفاده نکرد؛ چرا که آینه این انباشتگی و شلوغی را منعکس می کند و جلوه جالبی را به وجود نمی آورد. بهترین مکان استفاده از آینه، در کنار پنجره هاست. چرا که در این حالت علاوه بر انعکاس نور، تصاویر و منظره بیرون نیز در آینه پیدا خواهد بود و به داخل منعکس می شود.

بزرگ تر نشان دادن فضا با استفاده از دکوراسیون آینه
بزرگ تر نشان دادن فضا با استفاده از دکوراسیون آینه

 

اختصاص دادن بخشی از خانه به دکوراسیون آینه

قرار دادن آینه های بزرگ با شکل و شمایل زیبا و جذاب، به خانه شما روح می بخشد و به بیننده وسعت دید می دهد. بنابراین همیشه قسمتی از خانه را برای قرار دادن آینه اختصاص دهید تا از بازتاب نور و رنگ در فضای خانه لذت ببرید. همچنین می توان با استفاده از آینه، دکوراسیون خانه را گرم تر جلوه داد. فصل زمستان همیشه با حال و هوای دنج و روزهای کوتاهش در ذهن ماندنی است که همین دلیلی برای تاکید طراحان دکوراسیون برای افزایش نور و استفاده از آینه ها در دکوراسیون خانه در این فصل است.

اختصاص دادن بخشی از خانه به دکوراسیون آینه
اختصاص دادن بخشی از خانه به دکوراسیون آینه

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون آینه خانه خود هستید؟

گروه معماریان، پیشنهاد فوق العاده ای برای شما دارد…

برای مشاوره رایگان، همین حالا با ما تماس بگیرید.

044-33472342

 

فواید کاربردی دکوراسیون آینه

آینه، فواید و کاربرد های بسیاری دارد. از جمله این فواید و کاربرد ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

اجسام را روشن و درخشان تر می کند

آینه، سبب منعکس شدن و انتشار نور خورشید و انواع نورهای مصنوعی در فضا می شود.

همه چیز را زنده تر جلوه می دهد

آینه، دیگر صرفا وسیله ای نیست که خودمان را در آن نگاه کرده و به انجام امور آرایشی و زیبایی بپردازیم، بلکه این عنصر به تنهایی می تواند یک اثر هنری و یا تزیینی در یک فضا به شمار رود.

وسعت و عمق فضا را بیشتر می کند

اگر به درستی و با رعایت نکات و اصول یک فضا را آینه کاری کنید، می توانید عمق یک فضا را تا چند برابر بیشتر کنید.

انعکاس نور

با اضافه کردن یک یا دو آینه در اتاق، به آسانی می توانید میزان نور و انعکاس آن را دوبرابر کنید. اما ما به هیچ وجه نصب آینه های زیاد را به شما توصیه نمی کنیم. نصب آینه در نزدیکی لوسترها، و یا در مقابل پنجره، نور را به زیبایی منعکس می کند و جذابیت بیشتری را در فضا ایجاد می کند.

بهم ریختگی فضا را کاهش دهید

اگر شما هم مثل اکثر افراد، قبل از سر رسیدن مهمان ها خرت و پرت هایتان را یک کمد بزرگ جا می دهید، باید یادآوری کنیم که درهای بزرگ و بسته، فضای اتاق را کوچکتر جلوه می دهد. یک راهکار برای حل این مشکل، نصب آینه بر روی درهاست. به این شیوه توهم فضای بزرگتر و دلباز تری ایجاد می کنید.

فواید کاربردی دکوراسیون آینه
فواید کاربردی دکوراسیون آینه

 

 

بهترین مکان ها برای استفاده از دکوراسیون آینه

اگر آینه در مکانی صحیح مورد استفاده قرار بگیرد، نور بیشتری را در اتاق فراهم می کند و حس روشنی و جاداری بیشتری در محیط ایجاد می کند. آینه، بهترین دوست طراحان دکوراسیون است و این موضوع بی دلیل هم نیست! آینه ای که در جای درست و مناسبی نصب شود، بیشتر نور طبیعی را برای اتاق فراهم می کند و فضای دید را افزایش می دهد. فضاهای کوچک را باز می کند و به دکور سرزندگی و عمق می دهد.

بهترین مکان ها برای استفاده از دکوراسیون آینه
بهترین مکان ها برای استفاده از دکوراسیون آینه

 

مکان های مختلفی برای قرار دادن آینه وجود دارد. ما در ادامه اقدام به معرفی تیتر وار 15 مورد از این فضاها کرده ایم:

 1. آینه بسیار بزرگ بالای شومینه یا بخاری
 2. آینه دیواری پشت کمد
 3. آینه باریک در کنار تابلو های هنری و خانوادگی
 4. آینه تزئینی بالای کنسول
 5. آینه تزئینی بالای تخت
 6. آینه های کوچک چیده شده روی تاقچه
 7. آینه های زیبا پشت آباژور های پاتختی
 8. دو آینه روی دیوارهای مجاور
 9. پس زمینه آینه ای
 10. آینه تمام قد بین دو پنجره
 11. آینه با قاب چوبی در آشپزخانه
 12. آینه گرد داخل قفسه کتاب
 13. آینه های تمام قد در سالن ورزش خانگی
 14. آینه گرد بالای روشویی
 15. قرار دادن آینه کنار پنجره

 

اهمیت بکارگیری صحیح دکوراسیون آینه در خانه

خیلی مهم است که از دکوراسیون آینه به صورت تصادفی و به قول معروف بی هدف در خانه استفاده کرده و هرجایی که خالی بود یا دلمان خواست آن را نصب کنیم. یادمان باشد، دکوراسیون آینه زمانی تاثیر گذار خواهد بود که منعکس کننده یک چیز باشد. این چیز می تواند نور یا تصویر یا یک عکس باشد. آثار هنری و نور خورشید، بهترین مواردی هستند که انعکاس آن ها در آینه، بسیار جذاب می باشد. از آینه، می توان برای بازتاب نور های دیگری بجز نور خورشید نیز استفاده کرد. نور شمع، لوستر، آباژور، لامپ های سقفی یا دیواری و غیره از جمله نورهایی می باشند که قابلیت بازتاب به همراه زیبایی را در دکوراسیون آینه دارند. بنابر این برای قرار دادن آینه در خانه، وسواسیت بالایی را خرج کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

اهمیت مکان قرار گیری دکوراسیون آینه
اهمیت مکان قرار گیری دکوراسیون آینه
دکوراسیون آینه در اتاق پذیرایی
دکوراسیون آینه در اتاق پذیرایی
دکوراسیون آینه طرح خورشیدی
دکوراسیون آینه طرح خورشیدی
دکوراسیون آینه مدرن
دکوراسیون آینه مدرن
دکوراسیون آینه مدرن در سرویس بهداشتی
دکوراسیون آینه مدرن در سرویس بهداشتی

 

طراحی دکوراسیون داخلی منزل توسط شرکت معماریان

طراحي دکوراسيون داخلی، يکي از خدماتی است که در شرکت معماریان انجام مي شود. دکوراسيون داخلي هر منزل، شامل اتاق خواب، آشپزخانه، حمام، دستشويی و تمام بخش های خانه مي شود که طراحي و اجرای صفر تا صد آن در شرکت آريان و تحت نظارت مستقيم مهندس آريان انجام می شود. شرکت معماریان يکي از مراکز معتبر و صاحب سبک طراحي دکوراسيون داخلي در ايران مي باشد و از سال ۱۳۸۶ فعاليت خود را به صورت رسمي آغاز نمود. اين شرکت در طول اين سال ها، با بر جاي گذاشتن ده ها نمونه کار مختلف در زمينه معماري و طراحی دکوراسيون داخلي، مرکز مورد اعتمادی است که می توانيد پروژه های خود را به آن واگذار کنيد.

تماس با آریان معماری

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید با شرکت معماریان همکاری داشته باشید، یا نظر و پیشنهادی نسبت به عملکرد بخش های مختلف سایت دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر