معماریان مگ

معماری مدرن با آثار معمارانی همچون فرانک لوید رایت و زاها حدید

هنگامی که شما به مکان هایی با آثار معماری مدرن فکر می کنید، احتمالا ایالت میشیگان اولین مکانی نیست که به ذهنتان می رسد. اما ایالت های شمالی آمریکا، ساختمان های بعضی از بهترین معماران جهان، از خانه های خصوصی گرفته تا دانشگاه ها را در خود میگنجانند. حتی یکی از مدرسه های پیشرو در اواسط قرن بیستم، انجمن فرهنگی کرانبروک، که متعلق به آکادمی هنری کرانبروک و موزه هنر است و فارغ التحصیلان آن افرادی چون چارلز و ری ایمز، ارو سارینن و فلورانس نول هستند، در اوکلاند میشیگان مستقر است.

کتاب جدید میشیگان مدرن: یک میراث معماری است که جزئیات 34 مورد مهمترین آثار معماری مدرن این ایالت را شرح می دهد. “این کتاب ادامه ی کار دفتر اداره امور خارجه ایالات متحده در مستندسازی مدرنیسم میشیگان است”.  نویسنده بریان کانوی در مقدمه نوشته است. “این پروژه به عنوان پروژه مدرن میشیگان شناخته شده است، این مطالعه در سال 2008 با کمک برنامه حفاظت از پارک ملی آغاز شده است.” در اینجا، ما 12 ساختمان معماران افسانه ای مانند فرانک لوید رایت، ریچارد مایر و زاها حدید را، برای شما معرفی می کنیم.

معماری مدرن در میشیگان - معماری مدرن را با آثار معمارانی همچون فرانک لوید رایت و زاها حدید کشف کنید
معماری مدرن در میشیگان

1- خانه گرگور و الیزابت افلک، معماری مدرن رایت

معمار آمریکایی فرانک لوید رایت، این خانه یوسانیان که دیدگاه وی درباره چشم انداز ایالات متحده را توصیف میکند، برای گرگور و الیزابت افلک طراحی کرد. این خانه در نزدیکی شهر زادگاه معمار، بهار سبز، ویسکانسین، در محلی که آنها قبلا بزرگ شدند قرار دارد.

خانه گرگور و الیزابت افلک - معماری مدرن را با آثار معمارانی همچون فرانک لوید رایت و زاها حدید کشف کنید
خانه گرگور و الیزابت افلک

2- موزه هنری الی و ادیت براد، معماری مدرن زاها حدید

معمار زاها حدید به منظور طراحی موزه هنر دانشگاه ایالت میشیگان، که در سال 2012 افتتاح شد، انتخاب شده بود. اين موزه هنر، مركزی برای آموزش و خلاقيت و استعداد يابی نسل آينده است. در ساخت این بنای مدرن از مصالحی همچون شیشه بتن، فولاد و آلومینیوم استفاده شده است.

موزه هنری الی و ادیت براد - معماری مدرن را با آثار معمارانی همچون فرانک لوید رایت و زاها حدید کشف کنید
موزه هنری الی و ادیت براد

3- خانه جیمز و جین داگلاس، معماری مدرن ریچارد مایر

این نمونه معماری مدرن در میان جنگل، با الهام از خانه اسمیت ریچارد مایر در کانکتیکات طراحی شده است. خانواده داگلاس برای طراحی این ملک خصوصی در دامنه های کوهستانی جنگل میشیگان از معمار برجسته ریچارد مایر، کمک گرفتند.

خانه جیمز و جین داگلاس - معماری مدرن را با آثار معمارانی همچون فرانک لوید رایت و زاها حدید کشف کنید
خانه جیمز و جین داگلاس

 

 

4- خانه لیندا درسنر، معماری مدرن استیون سیواک

استیون سیواک این اثر بروتالیست را به عنوان لندمارک شهری طراحی کرده است. این اولین پروژه شرکت وی است که با بتن ، در یک محله پر از خانه های سبک معماری تئودور ساخته شده است.

خانه لیندا درسنر - معماری مدرن را با آثار معمارانی همچون فرانک لوید رایت و زاها حدید کشف کنید
خانه لیندا درسنر

5- خانه ملوین ماکسول و سارا اسمیت، معماری مدرن رایت

یکی دیگر از پروژه های فرانک لوید رایت (او بیش از 70 خانه در ایالت را طراحی کرد که فقط کمتر از نصف آن ساخته شد) خانه ملوین ماکسول و سارا اسمیت است. این خانه دارای محوطه ای زیبا است که توسط معمار منظر توماس کلیس طراحی شده است.

خانه ملوین ماکسول و سارا اسمیت - معماری مدرن را با آثار معمارانی همچون فرانک لوید رایت و زاها حدید کشف کنید
خانه ملوین ماکسول و سارا اسمیت

6- خانه واکرهاوکینز فری، معماری مدرن ویلیام کندلر

واکر هاوکینز فری یک کلکسیونر برجسته هنر مدرن و معاصر و متفکر معماری بود که چندین کتاب را در این زمینه نوشت. این خانه سبک معماری مدرن، توسط ویلیام کندلر در سال 1964 طراحی شد.

خانه واکرهاوکینز فری - معماری مدرن را با آثار معمارانی همچون فرانک لوید رایت و زاها حدید کشف کنید
خانه واکرهاوکینز فری

7- مرکز فنی جنرال موتور، معماری مدرن ارو سارینن

این مرکز که در محوطه ای به فاصله یک کیلومتر مربع در خارج از دیترویت ( بزرگترین شهر ایالت میشگان) قرار دارد، اولین کار پر ادعای ارو سارینن است که به شهرت وی منجر شد. پدرش الیل سارینن، این پروژه را شروع کرد اما قبل از اینکه آن را تکمیل کند، از دنیا رفت.

مرکز فنی جنرال موتور - معماری مدرن را با آثار معمارانی همچون فرانک لوید رایت و زاها حدید کشف کنید
مرکز فنی جنرال موتور

8- مرکز انجمن آموزشی کرانبورک، معماری مدرن الیل سارینن

انجمن آموزشی کرانبورک درشهر اوکلاند میشیگان، نه تنها هنرمندان و طراحان چشمگیری را به جامعه تحویل داد؛ خود بنا نیز یک اثر هنری است. معمار مدرن الیل سارینن این دانشگاه را طراحی کرد. این خانه انجمن آموزشی کانبروک شامل موزه هنر کرانبروک، موسسه علوم کرانبروک، آکادمی هنر و خانه و باغ های کرانبروک می باشد.

انجمن آموزشی کرانبورک - معماری مدرن را با آثار معمارانی همچون فرانک لوید رایت و زاها حدید کشف کنید
مرکز انجمن آموزشی کرانبورک

 

 

9- مرکز کنفرانس مک گرگور، معماری مدرن یاماساکی

معمار مینورو یاماساکی با این ساختار، سبک جدید معماری فرمالیسم را توسعه داد که در آن مدرنیسم لوکس را با عناصر کلاسیک ترکیب می کند.

مرکز کنفرانس مک گرگور - معماری مدرن را با آثار معمارانی همچون فرانک لوید رایت و زاها حدید کشف کنید
مرکز کنفرانس مک گرگور

10- ساختمان شرکت گاز میشیگان، معماری مدرن یاماساکی

این ساختمان اداری در شهر دیترویت، اولین آسمانخراش معمار نوگرا یاماساکی است، که به عنوان بخشی از برنامه کلی اروسارینن برای شهر طراحی شده است.

 ساختمان شرکت گاز میشیگان - معماری مدرن را با آثار معمارانی همچون فرانک لوید رایت و زاها حدید کشف کنید
ساختمان شرکت گاز میشیگان

11- خانه رابرت و باربارا شوارتز، معماری مدرن رابرت شوارتز

این خانه توسط معمار میدلندی رابرت شوارتز برای خود و خانواده اش طراحی شده بود که بین سالهای 1964 و 1967 ساخته شد. این خانه سه طبقه در شمال غربی میدلند واقع شده است. خانه رابرت شوارتز از فوم و بتن با استفاده از تکنیک تولید اسپیر ساخته شده است. این خانه سفید به شکل گنبد همچنین ویژگی های بنیادین جنبش معماری مدرن را از جمله شکل ساده هندسی، عدم استفاده از تزئینات، استفاده از فضای بزرگ شیشه ای، را ارائه می دهد. ساختار جعبه مانند در بالای گنبد، یک نورگیر است که نور طبیعی را به طبقه سوم می دهد. فضای داخلی نیز در یک طرح طبقه باز است.

خانه رابرت و باربارا شوارتز - معماری مدرن را با آثار معمارانی همچون فرانک لوید رایت و زاها حدید کشف کنید
خانه رابرت و باربارا شوارتز

12- خانه دوروتی تورکل، معماری مدرن رایت

دوروتی تورکل پس از خواندن کتاب رایت “خانه طبیعی”، از وی درخواست کرد تا تنها خانه ی یوسانیان را در محدوده شهر دیترویت، برایش طراحی کند. این خانه یک مجتمع خصوصی واقع  در شمال-مرکز دیترویت، میشیگان، است. این خانه یکی دیگر از آثار معماری مدرن رایت است که در سال 1956 تکمیل شد. محل اقامت جادار دو طبقه، نشان دهنده نمونه ای نادر از طراحی Usonian است، زیرا خانه های یوسانیان رایت معمولا کوچک و یک طبقه هستند.

خانه دوروتی تورکل - معماری مدرن را با آثار معمارانی همچون فرانک لوید رایت و زاها حدید کشف کنید
خانه دوروتی تورکل

 

 

مدرنیسم که مهمترین سبک معماری و طراحی قرن بیستم بوده است، در ساختمان های ایالات متحده آمریکا به وفور نمایان شده است. به خصوص، ایالت میشیگان در آمریکا را میتوان مرکز آثار معماری مدرن معماران برجسته نامگذاری کرد. زیرا بسیاری از ساختمان های مسکونی، موزه های هنری، مکان های فرهنگی و تاریخی شهرهای این ایالت به این سبک طراحی شده اند. بنابراین، این نقطه از جهان برای کسانی که می خواهند آثار معماران طرفدار جنبش مدرن را کشف کنند، بهترین مقصد است. در مقاله های بعدی، با گروه معماریان همراه باشید تا با مکان هایی با برترین آثار معماری بیشتر آشنا شوید.

 

منبع: architecturaldigest

اینستاگرام معماری آریان

1 نظر

  • با سلام و سپاس از سایت خوبتون توضیح مطالب خیلی عالیست و همه چیز طبقه بندی شده و قابل دسترسی آسان
    ممون