تغییر استایل

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
دکوراسیون اتاق مدیریت مدرن و لاکچری

دکوراسیون اتاق مدیریت مدرن و لاکچری

دکوراسیون اتاق مدیریت
دکوراسیون اتاق مدیریت

دکوراسیون اتاق مدیریت | دفتر مدیریت مدرن | طراحی اتاق مدیر

دکوراسیون اتاق مدیریت می تواند تاثیر زیادی در پیشبرد اهداف مدیر داشته باشد. در این بخش به طراحی اتاق مدیر پرداخته و چیدمان دفتر مدیریت مدرن را بررسی کردیم.

 

مقدمه مطلب

دفتر مدیریت مدرن
دفتر مدیریت مدرن

 

بر هیچکس پوشیده نیست که یکی از مهم ترین و اساسی ترین قسمت های یک فضای اداری، اتاق ریاست و مدیریت آن است. دکوراسیون اتاق مدیریت نشان دهنده شخصیت یک واحد تجاری بوده و تاثیر بسیار زیادی در جذاب تر دیده شدن یک شرکت و برند می باشد. معمولا در هر سازمانی، اتاق مدیران محل انجام گیری امور پر اهمیت سازمان و یا شرکت می باشد. به همین دلیل یک چیدمان لاکچری برای اتاق مدیریت، احساس مدرنیته بودن، آرامش و در نتیجه اعتماد مشتریان را به ارمغان می آورد.

در نگاه اول، افرادی که جهت امور مهم به اتاق مدیریت مراجعه می کنند، به دکوراسیون اتاق مدیریت توجه زیادی کرده و از همین طریق شناخت زیادی را از مدیر و حتی کل سازمان یا شرکت حاصل می شوند. به همین علت می بایستی به دکوراسیون دفتر مدیریت توجه ای ویژه نمود و آن را به گونه ای طراحی کرد که اقتدار مدیر و همچنین مصمم بودن و قابل اعتماد بودن در کار را به خوبی به نمایش گذاشته و در عین حال فضایی بسیار راحت و صمیمی برای برقراری ارتباط با مشتریان و کسانی که جهت امور اداری به این دفتر مراجعه می کنند داشته باشد.

 

مبلمان راحتی و اداری در دفتر مدیریت

مبلمان یکی از اجزای مهم و تاثیر گذار در دفتر هر مدیری است. سرویس مبلمان اداری شیک و مدرن، تاثیرات خوبی در روند عملکرد مدیریتی داشته و باعث می شود زمانی که افراد در اتاق مدیر هستند، راحتی و آرامش داشته باشند. جالب است بدانید سرویس مبلمان شیک و مدرن که در عین حال راحت نیز هست، در انعقاد قرار دادهای مهم تجاری و اداری تاثیر خوبی داشته و به گونه ای باعث می شود مشتریان در وضعیتی خوشایند و آرامش بخش را به بستن قرارداد با مدیرعامل و مدیریت بپردازند. مبلمان دفتر مدیر، شکوه و جلال بسیار بالایی را به محیط این فضا بخشیده و باعث می شود فضایی جذاب، مدرن و رسمی در اتاق مدیر ایجاد شود. فروشگاه معماریان یکی از مراکز معتبر فروش انواع مبلمان و صندلی اداری است که محصولات زیادی را با کیفیت بسیار بالا و قیمت های مناسب ارائه می کند.

 

بهترین چیدمان برای اتاق مدیریت

بهترین چیدمان برای اتاق مدیریت
بهترین چیدمان برای اتاق مدیریت

 

بهترین چیدمان اتاق مدیریت، چیدمانی است که در آن تمام نکات و استانداردها تا حدود زیادی رعایت شود. همان طور که می دانید، نحوه چیدمان یک دفترکار تا حدود زیادی به متراژ فضا بستگی دارد. به طور کلی، اتاق های مدیریت اتاق هایی هستند که از بین بهترین اتاق های سازمان انتخاب شده و به همین دلیل، سایز بزرگ تری را نسبت به سایر اتاق های سازمان دارند. در چیدمان دکوراسیون اتاق های بزرگ مدیران، بایستی به این نکنه توجه داشت که هرگز نباید دکوراسیون به نحوی باشد که القا کننده بی حسی و هرگونه فضای دلگیر و پر استرس باشد.

به همین ترتیب در اتاق های مدیریتی کوچک نیز بایستی از شلوغی بیش از حد چیدمان و بی نظم جلوه دادن چیدمان وسایل پرهیز کرد. چراکه شناخت محیط در دکوراسیون اتاق مدیریت لاکچری نقش مهمی را ایفا می کند. به همین علت پیشنهاد می کنیم از متخصصین و مهندسین این حوزه کمک بگیرید. متخصصین دکوراسیون داخلی در شرکت معماریان، می توانند دفتر مدیریت شما را به نحوی جذاب و استاندارد طراحی کرده و تمام ملزومات و عناصر موردنیاز در آن را، طبق اصول و نیازها تهیه نمایند.

 

نکات مهم و بسیار تاثیرگذار در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت
طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت

 

نکات مهم زیادی وجود دارد که باعث می شود دکوراسیون یک اتاق مدیر، جذاب و زیبا باشد. برخی از این نکات، موارد ساده و پیش پا افتاده ای هستند که هر شخصی می تواند آن را انجام دهد. برای مثال یکدست بودن صندلی ها و میزهای پرسنل، تاثیر زیادی در ایجاد نظم بصری برای بازدیدکنندگان دارد. همچنین استفاده از مبلمان شیک و مدرنی که در عین راحت بودن نمایی رسمی داشته و مناسب فضاهای اداری است نیز بسیار خوب و تاثیرگذار است. همچنین رنگ بندی اتاق مدیریت نیز بایستی هماهنگ با ذات این نوع اتاق ها باشد. رنگ های رسمی و آرامش بخش مثل سفید، خاکستری و طوسی که فضای دلباز و شیکی را ارائه دهند، رنگ های پیشنهادی ما برای این فضا است.

توجه به عناصر داخلی در چیدمان دفتر مدیریت

همچنین مدل پرده ها و ارتباط رنگ آمیزی آن با رنگ های بکار رفته در دیوار نیز می تواند تا حدودی تاثیرگذار باشد. تا حد امکان، سعی کنید از ساعت های مدرن و شیکی که ظاهری اداری و رسمی دارند و برند شرکت و یا سازمان شما روی آن حک شده است استفاده نمایید. برای شادابی بیشتر محیط تان نیز، گلدان های کوچک و مخصوصی که نیازی به نگهداری به صورت مداوم و سخت ندارند نیز پیشنهادهای خوبی هستند. علاوه بر این موارد، نمی توان از نقش اکسسوری ها در فضای خانه غافل شد.

اکسسوری های جذابی که می توانند دکوراسیون دفتر مدیریت را از این رو به آن رو کنند. همانند یک ظرف شکلات زیبا و یا پرچم و تندیس هایی که نشان از شرکت دارد. در آخر، به یاد داشته باشید هیچ چیز به اندازه نظم و ترتیب نمی تواند یک چیدمان را زیبا جلوه دهد. اگر تمام کارهایی که در بالا گفتیم را انجام دادید، فراموش نکنید مرتب بودن اتاق مهم ترین فاکتور شما برای رسیدن به یک دکوراسیون لاکچری و ایده آل برای اتاق مدیریت است.

 

استفاده از عناصر شیک و ارزنده در دکوراسیون اتاق مدیریت

استفاده از عناصر شیک و ارزنده در دکوراسیون اتاق مدیریت
استفاده از عناصر شیک و ارزنده در دکوراسیون اتاق مدیریت

 

یک فضای شیک، بایستی از عناصر شیک و باکیفیت بهره مند باشد. متریال های باکیفیت و شیک مثل چرم، اگر در دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت به کار گرفته شود می تواند نمایی لوکس و بسیار جذاب ایجاد نماید. به همین علت بهتر است برای ایجاد نمایی لوکس و مدرن در اتاق مدیر، از پوشش هایی مثل چرم و یا چوب های مرغوب استفاده نمایید. یکی از عناصری که در فضای دفتر مدیر نقش بسزایی داشته و توجه زیادی را به خود جلب می کند سرویس مبلمان است.

علاوه بر سرویس مبل، درب اتاق مورد دیگری است که می تواند در کیفیت فضای داخلی تاثیرگذار باشد. به همین دلیل پوشش مبلمان و درب ها باید بسیار عالی و باکیفیت بوده تا در ایجاد جلوه هرچه جذاب تر در اتاق مدیریت تاثیر مثبت داشته باشد. توجه کنید که رنگ پوشش مبلمان و درب هنگامی که در معرض نور خورشید قرار می گیرد جذاب تر می شود و در نتیجه باعث شیک و رسمی شدن محیط و جدیت کار مدیریت می گردد. پیشنهاد دیگر ما استفاده از یک صندلی چرمی بزرگ است. صندلی بزرگ چرمی می تواند به خوبی نشان گر احساس قدرت و تسلط مدیریت بر کار پرسنل و شرکت باشد.

 

استفاده از بهترین ترکیب رنگ ها در اتاق مدیریت مدرن

استفاده از بهترین ترکیب رنگ ها در اتاق مدیریت مدرن
استفاده از بهترین ترکیب رنگ ها در اتاق مدیریت مدرن

 

رنگ ها تاثیر بسیار زیادی در جذابیت و زیبایی اتاق مدیریت دارد. با پیشرفت علم طراحی داخلی، امروزه روانشناسی رنگ ها در خصوص دکوراسیون های تخصصی به کار گرفته می شود و طبق آن رنگ های مخصوص و ویژه ای متناسب با هر مکانی انتخاب می گردد که خواص مفید برای آن مکان را دارد. برای مثال، در دکوراسیون اتاق مدیریت با توجه به عملکرد مدیریت از رنگ های متنوعی بهره می برند؛ رنگ هایی مثل سفید، آبی، کرم، طلایی و مشکی رنگ های شیکی هستند که جلوه ای باصلابت و رسمی به محیط شما می بخشند.

البته این موضوع به نوع کسب و کار و دفتر مدیریت نیز بستگی دارد. برای مثال در بسیاری از شرکت ها یک تم رنگی مشخص وجود دارد که لباس کارکنان، لوگو و سایر بخش ها با آن رنگ شناخته می شود و می توان در این نوع شرکت ها با کمک رنگ های مکمل رنگ شرکتی، به بهترین نتیجه در رنگ آمیزی رسید. به یاد داشته باشید استفاده صحیح از رنگ ها در چیدمان دفتر مدیریت موجب افزایش انرژی در فضا و در نتیجه بهبود کارایی می شود. همچنین رنگ های شاد و جذاب می تواند باعث جلوگیری از کسل شدن و خستگی پرسنل و مدیریت شود.

 

نورپردازی اتاق مدیریت

نورپردازی اتاق مدیریت
نورپردازی اتاق مدیریت

 

نورپردازی تاثیر بسیار زیادی در جذابیت و زیبایی یک فضا دارد. طراحان دکوراسیون در هنگام طراحی فضاهای داخلی، توجه ویژه ای به نورپردازی آن می کنند. بسیاری از این افراد از نور طبیعی به شکل های مختلفی بهره می برند چراکه نور طبیعی ده ها برابر از نورهای مصنوعی زیبایی و فواید بیشتری دارد. نورپردازی صحیح نه تنها به افزایش راندمان کاری مدیریت کمک می کند، بلکه فضایی دلبازتر و جذاب تر را ایجاد می کند که فرد را خسته نمی کند. برای نورپردازی اتاق مدیریت سعی کنید از عناصر نورپردازی در همه جای اتاق استفاده نمایید تا احساس دلگیر بودن در فضا به افراد دست ندهد.

علیرضا شاکری
عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا