معماریان مگ

۶ راه ساده و ارزان برای لوکس تر بنظر آمدن خانه شما

خانه لوکس
خانه لوکس

خانه لوکس | این ۶ روش به شما کمک می کند خانه ای لوکس تر داشته باشید

خانه لوکس خانه ای است که حداثکر استانداردهای یک دکوراسیون شیک در آن رعایت شود. در این مطلب، به بررسی ۶ موردی که دکوراسیون شما را لوکس تر می کند پرداخته ایم.

 

۱٫ نوسازی ملزومات چوبی و اضافه کردن پوشش های چوبی در دکوراسیون

اگر قصد دارید در زمینه طراحی دکوراسیون و فضای داخلی خانه تان به یک نتیجه خوب و ایده آل برسید، بهترین کار این است که خودتان دست به کار شوید. دیوارهای خانه را رنگ آمیزی کنید، عناصر تازه ای به دکوراسیون اضافه کنید و هر عمل دیگری که می تواند فضای خوشایندتری برای شما ایجاد نماید را انجام دهید. یکی از کارهایی که پیشنهاد می کنیم آن را عملی کنید، استفاده از چوب است. در مقالات گذشته معماریان مگ به نقش و اهمیت چوب در دکوراسیون پرداخته ایم. چوب یکی از متریال های جدانشدنی از دکوراسیون های لوکس است و از این جهت اگر می خواهید خانه ای لوکس و در خور تحسین داشته باشید، این متریال را حتما به کار ببرید.

در خانه ای که در تصویر زیر مشاهده می کنید، کف پوش، پلکان، نرده ها و قاب های چوبی به دکوراسیون اضافه شده است. صاحب این خانه می گوید این کار باعث شده به صورت قابل ملاحظه ای ظاهر این خانه دچار تغییر و تحولات مثبتی شود. تمام ملزومات چوبی اضافه شده به دکوراسیون تنها ۷۵۰ دلار هزینه داشته و در برابر این هزینه، می تواند جایگزین بسیار خوبی برای متریال هایی چون فلز و پلاستیک باشد.

نوسازی ملزومات چوبی و اضافه کردن پوشش های چوبی در دکوراسیون - خانه لوکس
نوسازی ملزومات چوبی و اضافه کردن پوشش های چوبی در دکوراسیون

 

 

۲٫ رنگ کردن درب های خانه

درب ورودی، یکی از بخش های هرخانه است که هم از بیرون و هم از داخل نمای خانه را تحت تاثیر خود قرار می دهد. هرچه درب ورودی خانه شما شیک تر و خلاقانه تر باشد، کسانی که آن را می بینند شما را تحسین خواهند کرد. انتخاب رنگ درب ورودی یک امر کاملا سلیقه ای است اما معمولا از سه رنگ سیاه، سفید و قهوه ای برای رنگ درب استفاده می شود. رنگ های مختلف زیبایی شناسی های گوناگونی دارند و هر رنگ مناسب شرایط مخصوص خود است؛ بنابراین قاعده این سه رنگ یک قاعده کلی نمی باشد.

درب خانه ای که در تصویر زیر مشاهده می کنید، به رنگ سیاه درآمده و روی آن گیاهان به طرز جالبی چسبانده شده است. این گیاهان، همان ایده خلاقانه ای است که صحبتش را کردیم. شما می توانید از ایده های شخصی تان برای زیباتر کردن درب ورودی استفاده کنید. اما چیزی که واضح است، تاثیر نمای این قسمت بر دکوراسیون داخلی و معماری خارجی خانه شما می باشد. قاعدتا برای داشتن خانه لوکس یک درب لوکس و شیک نیز لازم است که باید با توجه به مواردی که گفته شد، بهترین انتخاب ها را در این زمینه داشت.

رنگ کردن درب های خانه - خانه لوکس
رنگ کردن درب های خانه

 

۳٫ توجه به دکوراسیون آشپزخانه و کابینت ها

آشپزخانه، همیشه جزو قسمت هایی بوده است که در دکوراسیون داخلی تاثیر بسیار زیادی گذاشته و طراحی دکوراسیون آن می تواند بسیار سخت و چالش برانگیز باشد. هر آشپزخانه، دارای قسمت های مختلفی است. اجاق گاز، یخچال، ماشین لباسشویی، میزناهارخوری و کابینت ها پنج مورد از مهم ترین ملزومات به کار رفته در آشپزخانه هستند. در این بین، این کابینت ها هستند که نقش تعیین کننده ای در نمای کلی آشپزخانه می گذارند. در نتیجه، توجه به شکل و ظاهر آن می تواند کمک زیادی به داشتن آشپزخانه و در نهایت خانه ای لوکس به شما کند. برای داشتن بهترین کابینت آشپزخانه، علاوه بر رنگ باید به موارد دیگری نیز توجه نمود. یکی از این موارد، زرق و برق و ایده ای است که در کابینت ها بکار گرفته می شود.

در مقالات گذشته معماریان راجع به کابینت و انواع آن مفصل برای شما توضیح دادیم. جنس چوب کابینت عاملی است که روی کیفیت و قیمت این عنصر تاثیر مستقیم دارد همچنین، رنگ کابینت ها می تواند آشپزخانه شما را بزرگ تر یا جمع و جور تر نشان دهند. در تصویر زیر، شما کابینت هایی را مشاهده می کنید که روی آن گیاهان به طرز جالبی نصب شده اند. همین ایده های ساده هستند که دو آشپزخانه با شرایط یکسان را از یکدیگر متمایز کرده و باعث می شود خانه شما شیک تر و لوکس تر بنظر آید. ده ها نمونه از این دست ایده ها وجود دارد که شما می توانید در کابینت آشپزخانه و ملزومات دیگر بکار ببرید.

توجه به دکوراسیون آشپزخانه و کابینت ها - خانه لوکس
توجه به دکوراسیون آشپزخانه و کابینت ها

 

 

۴٫ توجه به ملزومات قدیمی و استفاده از وسایل جدید

مخلوط کردن قطعات قدیمی تر با دکورهای جدید یک راه سرگرم کننده برای اضافه کردن پیچیدگی و شخصیت در خانه شما است. این کار همیشه یکی از کارهای جذاب و چالش برانگیز در طراحی دکوراسیون یک خانه لوکس به شمار می رود. بدین منظور، می توانید به یک عتیقه فروشی مراجعه کرده و یا از ملزومات قدیمی دکوراسیون خودتان در کنار وسایل جدیدتر و مدرن به گونه ای استفاده کنید که بازتاب خوبی از ترکیب دو سبک را نمایان کند. بسیاری از افراد بر این باورند که داشتن ملزومات مدرن و اکسسوری ها آنچنانی، می تواند یک خانه لوکس و زیبا را برای آن ها به ارمغان آورد. اما اینطور نیست.

خانه لوکس خانه ای است که سبک سنتی و مدرن را در کنار یکدیگر به گونه ای در معرض نمایش قرار دهد که زیبایی این ترکیب، قدمت ملزومات قدیمی را بپوشاند. این کار نوعی صرفه جویی مالی برای شما به شمار می رود و می تواند مزایای دیگری نیز داشته باشد. استفاده از یادگاری های قدیمی مثل ساعت، ظروف، تابلوهای دیواری و رومیزی، کتاب های قدیمی، اکسسوری های عتیقه و غیره در این زمینه پیشنهاد می شود.

توجه به ملزومات قدیمی و استفاده از وسایل جدید - خانه لوکس
توجه به ملزومات قدیمی و استفاده از وسایل جدید

 

۵٫ زیرک باشید و خودتان وارد عمل شوید

برای داشتن خانه لوکس و محیطی بدون عیب و ایراد، بایستی کمی زیرک باشید. همه ما می دانیم که صرفه جویی در هزینه ها بسیار عالی و فوق العاده است. بهره وری از مهارت های شخصی در راستای بهبود دکوراسیون، یک نوع از صرفه جویی هایی است که شما می توانید انجام دهید. مهارت هایی مثل نقاشی منزل، تعمیر مبلمان شکسته و تعمیر تجهیزات الکتریکی خانه از جمله مواردی است که می تواند برای صرفه جویی در هزینه ها بسیار ارزشمند باشد. اگرچه ممکن است این موارد، در کل صرف مالی خیلی بالایی برای شما نداشته باشد اما منظور ما از ارزشمند بودن این کار، کیفیت کار و نتیجه دلخواهی است که شما صاحب آن خواهید شد.

به گونه ای که بجای پرداخت هزینه به افراد بیرون و رنگ آمیزی خانه تان، می توانید خودتان این کار را انجام دهید که در این صورت می توانید از ایده هایی که با سلیقه و شخصیت تان هماهنگ است نیز استفاده نمایید.

زیرک بودن، صرفا یادگیری مهارت های طراحی دکوراسیون و تعمیرات خانه نیست. شما با در نظر گرفتن حداقل امکانات و هزینه می بایست حداکثر بهره وری و زیبایی را در خانه خود ایجاد کنید. خانه های لوکس و تمیز، خانه هایی نیستند که در آن ها ملزومات بسیار گران قیمت وجود دارد؛ بلکه خانه هایی هستند که از ملزومات و امکانات موجود به بهترین شکل ممکن استفاده نمایند. از این رو توجه به این نکته در راستای رسیدن به خانه لوکس بسیار حائز اهمیت است.

زیرک باشید - خانه لوکس
زیرک باشید

 

 

۶٫ از رنگ های جذاب برای دیوارها استفاده کنید

سوالی که من اغلب از افراد می پرسم، این است که رنگ دیوارهای شما چه رنگی است؟ آیا این رنگ سال هاست روی دیوارهای شما قرار گرفته است؟ رنگ کردن دیوارها و انتخاب رنگ مناسب برای آن‌ ها با وجود هزاران طیف رنگی کار بسیار سخت و دشواری است.

رنگ کردن دیوارها یکی از چالش های هر طراح دکوراسیون در هر خانه است که می تواند انتخاب سختی را برای شما رقم بزند. من حدود ده سال است که از یک رنگ یکسان برای دیوارهای خانه استفاده می کنم و هیچ دلیلی برای بروز کردن و تغییر رنگ های دیوار خانه ام نمیبینم. زیرا این رنگ به من احساس خوبی می دهد و در فصول گرم، فضا را خنک و در فصول سرد باعث گرمای خانه می شود. من می توانم برای تغییر در دکوراسیون، بالش ها و صندلی های موجود در خانه را تعویض کنم و به راحتی چند مورد از لوازم جانبی را در خانه نوسازی کنم.

این ها سخنان صاحب این خانه است؛ اگر می خواهید صاحب یک خانه لوکس و شیک شوید، به رنگ دیوارهای خانه تان اهمیت ویژه بدهید. رنگ دیوارها در خانه باید به شما احساس خوب بدهد و شما را خسته نکند. بهترین رنگ برای افراد مختلف می تواند گوناگون باشد. برای مثال فردی رنگ های فانتزی را می پسندد و ما به اون پیشنهاد می کنیم از رنگ های پرجنب و جوش استفاده کند. اما فرد دیگر فضاهای رسمی را ترجیح می دهد و رنگ های خاکستری، طوسی و سفید بهترین انتخاب ها برای او هستند.

از رنگ های جذاب برای دیوارها استفاده کنید - خانه لوکس
از رنگ های جذاب برای دیوارها استفاده کنید

منبع: bhg

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر