معماریان مگ

6 راه برای اینکه فضای داخلی خانه تان را روشن تر کنید

روشنایی فضای داخلی
روشنایی فضای داخلی

روشنایی فضای داخلی | با کمک این 6 روش، فضای داخلی خانه تان را روشن تر از قبل کنید

روشنایی فضای داخلی یکی از مهم ترین مواردی است که در بحث طراحی دکوراسیون داخلی مورد توجه واقع می شود. برای ایجاد روشنایی فضای داخلی خانه، علاوه بر عناصر روشنایی مثل لامپ و لوستر، روش های دیگری نیز وجود دارد. در این مقاله 6 روش برای ایجاد روشنایی فضای داخلی بدون هیچ هزینه ای را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

1. منابع روشنایی را در تمام قسمت ها بکار ببرید

شما آماده هستید که فضای داخلی خانه خود را روشن تر کنید و وقت آن است که بهترین مکان را برای شروع عملیات روشنایی منزل پیدا کنید. نورپردازی خوب و مناسب، یک دنیای متفاوت را ایجاد می کند. نور طبیعی بهترین گزینه برای روشن کردن فضا است. اما شما می بایست از نورهای دیگر نیز برای روشن کردن فضاهایی که نور طبیعی به آن ها نمی رسد استفاده کنید. یکی از ایده هایی که می توانید به کمک آن فضای داخلی خانه تان را روشن تر جلوه دهید، استفاده از نور مخفی زیر سقف است. این ایده می تواند تا حدود زیادی نور طبیعی را شبیه سازی کند. البته شما نباید این گزینه را محدود به سقف خانه تان کنید و می توانید از نور مخفی در کابینت ها، کمدها و سایر قسمت های خانه که نیاز به نور دارند استفاده کنید.

منابع روشنایی را در تمام قسمت ها بکار ببرید - روشنایی فضای داخلی
منابع روشنایی را در تمام قسمت ها بکار ببرید

 

 

2. از پرده های سبک و نازک روشن استفاده کنید

پوشش های پنجره می توانند بسیاری از نورهایی را که می خواهید به خانه تان برسانید را به دام بیاندازد. برعکس، پرده های سبک و نازک علاوه بر زیبایی، می تواند نور خوبی را به فضای داخلی خانه تان وارد کند. اگر شما پرده های سنگین و یا تیره دارید، سعی کنید آن ها را در فصل مناسب و در مکان مناسب استفاده کنید. همین تغییرات نسبتا کوچک در دکوراسیون باعث می شود احساسات شما در فضای خانه تان از این رو به اون رو شود و روشنایی بسیار خوبی نیز وارد محیط شود. پرده های سبک و نازک برای اتاق پذیرایی، حمام، اتاق خواب ها و دیگر فضاهای خانه که در آن ها پرده وجود دارد ایده خوبی است که نور بیشتری را به محیط وارد می کند.

از پرده های سبک و نازک روشن استفاده کنید - روشنایی فضای داخلی
از پرده های سبک و نازک روشن استفاده کنید

 

 

برای طراحی دکوراسیون شومینه خانه تان به کمک نیاز دارید؟

مهندسین و دکوراتورهای ما در خدمت شما عزیزان می باشند

برای تماس با مشاورین ما به صورت رایگان، کلیک کنید

044-33472342

 

3. کاوش زندگی در فضای باز

خود را به دیوارهای خانه خود محدود نکنید. اگر فضایی برای زندگی و گذراندن در محیط خارج از خانه دارید، از آن استفاده کنید. نصب و قرار دادن چند صندلی که در آن شما می توانید از شب های برفی و روزهای گرم تابستان لذت ببرید، یکی از راهکارهایی است که فضای زندگی شما را روشن تر می کند. اگر بتوانید منطقه زندگی در فضای باز خود را در نزدیکی یک اتاق داخلی تنظیم کنید، خروج از درب بین این فضاها، این دو را به یکدیگر متصل می کند و احساس تازه ای از بیرون را به وجود می آورد.

کاوش زندگی در فضای باز - روشنایی فضای داخلی
کاوش زندگی در فضای باز

 

 

4. آینه ها را خم کنید تا خانه تان روشن تر شود

هنگامی که شما در مورد راهکارهای روشن شدن خانه خود فکر می کنید، احتمالا در مورد اضافه کردن یک منبع نور مثل لامپ یا لوستر تصمیم می گیرید، درست است؟ این عالی نیست که درخشش نور و رقص آن در محیط شما، بدون اضافه کردن منبع نور صورت پذیرد؟ شما می توانید با استفاده از آینه های خم شده و زاویه دار و قرار دادن آن ها به صورت مرتب در کنار پنجره اتاق تان و جاهایی که نور طبیعی در آن فراوان است، نور را در فضای خود منعکس کرده و یک نقطه درخشان و فوق العاده را در فضای خود داشته باشید. این ایده ارزان قیمت بوده ولی کاربرد خوبی دارد. همچنین از این ایده می توانید در فضاهای دیگر مثل اتاق خواب یا آشپزخانه تان نیز استفاده کنید.

آینه ها را خم کنید تا خانه تان روشن تر شود - روشنایی فضای داخلی
آینه ها را خم کنید تا خانه تان روشن تر شود

 

5. مبلمان خود را تغییر دهید

هنگامی که شما سعی می کنید احساس راحتی بیشتری در منزل خود داشته باشید، مبلمان سخت و چوبی یک نواخت، هیچ مزیتی برای شما ندارد و احساس تازه ای را در فضای شما ایجاد نمی کند. شما مجبور نیستید مجموعه ای کامل از مبلمان را خریداری کنید. شما می توانید پایه های جدیدی را به صندلی ها و مبلمان خانه تان اضافه کنید، آنها را از روی زمین بلند کنید تا اتاق تنفس و آزادی بیشتری در اطراف مبلمان خود احساس کند. جای میز دلخواه، میز قهوه و میزهای ناهارخوری را برای بدست آوردن بهترین میز و صندلی و مبلمان در خانه خود، تغییر دهید تا به طرح ایده آل خود برسید.

همه این ها را گفتیم ولی چطور می شود مبلمان باعث روشن تر شدن فضای خانه شود؟ فضای خالی بین مبل و زمین و همچنین احساس راحتی مبلمان راحتی، دو فاکتور اساسی این موضوع می باشد. این موارد باعث بازتر دیده شدن دکوراسیون اتاق شما می شود و در نهایت فضا را پرنور تر نشان می دهد.

مبلمان خود را تغییر دهید - روشنایی فضای داخلی
مبلمان خود را تغییر دهید

 

 

6. برای تزئین دکوراسیون خانه تان، از گیاهان کمک بگیرید

بهار یک فصل برای زندگی جدید است. اگر شما می خواهید فضای داخلی خانه خود را روشن تر کنید، می توانید بعضی از گل های تازه بهاری را به فضاهای زندگی خود منتقل کنید. چه کاری بهتر از این است که شما هم با ورود عنصری زنده، حس پویایی و شادابی را به خانه می بخشید، هم فضای داخلی آن را روشن تر از قبل می کنید؟ تزئینات فضای داخلی با گیاهان را می توان در هر اتاقی بکار برد. یک گل ارکیده ساده روی میز ناهار خوری یا درخت کوچک در گوشه اتاق خواب یا اتاق پذیرایی می تواند برای ایجاد یک اتاق احساس زنده و پر انرژی کافی باشد.

گل های بهاری فوق العاده اند و فصل بهار، زمان مناسبی برای تازه کردن و انرژی دادن به خانه شما می باشد. از گل های بهاری استفاده کنید تا اتاق های خانه تان، روشن و مطبوع تر باشد.

برای تزئین دکوراسیون خانه تان، از گیاهان کمک بگیرید - روشنایی فضای داخلی
برای تزئین دکوراسیون خانه تان، از گیاهان کمک بگیرید

 

چگونه یک دکوراسیون عالی با نورپردازی شیک و کامل داشته باشیم؟

با طلوع خورشید، اشعه هایی به فضا تابیده می شود که به دسته های آن نور گفته می شود. نور از جمله مهم ترین مواردی که در زندگی بشر از ارزش بسزایی برخوردار است. در واقع هیچ عنصری در دنیا بدون وجود نور قابل دیدن نیست. نور واسطه ای میان چشمان بیننده و محیط اطراف وی است؛ یعنی در صورتی که نوری به چشم ما نرسد، تصویری در شبکیه تشکیل چشم تولید نمی شود و در نتیجه حس بینایی معنا و مفهوم کاربردی نخواهد داشت. ارزش واقعی نور هنگام تاریکی نمایان می شود. این تاریکی یا حاصل از غروب خورشید و تابش آن بر فضای داخلی خانه است است و یا در نتیجه خاموش کردن کلیدی از یک نورپرداز و یا سیستم نورپردازی است.

شما می توانید به کمک عنصر نور، یک محیط و فضای زندگی یا کار را بزرگ تر و یا کوچک تر نشان دهید. برای رسیدن به این هدف، کافی است نورپردازی ها را بر روی دیوارها و قسمت های گوناگون محیط انجام دهید. به این ترتیب اطراف محیط روشن تر از مرکز شده و بزرگتر جلوه می کند.

اگر در نورپردازی و روشنایی خانه، تنها از یک منبع نور استفاده کنیم، فضاهای اطراف آن کوچک تر به نظر می رسد. برای مثال شما یک اتاق پذیرایی را تصور کنید که یک لوستر بزرگ در وسط آن قرار دارد و اطراف آن ها را هیچ نور مخفی یا پنجره ای نپوشانده است. این لوستر سبب روشنایی فضای داخلی می شود اما بیشتر آن قسمتی که زیر آن قرار دارد را روشن می کند و فضای اطراف آن روشن نمی شود و به همین دلیل کوچک تر دیده می شود. نور طبیعی نیز نقش مهمی را در روشنایی فضای داخلی ایفا می کند و به مراتب از نور مصنوعی بهتر است.

به کمک شرکت معماریان منزلی با دکوراسیون عالی داشته باشید

آتليه معماری و طراحی دکوراسيون معماریان، با بيش از يک دهه فعاليت و تجربه کار موفق در زمينه معماری و طراحی دکوراسيون داخلی منزل، مجری تمام اختصاصی صفر تا صد پروژه های چيدمان دکوراسيون منزل شماست. اين شرکت، از پرسنل مجرب و کارکشته ای بهره می برد که سال هاست فعالیت خود را در زمینه های گوناگون طراحی دکوراسیون داخلی و معماری منازل، انجام می دهند. شرکت معماریان با تضمين کيفيت بالا، خوش قولی و تحويل بهترين نتيجه، شما را در انجام پروژه های مختلف معماری و طراحی دکوراسیون داخلی ياری می کند. نمونه کارهای مختلفی که برخی از آن ها در سايت قرار داده شده، بيانگر کيفيت کار شرکت معماریان می باشد. رضايتمندی مشتريان از نتيجه کار، اولين فاکتور در انجام کار اين شرکت است و تمام سعی پرسنل و مهندسان معماریان بر اين است که بهترين نتيجه حاصل آيد.

منبع: freshome

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر