معماریان مگ

نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل

نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل
نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل

نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل | نکات طلایی راجع به چیدمان دکوراسیون خانه ایرانی

نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل و مواردی که بایستی رعایت شود تا افراد خانواده در محیطی راحت تر و شیک تر زندگی کنند، موضوعی است که در این مقاله به آن اشاره شده است. با رعایت نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل شما صاحب یک دکوراسیون عالی و کامل خواهید شد که شما را شگفت زده خواهد کرد. تحریریه وبسایت معماریان از شما همراهان عزیز دعوت می کند تا پایان این مطلب همراه ما بوده و اگر نظر، پیشنهاد و یا انتقادی نسبت به این مقاله و یا نحوه عملکرد سایت دارند، از طریق فرم نظرات زیر مطلب به اطلاع ما برسانند.

 

تنوع در ملزومات و وسایل داخل خانه

تنوع، بهترین چیزی است که می تواند خانه شما را جذاب کند و احساس خستگی را از شما دور کند. برای داشتن تنوع در دکوراسیون خانه تان، از اتاق پذیرایی شروع کنید. مبلمانی با رنگ شاد و تزیینات دیواری مثل چراغ های دیواری رنگارنگ و متنوع، می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. همچنین تنوع در اندازه وسایل نیز می تواند یکی از نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل باشد. تابلوهایی با اندازه های کوچک، بزرگ، متوسط و قاب هایی با فریم های مختلف، از دیگر ایده های ایجاد تنوع در اتاق پذیرایی می باشد. به علاوه، نوسازی وسایل نیز می تواند مفید باشد.

تنوع در ملزومات و وسایل داخل خانه - نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل
تنوع در ملزومات و وسایل داخل خانه

 

 

چینش دکوراسیون خانه بر اساس راحتی افراد خانواده

هنگام چینش دکوراسیون خانه تان، راحتی افرادی مهم ترین ملاکی است که باید در نظر داشته باشید. کارهای مختلفی در راستای رسیدن به محیطی راحت و مدرن وجود دارد. برای مثال، اطمینان حاصل کنید که سبک مبلمان، اندازه آن و شیوه قرار گیری آن متناسب با افراد خانه است. اگر خانواده ای شلوغ دارید و فرزندان شما در طول ریز در فضای منزل وقت زیادی را می گذرانند، مبل راحتی با اندازه بزرگ بهترین ایده است. همچنین می توانید کنار مبلمان خود یک میز قرار داده و روی این میز وسایل مختلفی را قرار دهید.

این میز باید بین ۲۰ تا ۴۰ سانت از مبل شما فاصله داشته باشد تا بتوان در فضای ایجاد شده به راحتی رفت و آمد کرد. یک از نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل این است که هنگام چینش تزیینات اتاق نیز، ملاک راحتی افراد را در نظر گرفته و اگر ایده شما با آسایش خانواده تان در تضاد بود، هرگز آن را اجرایی نکنید.

چینش دکوراسیون خانه بر اساس راحتی افراد خانواده - نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل
چینش دکوراسیون خانه بر اساس راحتی افراد خانواده

 

رعایت فاصله های بین ملزومات در دکوراسیون

رعایت فاصله های اصولی و مناسب بین وسایل داخل دکوراسیون، یکی از نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل می باشد. فاصله مبلمان تا تلویزیون یکی از فاصله هایی است که حتما باید درست باشد؛ چراکه علاوه بر بهتر شدن دکوراسیون روی سلامت بینایی افراد خانواده نیز تاثیر گذار است. حالت نرمال این فاصله، سه برابر اندازه صفحه تلویزیون می باشد.

همچنین فاصله بین وسایل باید به شکلی باشد که در تردد و رفت و آمد ساکنین مشکلی ایجاد نشود. همانطور که در مورد بالا گفتیم، راحتی افراد بسیار مهم است و این فاصله ها به همین موضوع منجر می شود. مسیر رفت و آمد و راهروها، به نسبت نوع کاربری که دارد، باید چیزی بالغ بر ۷۰ تا یک و نیم متر فضای آزاد داشته باشم. اگر می خواهید دکوراسیون تان دچار اختلال نشود، سعی کنید اطراف دکوراسیون تان را برای رفت و آمد آزاد بگذارید تا افراد از وسط دکور شما رد نشوند.

رعایت فاصله های بین ملزومات در دکوراسیون - نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل
رعایت فاصله های بین ملزومات در دکوراسیون

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه تان هستید؟

طراحان دکوراسیون ما در خدمت شما هستند

برای تماس با مشاورین ما به صورت رایگان، کلیک کنید

044-33472342

 

ترتیب و اولویت در چینش وسایل دکوراسیون

ترتیب و اولویت، باعث می شود هر وسیله به درستی سرجای خود قرار بگیرد و تمام وسایل با نظم و بر اساس ترتیب خاصی که صاحب خانه در نظر می گیرد در دکوراسیون مورد استفاده قرار بگیرند. در اتاق پذیرایی، ابتدا بزرگ ترین وسیله را قرار دهید. در برخی خانه ها این وسیله می تواند مبلمان،‌ بوفه یا هر چیز دیگری باشد. در اتاق خواب و آشپزخانه نیز همین حالت صدق می کند. پس از قرار دادن بزرگ ترین وسایل، نوبت به نقطه کانونی می رسد. سعی کنید نقطه کانونی هر بخش از خانه را به بهترین شکل بچینید؛ چرا که افراد با نگاه کردن به این نقطه درمورد تمام دکور شما نظر می دهند.

ترتیب و اولویت در چینش وسایل دکوراسیون - نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل
ترتیب و اولویت در چینش وسایل دکوراسیون

 

تضاد بین رنگ ها را فراموش نکنید!

تضاد بین رنگ ها، همیشه خوب‌ نیست اما گاهی اوقات می تواند یک معجزه برای دکور شما به شمار رود. برای مثال مبلمان سفید در پس زمینه سیاه، یا پرده های سیاه در پس زمینه سفید و نمونه های این چنین دیگر، احساس بی روح بودن را از فضای شما دور می کند. علاوه بر تضاد رنگ ها، تضادهای دیگری نیز‌ وجود دارد که شما را به انجام آن ها وا می دارد. خطوط صاف و منحنی، یک صندلی پایه دار در کنار میز بدون پایه، یک گدان بزرگ در کنار یک گلدان کوچک و موارد دیگر از این قبیل، ایده هایی است که می توانید در دکوراسیون داخلی خانه تان در نظر بگیرید.

تضاد بین رنگ ها را فراموش نکنید! - نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل
تضاد بین رنگ ها را فراموش نکنید!

 

 

فضای موردنیاز برای تمام افراد خانواده

فضای زندگی شما شامل بخش های مختلفی است. این بخش ها شامل اتاق خواب، اتاق پذیرایی، آشپزخانه، سرویس های بهداشتی و غیره می‌ باشد.‌‌ یکی از نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل این است که ابتدا کاربری فضا و تعداد دفعاتی که هر فرد خانواده در طول روز به آن مراجعه می کند را در نظر بگیرید. با این کار، شما خواهید دانست برای هر بخش خانه چه مواردی لازم است رعایت شود. از جمله مبلمان که تعداد نفرات اندازه آن را مشخص می کند.

فضای موردنیاز برای تمام افراد خانواده - نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل
فضای موردنیاز برای تمام افراد خانواده

 

فضای آزاد و باز در دکوراسیون داخلی

فضای باز و آزاد، همان چیزی است که با رعایت فاصله صحیح بدست می آید. شاید در نگاه اول اینگونه فضاها خیلی مهم به نظر نرسند اما به مرور زمان خواهید فهمید که فضای باز و فضاهای رفت و آمد در دکوراسیون تا چه حد مهم است. بدین منظور، نیاز است بدانید فاصله های استاندارد هر وسیله نسبت به دیوار یا وسایل دیگر چقدر باشد. معمولا فاصله میز ناهارخوری نسبت به اولین وسیله نزدیک، بین یک تا یک و نیم متر باشد. حداقل فاصله مبلمان تا دیوار ۱۰ الی ۲۵ سانتی متر و حداقل فضایی که بایستی بین تخت خواب و ورودی اتاق شما باشد، یک متر است. این نکات را به یاد داشته باشید تا تردد و زندگی در خانه برای شما آسان و بدون دغدغه باشد.

فضای آزاد و باز در دکوراسیون داخلی - نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل
فضای آزاد و باز در دکوراسیون داخلی

 

 

 

قرارگیری وسایل در دکوراسیون به صورت متقارن

خانه هایی که از دکوراسیون متقارن در فضای داخلی خود استفاده می کنند، مهمولا حالتی رسمی تر داشته و علت این موضوع هم این است که تقارن، به فضا رسمیت می بخشد. مثلا اگر روی یک دیوار تابلویی نصب کرده اید، روی دیوار مقابل نیز همین اتفاق افتاده باشد و این تقارن بیشتر در اتاق پذیرایی قابل مشاهده است. خانه هایی که دکوراسیون آن ها متقارن نیست، معمولا صمیمی تر و خودمانی تر هستند.

قرارگیری وسایل در دکوراسیون به صورت متقارن - نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل
قرارگیری وسایل در دکوراسیون به صورت متقارن

 

ایجاد نقطه کانونی و جلب توجه کننده در خانه

هنگامی که شما وارد یک فضا می شوید، چه اتاق خواب باشد چه اتاق پذیرایی و چه آشپزخانه، اولین منظره ای که نظر شما را جلب کرده و با آن روبرو می شوید نقطه کانونی نام دارد. این نقطه، از نظر درجه اهمیت در دکوراسیون در سطح بالایی قرار دارد. چرا که فرد با دیدن آن راجع به کل دکور خانه تان تصویر پردازی خواهد کرد. از این رو نیاز است تا بهترین حالت را برای نقطه کانونی خود در نظر بگیرید. البته فراموش نکنید که مهم بودن نقطه کانونی بدین معنا نیست که شما باید تنها آن نقطه را بسیار تزیین کنید و بخش های دیگر را خیر. سعی کنید این قسمت را شیک و مدرن تزیین نمایید و در عین حال به سایر قسمت های خانه نیز بپردازید.

ایجاد نقطه کانونی و جلب توجه کننده در خانه - نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل
ایجاد نقطه کانونی و جلب توجه کننده در خانه

 

طراحی دکوراسیون داخلی منزل توسط شرکت معماریان

نکات مهمی در زمینه طراحی دکوراسیون خانه های ایرانی وجود دارد که بسیاری از افراد عادی از آن بی خبرند. از این رو همکاری با افرادی که علم دکوراسیون داشته و با تمام این موارد آشنایی دارند، یکی از موارد ضروری هر خانه است.

شرکت معماریان با بیش از یک دهه سابقه موفق در امر طراحی و معماری پروژه های گوناگون، توانسته است در طول این مدت ده ها نمونه کار مختلف را به نام خود ثبت کند. این شرکت با شعار کسب رضایت حداکثری مشتریان و با هدف ایجاد بهترین عملکرد در پروژه ها، خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه کند؛ مهم ترینِ این خدمات معماری، ساخت و طراحی فضاهای گوناگون است. این خدمات به صورت کاملا اختصاصی است که توسط متخصصین مجرب که در راس آن ها مهندس آریان قرار دارد انجام می شود.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر