معماریان مگ
ایده های طراحی خانه لوکس

راهکارها و ایده هایی برای طراحی خانه ی لوکس و مدرن

یک نگاه اجمالی به هر خانه، تصورات درباره شیوه زندگی و سلیقه ی صاحب خانه را به دست می دهد. در مورد طراحی خانه ی لوکس استفاده از شیوه‌‎هایی که بیانگر یک احساس خاص باشد، میتواند کمک کننده باشد. عناصر دکوری و تزئینات اصلی‌ترین شیوه‌ برای القای احساس خاص است. خانه‌ی شما بزرگ یا کوچک است، امر مهمی نیست. فقط باید بدانید هر فضا را با چه اصولی چیدمان کنید تا به یک طراحی خانه لوکس برسید.

خانه های لوکس با طراحی مدرن

ورودی در طراحی خانه ی لوکس

ورودی در خانه یک شانس برای ایجاد اولین برداشت از داخل خانه و حتی خودتان است. این قسمت از خانه می‌تواند نشانگر نمای کل خانه باشد. ورودی در طراحی خانه ی لوکس باید جلوه‌ای داشته باشد که میهمانان حس خوشامدگویی را منتقل کند. طراحی متفکرانه این قسمت هم می‌تواند این حالت و احساس را تلقین کند. فضای ورودی خود را تعریف کنید. با قفسه‌ها، کابینت‌های منحصر به فرد و شلف‌ها ورودی خانه‌ی خود را تزئین و تعریف کنید. با عناصری مانند آینه و کنسول های لوکس به ورودی چشمگیری ببخشید. بخصوص اگر ورودی خانه شما در یک آپارتمان، فضایی تاریک است یک آینه با اندازه مناسب به دلباز نشان دادن فضا کمک میکند.

دکوراسیون ورودی در خانه های لوکس

با ایجاد جلوه‌ای غیر رسمی به طریق یک مبل یا آویزی برای قراردادن اشیائی چون کلاه یا ژاکت باعث راحتی میهمانان خود شوید. شلف‌های باز می‌توانند برای قرار دادن اشیای دکوری و یا عکس‌های خانوادگی استفاده شوند. در ورودی گل‌های زیبای گلدانی یا دیگر گیاهان که می‌توانند حس خوش آمدگویی را با رنگ و زیبایی‌شان منتقل کنند، قرار دهید. اگر ورودی خانه‌ی شما باریک است، از ترفندمبلمان دیواری استفاده کنید. شما همچنین میتوانید کلکسیونی از اشیای خاص را در یک فضای ویترین لوکس به نمایش بگذارید.

دکوراسیون ورودی در خانه های لوکس

فضای ذخیره سازی در طراحی خانه لوکس

در حالی که ممکن است با نگاه کردن به صفحات مجلات به یک ظاهر طراحی خانه لوکس برسیم، اما فضای ذخیره سازی که می تواند از لوکس ترین طرح های خانه باشد، باید طراحی هوشمندانه داشته باشد. ذخیره سازی که عملکرد بسیار ارزشمند است، در عین سبک خانه خود نیز میتواند کمک کننده باشد. یکی از دلایل کاربرد نام خانه لوکس، فرصتی است که این خانه ها برای ذخیره سازی وسایل تمام اعضای خانواده میدهد. این مرحله از طراحی متفکرانه، فضای کافی برای پنهان کردن وسایل خانگی مانند روزنامه ها، مجلات و غیره ایجاد می کند.

طراحی خانه ی لوکس با راهکارهای عالی

شما می توانید از فضاهای مرده حداکثر استفاده را داشته باشید. مثلا می توانید ازفضای زیر پله ها به عنوان قفسه کتاب استفاده کنید. همچنین می توانید وسایلی را که مدتی از آن ها استفاده نخواهیم کرد، زیر تختخواب جاسازی کنید تا از این فضا نیز بهره ببرید. ایجاد یک اتاق پرو نیز در خانه به شما این امکان را می دهد که هنگام لباس پوشیدن، استفاده راحت از قفسه بندی و فضای آویزان که با یکدیگر کار می کنند، داشته باشید. فضای ذخیره سازی را در این قسمت تا انتهای سقف کاذب افزایش دهید. از فضاهای ذخیره سازی در قسمت های دیگر خانه از جمله آشپزخانه نیز استفاده کنید تا در کل خانه به ظاهری مرتب مدرن و لوکس برسید.

طراحی خانه ی لوکس با راهکارهای عالی

اتاق نشیمن در طراحی خانه ی لوکس

اتاق نشیمن به نوعی اتاق برای تمام اعضای خانواده است. بنابراین باید طراحی راحت، عملی و زیبا داشته باشد. انتخاب مبلمان برای اتاق نشیمن به سلیقه و شخصیت هر کسی بستگی دارد. اگر شما یک زندگی مدرن و مبلمان لوکس را دوست دارید، باید آنچه را که برای طراحی خانه لوکس لازم است را بدانید. مهم این است که بدانید که چه دکوراسیونی برای سبک زندگی و خانه شما مناسب است. بنابراین رنگ ها، پارچه ها و مبلمان را با دقت انتخاب نکنید تا برای خانواده شما کار امد باشد. الهام گرفتن از ایده های جدید و الگوبرداری از طراحی خانه های لوکس و مدرن، روش مناسبی برای دستیابی به دکوراسیون لوکس است.

طراحی اتاق نشیمن در خانه های لوکس و مدرن

اتاق های نشیمن، باید لوکس و از طرف دیگر عملی و راحت باشند. این ترکیب مناسبی برای دکوراسیون و تزئین اتاق نشیمن است. شما باید در مورد همه چیزی در طراحی خانه لوکس، واقع بینانه باشید. زیرا برخی از چیزهایی که ممکن است شما  دوست داشته باشید، بسیار شیک هستند، اما برای سبک زندگی شما عملی نیستند. سقف کاذب از تزیینات کاربردی در اتاق نشیمن، میتواند به خانه شما ظاهری لوکس ببخشد. این عنصر در دکوراسیون داخلی مستلزم اشاره ویژه ای به استفاده هوشمند از عناصر سبک است. دیوارهای اتاق نشیمن شما با کاغذ دیواری و تابلو های ارزشمند، بی نظیر خواهد کرد. شما به خوبی با نورپردازی  در سقف و آباژورهای لوکس رو میزی میتوانید فضای اتاق نشیمن خود را لوکس سازید. طراحان ماهرانه عناصر روشنایی را در فضای بین کابینت ​​اضافه کرده و به طراحی خانه ی لوکس دست می زنند.

طراحی اتاق نشیمن در خانه های لوکس و مدرن

آشپزخانه در طراحی خانه ی لوکس

طراحی آشپزخانه در دکوراسیون  منزل همواره تاثیر بسزایی دارد. به طوری که علت طرفدار نداشتن بسیاری از آپارتمان هایی که قیمت متوسطی دارند، آشپزخانه ی آنها است. خانه ها و آپارتمان های لوکس درست برعکس این آنها، طراحی  آشپزخانه زیبایی دارند. صفحه ی روی کابینت (کانتر آشپزخانه ) خانه های لوکس اغلب از جنس گرانیت است. سینک استیل ضدزنگ و لوازم باکیفیت (مایکروویو، یخچال و فریزر، ماشین ظرفشویی) دارند. کابینت های این آشپزخانه ها از متریال های به روز و بسیار باکیفیت ساخته شده است. متریال هایی همچون چوب که کلاسیک ترین متریال در آشپزخانه ها است، صفحات پی وی سی، ام دی اف و … را می توان برشمرد.

دکوراسیون آشپزخانه در طراحی خانه لوکس

طراحی آشپزخانه های لوکس به صورت حرفه ای و در اندازه های بزرگ است. اگر شما از پخت و پز لذت می برید، داشتن یک آشپزخانه ی لوکس و زیبا می تواند یک امتیاز قابل توجه برای خانه شما باشد. آشپزخانه همچنین میتواند منجر به فضای زندگی نیز شود. فضای آشپزخانه بهتر است با با کاشی های رنگ سبک و روشن ساخته شود. دکوراتورها در طراحی آشپزخانه های لوکس معمولا از کابینت های G-profile استفاده میکنند. طراحان داخلی، همچنین فضای زیادی برای ظروف آشپزخانه ایجاد میکنند. قفسه ها در دیوارها  برای ذخیره هر چیز در آشپزخانه نیز از موارد ضروری در دکوراسیون آشپز خانه ها است.

دکوراسیون آشپزخانه در طراحی خانه لوکس

اتاق خواب  در طراحی خانه لوکس

اکثر ما می خواهیم یک اتاق خواب مجلل داشته باشیم،  اما این فقط از نظر زیبایی بصری با قرار دادن مبلمان گران قیمت ممکن نیست. بلکه این طراحی در مورد راحتی و آسایش نیز است. در خانه های امروزی جزئیات لوکس نه تنها باید تزئینی باشد، بلکه باید از فناوری های هوشمند برای رفع نیازمندی های خانه استفاده شود. با ابزارهای لوکس کنترل گرمایی و خنک سازی، امنیتی و حتی پنجره ها کنترلی، امروزه دیگر محدودیتی برای میزان نوآوری در خانه وجود ندارد. اتاق های لوکس، از ملافه های ابریشمی تا لوستر مجلل، تنوع زیادی دارند. سعی کنید نمونه های سبک خود را در اتاق خواب مشاهده کنید و با الهام از آنها، شیوه ای متمایز از لمس های لوکس و پیچیده را به اتاقتان اضافه کنید.

طراحی و دکوراسیون خانه های لوکس و مدرن

شاید در نگاه اول به به نظر می رسد که طراحی خانه ی لوکس با دکوراسیون مدرن و به روز فضاها کاری پر هزینه است، اما شما میتوانید با تغییرات کوچک اما نواورانه به این نوع طراحی دستیابید. انتخاب رنگ دیوارها و سقف، نورپردازی، محل قرار گیری تخت خواب و فضاهای ذخیره سازی و میز کار از پارامترهای مهم در مورد طراحی و دکوراسیون اتاق خواب است. از رنگ های نرم و آرامش بخش اما باشکوه نقره ای برای ایجاد درخشندگی استفاده کنید. یا از رنگ طلایی برای چشم گیری بیشتر و پر زرق و برق بودن استفاده کنید. از یک لوستر مدرن که روی فرش جلوی تخت قرار دارد، برای روشنایی فضا بهره بگیرید. آباژوهای کنار تخت و آینه ها عناصر دیگر در دکوراسیون اتاق خواب هستند که به روشنایی فضا می افزایند. اتاق خواب های راحت و لوکس اغلب یک بالکن اختصاصی ، نورگیری کافی و یک حمام لوکس اختصاصی را نیز شامل میشوند.

طراحی و دکوراسیون خانه های لوکس و مدرن

اتاق بچه ها در طراحی خانه لوکس

اتاق بچه ها محل مناسب برای استفاده از ایده ها و تخیلات خود است. این اتاق خواب می تواند برای مهمان  نیز مورد استفاده قرار بگیرد. اتاق خواب بچه ها نیز با طراحی زیبا همانند فضاهای دیگر خانه میتواند خیره کننده و جذاب شود. اتاق فرزندان را به عنوان یک شاهزاده خانم و شاهزاده برای والدین به بهترین حالت ممکن طراحی کنید. این نمایش عشق شما به آنها می تواند همراه با فراهم کردن نیازهای او در دکور اتاق خواب انجام شود. سعی کنید ایده های خوش ذوق کودکانه را در اختیار بگیرید تا بتوانید زیبایی و رویایی را برای آنها به ارمغان بیاورید. مثلا یک قفسه کتاب شکل پروانه با فریم های نئون و یا تخت خوابی به شکل ماشین اسپورت میتوانند ایده های خوبی باشند.

طراحی و دکوراسیون اتاق خواب در خانه های لوکس

در طراحی خانه ی لوکس ، اتاق بچه ها را با رنگ آمیزی شروع کنید. رنگ های فرانسوی کلاسیک مانند آبی کم رنگ، رنگ بنفش و صورتی را انتخاب کنید. این رنگ ها در هنگام ترکیب با رنگ های نرم، سفید، طلایی یا نقره ای مناسب هستند. تم رنگ کلاسیک فرانسوی برای دیوارها بهتر است با مبلمان سفید کلاسیک با الگوی پارچه های رنگی و اثاثه داخلی هماهنگ باشد. نقاشی های تزئینی دیواری نیز می تواند یک ایده ای عالی برای اتاق کودکان باشد. مبلمان با لبه های منحنی برای یک اتاق دختران به رنگ های دخترانه و همچنین برای اتاق پسران با رنگ های پسرانه مناسب است. به یاد داشته باشید پارچه های زیبا مانند مخمل، گلدوزی، ابریشم و دیگر موارد را به عنوان اثاثه یا لوازم جانبی نتخاب کنید.

طراحی و دکوراسیون اتاق خواب در خانه های لوکس

نورپردازی نیز در این اتاق ها بسیار ضروری است تا ایده های لوکس را در اتاق کودکان برجسته کنید. روشنایی طبیعی باید از طریق پنجره ها تامین شود. لوسترهای لوکس را نیز میتوانید در بالای تخت برای زیبایی بیشتر اتاق قرار دهید. بیشتر از هرچیز اطمینان حاصل کنید که آنها راحت هستند.

حمام و دستشویی  در طراحی خانه ی لوکس

در خانه های لوکس فضاهای حمام و سرویس ها به گونه ای طراحی میشوند که ممکن است شما فکر کنید که به یک جعبه طلا و جواهر از کریستال های نادر و سنگ های قیمتی نگاه می کنید. حمام های با ظاهری متفاوت و خلاقانه، یک روش دیگر برای تجدید نظر در حمام خود هستند. از کریستال، طلا و ….، در اتصالات لوله کشی یا دوش حمام، روشویی استفاده کنید تا نهات تجمل را وارد این فضاها کنید. به حمام خود با تکنولوژی های هوشمند و از راه دور، تسهیلات زیادی اضافه کنید.

طراحی مدرن خانه های لوکس

اغلب کف و دیوارهای حمام آپارتمان  و خانه های لوکس از متریال طبیعی با کیفیت ساخته شده است. کابین دوش بزرگ، وان، با فشارآب بالا، جکوزی و روشنایی مناسب برخی از ویژگی های حمام وسرویس های بهداشتی در طراحی خانه های لوکس هستند. لوازم حمام زیبا و مدرن باعث جذابیت و راحتی در استفاده از این فضاها میشود.

طراحی مدرن خانه های لوکس

ایده هایی در خصوص ویژگی های طراحی خانه های لوکس و مد روز

 ۱٫ از تکنولوژی و دکور مد روز در طراحی خانه استفاده کنید.

مدرنیته برابر با سادگی است. این دکوراسیون اغلب ترکیب سبک های مینیمالیستی است. هندسه نقش مهمی در این سبک بازی میکن. همچنین ترکیبی از تکنولوژی پیشرفته، مبلمان فلزی و ظرافت در طراحی خانه ی لوکس و مدرن دیده می شود. طرح های یکپارچه، نور های رنگی و جذاب با تکنیکهای روشنایی منحصر به فرد مواردی هستند که در ایجاد یک محیط خاص با دکوراسیون مد روز تاثیر می گذارند.

ایده های طراحی خانه ی مدرن و لوکس

۲٫ رنگ سفید در همه جای طراحی خانه خسته کننده است.

بسیاری از ما تمایل به رنگ تمیز و بی نظیر سفید داریم. اما بیش از حد آن در دکوراسیون می تواند بسیار خسته کننده باشد. اضافه کردن برخی رنگها لزوما به معنی نقاشی دیواری نیست؛ یک رنگ در بافت های زیر میز و یا اضافه کردن رنگ به کابینت ها و قفسه ها و دیگر مبلمان، باعث می شود الگوهای رنگ در اتاق ها، به ویژه در آشپزخانه، شکسته شود. این موارد به عنوان روانشناسی رنگ وجود دارد. در این روند، استفاده از رنگ های خاص برای تحریک جلوه های مختلف، مانند شادی است. برای مثال زرد می تواند حس شادی را تحریک کند، در حالی که آبی می تواند آرامش را به ارمغان بیاورد.ایده های طراحی خانه ی مدرن و لوکس

۳٫ نور طبیعی در دکوراسیون لوکس و مدرن مهمترین است.

امروزه طراحی در حال روی آوردن به نور طبیعی و استفاده از پرده ها بیشتر برای ارائه حریم خصوصی است. در این دکوراسیون پرده ها برای تزئینات قاب پنجره ها کار می کنند. بدین طریق با ورود نور بیشتر به فضا نه تنها این نور طبیعی باعث بهبود کارایی و کاهش هزینه های برق می شود، بلکه به شخصیت خانه شما نیز افزوده می شود. ارتباط خانه خود را با خارج از منزل، بیشتر کنید تا به طبیعت نزدیک تر و احتمالا شادتر شوید.ایده های طراحی خانه ی مدرن و لوکس

۴٫ از روشنایی مصنوعی در طراحی خانه ی لوکس استفاده کنید.

روشنایی به عنوان هر دو ابزار کاربردی و عنصر تزئینی عمل می کند. یکی می تواند برای تاکید به اهمیت بخش های خاصی از اتاق باشد و همچنین میتواند سبب ارائه یک شخصیت خاص به فضای داخلی باشد. بازسازی لامپ های پر مصرف و تکنیک های روشنایی نوآورانه از روندهای فعلی در دکوراسیون داخلی است. اعم از وسایل روشنایی مانن لوستر، چراغ های دیواری و چراغ های سقف، همه با استفاده از تکنولوژی سازگار با محیط زیست، کارآمدترهستند. لامپ های سنتی با لامپ های رشته ای جایگزین می شوند تا یک طراحی خانه ی لوکس و هنری بدست آید.ایده های طراحی خانه ی مدرن و لوکس

۵٫ برنامه های طبقه باز در طراحی خانه ی لوکس بکار ببرید.

طراحان داخلی بر این باورند که طرح های طبقه باز نمی توانند از بین بروند، به این دلیل که آنها عملکرد را بیش از رسمیت می پذیرند. این از موانع بین اتاق ها جلوگیری می کند و استفاده از چهارچوب خانه افزایش می دهد. از آنجا که خانواده ها تمایل به لذت بردن از پخت و پز، خوردن و سرگرمی در یک فضا دارند، باید فضاهای جدا سازی شده با یک عملکرد مجزا به فضاهای بزرگترتبدیل شوند. همچنین یک جنبه اجتماعی به عنوان یکی از لذت بردن خانواده و دوستان در کنار هم وجود دارد. محیط کلی نیز تمایل به گنجاندن حس زندگی و تداوم دارد.

ایده های طراحی خانه ی مدرن و لوکس

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

اینستاگرام معماری آریان

Shervin

علاقه مند به معماری و دکوراسیون

اضافه کردن نظر