معماریان مگ

چگونه یک دیوار زنده با استفاده از گیاهان ایجاد کنیم؟

هنگامی‌که شما در یک منطقه شهری زندگی می‌کنید، دیدن هرگونه گیاه سبز می‌تواند دشوار باشد؛ اما باغ‌های عمودی یک‌راه فوق‌العاده برای تازه کردن فضای زندگی شما در داخل و خارج از خانه را ارائه می‌دهند ایجاد دیوار زنده با گیاهان متنوع، ویژگی خارق‌العاده‌ای است که می‌توانیم از آن استفاده کنیم با معماریان همراه باشید تا ایده‌های ایجاد دیوار زنده را برای شما توصیف کنیم

تغییر دادن ظاهر یک دیوار - دیوار زنده
تغییر دادن ظاهر یک دیوار

تغییر دادن ظاهر یک دیوار

یک ایوان کوچک که توسط ساختمان‌های بزرگ محدودشده است می‌تواند محدودکننده‌ای احساس شود، به‌ویژه اگر دیوارهای اطراف آن کمتر از جذابیت برخوردار باشند. در نظر بگیرید که یک باغ عمودی، دیوار زنده را ایجاد می‌کند با ایجاد ردیف ردیف گیاهان کششی تا آنجا که چشم می‌بیند، نه‌تنها دیوار را زیبا کرده‌ایم بلکه یک نقطه کانونی موردتوجه به وجود آورده‌ایم.

 

احساس یک دیوار زنده در فضای کوچک - دیوار زنده
احساس یک دیوار زنده در فضای کوچک

احساس یک دیوار زنده در فضای کوچک

گیاهان مرزها را در امتداد خطوط حصار در این باغ شهری متبلور می‌کنند و احساسات بازتری را ایجاد می‌کنند. سعی کنید مخلوطی از گیاهان گلدانی، گیاهان بزرگ و گیاهان صعودکننده به بالا به‌منظور ایجاد لایه‌های سرسبز در باغ شهری خود داشته باشید.

دعوت‌نامه برای خارج کردن افراد از منزل - دیوار زنده
دعوت‌نامه برای خارج کردن افراد از منزل

یک دعوت‌نامه برای خارج از منزل ایجاد کنید

کاشت یک باغ عمودی پر جنب‌وجوش در یک اتاق در فضای باز که از داخل خانه قابل‌مشاهده است، یک روش فوق‌العاده برای تشویق افراد در منزل برای ورود به فضای باز است. شاخک‌های سرسبز شمارا به بیرون می‌کشد ، و حتی موجب شوند یک‌روال کوچک مانند خوردن قهوه و صبحانه خود را در هوای تازه بیرون تجربه کنید

 

ایجاد نمای خارجی در داخل خانه - دیوار زنده
ایجاد نمای خارجی در داخل خانه

 خارج را در درون بیابید

حیاط‌خلوت خود را با یک دیوار سرسبز در حمام ایجاد کنید. گیاهان قارچی در شرایط مرطوب در حمام خوب عمل می‌کنند و یک فضای دل‌نشین برای حمام کردن را ایجاد می‌کنند

زندگی را به خارج از شهر اضافه کنید - دیوار زنده
زندگی را به خارج از شهر اضافه کنید

زندگی را به خارج از شهر اضافه کنید

دیوار بیرونی که از پایین به بالا در کاشت های عمودی پوشانده شده است، لذت‌بخش و غیرمنتظره است. فقط تصور کنید که در امتداد یک ردیف از آجر و دکوراسیون مجلل خانه راه برود و این دیوار زنده سبز را ایجاد کنید. بازدیدکنندگان شما قطعاً هرگز در پیدا کردن خانه شما به مشکل نخواهند خورد!

استفاده از سیستم آبیاری قطره‌ای - دیوار زنده
استفاده از سیستم آبیاری قطره‌ای

استفاده از سیستم آبیاری قطره‌ای

ممکن است در ابتدا تصور کنید که باغچه عمودی شما به نگهداری بیشتری نسبت به باغچه‌های دیگر یا درون گلدان نیاز دارد. این دیوار زنده سبز بسیار فشرده‌تر هستند و به خاک کمتری نیاز دارند، بنابراین طبیعتاً به‌دفعات بیشتر آبیاری نیاز دارد. آبیاری این گیاهان گرچه بسیار سخت است. برای این دیوار زنده سبز بزرگ، آبیاری قطره‌ای بهترین روش است.

این سامانه‌های قطره‌ای از پیچیده‌ترین حالت با شلنگ و تایمر وجود دارند تا ساده‌ترین حالت آن‌که شلنگ در آخر جعبه قرار می‌گیرد و قطره قطره آب داخلان می‌شود. همچنین وقتی از جعبه‌های متمایز برای کاشت گیاه استفاده می‌کنید، یک‌راه استفاده از آب‌پاش برای آبیاری است، فقط باید مطمئن باشید که آب به‌صورت مساوی پخش می‌شود.

یک صفحه‌نمایش شخصی ایجاد کنید  - دیوار زنده
یک صفحه‌نمایش شخصی ایجاد کنید

یک صفحه‌نمایش شخصی ایجاد کنید

به دنبال چیزی کمی متفاوت از حصار معمولی در فضای باز خانه خود هستید؟ یک باغ عمودی که بر روی یک حیاط نصب‌شده (یا ایستاده یا حتی بر روی دروازه) علاوه بر دارا بودن ویژگی یک حصار، می‌تواند بسیار مؤثر و زیبا جلوه کند.

شهرها را خنک‌کن و روح افراد را تازه - دیوار زنده
شهرها را خنک‌کن و روح افراد را تازه

شهرها را خنک‌کن و روح افراد را تازه

با وسعت بی‌پایان بتن و پیاده‌رو در شهرها که معمولاً فاقد بخش سبز مؤثر هستند. که می‌تواند به بالا رفتن دمای در هوای گرم کمک کند. اما اگر ساختمان‌های بیشتری برای کار با باغ‌های عمودی، مانند دیوارهای بیرونی موزه دو کوابی برانی در پاریس، ایجاد شود، می‌توانیم مناطق شهری را خنک و تازه‌سازی کنیم و آن‌ها را برای همه راحت‌تر و جذاب‌تر بسازیم.

دیوار زنده درواقع اصطلاحی است برای کاشت گیاهان متفاوت و مختلف بر روی دیوار. استفاده از این نوع طراحی قطعاً فضای دل‌نشین برای افراد هم در داخل و هم در بیرون منزل فراهم می‌کند گرچه استفاده از این نوع طراحی سخت و پردردسر به نظر می‌رسد اما با توجه به کارایی مفید این نوع طراحی در روحیه افراد استفاده از آن خالی از لطف نیست.

چنانچه می‌توان با استفاده از معماران مجرب کارایی این طراحی را به حداکثر و دردسرهای آن را به حداقل رساند اگر شما نیز به فکر استفاده از گروهی مجرب در پروژه خود هستید می‌توانید با گروه معماریان در تماس باشید و از تجربه این گروه استفاده کنید.

منبع: houzz

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر