معماریان مگ
خانه مسی در بارسلونا

خانه مسی،مشهورترین فوتبالیست دنیا، با طراحی منحصر به فرد

لیونل آندرس مسی  متولد ۲۴ ژوئن ۱۹۸۷ یک فوتبالیست آرژانتینی میباشد. او چهارمین ورزشکار ثروتمند جهان است. مسی به خاطر بازی های موفق اش، امروز به بهترین بازیکن نسلش بدل شده است. این بازیکن لقب نجات دهنده تیم را به طریق دوستانش گرفته است. وی به عنوان مهاجم برای باشگاه بارسلونا بازی می کند. لیونل مسی، چهار بار برای فیفا بهترین بازیکن سال نامزد شده است. او همچنین ۴ جایزه اروپایی طلایی را کسب کرد. مسی کسی است که بیشترین گل را به ثمر رساند و رکورد جهانی گینس را به دست آورد. سبک زندگی مسی نیز مانند هر ورزشکار دیگر بسیار لوکس است. خانه مسی در میان ورزشکاران از لوکس ترین خانه ها محسوب میشود. در این مطلب نیز به شهر خانه های ای فوتبالیست جهانی می پردازیم.

خانه جدید مسی در منطقه ی ساحلی رودخانه کومو

مسی برای ساخت خانه ی مورد علاقه اش، زمینی در منطقه ای ساحلی در نزدیکی رودخانه ی کومو در ایتالیا، خریداری کرد. در مورد این مکان زیبا، نکته مهم این است که از آن به عنوان قطعه ای از بهشت روی زمین یاد می شود. با توجه به ارزش آن، ورزشکاران و هنرپیشه های مشهوری تصمیم به خریداری خانه از این منطقه کرده اند. این زمین که در منطقه ای خاص بین کوه و دریاچه واقع شده است، در ۴۵ کیلومتری شمال شهر میلان قرار دارد. پروتو اورگانیزاسیون، دفتر معاملاتی املاک است که کارهای مسی را برای خرید این مکان بی نظیر عهده دار شد.

خانه مسی الهام گرفته از توپ فوتبال

طراحی خانه مسی توسط معمار اسپانیایی لوئیس گاریدو

لیونل  مسی از معمار اسپانیایی لوئیس گاریدو درخواست کرد تا دکوراسیون خانه اش را مطابق میل وی طراحی کند. به طوریکه نشان دهنده ی علایق وی باشد. گاریدو می گوید معماری آن براساس نمادها است که به طراحی فضاهای که افراد می توانند با خوشحالی زندگی کنند کمک می کند. این معمار تضمین می کند که خانه مسی، نماد دوگانگی و طبق خواسته ی مسی است. به همین دلیل است که کل پروژه دو طرفه است.

خانه مسی الهام گرفته از توپ فوتبال

الهام از حرفه مسی در طراحی خانه

معمار اسپانیایی لوئیس گاریدو در طراحی خانه مسی از ذوق هنری و ورزشی مسی الهام گرفته است. یک خانه با طراحی به شکل توپ برایش ساخت که روحیه فوتبال به طور کامل در ساخت و ساز این خانه مسی نمایان شده است. ویلای بزرگ مسی همانند توپی در وسط یک زمین فوتبال است. این ویلا از وسط همانند زمین فوتبال نصف شده که نصف آن استخر پر از آب و نصف دیگر آن فضای سبز می باشد.

خانه مسی الهام گرفته از توپ فوتبال

همسایگی خانه مسی در کنار ویلای افراد به نامی مانند رونالدو ، دیوید بکام و مورینیو و جرج کلونی بوده باعث شهرت بیشتر این خانه شده است. لیونل مسی در این خانه با همسرش آنتونلا و دو پسرش زندگی می کند.

طراحی خانه ی لیونل مسی به شکل توپ فوتبال

این خانه مسی به شکل یک استوانه عظیم است. دارای یک بام سبز با پوشش گیاهی سرسبز و خواص پایدار است. معمار این خانه را بر پایه شیوه زندگی و حرفه  لیونل مسی، فوتبالیست مشهور، بنا کرده است. از نظر پرنده، ساختار دقیقا شبیه یک توپ فوتبال با الگوی شش ضلعی معمول دارد. نیمی از سقف با پوشش چمن و نیم دیگر یک شبکه مثلثی از شیشه های آینه است. این سقف شیشه ای می تواند آزادانه نور روز را در خانه وارد کند.

خانه مسی الهام گرفته از توپ فوتبال

محوطه خانه توسط تراس های چوبی احاطه شده است. این فضاهای نیمه باز به ساکنان برای ارتباط با خارج از منزل سرسبز اجازه می دهد. بازدید کنندگان منطقه ای می توانند از طریق دروازه ای که به خانه اصلی منتهی می شود وارد شوند. قسمت عقب خانه با یک استخر بزرگ و با شکوه بزرگ شکل گرفته است. این Ecohouse یک پروژه همکاری از انجمن ملی معماری پایدار است، که در آن معماران طراحی خانه های سازگار با محیط زیست برای لیستی از افراد معروف طراحی شده است.

ترکیب فوتبال و مهندسی در خانه مسی

خانه لیونل مسی، ترکیبی قابل توجهی از فوتبال و مهندسی است. قطعه تقریبا ۳۵ کیلومتر است و به دو بخش تقسیم می شود. دقیقا مانند یک زمین فوتبال. نیمه استخر فوق العاده ای را در اختیار دارد، در حالی که طرف دیگر دارای چمن مصنوعی است. به نظر یک نمایش فیزیکی از یک بازی دو نیمه در فوتبال است.

خانه مسی الهام گرفته از توپ فوتبال

نیمه چپ حاوی ورودی، هنگام مشاهده از بالا، به نظر شماره ۱۰ (شماره پیراهن مسی در تیم اسپانیا) میرسد. حجم کلی این خانه،  به نظر می رسد توپ فوتبال با الگوهای شش ضلعی كلاسیك است كه تقسیم می شوند. مسی دو خانه دیگر نیز دارد. یکی در شهر روانساریو، آرژانتین و دیگری در بارسلونا، اسپانیا است.

خانه مسی در بارسلونا، عمارت شهر کاتالان

این خانه در بخش مرکزی شهر کاتالونیا میلیون ها دلار ارزش دارد. لیونل لئو مسی، همانند دیگر بازیکنان بارسلونا، به حریم خصوصی اهمیت میدهد. بنابراین عکس هایی زیادی از داخل خانه بهترین فوتبالیست جهان در منطقه کاتالونیا اسپانیا در اختیار نیست. فقط از خارج میتوان گفت این خانه شامل، یک استخر بزرگ و درختان نخل با سنگ های تزئینی است.

خانه مسی فوتبالیست مشهور جهان

آنچه که ما در مورد داخل خانه می دانیم این است که دارای دکور مدرن، چندین اتاق، چندین حمام، یک سالن ورزشی و یک بار است. این خانه بزرگ به نظر می رسد یک قلعه خانه ۱۲۰۰ متری در بارسلونا است. که با مقدار زیادی از درختان احاطه شده است. در این خانه مسی هر چیزی را که او واقعا نیاز داشته باشد،  وجود دارد.

خانه مسی فوتبالیست مشهور جهان

خانه های مسی مشرف به ساحل مدیترانه

گفته میشود مسی در زمینه املاک در اسپانیا و فرانسه سرمایه گذاری زیادی می کند. در عین حال که اعتقاد بر این است، لیونل مسی دارای دو خانه شگفت انگیز در بارسلونا، اسپانیا و یک خانه در وطن خود در آرژانتین است. یکی از خانه های مسی با مشرف به ساحل مدیترانه است. این خانه مسی در حومه گران و معتبر بارسلونا، Castelldefels واقع شده است. خانه یک ساختمان سه طبقه و کاملا بزرگ است. تقریبا در سراسر اطراف آن، تراسهای باز و پنجره های بزرگ پانوراما هستند. این خانه در سبک مدیترانه ای تزئین شده است.

خانه مسی فوتبالیست مشهور جهان

سقف های بلند و دیوارها به رنگ روشن هستند. کف های اتاق ها قهوه ای تیره و چوبی هستند. رنگ های طبقات عمدتا بژ هستند. در برخی از نقاط خانه، دیوارها با الگوهای زیبا تزئین شده اند. مبلمان گردو قهوه ای تیره یا روشن است. مبلمان و پرده ها از رنگ شیری یا قهوه ای تیره و خاکستری تیره ساخته شده است. منسوجات در طرح رنگی مشابه هستند. آشپزخانه بسیار مدرن است. خانه دارای یک سالن ورزشی است که بازیکن فوتبال شناخته شده برای حفظ آن مناسب است.

دکوراسیون داخلی خانه مسی فوتبالیست مشهور جهان

دکوراسیون داخلی خانه مسی فوتبالیست مشهور جهان

دکوراسیون داخلی خانه مسی فوتبالیست مشهور جهان

دکوراسیون داخلی خانه مسی فوتبالیست مشهور جهان

خانه مسی در بارسلونا

 

اینستاگرام معماری آریان

Shervin

علاقه مند به معماری و دکوراسیون

1 نظر