معماریان مگ

تاثیر نورپردازی اتاق ها در منحصر به فرد کردن خانه شما


نورپردازی اتاق ها  یکی از مهمترین جنبه های طراحی یک خانه است درست بودن آن و داشتن فضای مناسب در آن لذت بخش است و اگر این کار اشتباه انجام شود شما هرگز در اتاق احساس راحتی نخواهید کرد اگر می خواهید محیط را با نورپردازی اتاق ها تزئین کنید ابتدا تصمیم بگیرید از هر اتاق چگونه استفاده می کنیداین امر باعث آسان شدن برنامه ریزی برای هر ناحیه از خانه می‌شود.با متخصصین شرکت معماریان همراه باشید تا راهنمای نورپردازی اتاق به اتاق  محیط اطراف را در خانه خود ایجاد کنید.

نورپردازی اتاق راهرو - نورپردازی اتاق ها
نورپردازی اتاق راهرو

نورپردازی راهرو

راهرو محیطی گذراست که مردم معمولاً از آن عبور می کنند تا انکه در آن وقت بگذرانند پس محیطی عالیست در صورتی که با تصمیمی شجاعانه نورپردازی راهرو را انتخاب کنیم. برای مثال می‌توانید با یک چراغ آویز غیرمعمول یا تزیینی که میسازیید یک جلوه ویژه واقعی که هر دو فضا را روشن میکند ایجاد کنید.

اگر یک راهرو طولانی و یا باریک داشته باشید، یک نکته خوب این است که برخی ازنورپردازی ها را خارج از مرکز اتاق نصب کنید. با قرار دادن آنها به دیوار ها، شما یک اثر عجیب و غریب که در آن نور خیس می شود را ایجاد می کند. این نیز یک راه خوب برای برجسته کردن نورپردازی اتاق ها برای هر یک از ویژگی های معماری و یا آثار هنری است.

 

نورپردازی اتاق اشپزخانه - نورپردازی اتاق ها
نورپردازی اتاق اشپزخانه

نور پردازی اشپزخانه

تاباندن نور مناسب با نور پردازی در اشپزخانه شما بسیار اسان است مقاومت در برابر وسوسه برای پر کردن تمام فضای سقف خالی با نورپردازی کاملا سخت به نظر میرسد. یک ایده خوب ان است که آویز را روی میز ناهارخوری یا آشپزخانه خود قرار دهید، اما آنها را روی سوئیچ های جداگانه قرار دهید تا بتوانید فضا را کنترل کنید.

 

 

نورپردازی اتاق ها در فضای باز - نورپردازی اتاق ها
نورپردازی اتاق ها در فضای باز

نورپردازی اتاق ها در فضای باز

هنگام برنامه ریزی برای طرح نورپردازی فضای باز، باید این کار را با توجه به محل مبلمان خود انجام دهید، نه فقط تمرکز بر روی سقف. با انجام این کار، شما می توانید مناطق مختلف را به طور موثر تر روشن کنید. فقط به روشنایی محیط فوقانی وابسته نباشید این چنین نوز پردازی هایی،ضعف عملکردی دارند و فقط یک روشنایی کلی را فراهم میکنند.

اطمینان حاصل کنید که برخی روشنایی های ثانویه مانند چراغ های طبقات و میز را نیز شامل می شود. نه تنها این به ظاهر اتاق کمک می کند، بلکه باعث ایجاد فضای عالی می شود.یک بار دیگر تاکید می شود که از وسوسه روشنایی بیش از حد اتاق با چراغ های ثابت اجتناب شود چرا که موجب نور شدید و خیره کننده می شود در عوض سعی کنید روی دیوارها به منظور منعکس کردن نور متمرکز شوید.

 

نورپردازی اتاق نشیمن - نورپردازی اتاق ها
نورپردازی اتاق نشیمن

نور پردازی اتاق نشیمن

اگر شما یک اتاق نشیمن جداگانه دارید ، لذت بخشه که نوع دیگری از نورپردازی اتاق نشیمن را در این فضا داشته باشید . این فضای، کاملا متفاوت نسبت به  بقیه خانه ایجاد میکند. به عنوان مثال، شما می توانید سقف را به طور کامل دست نخورده نگه دارید و مجموعه ای از چراغ های دیواری و لامپ ها را نصب کنید. همچنین شما می توانید برخی از روشنایی های قرار گرفته بر روی  کابینت را برای ایجاد محیط استفاده کنید. سقف کاذب – و یا سفارشی – با نورپردازی پنهان،  نیز واقعا مناسب است، زیرا حتی زمانی که روشن نمی شود، یک ویژگی محسوب می شود.

 

نورپردازی اتاق مطالعه - نورپردازی اتاق ها
نورپردازی اتاق مطالعه

نور پردازی اتاق مطالعه

در یک محیط کاری، شما به یک بازدهی نوری خوب نیاز دارید. این جایی است که نور سبب روشنایی متمرکز در منطقه ای  می شود که باید کار انجام شود. نور پردازی اتاق مطالعه توسط یک لامپ رو میزی و یک روشنایی طبقه ثانویه کافی است. شما باید ان را در یک مدار ۵ آمپر قرار دهید تا بتوانید ان را توسط کلید نور اصلی فعال کنید.

 

 

نورپردازی اتاق خواب - نورپردازی اتاق ها
نورپردازی اتاق خواب

نور پردازی اتاق خواب

نورپردازی اتاق خواب به شیوه ای مناسب ضروری به نظر می رسد.هرگز تنها بر روی چراغ خواب برای روشن کردن یک اتاق خواب تکیه نکنید. در حقیقت، می توان به راحتی اتاق را با لامپ های سوکت ۵ آمپر، یا با چراغ های دیواری یا دو آویز آویزان در هر دو طرف تخت  روشن کرد.

انتخاب لامپ شما بسیار مهم است، زیرا رنگ روشنایی در خانه شما می تواند به طور کامل ظاهر و احساس دکور خود را تغییر دهد. از لامپ های رنگی سرد در اتاق خواب اجتناب کنید، در اقع آنها می توانند بر خواب شما تاثیر بگذارند. به جای آن از یک لامپ که تابش نور گرم دارداستفاده کنید.

دمای رنگ در درجه کلوین اندازه گیری می شود. هر لامپ بین ۲۴۰۰ تا ۲۷۰۰ کیلو گرم گرما خواهد شد، ۲۷۰۰ تا ۳۵۰۰ کیلو گرم خفیف خواهد بود و هر چیز بیش از ۳۵۰۰-۴۰۰۰ کیلوگرم خنک خواهد بود. بیشتر مارک های لامپ خوب این رتبه بندی ها را در جعبه نمایش می دهند.

 

نورپردازی اتاق حمام - نورپردازی اتاق ها
نورپردازی اتاق حمام

نور پردازی حمام

نور پردازی حمام حساس است بنابراین شما نیاز به اطمینان از مناسب بودن اتصالات به کار رفته در حمام دارید انها باید رتبه با ای پی حداقل ۴۴ باشند.خیلی خوبه که ترکیبی از گزینه های روشنایی در حمام داشته باشیم شما ممکنه که یک فضای درخشان برای وقتی که در وان درحال استراحت هستید بخواهید  برای مثال محیطی با نور دهی عالی برای وقتی که در حال ارایش یا اصلاح هستید لازم است.بنابراین ترکیبی از چراغ های بالای سر و نقاط زیر کابینت یا چراغ های دیواری در مدارهای جداگانه به خوبی کار می کند.

 

نورپردازی باغ و حیاط - نورپردازی اتاق ها
نورپردازی باغ و حیاط

نور پردازی باغ

برای نور پردازی باغ هنگامی که به روشنایی بیرون از خانه می پردازیم، یک ایده خوب اینکه یک گیاه یا ویژگی خاص را انتخاب کنیم و آن را به خوبی روشن کنیم. با این کار، یک نقطه کانونی ایجاد کرده ایم که ما را به خارج متصل می کند.

 

همانگونه که ملاحظه شد نورپردازی اتاق ها به خانه ها شخصیت می بخشد و می تواند حلقه گم شده زیبایی خانه شما باشد طبعتا اجرای پروژه های نورپردازی مناسب خانه ها نیاز به دانش و ذوق هنری زیادی دارد این  ویژگی منحصر به فردی است که شرکت معماریان با متخصصین مجرب وسال ها تجربه بدست اورده است و  همواره بهترین کیفیت مد نظر شرکت اریان است چنانچه شما نیز در صدد اجرای بی نقض پروژه خود هستید می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس گرفته و با مشاورین شرکت معماریان در تماس باشید.

منبع:houzz

اینستاگرام معماری آریان

نجم الدین احمدی

کارشناس ارشد روانشناسی علاقه مند به روانشناسی صنعتی و معماری

اضافه کردن نظر