معماریان مگ

بهترین نورپردازی در دکوراسیون داخلی خانه شما

نکات نورپردازی در دکوراسیون داخلی
نکات نورپردازی در دکوراسیون داخلی

نکات نورپردازی در دکوراسیون داخلی | بهترین نورپردازی دکوراسیون | نورپردازی استاندارد در خانه

نکات نورپردازی در دکوراسیون داخلی برای رسیدن به استاندارد نور در خانه بسیار اساسی است. رعایت این نکات نورپردازی در بخش های مختلف خانه موضوع این مقاله است.

 

اهمیت نورپردازی در دکوراسیون داخلی

نورپردازی از اساسی ترین و مهم ترین نیازهای هر دکوراسیون است. نورپردازی دکوراسیون به قدری اهمیت دارد که اگر نباشد، ملزومات و اقلام دکوری هرچقدر هم که گران قیمت و زیبا باشند، نمایی نخواهند داشت. برای یافتن بهترین حالت نورپردازی در دکوراسیون باید نکاتی را بدانیم. نورپردازی اتاق خواب، آشپزخانه، اتاق نشیمن و سایر بخش های خانه با یکدیگر متفاوت است ازین رو نباید برای همه این بخش ها از یک ایده استفاده کرد. در این مطلب به شما بهترین ایده های نورپردازی این بخش ها را خواهیم گفت.

اهمیت نورپردازی در دکوراسیون داخلی
اهمیت نورپردازی در دکوراسیون داخلی

 

 

چگونگی ایجاد بهترین ترکیب نور در خانه

در ایجاد بهترین ترکیب نور و روشنایی در خانه، موارد مختلفی وجود دارد. این موارد می تواند روی ملزومات، مقدار و رنگ نورها تاثیر داشته باشد. همچنین سطوح و بافت های خانه نیز می تواند تاثیر زیادی در این موضوع داشته باشد. یکی از رنگ های پرکاربرد و محبوب در دکوراسیون ها، رنگ سفید است که بیش از ۸۰ درصد‌ نور را بازتاب می کند. بنابراین در خانه های کوچک از این رنگ استفاده می شود تا ملزومات روشنایی زیادی بکار گرفته نشود. اگر از بافت های تیره در دکوراسیون استفاده می کنید، باید نور زیادی را به دکوراسیون تزریق کنید. در این نوع خانه ها، بکارگیری ملزومات روشنایی در گوشه گوشه خانه نیاز است.

چگونگی ایجاد بهترین ترکیب نور در خانه
چگونگی ایجاد بهترین ترکیب نور در خانه

 

نورپردازی در دکوراسیون داخلی خانه های مدرن و امروزی

خانه هایی که از فضای مدرن و امروزی بهره می برند و در آن ها اقلام دکوری و‌ ملزومات مدرن بسیار دیده می شود، بیش از سایر دکوراسیون ها به یک نورپردازی استاندارد، شیک و مدرن نیاز دارند. از این رو با در نظر گرفتن متراژ خانه، ارتفاع تا سقف، نقشه و پلان بخش های مختلف و همچنین نوع کاربرد فضا، از ایده های مختلف و لوازم روشنایی متنوعی برای نورپردازی محیط استفاده می نمایند.

نورپردازی در دکوراسیون داخلی خانه های مدرن و امروزی
نورپردازی در دکوراسیون داخلی خانه های مدرن و امروزی

 

 

نورپردازی در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

اتاق نشیمن فضایی است که افراد بیشتر در آن گردهم جمع شده و به صحبت و معاشرت می پردازند. در اتاق نشیمن، آرامش از ارکان اساسی به شمار می رود و می دانید که فضاهای تاریک یا زیادی روشن، فاقد آن می باشند. بنابراین در نظر گرفتن نکات نورپردازی در دکوراسیون داخلی این قسمت از خانه، بسیار ویژه و حائژ اهمیت است. از طرفی، اتاق نشیمن در بسیاری از منازل ایرانی اولین فضایی است که مهمانان و بازدیدکنندگان وارد آن می شوند و اگر نورپردازی این محیط استاندارد و اصولی نباشد، ممکن است تصویر بدی از خانه در ذهن این افراد ثبت شود. در فضای اتاق نشیمن، بهترین کار استفاده از ترکیب نورهای سرد و گرم است که باعث تعادل و توازن در محیط می شود. استفاده از لوستر، چراغ های آباژور، لامپ های ELD و هالوژن در فضای سقف و گچبری، استفاده از نورهای زمینی و غیره از جمله مواردی است که در راستای روشن تر دیده شدن اتاق نشیمن انجام می شود. شما نیز می توانید با در نظر گرفتن ویژگی های دکوراسیون خانه تان، از این ایده ها استفاده نمایید.

نورپردازی در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن
نورپردازی در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

 

نورپردازی در دکوراسیون داخلی آشپزخانه

اگر نورپردازی آشپزخانه خوب و استاندارد نباشد، فردی که در این فضا به آشپزی می پردازد دچار مشکل خواهد شد. بنابراین در آشپزخانه خانه باید از میزان نور کافی استفاده نمود تا به راحتی بتوان به آشپزی و سایر فعالیت ها پرداخت. اگر میز ناهارخوری یا میز صبحانه شما در آشپزخانه قرار دارد، با قرار دادن یک لوستر کوچک بالای آن، سطح روشنایی اش را تنظیم کرده و به مقدار استاندارد برسانید. لوستر های مخصوص آشپزخانه در فروشگاه معماریان موجود است و شما می توانید از آن ها بازدید نمایید. همچنین اگر در آشپزخانه شما کابینت های شیشه ای یا ویترین وجود دارد، می توانید با قرار دادن لامپ های کوچک LED یا هالوژن درون آن ها، نه تنها روشنایی و نور را برای آن ها به ارمغان آورده، بلکه جلوه جذاب تری نیز به ویترین یا کابینت و وسایل داخش بدهید. با این کار شما می توانید به راحتی و بدون کمبود نور از وسایل داخل این قسمت ها استفاده نمایید.

نورپردازی در دکوراسیون داخلی آشپزخانه
نورپردازی در دکوراسیون داخلی آشپزخانه

 

 

نورپردازی در دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری

برای نورپردازی اتاق ناهارخوری، بهترین پیشنهاد استفاده از تعداد لامپ های زیاد در تمام قسمت های اتاق است. هرچه اتاق ناهارخوری روشن تر باشد بهتر است و از این رو توجه به نکات نورپردازی در دکوراسیون داخلی آن بسیار حائز اهمیت است. از یک لوستر، بالای میز ناهارخوری استفاده کنید تا نور این قسمت را تنظیم نموده و برای ملایم کردن سایر بخش های اتاق، از لامپ های هالوژن استفاده نمایید. این نورپردازی بایستی به شکلی باشد که گوشه تاریکی روی میز یا اتاق وجود نداشته باشد.

نورپردازی در دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری
نورپردازی در دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری

 

نورپردازی در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

اتاق خواب فضای شخصی افراد در خانه است و از این رو در نظر‌ گرفتن نکات نورپردازی در دکوراسیون داخلی این فضا بسیار اهمیت دارد. اگر نورپردازی اتاق خواب به خوبی انجام نشود، موجب سایه های اضافه و تاریکی یا روشنایی بیش از حد در گوشه های اتاق می شود که این موضوع اصلا مورد پسند نیست. اما اگر نکات نورپردازی در دکوراسیون داخلی اتاق خواب را ریز به ریز و به درستی اجرا کنیم، فضای داخلی اتاق خواب را بزرگتر نشان خواهیم داد. همچنین نورپردازی خوب باعث زیباتر دیده شدن تخت خواب می شود.

نورپردازی در دکوراسیون داخلی اتاق خواب
نورپردازی در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

 

نورپردازی در دکوراسیون داخلی اتاق خواب (2)
نورپردازی در دکوراسیون داخلی اتاق خواب (۲)

 

تاثیر نورپردازی در جذابیت خانه

بهتر است بدانید که نورپردازی مناسب برای یک فضا نه تنها تاثیر زیادی در روشنایی بخشیدن به محیط زندگی ما دارد، بلکه مهم ترین ابزار برای زیباتر شدن محیط زندگی به حساب می آید. از این رو باید به این نکته برای تمام بخش های منزل از اتاق خواب که یک فضای خصوصی است گرفته، تا اتاق پذیرایی که به صورت عمومی از آن استفاده می شود، توجه کرد.

اما فراموش نکنید که برای نورپردازی مناسب برای فضاهای مختلف آن هم در طول روز باید نکاتی را رعایت کنید که با در نظر گرفتن این نکاتی می توانید خانه ای شاد، صمیمی و دوست داشتنی داشته باشید.

تاثیر نورپردازی در جذابیت خانه
تاثیر نورپردازی در جذابیت خانه

 

 

نکات مهم و تاثیر گذار در نورپردازی خانه

در نورپردازی فضای داخلی یک خانه، نکاتی وجود دارد که مجموع آن ها به یک نورپردازی خوب و جذاب منجر می شود. در این قسمت چند
نکته از این نکات را به شما معرفی می کنیم.

سبک خانه از مهم ترین موارد در هر خانه است. در دکوراسیون هایی که از سبک سنتی و کلاسیک پیروی می کنند، بهترین کار برای نورپردازی استفاده از لوستر است. لوستر با توجه به متراژ فضا، از مدل های گوناگونی برخوردار است. همانطور که در مقالات گذشته سایت نیز گفتیم، لوسترهایی از جنس برنز و برنج برای فضاهای سنتی و کلاسیک مناسب و لوسترهایی با شاخه کم برای فضاهای کوچک و لوسترهای پرشاخه با تعداد لامپ های زیاد برای خانه های بزرگ مناسب است. اگر سبک خانه شما مدرن و امروزی تر است. استفاده از لوسترهایی با جنس شیشه و کریستال بهترین گزینه است. لوسترهای بلوری نیز برای دکوراسیون هایی که در آن ها از ملزومات قدیمی و جدید استفاده شده است، بسیار مناسب می باشد.

همچنین در خانه هایی که اتاق نشیمن های کوچکی دارند، لوسترهای تجملاتی اصلا مناسب نیست. لوسترهای ساده و سبک مینیمال بهترین پیشنهادی هستند که می توان درباره اینگونه فضاها مطرح کرد. سبک مینمال، یکی از سبک های محبوب طراحی دکوراسیون داخلی است که طرفداران زیادی دارد. در یکی از مقالات گذشته سایت به معرفی سبک مینیمال و خانه هایی که در این سبک طراحی می شوند پرداخته ایم. شما می توانید با مطالعه این مقاله، با ویژگی های دکور مینیمال آشنا شده و لوستری مناسب با این خانه ها خریداری نمایید.

در نورپردازی سقف بسیاری از خانه ها، فاصله ای بین سقف و گچبری زیر آن وجود دارد. این فضا یک فضای بسیار ایده آل برای نورپردازی و استفاده از ایده های جذاب نور می باشد. در این فضاها، می توان از لامپ های کوچک LED و نورهای رنگارنگ استفاده کرد. به این حالت نورپردازی اصطلاحا نور مخفی می گویند و در خانه های مدرن، یکی از نقاط مثبت و کانونی دکوراسیون به شمار می روند.

 

محصولات روشنایی موجود در فروشگاه معماریان

لوسـتر یکی از محبوب ترین تجهیزات روشنایی منزل است، لوسـترها می‌توانند حس فوق العاده ای را به اتاق خواب اتاق پذیرایی اتاق نشیمن و حتی تمام خانه بدهند. در فروشگاه معماریان، شما عزیزان می توانید از طرح های مختلف لوستر و ملزومات روشنایی دیدن فرمایید و طرح هایی که با سلیقه و دکوراسیون فضای خانه شما همخوانی داشته را انتخاب و به صورت آنلاین سفارش دهید. در این قسمت سه مدل از پرفروش ترین لوسترهای مدرن را برای شما آورده ایم.

 

لوستر مدرن کد CH209

ظاهری جذاب و جلب توجه کننده

خرید لوستر کد CH209

لامپ معلق مدرن کد ML200

یک محصول بی نظیر و متفاوت

خرید لامپ مدرن کد ML200

لوستر سقفی مدرن کد CH202

مناسب برای اتاق خواب و آشپزخانه

خرید لوستر کد CH202

ورود به بخش ملزومات روشنایی فروشگاه معماریان

طراحی دکوراسیون داخلی منزل توسط شرکت معماریان

شرکت معماریان، با بیش از یک دهه سابقه موفق در امر طراحی و معماری پروژه های گوناگون، توانسته است در طول این مدت ده ها نمونه کار مختلف را به نام خود ثبت کند. این شرکت با شعار کسب رضایت حداکثری مشتریان و با هدف ایجاد بهترین عملکرد در پروژه ها، خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه کند؛ مهم ترینِ این خدمات معماری، ساخت و طراحی فضاهای گوناگون است. این خدمات به صورت کاملا اختصاصی است که توسط متخصصین مجرب که در راس آن ها مهندس آریان قرار دارد انجام می شود.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر