معماریان مگ

7 نکته برای مرتب سازی چیدمان اتاق نشیمن

میخواهید چیدمان اتاق نشیمن و دکوراسیون اتاق پذیرایی خود را تغییر دهید؟ یا میخواهید دکور مبلمان را طوری تغییر دهید که اتاق بزرگتر به نظر برسد؟ اتاق نشیمن، فضایی اجتماعی و استاندارد در هر خانه است، پس مرتب کردن چیدمان اتاق نشیمن باید به درستی انجام شود.

نیازی نیست که دکوراسیون اتاق پذیرایی شما دقیق شبیه خانه ی همسایه یا دوستان شما باشد. چون اکثر خانه ها مساحت و متراژ متفاوتی دارند وهر کسی سلیقه مخصوص به خود را دارد. و چیدمات اتاق نشیمن به فضای اتاق شما بستگی دارد. ما در این مقاله چندین نکته کاربردی برای مرتب کردن چیدمان اتاق نشیمن آماده کرده ایم. تا پایان مقاله همراه معماریان باشید.

 

نکته 1 چیدمان اتاق نشیمن: نقطه کانونی اتاق نشیمن را پیدا کنید

نقطه کانونی اغلب اتاق های نشیمن جایی است که ما تلویزیون را قرار می دهیم، اما این بدان معنا نیست که حتما جایی که تلویزیون را قرار دادیم نقطه کانونی اتاق باشد. در خانه هایی که شومینه وجود دارد میتوانید شومینه را به عنوان نقطه کانونی انتخاب کنید. یا در بعضی از خانه ها یک آینه زیبا و تزیین شده که دکوراسیون اتاق پذیرایی را زیباتر می کند. قرار داده شده است که می توانید این آینه را به عنوان نکته کانونی در نظر بگیرید.

پنجره های اتاق نشیمن را با پرده نپوشانید. سعی کنید نقطه کانونی را طوری انتخاب کنید که پنجره های اتاق کاملا نمایان باشد. و یه حس تازه و پر انرژی به افرد خانه بدهد.با پیدا کردن نقطه کانونی اتاق می توانید مبلمان و بقیه وسایل ها را متناسب با آن بچینید. مثلا اگر شومینه را به عنوان نقطه کانونی اتاق نشیمن انتخاب کرده اید مبلمات در کنار شومینه و روبروی هم قرار دهید.

 

 

در خیلی از خانه ها، بزرگترین دیوار را به عنوان نقطه کانونی انتخاب می کنند. جایی که می‌توان به‌راحتی کاناپه را پشت به آن قرار داد و و باقی وسایل را متناسب آن بچینند. به نظر کارشناسان اگر هنگام ورود به اتاق پذیرایی اولین چیزی که به چشم می‌آید مبلمان نرم و راحت باشد، آن وقت خانه گرم‌تر و صمیمی‌تر به نظر می‌رسد. این یک ایده عالی برای مرتب سازی چیدمان اتاق نشیمن می باشد. که افراد را به آرامش دعوت می کنید.

طرح های مکالمه برای دکوراسیون اتاق پذیرایی

البته شما می توانید مبلمان را طوری تنظیم کنید که افراد بتوانند به صورت کامل راحت با هم مکالمه داشته باشند یعنی طوری که افراد در کنا هم باشند یا روبروی هم، خیلی از هم دور نباشند که برای گفتگو مجبور شوند با صدای بلند صحبت کنند.طرح های مکالمه برای دکوراسیون اتاق پذیرایی فوق العاده عالی است، اگر شما در اتاق نشیمن و میزبانی وب خود قرار اعمال کنید.

چیدمان اتاق نشیمن - نقطه کانونی اتاق نشیمن را پیدا کنید
شومینه نقطه کانونی اتاق نشیمن

 

نکته 2 چیدمان اتاق نشیمن: فضایی برای حرکت افراد ایجاد کنید

سعی کنید مبلمات و صندلی ها  و وسایل خانه را طوری بچینید که فضا برای حرکت افراد وجود داشته باشد. در خانه هایی که تراس دارند سعی کنید دکوراسیون اتاق نشیمن را طوری مرتب کنید که برای ورود به تراس دچار مشکل نشوند و اعضای خانه مجبور نباشند قدم بردارند از روی میز رد شوند.

در خانه های باز، از مبلمان خود برای تعریف یک مسیر گردشی استفاده کنید که جریان حرکت اتاق ها را قطع نکند. به عنوان مثال، میتوانید مبل ها را به شکل L  بچینید و فضای حرکت به آشپرخانه یا اتاق ها را خالی بگذارید.

چیدمان اتاق نشیمن - فضایی برای حرکت افراد ایجاد کنید
چینش مبلمان به صورت L شکل

 

نکته 3 چیدمان اتاق نشیمن: اندازه مبلمان و صندلی ها

اندازه صندلی ها و مبلمان را تعیین کنید. از انجاییکه مبلمان و صندلی ها از وسایل اصلی اتاق نشیمن هستند با به درستی انتخاب شوند. قبل از خرید، اندازه مبلمان را در نظر بگیرید و چندین طرح ذهنی ایجاد کنید و آنها را بر روی کاغذ پیاده کنید تا هنگام خرید بتوانید انتخاب های بیشتری داشته باشید.

اگر خانه ی شما کوچک هست از مبلمات و صندلی هایی در ابعاد کوچک و شیک استفاده کنیدولی اگر خانه شما بزرگتر هست انخاب بیشتری دارید و میتوانید از مبلمان های سلطنتی و انواع دیگر استفاده کنید. در کل شما باید متناسب با دکوراسیون اتاق پذیرایی خود اندازه مبلمان و تعداد آن ها را انتخاب کنید.

دکوراسیون اتاق پذیرایی - اندازه مبلمان و صندلی ها
مبلمان در اندازه کوچک و زیبا

 

 

نکته 4  چیدمان اتاق نشیمن: قالیچه و فرش

هنگامی که برای اتاق نشیمن خود یک فرش جدید انتخاب می کنید، باید اندازه فرش طوری انتخاب شود که اطمینان حاصل کنید با محل نشستن شما متناسب باشد. ما در اینجا به شما پیشنهاد میدهیم به اندازه فرش ها طوری باشد که کل فضا را پوشش دهد به طوری که پایه های جلوی مبل و صندلی تان روی فرش قرار بگیرند تا فضا را تعریف کنند. و تنوع فرش انقدر زیاد است که شما میتوانید در هر اندازه و طرحی انتخاب کنید وآن را در اتاق نشیمن پهن کنید.

چیدمان اتاق نشیمن - قالیچه و فرش
استفاده از قالیچه یا موکت

 

 

نکته 5 چیدمان اتاق نشیمن: میز قهوه

اگر فضای کافی دارید، یک میز قهوه در مرکز مبلمان و صندلی ها می تواند کاملا مناسب باشد. اما به یاد داشته باشید که ارتفاع آن باید کمی کمتر از ارتفاع صندلی و مبل های اطراف آن باشد.از نظر طول، میز قهوه کامل باید تقریبا یک دوم تا دو سوم طول مبل ها باشد. اگر اتاق نشیمن شما برای یک میز قهوه بسیار کوچک است، سعی کنید با استفاده از میز کوچک یا نیمکت ها برای همان کار استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق پذیرایی - میز قهوه
میز قهوه

 

نکته 6 چیدمان اتاق نشیمن: میز جانبی و تزیینی

شما اگر فضای کافی داشته باشید می توانید از میزهای جانبی و تزیینی را در دو طرف مبل یا صندلی قرار دهید یا اگر فضا خانه کافی نیست در یک طرف آن قرار دهید. و بعضی از وسایل تزیینی را بر روی آن ها بچینید و دکوراسیون اتاق پذیرایی را جذاب تر کنید.

چیدمان اتاق نشیمن - میز جانبی و تزیینی
میز جانبی و تزیینی

 

 

آیا به دنبال یک گروه معماری و دکوراسیون داخلی هستید؟

شرکت معماریان، در خدمت شما عزیزان است.

برای مشاوره رایگان، همین حالا با ما تماس بگیرید.

044-33472342

 

نکته 7 چیدمان اتاق نشیمن: کف سازی در دکوراسیون اتاق پذیرایی

کف‌سازی فضاي نشیمن و پذیرایی باید متناسب با كاربرد آن فضا باشد. در خانه‌هايي که نشيمن و پذيرايي با یکدیگر ترکیب شده‌اند، می‌توان با استفاده از کف‌سازی، دکوراسیون اتاق تشیمن و پذیرایی را به قسمت‌هاي مختلف تقسیم کرد. برای تقسيم‌بندی فضا می‌توان از سرامیک یا پارکت‌ با رنگ‌های متفاوت كمك گرفت و فضا را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم كرد. استفاده از حاشیه‌های رنگی در اطراف هر بخش نيز می‌تواند به اين تقسیم‌بندی‌ كمك کند. در عین حال، با تنظیم ابعاد مناسب برای این حاشیه‌ها می‌توانید میزان پرت سرامیک‌هاي کف‌ را به حداقل برسانید.

چیدمان اتاق نشیمن -کف سازی
کف سازی

 

تماس با شرکت معماریان

شما نیز اگر ازجمله افرادی هستید که مایلید با شرکت معماریان همکاری داشته باشید، یا نظر و پیشنهادی نسبت به عملکرد بخش‌های مختلف سایت دارید، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

از اینکه تا پایان این بخش از سایت، نگاه‌های زیبایتان را به ما هدیه داد از شما متشکریم. شما عزیزان می‌توانید به کمک منوی بالای سایت، از بخش‌های دیگر سایت نیز بازدید نمایید.

اینستاگرام معماری آریان

حسام

حسام رمضانی، توسعه دهنده وب هستم. به دنیای برنامه نویسی و تکنولوژی علاقه مندم. هم اکنون مدیر سایت شرکت معماری آریان هستم.

اضافه کردن نظر