معماریان مگ

بررسی بهترین چیدمان مبل ال در دکوراسیون منزل

چیدمان مبل ال
چیدمان مبل ال

چیدمان مبل ال | بررسی بهترین چیدمان مبل ال در دکوراسیون منزل

چیدمان مبل ال، یکی از محبوب ترین سبک های چینش مبل در میان مصرف کنندگان است. چیدمان مبل ال را می توان در بسیاری از خانه ها و محیط ها بکار برد. این نوع چینش، به دلیل سادگی، زیبایی و کاربردی که دارد در اکثر خانه ها می توان از آن استفاده کرد. در این مقاله به بررسی روش های داشتن بهترین چیدمان مبل ال پرداخته ایم. تا پایان همراه ما بوده و اگر نظری داشتید از طریق بخش نظرات به گوش ما برسانید.

 

مقدمه ای بر چیدمان مبل ال

وجود مبلمان ال، به دلیل اینکه باعث بسته شدن فضا می شود، صفا و صمیمیت را در محیط اتاق برای افراد داخل اتاق به ارمغان می آورد. این نوع مبلمان، مکان های بسیار مناسبی برای تماشای تلویزیون می باشند و همچنین تجربه نشان داده که خوابیدن روی این مبلمان نیز برای صاحبان آن ها بسیار لذت بخش است. اما قبل از هرچیز، باید بدانید که مبلمان ال را نمی توان در هر خانه ای بکار گرفت. متراژ و کوچکی و بزرگی خانه در چیدمان مبل ال چندان حائز اهمیت نیست؛ برای چیدمان مبل ال، اگر در خانه شما فضای خالی در کنج اتاق نشیمن و یا فضایی که مطمئن هستید مبلمان ال در آن پاسخ می دهد دارید، از این مبلمان استفاده کنید.

معمولا ایده های مختلفی برای چیدمان مبل ال ارائه می شود که در این مقاله به آن پرداخته ایم. اما نظر و چیدمان نهایی این مبلمان را، صاحب خانه می دهد. چرا که اصول مشخص و چارچوب های معینی برای نحوه قرار دادن این مبلمان وجود ندارد و چینش آن، بستگی به دکوراسیون داخلی منزل شما دارد. در ادامه این مقاله، شما را با انواع چیدمان مبل ال و مزیت های آن آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

بررسی بهترین چیدمان مبل ال در دکوراسیون منزل
بررسی بهترین چیدمان مبل ال در دکوراسیون منزل

 

 

مبل اِل چیست؟

مبلمان اِل، به مبلمانی می گویند که نوع چینش آن ها همانند حرف انگلیسی L می باشد. یعنی این مبل ها به گونه ای در کنار هم قرار می گیرند که زاویه بین آن ها زاویه 90 درجه می باشد. برای چیدمان مبل ال، سبک ها و مدل های مختلفی وجود دارد که هر کدام از آن ها، مناسب استفاده در خانه ای خاص می باشد.

در برخی از مدل های چیدمان مبل ال، مبلمان قابلیت جدا شدن دارند و می توانند به مبل هایی جداگانه تبدیل شوند؛ در برخی طرح ها نیز، این مبلمان به هم چسبیده می باشند و با یکدیگر زاویه 90 درجه می سازند. استفاده از مبلمان ال در خانه های مدرن و امروزی، بسیار دیده می شود. همچنین این مبلمان به این دلیل که باعث پرشدن فضای خالی و بلا استفاده گوشه اتاق ها می شود، یکی از ایده هایی است که برای بکارگیری تمام بخش های خانه و استفاده مفید از آن ها، می توان از آن بهره برد.

مبل اِل چیست؟ - چیدمان مبل ال
مبل اِل چیست؟

 

انواع چیدمان مبل ال

مبلمان ال، یک مزیت بسیار بزرگ نسبت به سایر مدل های مبلمان دارد و آن هم این است که از این مبلمان می توان در انواع و اقسام خانه ها با متراژ های کوچک و بزرگ استفاده کرد. همین امر موجب محبوبیت بی نظیر این سبک از مبلمان در میان مصرف کنندگان شده است. از دیگر مزیت های این مبل می توان به چینش پذیری راحت آن اشاره کرد؛ شما می توانید چیدمان مبل ال را هر گونه که دلتان می خواهد انجام دهید و هیچ چارچوب خاصی برای این مورد تعیین نشده است. برای چیدمان مبل ال، شما می توانید نکاتی را در نظر بگیرید که به بهترین نتیجه ممکن برسید. یکی از این نکات مکان قرار گیری مبلمان است. در این قسمت به شما چهار نمونه از نحوه چیدمان مبل ال را آورده ایم:

انواع چیدمان مبل ال
انواع چیدمان مبل ال

 

قرار دادن مبل ال شکل در گوشه اتاق

قرار دادن مبلمان ال در گوشه اتاق نشیمن، یک فایده بزرگ نسبت به دیگر مکان ها در اتاق نشیمن دارد و آن هم است که از آنجا که معمولا گوشه اتاق ها مکانی بلا استفاده می باشد، قرار دادن مبلمان در این بخش ها می تواند باعث استفاده ما از فضای به اصطلاح پِرت شود. همچنین قرار دادن این مبلمان در گوشه اتاق، آن ها را به صورت کامل از سایر بخش های خانه جدا می کند.

قرار دادن مبل ال شکل در وسط اتاق

شاید در اولین نگاه، قرار دادن مبلمان ال در وسط اتاق نشیمن کمی زننده به نظر بیاید؛ اما واقعیت این است که این نوع چیدمان مبل ال، برای خانه هایی که از اتاق نشیمن بسیار بزرگی بهره می برند، بسیار مناسب است و به خوبی فضای اتاق نشیمن را تقسیم بندی می کند. استفاده از مبلمان ال در خانه های کوچک، پیشنهاد نمی شود.

قرار دادن مبل ال شکل کنار دیوار

بر خلاف مورد بالا، این نوع چیدمان در فضاهای کوچک بسیار مناسب و کاربردی است. برای این چیدمان مبل ال، تنها به یک دیوار نیاز است. خوبی این چیدمان مبل ال این است که می توانید یک نقطه کانونی مثل تلویزیون یا یک تابلو را در نظر گرفته و مبلمان را در دیواری که از آن نقطه کانونی به خوبی به چشم می خورد، قرار دهید.

 

 

چیدمان مبل ال در منزل با تکه‎های جدا

مبل های ال، بیشتر به خاطر چسبیدگی بین صندلی هایش در میان مردم محبوبیت پیدا کرده است؛ اما گاهی ممکن است که این اجتماع صندلی ها برای یک اتاق نشیمن مناسب نباشد. جدا کردن تکه های مبل، یکی از مهم ترین ویژگی های مبل ال است که آن را در هر فضایی کار آمد کرده است. شما می توانید با کمک تکه های مختلف این مبلمان، دکوراسیون های مختلفی را داشته باشید.

معمولا در این چیدمان مبل ال، بزرگترین قطعه روبروی نقطه کانونی که در قسمت بالا به آن اشاره شد قرار می گیرد. ایده دیگر این است که اگر مبلتان دو تکه بزرگ دارد، می توانید آن ها را روبروی هم قرار داده و فضایی صمیمی برای گفت و گو ایجاد کنید. همچنین استفاده از میزهای جلو مبلی برای تکمیل دکوراسیون، پیشنهاد می شود.

چیدمان مبل ال در منزل با تکه‎های جدا - چیدمان مبل ال
چیدمان مبل ال در منزل با تکه‎های جدا

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون مبلمان هستید؟

مشاوران ما می توانند برای اجرای پروژه هایتان شما را یاری کنند.

برای مشاوره رایگان، همین حالا با ما تماس بگیرید.

044-33472342

 

نکات اساسی در چیدمان مبل ال

مهمترین قسمتی که در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن مورد بررسی قرار می گیرد، انتخاب مبلمان مناسب می باشد. مبلمان، عناصری هستند که هر شخص بلافاصله پس از ورود به اتاق نشیمن، با آن ها روبرو می شود. این وسیله نقش مهم و تاثیر گذاری را در زیبایی دکوراسیون اتاق نشیمن ایفا می کند. همچنین چیدمان مبل ال در رنگ ها، سبک ها و مدل های گوناگونی انجام می شود و هر کدام از این مدل ها مناسب با خانه های متفاوتی است. سلیقه صاحب خانه از جمله مواردی است که در انتخاب رنگ و مدل مبل ال تاثیر گذار است.

در چیدمان مبل ال، برخی نکات را باید در نظر گرفت. مثلا از مبلمان ال بزرگ در خانه های کوچک استفاده نکرد. یا اینکه حتما نباید مبلمان ال را در کنج اتاق قرار داد. یا حتی از مبلمان ال حتما نباید در گوشه های خانه استفاده کرد. همچنین رنگ بندی و مدل این مبلمان نیز بایستی هماهنگ با دکوراسیون کلی منزل باشد.

نکات اساسی در چیدمان مبل ال (1)
نکات اساسی در چیدمان مبل ال (1)
نکات اساسی در چیدمان مبل ال (2)
نکات اساسی در چیدمان مبل ال (2)
نکات اساسی در چیدمان مبل ال (3)
نکات اساسی در چیدمان مبل ال (3)

 

 

ترکیب مبلمان ال و کاناپه

با توجه به متراژ و دکوراسیون اتاق نشیمن، مدل های متنوع و مختلفی برای چیدمان مبل ال و کاناپه وجود دارد. همچنین چارچوب های استانداردی وجود دارد که به کمک آن ها می توانید دکوری جذاب و مدرن داشته باشید. مبلمان ال، وسیله ای فوق العاده برای قرار دادن در اتاق های نشیمن، سالن های بزرگ، فضاهای دوستانه و غیره است و این قابلیت را دارد تا نمایی مدرن و جذاب را به محیط شما ببخشد. شما می توانید از این مبلمان، در کنار کاناپه استفاده کنید و از این مکان بی نظیر برای دورهمی، گفت و گو های دوستانه و یا حتی خوابیدن استفاده کنید. نحوه قرار گیری مبلمان ال و کاناپه بسیار مهم است و بایستی با نظم و ترتیب و با توجه به متراژ و دکوراسیون خانه کنار هم قرار بگیرند.

ترکیب مبلمان ال و کاناپه - چیدمان مبل ال
ترکیب مبلمان ال و کاناپه – چیدمان مبل ال (1)
ترکیب مبلمان ال و کاناپه - چیدمان مبل ال
ترکیب مبلمان ال و کاناپه – چیدمان مبل ال (2)

 

معماری و طراحی دکوراسیون خانه توسط شرکت معماریان

طراحی دکوراسیون داخلی خانه، برای برخی از افراد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. دکوراسیون داخلی خانه شما، نشان دهنده شخصیت افراد درون آن است و هرچقدر این دکوراسیون مدرن تر و زیباتر باشد، افرادی که به خانه شما مراجعه می کنند احساس بهتر و زیباتری خواهند داشت. از طرفی، داشتن یک دکوراسیون خوب و امروزی، نیازمند تخصص در علم طراحی دکوراسیون است. این علم شامل اصول و استانداردهای خاصی است که در سطوح مختلف توسط افرادی که به آن اشراف دارند، رعایت می شود. یکی از مراکز معتبری که در زمینه طراحی دکوراسیون محیط های مختلف از جمله محیط خانه و معماری بناهای گوناگون از جمله بناهای مسکونی فعالیت می کند، شرکت معماریان است. متخصصین و مهندسین این شرکت آماده ارائه خدمات مختلف این حوزه ها می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر، از طریق بخش زیر با اپراتورهای ما در ارتباط باشید.

تماس با آریان معماری

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید با شرکت معماریان همکاری داشته باشید، یا نظر و پیشنهادی نسبت به عملکرد بخش های مختلف سایت دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

از اینکه تا پایان همراه ما بودید، از شما متشکریم.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر