معماریان مگ
دکوراسیون آشپزخانه مدرن و سنتی

بهترین دکوراسیون آشپزخانه با طراحی مدرن و سنتی

آشپزخانه یکی از پرکاربردترین فضاهای خانه است که خانواده اغلب زمان زیادی را در آنجا سپری می کنند. بنابراین انتخاب سبک مناسب برای تعریف دکوراسیون آشپزخانه، یک پیشنهاد عاقلانه به شمار میرود. تجدید ساختن آشپزخانه به تناسب نیازهای کسانی که در خانه زندگی می کنند میتواند ارزش املاک را نیز افزایش دهند. این موضوعی است که بسیاری از مردم با آن مواجه می شوند، زیرا جذابیت آشپزخانه حتی می تواند به ملک ارزش بیشتری دهد. در واقع یک نظرسنجی اخیر حاکی از آن است که پنجاه درصد از خریداران اگر آشپزخانه را دوست داشته باشند، بالقوه برای خرید یک ملک گول میخورند. بنابراین یک طراحی کامل برای دکوراسیون آشپزخانه به هنگام نوسازی خانه، هرگز کار اشتباهی نیست.

دکوراسیون آشپزخانه های مدرن وسنتی

ایده های جدید طراحی آشپزخانه مدرن و سنتی

همانطور که گفته شد، آشپزخانه یکی از مهمترین و مفیدترین مکان های خانه است. چرا که تمام وعده های غذایی مورد علاقه و خاص شما را در بر می گیرد. بنابراین اگر فردی هستید که میخواهد آشپزخانه خود را تغییر دهید و با دکوراسیون مدرن و یا سنتی چیدمان کنید یا حتی به دنبال تصویر طراحی آشپزخانه مدرن باشید، پیشنهاد می شود از بهترین نمونه های آشپزخانه که در ادامه آمده است، استفاده کنید.

 

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

سادگی در دکوراسیون آشپزخانه مدرن

یک آشپزخانه در صورتی مدرن است که سبک طراحی مدرن را دنبال می کند. این یک سبک در اوایل قرن بیستم است که بر اشکال خالص تمرکز کرده و در فرم و عملکرد بسیار ارزشمند است. در دکوراسیون آشپزخانه های مدرن، کابینت های براق،لوازم خانگی با تکنولوژی بالا، صفحات ضد آب ساخته شده از فولاد ضد زنگ و سایر مواد صنعتی بیشتر مدنظر است. به طور کلی، آشپزخانه های مدرن احساس یکنواختی را منتقل می کنند.

سادگی در دکوراسیون آشپزخانه مدرن

کاربرد سطوح مسطح در آشپزخانه مدرن

آشپزخانه های مدرن معمولا لوازم و محدوده هایی دارند که اغلب دارای طراحی های متمرکز هستند. مسطح بودن سطوح، اشکال هندسی از دیگر ویژگی های آشپزخانه مدرن است. انواع مختلفی از مواد صنعتی مانند فلز، چوب، شیشه و فولاد ضدزنگ در دکوراسیون آشپزخانه مدرن بسیار محبوب هستند. پالت های رنگی که روی رنگ های خنثی مانند سفید، خاکستری تمرکز می کنند نیز مورد توجه قرار دارند. با این حال،این بدان معنا نیست که شما نمی توانید از رنگ های دیگر استفاده کنید. سبک طراحی مدرن می تواند با رنگ های طبیعی یک پس زمینه خنثی ایجاد کند. همچنین می توان رنگ هایی چون قرمز، زرد فلورسنت، سبز را هم به طور جسورانه در این سبک به کار برد.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن با سطوح براق

با آشپزخانه جزیره ای، طراحی مدرن ایجاد کنید

آنچه که در دکوراسیون آشپزخانه مهم به نظر می رسد این است که چگونه خانواده شما از آشپزخانه استفاده می کند. اگر شما یک خانواده پر مشغله هستید که در آن آشپزخانه به طور عمده برای خوردن سریع غذا استفاده می شود، آشپزخانه با فضای آزاد برای شما مناسبتر است. اگر شما بیشتر آشپز هستید، طرح های خاصی که برای مثلث کامل آشپزخانه امکان پذیر است، برای آشپزخانه شما بهتر است.

دکوراسیون آشپزخانه جزیره ای با طراحی مدرن

اگر نتوانستید تمام آشپزخانه خود را تغییر دهید تا طرح را مخلوط کنید، سعی کنید یک جزیره آشپزخانه را برای دریافت طراحی مورد نظر خود اضافه کنید. برای اینکه  آشپزخانه شما مدرن تر شود چندراه ساده وجود دارد. یک مبادله ساده از کابینت، یک سینک جدید و یا حتی فقط یک شیر آب جدید، ماشین ظرفشویی یا مایکروویو میتواند به آشپزخانه شما احساس مدرنتری ببخشد. ضمنا از عناصر و جزییات زیاد استفاده نکنید چراکه اساس کار بر پایه ی سادگی است.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

آشپزخانه های مدرن و سنتی

آشپزخانه های سنتی و مدرن بسیار متفاوت از یکدیگر هستند. سنتی یک تم است که هرگز از سبک بیرون نمی آید. این سبک می تواند محیط بی انتهای یک کلبه روستایی را به خانه اضافه کند. از سوی دیگر، آشپزخانه های مدرن شیک و مرسوم هستند و واقعا برای کسانی که می خواهند آشپزخانه خود را به یک اثر واقعی از هنرتبدیل کنند مناسب است. درسبک مدرن از خطوط تیز، راست و اشکال بلوک، در مقایسه با منحنی ها و شکل های آلی که در آشپزخانه سنتی شایع است، استفاده می کنند.

 

دکوراسیون آشپزخانه سنتی

تفاوت دکوراسیون آشپزخانه مدرن و  سنتی در چیست؟

دکوراسیون آشپزخانه سنتی با استفاده از پوشش های چوبی واقعی و رنگ هایی که هماهنگ و قابل اجرا در سراسر فضا هستند، شکل می گیرد. رنگ های همچون کرم و خاکستری در این آشپزخانه ها بیشتر مورد توجه هستند. همچنین استفاده از سنگ و الگوهای کلاسیک نیز در یک آشپزخانه سنتی رایج است. اجاق گاز مرکزی،با فضای کمد فراوان برای ذخیره سازی ظروف آشپزخانه از دیگر ویژگی های این سبک است. این نوع آشپزخانه همواره محبوب است و به دلایل خوبی، آشپزخانه های سبک سنتی از مد نمی افتند.

دکوراسیون آشپزخانه سنتی

از سوی دیگر آشپزخانه مدرن با لوازم هوشمند و به طرز مرتب و براق اساسا ساده اما موثر هستند. آشپزخانه مدرن نمیتواند همچون آشپزخانه سنتی که ممکن است از روی چوب برداشته شود، باشد.سبک مدرن تمام لوازم خانگی مورد نیاز در طول پخت و پز را در اختیار شما قرار می دهد. موضوع مهم در این سبک، استفاده مفیدتر از فضا است.

هر دو آشپزخانه می توانند در رنگ های مشابه، از رنگ پریده به تیره تر، طرح های قابل توجه ای به وجود آورند. طرح رنگی در دکوراسیون آشپزخانه مدرن همیشه ممکن است به عنوان قابل توجه ترین انتخاب شده باشد. هیچ گونه الگوی پیچیده ظاهری آشپزخانه سنتی، به ویژه آنهایی که سنتی یا گلدار هستند در سبک مدرن دیده نمی شود. آشپزخانه های مدرن  با داشتن حالت سبک و براق می توانند آثار هنری واقعی باشند.

دکوراسیون آشپزخانه به سبک سنتی

 

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

 

 

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر