معماریان مگ

دکوتراپی آشپزخانه و اهمیت دکوراسیون آشپزخانه

دکوتراپی آشپزخانه
دکوتراپی آشپزخانه

دکوتراپی آشپزخانه | بررسی نکات تاثیر گذار در دکوراسیون آشپزخانه مدرن

دکوتراپی آشپزخانه ، شامل معرفی نمونه های تصویری دکوراسیون آشپزخانه مدرن است. در دکوتراپی آشپزخانه اصولی و استاندارد هایی که باعث ایجاد بهترین دکوراسیون آشپزخانه برای منزل شما می شود، مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. در این مطلب، به بررسی دکوتراپی آشپزخانه پرداخته و نکات جامعی را در این زمینه بیان کرده ایم.

 

مقدمه ای بر دکوتراپی آشپزخانه

آشپزخانه هرخانه، یكی از مهمترین مناطق خانه است كه باید به دكوراسیون آن بیش از سایر قسمت ها توجه داشت. نحوه طراحی شکل ظاهری و دكوراسیونی كه برای آشپزخانه در نظر می گیرید، روی سلامت و موفقیت شما تأثیر بسیاری می گذارد و به واسطه دكوراسیون مناسب این فضا به كامیابی و قدرت دست پیدا می كنید. اُپن و میز جزیره آشپزخانه و میز ناهار خوری برای ایجاد و حفظ تندرستی اهمیت فراوانی دارد چون غذایی که می پزیم و می خوریم سبب ادامه حیات می شود. آشپزخانه قلب خانه است؛ همچنین به خاطر تغذیه جسمی و روحی مهم ترین محل در هر خانه است. اگر آشپزخانه در جای بدی قرار گرفته باشد و یا اجاق و سینک ظرفشویی و یخچال در موقعیت های نامناسب باشد، خسارات مالی و مشکلات سلامتی برای افرادی که در آشپزخانه به فعالیت می پردازند، پدید می آیند.

اگر در دکوراسیون آشپزخانه تان از رنگ های تیره استفاده کرده اید و امکان تعویض آن ها وجود ندارد، تعدادی گیاه خانگی در آشپزخانه قرار دهید تا فضای آشپزخانه را تلطیف کند و حس سرزندگی را به شما برگرداند.

 

در آشپزخانه از چه گیاهانی استفاده کنیم؟

بیشتر وقت خانم های خانه دار در آشپزخانه و انجام فعالیت های آشپزی و شست و شو سپری می شود. وجود گل و گیاهان طبیعی در آشپزخانه می تواند اوقاتی را که در این مکان به سر می بریم، دل انگیز تر و جذاب تر کند. اگر شما هم علاقه زیادی به گل و گیاه دارید و دوست دارید از گیاهان طبیعی در محیط آشپزخانه خود استفاده کنید، با معماریان همراه شوید. در ادامه به شما چند گیاه طبیعی را معرفی خواهیم کرد که به کار گیری آن ها در فضای آشپزخانه و خانه شما، فواید زیادی دارد.

گل های آشپزخانه - بنجامین
گل های آشپزخانه – بنجامین

بنزول، تری کلرواتیلن و فنول که در شوینده های فرش، چسب و خیلی چیزهای دیگر یافت می شوند را پاکسازی می کند.

گل های آشپزخانه - آلوئه
گل های آشپزخانه – آلوئه

بنزول و فرمالدئید را پاکسازی می کند.

گل های آشپزخانه - استفانوتیس
گل های آشپزخانه – استفانوتیس

هوای آشپزخانه را سالم تر می کند و عمری طولانی دارد.

گل های آشپزخانه - بنفشه آفریقایی
گل های آشپزخانه – بنفشه آفریقایی

مهم ترین مزیت این گیاه این است که مورچه ها را از اشپزخانه شما دور می کند.

 

بهترین رنگ ها برای استفاده در آشپزخانه

رنگ بندی، یکی از مهم ترین مواردی است که در هر دکوراسیونی، از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد. رنگی که برای دکوراسیون آشپزخانه و عناصر داخلی آن مثل کابینت انتخاب می کنید، در زیباتر به چشم آمدن بسیار تاثیر گذار است. استفاده از رنگ های مکمل و زیبا می تواند زیبایی مدل کابینت های انتخابی شما را بیشتر کند

بهترین رنگ هایی که می توان از آن ها در فضای داخلی آشپزخانه استفاده کرد، رنگ های سفید، سبز روشن و آبی می باشد. طبیعتاً فضای آشپزخانه باید روشن و پر نور باشد. عنصر نور در زیباتر و مدرن تر به چشم آمدن دکوراسیون داخلی آشپزخانه، تاثیر به سزایی دارد.

هرگز نباید در آشپزخانه از رنگ‌هایی مانند سرخ، صورتی یا ارغوانی استفاده کرد؛ چرا که این رنگ ها، رنگ هایی هستند که اغلب در فضاهایی مثل اتاق خواب ها و فضاهای فانتزی مورد استفاده قرار می گیرد و به کار گیری آن ها در مکان های رسمی تر و مهم تر مثل آشپزخانه، تناقض با ماهیت محیط ایجاد می کند.

 

نحوه قرار گیری عناصر در آشپزخانه

محل کف شوی و لوله های فاضلاب در حمام و آشپزخانه نباید در معرض دید قرار بگیرند. اجاق گاز نباید زیر پنجره باشد زیرا انرژی ارزشمند از طریق شیشه ها هدر خواهد رفت. همچنین یخچال نیز باید در محلی باشد که دسترسی به آن آسان بوده و به سادگی بتوان درب آن را باز یا بسته کرد.

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه هستید؟

به ما اعتماد کنید! ما بهترین هارا برای شما به ارمغان می آوریم

برای مشاوره رایگان، همین حالا با ما تماس بگیرید.

044-33472342

 

نقش کابینت در آشپزخانه

کابینت در آشپزخانه، یکی از تجهیزاتی است که افراد می توانند در آشپزخانه استفاده کرده و نمایی جذاب و مدرن به آشپزخانه خود ببخشند. امروزه، کابینت سازان و طراحان داخلی، کابینت ها را در انواع مختلفی می سازند. جنس ها و رنگ های مخنلف، این امکان را برای صاحبان خانه به وجود می آورد که از کابینت هایی با سلیقه خود در آشپزخانه استفاده کنند. در میان تمام طرح ها و جنس های کابینت، کابینت های ام دی اف و های گلاس، محبوبیت بیشتری دارند و توجه بسیاری از افراد را به سمت خود جلب کرده اند.

 

پنجره در آشپزخانه چه نقشی دارد؟

یکی از روش هایی که به کمک آن می توان دکوراسیون آشپزخانه را زیباتر کرد، استفاده از پنجره هایی خاص و متفاوت در آشپزخانه است. پنجره آشپزخانه، یکی از نقاط مهم و تاثیرگذار در آشپزخانه می باشد که در زیبایی ظاهری و جذابیت آشپزخانه نقش مهمی ایفا می کند. ایده های مختلفی وجود دارد که به کمک آن می توانید زیبایی دکوراسیون آشپزخانه خود را دو چندان کنید. در ادامه به چند مورد اشاره کرده ایم. با ادامه مقاله همراه آریان معماری باشید.

تزیین پنجره آشپزخانه با استفاده از گل و گیاه

گیاهان و گل های تزئینی، یکی از بهترین انتخاب هایی است که می توان برای تزیین پنجره ی آشپزخانه از آن استفاده کرد. صاحبان خانه با کمک این گیاهان می توانند زیبایی و طراوت خاصی به فضای آشپزخانه ی خود ببخشند. تعدادی از این گیاهان را در این مقاله به شما معرفی کرده ایم و می توانید از آن استفاده کنید.

 

تاثیر اپن در آشپزخانه

اپن یا همان پیشخوان آشپزخانه، مرزی است که حدود آشپزخانه و فضای اطرافش را مشخص می کند. طراحی اپن ها، معمولا به شکلی است که با رنگ و جنس اقلامی مثل کابینت همخوانی داشته باشد. اپن یکی از عناصر بسیار مهم و کلیدی در آشپزخانه است که با قرار دادن فضایی برای گذاشتن وسایل روی خود، به کسانی که در آشپزخانه مشغول به کار می باشند کمک بسیاری می کند.

در بعضی از خانه ها، طراح داخلی قصد استفاده از فضای روی اپن به عنوان میز ناهارخوری را دارد؛ در این صورت، با ایجاد تغییراتی در آن، اپن را از دیگر بخش های آشپزخانه متمایز می کند. ایده استفاده از اپن به عنوان فضای غذاخوری، ایده بسیار جذابی است که می تواند به صاحبان خانه ها و افرادی که در آشپزخانه فعالیت می کنند، بسیار کمک کند.

 

تاثیر سینک ظرفشویی در آشپزخانه

بسیاری از طراحان دکوراسیون آشپزخانه بر این باور هستند که انتخاب سینک مناسب یکی از مهم ترین کار هایی است که می توان برای دکوراسیون آشپزخانه خود انجام داد. تصمیمی که زندگی روزمره شما را برای مدت زمان طولانی ای تحت تاثیر خود قرار می دهد. خانم های خانه دار، از جمله افرادی هستند که با سینک بسیار سر و کار دارند و تاثیر آن را در آشپزخانه بیش از سایر افراد درک می کنند.

 

نمونه های تصویری دکوتراپی آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه هایی که به صورت مدرن طراحی و ساخته شده است، نه تنها بسیار جذاب، لوکس و دیدنی می باشد، بلکه با دقت در آن ها نکات و مواردی را می توان یافت که الگو گیری و بکار بردن آن ها در دکوراسیون آشپزخانه منزل خود، می تواند زیبایی را برای آن به ارمغان آورد. در این قسمت به 11 نمونه از دکوراسیون آشپزخانه هایی که توسط طراحان مجرب و به بهترین شکل مدرن ساخته و طراحی شده اند اشاره کرده ایم. خلاصه نکاتی که در طول مطلب گفته شد را می توانید در این دکوراسیون ها ببینید:

دکوراسیون آشپزخانه مدرن و لوکس - دکوتراپی آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه مدرن و لوکس
دکوراسیون آشپزخانه لایت و روشن - دکوتراپی آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه لایت و روشن
دکوراسیون آشپزخانه مدرن و خلوت - دکوتراپی آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه مدرن و خلوت
دکوراسیون آشپزخانه گرم و صمیمی - دکوتراپی آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه گرم و صمیمی
دکوراسیون آشپزخانه تیره - دکوتراپی آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه تیره – دکوتراپی آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه با کابینت های تیره رنگ - دکوتراپی آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه با کابینت های تیره رنگ
دکوراسیون آشپزخانه مدرن و جذاب - دکوتراپی آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه مدرن و جذاب

 

 

دکوراسیون آشپزخانه با کابینت های قرمز - دکوتراپی آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه با کابینت های قرمز
دکوراسیون آشپزخانه چوبی و استیل - دکوتراپی آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه چوبی و استیل
دکوراسیون آشپزخانه چوبی - دکوتراپی آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه چوبی
دکوراسیون آشپزخانه با کفپوش و دیواره های چوبی روشن - دکوتراپی آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه با کفپوش و دیواره های چوبی روشن

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه توسط شرکت معماریان

گروه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی معماریان با دارا بودن سالها تجربه و بهره مندی از متخصصان این حوزه، شما را در انتخاب بهترین رنگ بندی برای آشپزخانه تان کمک و راهنمایی می کند؛ همچنین این شرکت مجری طرح های دکوراسیون داخلی خانه و آشپزخانه، محل کار، سازمان ها و نهاد های مختلف است و از صفر تا صد طراحی و اجرای آن را برعهده می گیرد. شما می توانید با شماره های درج شده در سایت در تماس باشید تا از خدمات گروه معماریان بهره مند شوید.

تماس با معماریان

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید با شرکت معماریان همکاری داشته باشید، یا نظر و پیشنهادی نسبت به عملکرد بخش های مختلف سایت دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

از اینکه تا پایان همراه ما بودید، از شما متشکریم. از بخش های دیگر سایت نیز دیدن کنید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر