معماریان مگ

بررسی 17 ترکیب رنگ مدرن برای دکوراسیون آشپزخانه

ترکیب رنگ آشپزخانه
ترکیب رنگ آشپزخانه

ترکیب رنگ آشپزخانه | 17 ترکیب رنگ جذاب که دکوراسیون آشپزخانه شما را خواستنی می کند

ترکیب رنگ آشپزخانه تاثیر بسیار مهمی روی نمای کلی آشپزخانه خانه شما دارد. هرچه ترکیب رنگ آشپزخانه تان با رنگ های بکاررفته در دکوراسیون داخلی خانه و همچنین ملزومات درون آشپزخانه نزدیک تر باشد، نتیجه بهتری حاصل می شود. در این مطلب به شما 17 ترکیب رنگ آشپزخانه را نشان داده ایم که برای انواع آشپزخانه ها مناسب می باشد.

 

ترکیب رنگ مدرن در آشپزخانه چگونه حاصل می شود؟

یک آشپزخانه در صورتی مدرن است که سبک طراحی مدرن و امروزی ای را دنبال کند. سبک های مدرن و ترکیب رنگ های مدرن آشپزخانه در اوایل قرن بیستم شکل گرفتند که بر اشکال خالص تمرکز کرده و در فرم و عملکرد بسیار ارزشمند هستند. در دکوراسیون آشپزخانه های مدرن، کابینت های براق، لوازم خانگی با تکنولوژی بالا، صفحات ضد آب ساخته شده از فولاد ضد زنگ و سایر مواد صنعتی بیشتر مدنظر است. به طور کلی، آشپزخانه های مدرن احساس یکنواختی را منتقل می کنند. همچنین ترکیب رنگ ها در این آشپزخانه ها، با ترکیب رنگ ملزومات همخوانی داشته و حدالامکان در آن ها از ملزومات ساده و کاربردی استفاده می شود. ما در این مقاله به 17 مورد از بهترین ترکیب های رنگی که می توان در یک آشپزخانه مدرن و دل نشین بکار برد اشاره کرده ایم؛ امیدواریم مورد پسند شما عزیزان واقع شود.

 

خاکستری مدرن

خاکستری مدرن - ترکیب رنگ آشپزخانه
خاکستری مدرن

 

به گفته طراح دکوراسیون این آشپزخانه، فرانچسکو بلوتو، این رنگ زیبا و مجلل رنگی است که باید مراقب آن بود تا نمای خود را از دست ندهد. او می گوید: “شما این رنگ را در بیشتر قسمت های آشپزخانه از جمله کابینت ها مشاهده می کنید. ما با استفاده از این رنگ فضای دراماتیک چشمگیری را در محیط این آشپزخانه ایجاد کرده ایم.” رنگ خاکستری رنگی مدرن است که رنگ های دیگری که برای تکمیل آن به کار می روند حتما باید رسمی و شیک باشد.

 

ترکیب رنگ خاکستری و بژ

ترکیب رنگ خاکستری و بژ - ترکیب رنگ آشپزخانه
ترکیب رنگ خاکستری و بژ

 

ترکیب رنگ خاکستری و بژ، یک ترکیب رنگ ایده آل و بسیار دیدنی است که کشور هلند طرفداران بسیاری دارد. طراح این دکوراسیون، فلیپ جفری می گوید:” این رنگ احساسی روشن و مدرن به افراد داخل آن می دهد و به طرز باورنکردنی ای احساس آرامش را در محیط جاری می سازد.

 

 

کابینت های سبز در کنار کف پوش چوبی

کابینت های سبز در کنار کف پوش چوبی - ترکیب رنگ آشپزخانه
کابینت های سبز در کنار کف پوش چوبی

 

در تصویر بالا یک آشپزخانه با دکوراسیون سبز و قهوه ای را مشاهده می کنید که در یک خانه روستایی قرار دارد. وجود کف پوش های چوبی جذابیت خاصی را به این آشپزخانه اضافه می کند.

 

رنگ آبی ملایم

رنگ آبی ملایم - ترکیب رنگ آشپزخانه
رنگ آبی ملایم

 

این رنگ، رنگی آرامش بخش است که در دیوارهای آشپزخانه فوق مشاهده می شود. رنگ آبی ملایم این قابلیت را دارد که با رنگ های زیادی ترکیب خوبی تشکیل دهد. قفسه های سیاه و سفیدی که در این آشپزخانه تعبیه شده است، نمایانگر همین موضوع می باشد.

 

خاکستری تیره

خاکستری تیره - ترکیب رنگ آشپزخانه
خاکستری تیره

 

رنگی که در کابینت ها و صندلی این آشپزخانه کلاسیک به کار رفته است، رنگی است که ترکیب فوق العاده ای را با چوب تشکیل می دهد و نمای زیبایی را برای آشپزخانه شما به ارمغان می آورد.

 

 

رنگ قرمز شاد

رنگ قرمز شاد - ترکیب رنگ آشپزخانه
رنگ قرمز شاد

 

رنگ قرمز، رنگی پرانرژی و شاد است که بکارگیری آن در هر محیطی باعث زیبایی آن می شود. صندلی و کابینت های این آشپزخانه نیز به رنگ قرمز و زرشکی درآمده و برای جنش کریسمس آماده شده اند.

 

صورتی و سفید

صورتی و سفید - ترکیب رنگ آشپزخانه
صورتی و سفید

 

حتما نیاز نیست تا از رنگ های رسمی و بی روح برای ترکیب رنگ آشپزخانه تان استفاده کنید. گاهی یک ترکیب رنگ شاد و پرانرژی بسیار مفید و جذاب است. همانند این نمونه که رنگ صورتی و سفید فضایی شاد و پرانرژی را برای این آشپزخانه به ارمغان آورده است.

 

دیوارهای آجری سبز

دیوارهای آجری سبز - ترکیب رنگ آشپزخانه
دیوارهای آجری سبز

 

چه چیزی ممکن است یک آشپزخانه با دکوراسیون سنتی و کف پوش های خشن چوبی را فانتزی و دل نشین کند؟ استفاده از یک رنگ شاد مثل سبز فسفری برای دیوارهای این آشپزخانه، ما را به این هدف می رساند.

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه هستید؟

ما برای شما بهترین دکوراسیون مبلمان منزلتان را فراهم می کنیم

برای تماس با مشاورین ما به صورت رایگان، کلیک کنید

044-33472342

 

رنگ قرمز برای اتاق ناهارخوری

رنگ قرمز برای اتاق ناهارخوری - ترکیب رنگ آشپزخانه
رنگ قرمز برای اتاق ناهارخوری

 

قرمز یک رنگ کلاسیک برای مناطق ناهار خوری است، زیرا باعث افزایش اشتها و احساس گفت و گو بین افراد حاضر می شود؛ بنابراین انتخاب هوشمندانه ای برای یک آشپزخانه با یک میز جزیره ناهارخوری بزرگ به شمار می رود.

 

سایه های آبی

سایه های آبی - ترکیب رنگ آشپزخانه
سایه های آبی

 

این ترکیب رنگ آشپزخانه جذاب و ملایم (همراه با کارهای کاشی کاری جالب الگودار و صندلی های صبحانه گلدار) یک آشپزخانه مدرن و آرامش بخش را ایجاد می کند که احساس دل نشینی را به افرادی که در آن رفت و آمد می کنند می دهد.

 

دکوراسیون سبز و چوبی

دکوراسیون سبز و چوبی - ترکیب رنگ آشپزخانه
دکوراسیون سبز و چوبی

 

کابینت و میز جزیره بزرگی به رنگ سبز، در کنار کف پوش و صندلی های چوبی یک رنگ، ترکیب رنگ جالب و کلاسیکی را برای این آشپزخانه سبز تشکیل داده است.

 

 

زرد لطیف برای سقف

زرد لطیف برای سقف - ترکیب رنگ آشپزخانه
زرد لطیف برای سقف

 

اگر کابینت های کلاسیک داشته و دیوار آشپزخانه تان نیز با کمک کاغذ دیواری تزئین شده است، سعی کنید سقف را نیز کاغذ دیواری کرده و از رنگ های فانتزی برای آن استفاده کنید. برای مثال در این مورد رنگ زرد برای سقف و رنگ آبی فیروزه ای پررنگ برای کابینت های این آشپزخانه انتخاب شده است.

 

آبی پررنگ و کابینت های قهوه ای

آبی پررنگ و کابینت های قهوه ای - ترکیب رنگ آشپزخانه
آبی پررنگ و کابینت های قهوه ای

 

اگر نمیخواهید تمام آشپزخانه خود را با رنگ هایی به غیر از رنگ های معمول (سفید، قهوه ای، مشکی و غیره) تزئین کنید، می توانید کابینت ها را به رنگ ساده و عمومی درآورید. برای مثال، این آشپزخانه از دکوراسیون آبی و سفید بهره می برد و طراح دکوراسیون آن از یک رنگ خنثی مثل قهوه ای، برای ایجاد توازن در آن استفاده کرده است.

 

ترکیب رنگ سبز فسفری و سفید

ترکیب رنگ سبز فسفری و سفید - ترکیب رنگ آشپزخانه
ترکیب رنگ سبز فسفری و سفید

 

ملزومات این آشپزخانه اغلب قدیمی بوده و نمای مدرن و جذابی ندارند. اما ترکیب دو رنگ زیبا و فانتزی در آن، باعث شده توجه ها به سمت آن ها جذب شده و به خوبی خودنمایی کنند.

 

 

نارنگی و قرمز

نارنگی و قرمز - ترکیب رنگ آشپزخانه
نارنگی و قرمز

 

اگر شما اهل خوردن میوه جات هستید، حتما از رنگ های نارنجی و قرمز خوشتان می آید. در این دکوراسیون، از رنگ گیلاس برای دیوارها و از رنگ نارنگی برای دیوارها استفاده شده است. قرار گرفتن این دو رنگ در کنار هم بسیار جالب و دیدنی است و بنظر حس خوبی را در فضا ایجاد می کنند.

 

زرد آفتابگردان

زرد آفتابگردان - ترکیب رنگ آشپزخانه
زرد آفتابگردان

 

رنگ های روشن و شفاف، مانند این زرد آفتابی روشن، حرارت را به آشپزخانه های کوچک تزریق می کنند. در ترکیب رنگ آشپزخانه این خانه همچنین چوب های قهوه ای به کار رفته است که همخوانی خوبی با رنگ زرد دیوارهای اتاق دارد.

 

ترکیب زرد و سبز

ترکیب زرد و سبز - ترکیب رنگ آشپزخانه
ترکیب زرد و سبز

 

هر آشپزخانه ای، حس و حالی دارد که باعث می شود ترکیب رنگ خاصی را مورد پذیرش قرار دهد. به طوری که رنگ ها به قول معروف به دل بشیند و دکوراسیون از نما نیافتد. در این آشپزخانه نیز، رنگ سبز و زرد در کنار سنگ های مرمر و کابینت سفید رنگ، توازن را برقرار کرده و پیشنهاد خوبی برای آشپزخانه های این سبکی هستند.

 

طراحی و اجرای دکوراسیون آشپزخانه توسط گروه معماری آریان

آشپزخانه، قلب خانه است و زیبایی آن باعث زیبایی و تغییر در فضای خانه شما می شود. اگر این عضو خانه به خوبی طراحی شود و دکوراسیون آن چشم نواز باشد، علاوه بر اینکه نمایی مثبت به خانه می بخشد، باعث تزریق حس زندگی و جریان مثبت انرژی می شود. چیدمان هر آشپزخانه بستگی به موارد زیادی از جمله متراژ آن، رنگ بندی کلی خانه، قدیمی یا نوساخت بودن خانه و غیره می باشد که برای طراحی یک چیدمان دکوراسیون آشپزخانه خوب و قابل قبول، می بایست تمام این موارد را در نظر بگیریم. در این مقاله به ۲۰ ایده در سبک های گوناگون برای چیدمان دکوراسیون آشپزخانه شما اشاره شد که امیدواریم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

شرکت معماریان، با بیش از یک دهه سابقه موفق در امر طراحی و معماری پروژه های گوناگون، توانسته است در طول این مدت ده ها نمونه کار مختلف را به نام خود ثبت کند. این شرکت با شعار کسب رضایت حداکثری مشتریان و با هدف ایجاد بهترین عملکرد در پروژه ها، خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه کند؛ مهم ترینِ این خدمات معماری، ساخت و طراحی فضاهای گوناگون است. این خدمات به صورت کاملا اختصاصی است که توسط متخصصین مجرب که در راس آن ها مهندس آریان قرار دارد انجام می شود. شما می توانید برای داشتن یک آشپزخانه مدرن ایرانی، با راه های ارتباطی سایت با ما در تماس باشید.

منبع: goodhousekeeping

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر