معماریان مگ
ایده های مدل کابینت آشپزخانه

مدل کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۱۸ و ایده های برای مدرن ساختن آشپزخانه

مدل کابینت آشپزخانه

آشپزخانه ها فضاهایی در خانه هستند که ما اغلب دوست داریم، زمان زیادی در آنها صرف می کنیم. بنابراین علاوه بر اینکه ما در آنها غذا طبخ می کنیم، آشپزخانه ما باید بازتاب خلاقیت ما باشد. کابینت آشپزخانه نیز از اجزا اصلی آشپزخانه ها، فقط برای ذخیره سازی نیست.

این یک ضرورت برای مشخص کردن سبک آشپزخانه شما است. اول از هرچیز برای بازسازی آشپزخانه، مدل کابینت آشپزخانه است که باید دقت شود تا با دیگر اجزا و حتی سبک فضاهای دیگر خانه همخوانی داشته باشد. در بازار امروزی، کابینت ها انواع مختلفی از نظر شکل ظاهری و مصالح دارند. این طراحی کابینت ها در چند سال گذشته خیلی تغییر نکرده است. اما تحولاتی کوچکی در مدل کابینت آشپزخانه ها به وجود آمده است.

ایده های مدل کابینت آشپزخانه

امروزه، در مدل کابینت آشپزخانه یک حرکت رو به رشد به سمت یک نگاه ساده تر و تمرکز بر سادگی و مینیمالیسم وجود دارد. با این حال، برخی از گزینه های جسورانه را میتوان پیدا کرد. در سال ۲۰۱۸ هر دو سبک را در مدل های کابینت دیده میشود که علاقه بسیاری از صاحب خانه ها را به خود جلب میکنند.

کابینت هایی که سادگی را حفظ خواهد کرد در این سال بسیار محبوب اند. با اینکه برخی از صاحب خانه ها سبک های سفارشی منحصر به فرد را ترجیح می دهند. شما نیز برای طراحی آشپزخانه مناسب، لازم است آنچه را که برای شما مهم است درک کنید و سپس آخرین مدل کابینت های آشپزخانه را از بین هزاران گزینه انتخاب کنید. در اینجا به روز ترین مدل های کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۱۸ در اختیارتان قرار میگیرد.

 ایده های مدل کابینت آشپزخانه

۱- مدل کابینت آشپزخانه با استفاده از مصالح چوبی

کابینت چوبی از چوب بلوط در آشپزخانه و حتی حمام بسیار پر کاربرد است. در سالهای ۱۹۷۰ تا اوایل دهه ۹۰، آنها کابینت های انتخابی آشپزخانه ها بودند. این کابینت ها معمولا در یک رنگ مایه های عسلی دیده می شود. پس از تولید مصالح دیگر، محبوبیت افرا، چوب درخت گیلاس، راش و گردو بیشتر شد.

همچنین افزایش چوب جایگزین مهندسی، استفاده از سازه های کابینت بلوط را کاهش داد. موادی از قبیل روکش چوبی و MDF در حال حاضر بیشتر از همیشه در ساخت کابینت ها شایع است. اما بسیاری از صاحبخانه ها به دنبال ارتباط با گذشته هستند و توجه به محصول پرکاربرد گذشته دارند.

ایده های مدل کابینت آشپزخانه

در هر فضایی ترکیب رنگ های خنثی، ابعاد و بافت گوناگون، برای ایجاد یک تعادل انجام می گیرد. مدل کابینت آشپزخانه از چوب بلوط با ویژگی های همه جانبه  خود همچون سادگی و مدرن بودن و یا یک نگاه روستایی معمولی، یاد آور کلبه های ساحلی یا فرانسوی است  و اغلب با عنصر طبیعی ارتباط ایجاد میکند.

به همین دلیل است که بلوط، در ساخت و ساز کابینت ها، محبوب شده است. تولید کنندگان انواع سبک های جالب، از پنل های پلاستیکی با جزئیات کامل همراه آن، به استفاده از بلوط می پردازند. شما می توانید از بلوط در رنگ طبیعی خود استفاده کنید یا رنگ مورد علاقه تان را برای آن انتخاب کنید. به نظر می رسد سایه های سیاه، آبی و خاکستری بیشتر مورد درخواست صاحب خانه ها است.

۲- مدل کابینت آشپزخانه سفارشی

صاحبان خانه دیگر با مدل کابینت آشپزخانه تکراری رضایت ندارند. آنها می خواهند چیزی منحصر به فرد که شخصیت و سبک را در فضا ایجاد می کند، باشد. رنگ یکی از موثرترین روش های اطلاع رسانی است. رنگ های مختلف در کابینت های شما می توانند تمام تفاوت های لازم را ایجاد کنند. شرکت های تولید کننده نیز متوجه این موضوع هستند. تولید کنندگان کابینت های آشپزخانه، رنگ های جدید و عالی را ارائه می دهند، که برای مردم جذاب هستند.

برای کابینت آشپزخانه، صاحب خانه ها از رنگ ها و مدل های سفارشی که کاملا مناسب فضای آشپزخانه خود هستند، حمایت می کنند. در واقع، صاحب خانه ها به دنبال طرح های منحصر به فرد هستند که نه تنها برجسته شوند، بلکه  برای آشپزخانه کار می کنند. اگر شما کابینت های سفارشی میخواهید، می توانید هر رنگی را انتخاب کنید.

ایده های مدل کابینت آشپزخانه

سه دسته اصلی رنگ روشن، متوسط ​​و تاریک را می توانید انتخاب کنید. رنگ های روشن معمولا بیشتر از رنگ های دیگر محبوب هستند. آنها با ظاهر ساده یک سبک بی انتها را طراحی می کنند که کاملا عناصر دیگر آشپزخانه را تکمیل می کنند. رنگ های تیره متوسط نیز ​​شایع ترین گزینه درسال ۲۰۱۸هستند.

در آخر گزینه های انتخابی، سایه های تاریک وجود دارند. سایه های سبز زمرد، سیاه و سفید، آبی و نارنجی در کابینت آشپزخانه به رنگ های تیره رایج هستند. این سایه های تاریک جسورترین هستند و فضایی لوکس و بی نظیر ایجاد می کنند. با این حال، آنها نسبت به سایه های روشن و متوسط ​​کمتر محبوب هستند.

۳- مدل کابینت آشپزخانه مینیمالیسم

در سال های اخیر کابینت آشپزخانه ها مدرنیزه شده و تحت تأثیر دکور خانه قرار گرفته است. یکی از واضح ترین این تاثیرات استفاده از زیبایی شناسی در ساخت ساز و مدل های کابینت آشپزخانه است. این روند مینیمالیسم احتمالا در سال ۲۰۱۸ و بعد از آن نیز ادامه خواهد یافت.

این کابینت ها پروفیل هایی با لبه صاف و خطوط مستقیم ارائه می دهند که ساده ترین عناصر طراحی هستند. کم بودن همه چیز از مشخصات این سبک است وفقط آنچه که مورد نیازاست بیشتر مورد توجه است. میتوان گفت، این نوع مدل کابینت آشپزخانه کاملا با یک سبک مدرن طراحی شده است، که مکمل اجزای دیگر آشپزخانه است.

 ایده های مدل کابینت آشپزخانه

۴- مدل کابینت آشپزخانه ی هوشمند

در سال های اخیر، طراحی آشپزخانه تغییر کرده است تا نیازهای وسایل ما را برآورده کند. امروزه آشپزخانه فقط با شکل وسایل و لوازم فانتزی طراحی نمی شود و با پیشرفت تکنولوژی در تمام زمینه ها، فناوری در آشپزخانه نیز وارد شده است. شما می توانید یک آشپزخانه با فن آوری پیشرفته که یک آشپزخانه هوشمند نامیده میشود، داشته باشید.

در آشپزخانه های هوشمند، کابینت ها نیز به صورت هوشمند طراحی می شوند. آنها می توانند دارای یک ایستگاه شارژ برای تلفن همراه داشته باشند و یا با استفاده از دستگاه های کنتل از راه دور مجهز شده باشند. این‌ها چیزی بیش از کابینت های معمولی هستند. بعضی مواقع ممکن است در آن‌ها حسگرهای ویژه تعبیه‌شده باشد.

ایده های مدل کابینت آشپزخانه

آشپزخانه هوشمند یک جنبه ی در حال تحول از طراحی است. برای آشپزخانه های قدیمی، سنسورها، ابزارهای هوشمند و سایر دستگاه ها می توانند برای راحتی صاحب خانه اضافه شوند. تجهیزات آشپزخانه با حسگر حرکتی هستند که میتوانند با یک ویژگی لمسی، به صورت خودکار وارد عمل شوند و یخچالهایی که می توانند به شما اطلاع دهند مواد غذایی خود را در کدام قسمت قرار دهید، از دیگر ویژگی های این آشپزخانه ها هستند.

همچنین ابزارهایی که کار شما را نظارت می کند ایمنی برایتان فراهم میکنند. اگر میخواهید یک آشپزخانه هوشمند داشته باشید، فراموش نکنید که سیستم نورپردازی خود را به روزرسانی کنید تا بتوانید تمام نورهای  آشپزخانه را با گوشی هوشمند یا آی پد خود کنترل کنید.

۵- مدل کابینت آشپزخانه با متریال های گلاس

مردم همیشه برروی خرید کابینت آشپزخانه با کیفیت و مقرون به صرفه مناسب، تمرکز می کنند. کابینت آشپزخانه های گلاس یکی از انوع این کابینت ها در میان صاحب خانه ها محبوب است. امروزه مهمترین دلیل استفاده از کابینت آشپزخانه با های گلاس در خانه های مدرن، مسئله زیبایی و مقرون به صرفه بودن آنهاست.

این کابینت ها نمونه ی کابینت های ام دی اف با روکش پلاستیکی و براق هستند. این روکش ها در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید می شوند. بنابراین کابینت های هایگلاس نیز در طرح ها و رنگ های متنوع طراحی شده و عرضه بازار میشوند.  درسال ۲۰۱۸ نیز این متریال در کابینت های آشپزخانه دیده میشود.

ایده های مدل کابینت آشپزخانه

کابینت های گلاس براق و صاف و صیقلی است و از این رو زیبایی خاصی به آشپزخانه شما می بخشد. به علاوه این کابینت ها که براق هستند، می توانند منبعی از نور به شمار روند. این کابینت ها برای آشپزخانه هایی که نور کمتری دارد، بسیار مناسب بوده و باعث روشنایی آشپزخانه می شوند.

این یکی از ویژگی های مهم این کابینت ها است. شما می توانید به راحتی کابینت آشپزخانه هایگلاس با کیفیت بالا را ترجیح دهید که در رنگ ها و سبک های مختلف ،ظاهر خیره کننده به آشپزخانه شما می دهد. این یک کابینه محبوب در این زمان است، یک راه عالی برای برجسته کردن منطقه آشپزخانه است. به دلیل سطح براق آنها، شما باید به طور منظم آن را تمیز کنید و به این ترتیب طول عمر کابینت خود را افزایش دهید.

 قفسه بندی باز به جای کابینت های یکسره در دکوراسیون آشپزخانه

قفسه های باز در دکوراسیون آشپزخانه زیبا هستند. همچنین برای بسیاری از صاحب خانه ها اجازه میدهد تا وسایلی مانند اشیای سفالی یا قطعات مخصوص دیگر به نمایش بگذارد. شما می توانید با سازماندهی خوب و انواع قفسه مناسب، یک سبک فوق العاده منحصر به فرد را در آشپزخانه خود ایجاد کنید.

قفسه های آشپزخانه به جای کابینت دیواری در حال تبدیل شدن به یک پرطرفدارترین روند برای سال ۲۰۱۸ است. در حالی که شما ممکن است دشوار باشد از قفسه های بدون درب برای نگهداری وسایل استفاده کنید، اما قفسه های باز دارای مزایای زیادی هستند. این قفسه ها احساس سبک و آرامی و توهم فضای بیشتر را میدهند. همچنین این قفسه ها بسیار کارآمد هستند، زیرا شما می توانید بدون باز کردن درب های کابینت چیزی را نیاز دارید، بیابید.

ایده های مدل کابینت آشپزخانه

قفسه بندی به جای کابینت های فوقانی می تواند یک راه عالی برای اضافه کردن یک ظاهر دوگانه به آشپزخانه خود باشد. این کار همچنین تغییر رنگ را آسان می کند، زیرا شما می توانید به سادگی دیوار پشت قفسه ها را عوض کنید. اما همانطور که همه این عناصر را مخلوط و مطابقت می دهید، به رنگ ها و سبک های فردی خود فکر کنید.

سعی کنید یک نگاه هماهنگی ایجاد کنید که خطر لقمه ای را که با قفسه های باز است، به خطر می اندازد. برای آشپزخانه های کوچک، مراقب باشید قفسه های دیوار را بارگیری نکنید. فقط وسایل ضروری را نگه دارید و بقیه را در موارد خود در کابینت های پایه قرار دهید. نه تنها آن را آسان تر نگه داشتن همه چیز را به خوبی سازماندهی شده، آن را به شما کمک خواهد کرد که یک نگاه تیز را حفظ کند.

ایده های مدل کابینت آشپزخانه

روشنایی زیر کابینت ها در دکوراسیون آشپزخانه

امروزه،  روشنایی LED به عنوان لامپ های رشته ای برای اکثر فضاهای خانه به خوبی اجرا می شوند. در سال جدید نیز این نوع روشنایی ها بسیار پر کاربرد هستند. لامپ های ال ای دی روشنایی خوبی برای انجام کار ها در آشپز خانه فراهم می کند. رنگ های متنوعی نور این لامپها و طول عمر زیاد آنها از ویژگی های مثبت انها است. همچنین این لامپ ها یک گزینه محبوب برای نورپردازی زیر کابینت است. چراغ های کابینت LED به شکل های مختلف از جمله توپی، نواری، و میله ای تولید میشوند.

ایده های مدل کابینت آشپزخانه

هنگامی که کابینت بر روی دیوار ثابت می شوند، زیرکابینت ها که منطقه کار است، نور کمتری دریافت میکنند. بنابرین این لامپ ها به بهبود محیط کلی کمک می کنند. LED تنها نوع روشنایی است که می تواند در زیر کابین ثابت شود. شما می توانید لامپ های فلورسنت را انتخاب کنید که تقریبا با تولید انرژی  و حرارت کم کارآمد، هستند.

شما همچنین می توانید چراغ های هالوژن بکار ببرید، اما این همیشه یک ایده خوب نیست. آنها گرما بیش از حد را می دهند که می توانند بر روی غذاها یا نوشیدنی هایی که در کابینت نگهداری می شود، تاثیر بگذارند.

رنگ آمیزی کابینت های آشپزخانه برای طراحی مجدد

تعمیر مجدد یک آشپزخانه می تواند یک کار پر زحمت و گران باشد. اگر کابینت آشپزخانه شما شکل خوب دارد و به اندازه ی کافی سالم است، شما میتوانید با رنگ کردن آنها یک روش ارزان و سازگار با محیط زیست بکار گیرید تا آشپزخانه شما تغییر کند. هنگام طراحی کابینت آشپزخانه خود، انتخاب رنگ بی حد و پایان است.

شما می توانید فضای آشپزخانه را با رنگ سفید روشن کنید یا با رنگ های شاد مانند آبی کبالت برجسته کنید. شما همچنین می توانید رنگ ها را برای یک ظاهر مرسوم در آشپزخانه خود، ترکیب کنید.

ایده های مدل کابینت آشپزخانه

یکی از راه های ساده این است که جزیره رنگ متفاوتی نسبت به کابینت های محیطی داشته باشد. از آنجا که این جزیره بیشتر شبیه یک تکه مبلمان است، ایجاد تغییر در رنگ این قطعه آسان است. سیاه و سفید، قهوه ای شکلاتی قهوه ای گزینه های معمول هستند. اما شما خودتان را تنها به این گزینه ها محدود نکنید. مثلا رنگ سبز را با سیاه و سفید مخلوط کنید. در این صورت، ممکن است رنگ های خنثی برای آشپزخانه، دیوارها و کفپوش ها نیاز باشد. در زیر برخی از ایده های رنگ کابینت آشپزخانه به شما ارائه می شود.

ایده های مدل کابینت آشپزخانه

ترکیب رنگی کابینت های آشپزخانه

ترکیب رنگ های مختلف برای ایجاد یک محیط کاملا منحصر در روند های کابینت آشپزخانه سال ۲۰۱۸ دیده میشود. شما ممکن است کابینت های بالا را به رنگ سفید بپوشانید، در حالی که کابینت پایینی یک چوب طبیعی باشد. این همه چیز در مورد ایجاد یک طراحی جالب با ترکیب رنگ است.

 ایده های مدل کابینت آشپزخانه

کابینت های آشپزخانه سفید و رنگ های خنثی

سفید، خاکستری و کرمی در بسیاری از آشپزخانه ها و تقریبا هر رنگ دیوار یا کاغذ دیواری عالی عمل می کنند. رنگ های روشن و سفید را میتوان در همه جای آشپزخانه میتوان استفاده کرد. اگر از کابینت های رنگ تیره خود خسته شده اید، رنگ سفید را برای آنها انتخاب کنید.

 ایده های مدل کابینت آشپزخانه

کابینت های آشپزخانه آبی دریایی

برای رسیدن به یک دید بصری متفاوت، کابینت های بالا را متفاوت از کابینت های پایین تر خود رنگ آمیزی کنید. در حالی که بیشمار ترکیب رنگی وجود دارد، برخی از محبوب ترین ها شامل ترکیب رنگی سیاه و سفید  یا رنگ های شفاف در پایین و خنثی در بالا هستند. شما همچنین می توانید رنگ های بین کابینت های کنار دیوار و کابینت های جزیره را متضاد انتخاب کنید.

ایده های مدل کابینت آشپزخانه

کابینت های آشپزخانه پررنگ

با رنگ آمیزی کابینت های خود به رنگ هایی، مانند سبز یا زرد طلایی به آشپزخانه خود انرژی دهید. حتما رنگ و لوازم جانبی دیوار در آشپزخانه را با بقیه خانه تان هماهنگ در نظر بگیرید. کابینت های رنگ های پر انرژی و شاد را، با استفاده از رنگ های روشن و خنثی دیوار متعادل کنید تا فضا بیش از حد تاریک نشود.

 

ایده های مدل کابینت آشپزخانه

نتیجه گیری

در سال های اخیر، مدل کابینت آشپزخانه تغییرات بیشتری نسبت به هر زمان دیگری داشته است. تغییر سریع در سلیقه ها با تکنولوژی پیشرفته سبب ایجاد طیف گسترده ای از سبک ها شده است. برای سال ۲۰۱۸، روند کلی به سمت شخصی سازی است. هنگامی که نوبت به رنگ و مدل و طراحی کلی می رسد؛ صاحبان خانه می خواهند چیزی منحصر به فرد و شخصی داشته باشند. بنابراین داشتن یک برنامه ریزی برای طراحی یک آشپزخانه مدرن و به روز، قبل از شرع بکار اولین اقدام است.

ایده های مدل کابینت آشپزخانه

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر