معماریان مگ

گرایش‌ها در طراحی کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۱۸

کابینت آشپزخانه فقط برای نگهداری اقلام نیست. بلکه یک سبک ضروری برای آشپزخانه شما بخصوص اگر در فکر بازسازی آن هستید است. طراحی کابینت آشپزخانه در چند سال گذشته خیلی تغییر نکرده است. حداقل نه به‌اندازه عناصر دیگری مانند کف‌پوش. اما هنوز چندین تحول برای طراحی کابینت آشپزخانه اخیراً اتفاق افتاده است.

امروزه، بیشتر از هر چیز دیگری، یک حرکت رو به رشد به سمت یک نگاه ساده‌تر با تمرکز بر سادگی و مینیمالیسم وجود دارد. بااین‌حال در بعضی طرح‌ها، برخی از گزینه‌ها نواورانه ظاهر می‌شوند. در سال ۲۰۱۸ هر دو سبک را می‌بینم که سهم مناسبی از علاقه صاحب‌خانه‌ها را به دست آورده‌اند.

درحالی‌که کابینت‌های ساده، محبوبیت در حال رشدی دارند، برخی از صاحبان خانه سبک‌های سفارشی منحصربه‌فردی را ترجیح می‌دهند که چشم‌نواز باشند. برای طراحی آشپزخانه مناسب، مهم است که آنچه برای شما ضروری است را درک کنید. با معماریان همراه باشید تا با داغ‌ترین گرایش‌های ساخت و طراحی کابینت آشپزخانه در سال‌های اخیر آشنا شوید.

افزایش استفاده از چوب بلوط به سبک طراحی سنتی

کابینت چوب بلوط در حال شروع به بازگشت در آشپزخانه و حمام با استفاده از رطوبت دادن چوب خشک است. در سال‌های ۱۹۷۰ تا اوایل دهه ۹۰، آن‌ها نوع غالب طراحی کابینت آشپزخانه بودند. معمولاً در یکرنگ عسلی دیده می‌شدند، نسخه‌ای از یک درب کلیسا با الگوی دانه‌های تند در بسیاری از خانه‌ها در آن زمان مرسوم بود. اما بعدها، محبوبیت افرا، گلاس و افزایش جایگزینی چوب مهندسی، باعث شد تا استفاده از سازه‌های کابینت بلوط کاهش پیدا کند. موادی از قبیل روکش چوب و MDF نقاشی شده در حال حاضر بیشتر در ساخت درب کابینت مورداستفاده قرار می‌گیرند.

اما همان‌طور که در سایر قسمت‌های خانه نیز می‌بینید، بسیاری از صاحب‌خانه‌ها به دنبال ارتباط با گذشته خود هستند و علاقه‌ای به توجه به محصولات جدید ندارند و دنبال آشپزخانه‌های متفاوت نیستند.کابینت چوب بلوط یک نگاه ساده مدرن و همه‌جانبه را به وجود می‌آورد است. این نگاه به‌واسطه استفاده از عناصر طبیعی ایجاد می‌شود. به همین دلیل است که بلوط، علی‌رغم گذشته برجسته آن، در ساخت‌وساز و طراحی کابینت آشپزخانه محبوب است و محبوب‌تر نیز می‌شود.

تولیدکنندگان انواع سبک‌های جالب را از پانل‌های پلاستیکی گرفته تا ورقه‌های مسطح  را با جزئیات کامل و با استفاده از چوب بلوط می‌سازند. شما می‌توانید از بلوط در رنگ طبیعی خود استفاده کنید یا انتخاب کنید تا آن را رنگ کنید. به نظر می‌رسد سایه‌های سیاه، آبی و خاکستری موردعلاقه اکثر صاحب‌خانه‌ها هستند.

 

استفاده از چوب بلوط به سبک طراحی سنتی - طراحی کابینت اشپزخانه
استفاده از چوب بلوط به سبک طراحی سنتی

 

سفارشی‌سازی رنگ ها برای طراحی کابینت آشپزخانه

صاحبان خانه دیگر از طراحی کابینت آشپزخانه‌های قدیمی رضایت ندارند. آن‌ها می‌خواهند چیزی منحصربه‌فرد که شخصیت را به محیط ببخشد داشته باشند یا یک بیانیه جسورانه را ارائه دهد. رنگ‌ها یکی از مؤثرترین ابزارها برای ایجاد این‌گونه بیانیه‌های بصری هستند. کابینت‌های شما می‌توانند در رنگ‌های مختلف تفاوت‌ها را ایجاد کنند. شرکت‌های تولیدکننده نیز متوجه این موضوع شده‌اند. بنابراین، آن‌ها با شرکت‌های رنگی یکپارچه‌شده‌اند تا یک آرایه بی‌حدومرز از رنگ را برای شما به الهام بگذارند.

برای  طراحی کابینت آشپزخانه، صاحب‌خانه‌ها از رنگ‌های سفارشی که کاملاً مناسب فضای آشپزخانه آن‌ها است، حمایت می‌کنند. در حال حاضر رنگ‌های خنثی بیشترین طرفداران را همراه بارنگ‌های خاکستری، زرد و سبز کم‌رنگ دارند. همچنین سیاه‌وسفید، و سبز زمردی رنگ‌های مورد تمایل اقشار بزرگی از مردم برای طراحی کابینت آشپزخانه هستند.

سه دسته رنگ اصلی وجود دارند که شما می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید: روشن، متوسط و تاریک. رنگ‌های روشن یک سبک بی‌انتها را طراحی می‌کنند که کاملاً عناصر دیگر آشپزخانه را تکمیل می‌کند. رنگ‌های تیره متوسط شایع‌ترین هستند. همچنین، سایه‌های استاندارد آبی، خاکستری و زرد محبوب هستند. در انتهای مقیاس، سایه‌های تاریک وجود دارند. همچنین رنگ‌های زمرد، سبز سیاه‌وسفید، آبی و نارنجی در طراحی کابینت آشپزخانه رایج هستند. سایه‌های تاریک جزء رنگ های مدرن هستند و حالتی لوکس بی‌نظیری ایجاد میکنند. بااین‌حال، آن‌ها نسبت به سایه‌های متوسط و روشن کمتر محبوب هستند.

درواقع، صاحب‌خانه‌ها به دنبال رنگ‌های منحصربه‌فرد هستند که نه‌تنها برجسته باشند، بلکه کارایی بخصوصی برای آشپزخانه داشته باشند. اگر شما می‌خواهید طراحی را برای کابینت آشپزخانه سفارش دهید، می‌توانید هر رنگی را که می‌خواهید انتخاب کنید. اگر می‌خواهید از کابینت قدیمی خود استفاده کنید بهتر است آن را بازسازی کنید یا با یک طراح حرفه‌ای مشاوره کنید.

 

سفارشی‌سازی رنگ ها - طراحی کابینت اشپزخانه
سفارشی‌سازی رنگ ها

 

یک ظاهر طراحی‌شده درگذر زمان، اصلی‌ترین است

یک  نمای طراحی‌شده، ظاهر طلایی دکور خانه شماست. این‌یک واقعیت ثابت است که می‌تواند در تمام سبک‌ها به وجود اید. در عناصر معاصر و مدرن، بدون اینکه شکی داشته باشید از طراحی سنتی نیز استفاده کنید. این طرح می‌تواند مسابقه‌ای بین ترکیبی از کاشی‌های سنگ طبیعی با دیوارهای سفید و درخشان و مبل‌های دهه پنجاهی یا یک مسابقه بین چوب و چرمو مبلمان مدرن باشد.

وقتی پای طراحی آشپزخانه کابینت در میان باشد، یک ظاهر طراحی‌شده درگذر زمان جدید نیست. شما ترکیبی از طیف‌های مختلف در این سبک از ظریف به دراماتیک ایجاد کنید. مانند استفاده از طراحی کابینت آشپزخانه مدرن و قرار دادن آن در یک ساختمان قدیمی با جزئیات معماری تزئین شده بر روی دیوارها و سقف. اگر مینیمالیسم سبک معاصر برای شما جذاب باشد، اما شما هنوز هم نمی‌توانید از کابینت آشپزخانه قدیمی خود دست بکشید، ظاهری مدرن-سنتی برای شما مناسب است.

یک ظاهر طراحی‌شده درگذر زمان، اصلی‌ترین است - طراحی کابینت اشپزخانه
یک ظاهر طراحی‌شده درگذر زمان، اصلی‌ترین است

 

زیبایی گرایی روشن

طراحی کابینت آشپزخانه ازلحاظ مدرنیزه  شدن در سال‌های اخیر تحت تأثیر دکور خانه قرارگرفته است.  این روند مینیمالیسم احتمالاً تا سال ۲۰۱۸ و فراتر از آن ادامه خواهد یافت. کابینت‌های مدرن طراحی‌شده اغلب از سبک‌های کابینت سنتی استفاده می‌کنند. آن‌ها از یک درب پانل محصور با پروفیل‌های لبه صاف و خطوط ساده تشکیل می‌شوند که ساده‌ترین عناصر طراحی هستند. این نوع طراحی کابینت آشپزخانه کاملاً با یک آشپزخانه مدرن هماهنگ شده است، که مکمل اجزای دیگر آشپزخانه و وسایل آن است.

زیبایی گرایی روشن - طراحی کابینت اشپزخانه
زیبایی گرایی روشن

 

استفاده از رنگ‌های گوناگون در طراحی کابینت آشپزخانه

با تشکر از تکنولوژی، صاحب‌خانه‌های امروز لیستی تقریباً بی‌پایان از رنگ‌ها و تکنیک‌های طراحی کابینت آشپزخانه دارند. از رنگ قهوه‌ای تند تا خاکستری روشن همگی انتخاب‌های عالی برای طراحی هستند. صاحبان خانه از این گزینه‌های منحصربه‌فرد استفاده می‌کنند. یکی از رویدادهای آینده در سال ۲۰۱۸ استفاده از رنگ‌های ترکیبی مختلف برای ایجاد یک نگاه کاملاً منحصربه‌فرد است. همه‌چیز در مورد ایجاد یک طراحی جالب با ترکیبات و قطعات مختلف وجود دارد.

یکی از راه‌های ساده این است که ترکیب رنگ‌های متفاوتی نسبت به کابینت‌های محیطی داشته باشید. ما در این ناحیه  تعداد زیادی رنگ‌های سیاه‌وسفید، قهوه‌ای و قهوه‌ای پررنگ می‌بینیم. اما فقط خودتان را تنها به این گزینه محدود نکنید. اگر می‌خواهید یک گام بیشتر به جلو بردارید، می‌توانید سعی کنید از دو رنگ قهوه‌ای مانند سیاه‌وسفید یا ترکیب سبز استفاده کنید. تا زمانی که یک عنصر چوب در محیط وجود داشته باشد، همه کارها به خوبی پیش میروند. بااین‌حال، ممکن است رنگ‌های خنثی برای آشپزخانه، دیوارها و کف‌پوش‌ها نیاز باشد. مانند بسیاری از مناطق دیگر خانه، صاحبان خانه به دنبال ایجاد سبک‌های شخصی و نه استفاده از طرح‌های خسته‌کننده هستند.

 

استفاده از رنگ‌های گوناگون - طراحی کابینت اشپزخانه
استفاده از رنگ‌های گوناگون

 

 استفاده ازقفسه‌بندی باز برای طراحی کابینت آشپزخانه

قفسه‌های باز در مجلات زیبا هستند، اما لزوماً این‌گونه نیست که باید برای بسیاری از صاحب‌خانه‌ها همین‌طور باشد. به خودتان اجازه دهید که آن را تصور کنید. شما باید مجموعه‌ای مناسب از وسایل سفال یا وسایل انتیک را که می‌خواهید بر روی قفسه‌های باز داشته باشید تا آن را به نمایش بگذارید.  با سازمان‌دهی خوب و انواع طراحی قفسه باز مناسب، شما می‌توانید یک سبک فوق‌العاده منحصربه‌فرد را برای آشپزخانه خود ایجاد کنید.

استفاده از قفسه‌های آشپزخانه به‌جای کابینت دیواری در حال تبدیل‌شدن به یک‌روند داغ برای سال ۲۰۱۸ هستند. در حالی که ممکن است ترسیم قفسه های اشپزخانه بدون درب قفسه‌بندی دشوار باشد، به این فکر کنید که قفسه‌های باز دارای مزایای زیادی هستند. این نوع طراحی احساسی سبک و آرام را ارائه می‌دهند و موجب فضای بیشتری به‌ویژه در آشپزخانه‌های کوچک‌تر می‌شوند.

این طرح کارآمد است زیرا شما می‌توانید بدون در نظر گرفتن زمان برای باز کردن درب‌های کابینت به داخل نگاه کنید و ببینید چه چیزی را نیاز دارید. با توجه به اینکه همه‌چیز در این نوع طرح قابل‌مشاهده هستند، در مورد آنچه که در قفسه‌ها قرار می‌دهید فکر کنید. هر ظروف، کاسه یا شیشه‌ بر زیبایی کلی آشپزخانه شما تأثیر می‌گذارد.در اینجا شما می‌توانید ظروف سفارشی رنگی پیدا کنید که ظاهری متنوع ایجاد می‌کنند. شما همچنین می‌توانید از بطری‌های زیبا، کوزه‌ها و کاسه میوه به‌عنوان عناصر تزئینی استفاده کنید.

اما همان‌طور که همه این عناصر را مخلوط و مطابقت می‌دهید، به رنگ‌ها و سبک‌های فردی خود فکر کنید. سعی کنید یک نگاه هماهنگ ایجاد کنید. برای آشپزخانه‌های کوچک، مراقب باشید قفسه‌های دیوار را کاملاً پر نکنید. فقط وسایل ضروری را نگه‌دارید و بقیه موارد را در کابینت‌های خود قرار دهید.  این نه‌تنها موجب آسان‌تر نگه‌داشتن همه‌چیز می‌شود بلکه با این طراحی کابینت آشپزخانه همه موارد به‌خوبی سازمان‌دهی می‌شوند.

 از قفسه‌بندی باز - طراحی کابینت آشپزخانه
استفاده  از قفسه‌بندی باز

 

نتیجه اینکه در سال‌های اخیر…

در سال‌های اخیر، طراحی کابینت آشپزخانه تغییرات بیشتری نسبت به هر زمان دیگری داشته‌اند. تغییر سریع در سلیقه‌ها با تکنولوژی پیشرفته سبب ایجاد طیف گسترده‌ای از سبک‌ها می‌شود. برای سال ۲۰۱۸، روند کلی به سمت شخصی‌سازی سنگینی می‌کند. صاحبان خانه می‌خواهند چیزی منحصربه‌فرد و شخصی داشته باشند.بهتر است برای دکوراسیون آشپزخانه کلیه نکات کلیدی برای یک طراحی عالی در نظر گرفته شود. در این مطلب با نمونه هایی از ایده های دکوراسیون آشپزخانه ۲۰۱۸ آشنا شدید. امیدواریم با به بکار بستن این ایده ها، فضای آشپزخانه منحصر به فردی طراحی کنید و از آن لذت ببرید.

اگر شما در حال ساخت یک‌خانه جدید یا برنامه‌ریزی برای طراحی کابینت آشپزخانه هستید، می‌توانید با مشاوران معماریان از طریق شماره‌های موجود در سایت در تماس باشید تا از تجربه و تخصص این گروه معماری نیز استفاده کنید.

منبع: sebringdesignbuild

 

 

 

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر