معماریان مگ

۱۰ ویژگی اساسی برای تبدیل شدن یه یک طراح داخلی موفق

آیا طراحی داخلی برای شما طعم و مزه خاصی دارد؟ آیا شما عاشق دکوراسیون داخلی اتاق و نوع چیدمان مبلمان هستید؟ آیا دوست دارید طراح داخلی شوید؟ اگر به این پرسش ها پاسخ مثبت و قابل توجه بدهید، شاید حرفه و هنر طراحی داخلی برای شما مناسب باشد.

پیش از آن که حرفه و پیشه زندگی خود را انتخاب و پیگیر شوید، باید چیزهایی که در مورد دنیای طراحی داخلی وجود دارند را بدانید. طراحان هر روز با چالش مواجه می شوند؛ برخی ممکن است به شما مربوط نباشند، در حالی که اطرافیان و دیگران ممکن است شما را تحریک به ورود به هنر طراحی داخلی نمایند و اینجاست که شما می توانید با یادگیری و کوشش پی در پی طراح داخلی شوید. باید 10 ویژگی برجسته پیش از ورود به دنیای طراحی داخلی را خوب بدانید. این موارد ده گانه را خوب مطالعه کرده و درباره آنها بیاندیشید. یادگیری و عمل به این ویژگی ها شما را تبدیل به یک طراح داخلی می نمایند.

1 – تفاوت بین دکوراتور داخلی و طراح داخلی چیست؟

به معنای واقعی کلمه هر کسی می تواند تبدیل به یک دکوراتور داخلی بگردد. کسی که علاقمند است تا بازی با رنگ ها، پارچه ها و … را انجام دهد، می تواند در آسودگی کامل کارت های کسب و کار خود را به عنوان دکوراتور، چاپ کرده و شغلش را به دیگران تبلیغ نماید.

از سوی دیگر، طراح داخلی باید در زمینه حرفه و هنر خود حداقل مدرک دانشگاهی در حد کارشناسی داشته باشد. آیا می خواهید تحصیل را دنبال کنید تا تبدیل به یک طراح شوید و یا با کسب چندین تجربه کاری بلافاصله به دنیای تزئین و زیباسازی بروید؟ خوب دقت نمایید و با توجه به توانمندی های ذاتی خود که کدام یک از این دو حرفه، برای شما بهتر و مناسب تر هستند را بر گزینید. کدام مناسب تر است آیا دکوراتور داخلی یا طراح داخلی؟ اولویت بندی کنید و از میان خوب و خوب تر، خوب تر را انتخاب نمایید.

2 – شما باید طرحی خلاقانه برای طراحی داشته باشید

طراحی داخلی و دکوراسیون لابی و راهرو ورودی مجتمع ورزشی المپیک در بابل
طراحی داخلی ورودی مجتمع ورزشی کاری از گروه معماری آریان

این حقیقت ممکن است به نظر ساده و واضح، به نظر برسد. اما برای تبدیل شدن به یک طراح داخلی، شما نیاز به یک احساس ذاتی برای رنگ و رنگ شناسی و ترتیبات رنگی، شناخت ترتیبات مکانی، هنر معماری داخلی داشته و در کل به یک استعداد جوششی و خلاقانه در حوزه طراحی نیازمندید. آیا شما از زیبایی و تزیین خانه خود لذت میبرید؟ این پرسش بدان معنی نیست که شما باید یک طراح باشید، اما نشانه خوبی است.

نخستین گام برای موفقیت حرفه ای این است که از اشتیاق و استعداد خود پیروی کنید. سپس انجام کاری در هر دو حرفه که احساس خوبی به شما دست می دهد. یک روش سرگرم کننده را دنبال نمایید تا بفهمید در کدام زمینه در یکی از دو حرفه اشتیاق و توانمندی بیشتری دارید. این دو زمینه را باید در نظر بگیرید. آیا طرح نخست شما، منجر به تبدیل شدن شما به یک دکوراتور خواهد شد؟ و یا شما طراح داخلی خواهید شد؟

3 – زیر مجموعه کارهای طراح داخلی چیست؟

در حالی که پارچه ها، مبلمان و رنگ ها و… می توانند نقش مهمی در معماری طراحی داخلی بازی کنند، انجام برخی کارها و یادگرفتن تاریخ طراحی، یکپارچگی ساختاری ساختمان ها، کدهای ساختمان، ارگونومی، مفاهیم فضایی، اخلاق، روانشناسی، نقاشی ابزارهای کامپیوتری بسیار اساسی می باشند.

طیف وسیعی از مهارتها برای طراحان لازم است زیرا طراحان نه تنها با صاحب خانه، بلکه با سازندگان، معماران، سازمان های دولتی و صاحبان کسب و کار نیز در ارتباط بوده و فعالیت می نمایند. برای شخصی که به طراحی داخلی علاقمند است و می خواهد در این حوزه یک طراح موفق باشد بایستی واجد ویژگی های چون، تحصیلات و دوراندیشی، خلاقیت و تجربه باشد.

4 – حقوق و دستمزد ایده آل طراحان داخلی چقدر است؟

ابتدا میزان دستمزد دریافتی ام را نشانم بده سپس من کارم را شروع می کنم! آیا طراح داخلی از حقوق مناسبی برخوردار است؟ آمارها نشان می دهند که حقوق و دستمزد متوسط طراحان در ایالات متحده آمریکا 42،380 دلار در سال است. البته، میزان دستمزد طراحان داخلی بستگی زیادی به عواملی از جمله، آموزش، خلاقیت، محل، تجربه کار و نوع شرکت طراح دارد. اساساً یک طراح خلاق با تحصیلات بالا در زمینه معماری، به احتمال زیاد به موفقیت مالی بالایی دست خواهد یافت.

5 – شخصیت طراح داخلی با تجربه و خلاق

یک طراح با تجربه و خلاق، مهربان است (و بعضی اوقات ذهن مشتری را می خواند) – کسی که می تواند مشتریان را به سمت یک نتیجه مطلوب هدایت کند، که احساس کند آنها در کنترل کامل انتخاب های طراحی خود هستند. طراحان داخلی به صورت دائم در حال تصمیم گیری در نوع طراحی خود و اندیشیدن درباره افکار و دلایل مشتریان خود در مورد طراحی داخلی می باشند اینگونه است که شخصیت طراح داخلی بر اساس تجربه و تونایی هایش شکل می گیرد.

6 – رزومه طراح داخلی

یک نما گویای سخنان گوناگون است. سلیقه مشتریان بازتاب برداشت ها و تعابیر مختلف می باشد. طراح می تواند تمام روز را در مورد رنگ و پارچه و متریال های دیگر با مشتری صحبت کند، اما باید در نظر داشت که این کار اهمیت چندانی ندارد. بنابراین طراح، بایستی دارای نمونه کارهای برجسته ای که شامل طرح های حرفه ای و خلاقانه فضای داخلی هستند، باشد. داشتن رزومه برجسته عالی، بسیار مشتری پذیر است، حتی اگر برخی از مشتریان دارای وسواس فکری و سلیقه ای در انتخاب نوع طراحی باشند.

اگر طراح از دانشگاه خارج می شود و به دنبال بازار کار طراحی داخلی می رود، ممکن است خدمات خود را به صورت رایگان یا کم هزینه ارائه دهد. این روش احتمالا بهترین راه برای به دست آوردن نمونه کارها است. این شیوه یک راه عالی برای شناختن مشتریان، معامله گران و تامین کنندگان و ایجاد ارتباط با آنها جهت طراحی و اجرای پروژه های طراحی داخلی در آینده است.

 

7 – رقابت در طراحی داخلی

طراحی داخلی یک تجارت رقابتی است. کلید موفقیت در داشتن مجموعه کارهای طراحی عالی زیبا نهفته است. هر کسی بعنوان طراح نمی تواند از یک رزومه خوب و عالی برخوردار باشد، و دلیلش روشن است چرا که در طراحی پیش از دانش زیاد خلاقیت و نوآوری سخن نخست را می زند. همانطور که ذکر شد، نمونه کارهای طراحی زیبا و حتی شگفت انگیز در مقایسه با دیگران 100% به طراح داخلی کمک می کند تا شغل خود را در سطح خیلی بالا ارتقا دهد. یکی دیگر از عوامل مهم موفقیت طراح در ایجاد رقابت خوب، کسب آموزش عالی است.

طراح هرچه بیشتر بداند، در رقابت با طراحان دیگر، موفق تر خواهد بود. باید در نظر بگیرید که داشتن رقابت درست با دیگر طراحان همراه با آموزش عالی در زمینه طراحی داخلی، پیشرفت فوق العاده ای برای طراح در بازار کار به ارمغان می آورد. ارتباط با طراحان و پیروی از اساتید با تجربه، طراح داخلی را با مسیرهای خوب طراحی آشنا می نماید. هنگامی که رقابت بالا باشد، طراح باید سخت کار کند تا پیشرفت کند و گام به گام خلاق تر و با تجربه تر گردد.

 

8 – فناوری اطلاعات کار طراحان را آسان نموده است

با توجه به پیشرفت فناوری، طراح را می توان از هر نقطه جهان استخدام کرد. چگونه؟ طراحان می توانند از راه دور نیز کار کنند. با توجه به نوآوری های تکنولوژیکی مانند نرم افزار اسکایپ و … طراحان داخلی دنیایی جدید از طراحی مجازی را کشف می نمایند. ارتباط طراحان برای ارائه نمونه طراحی به صورت مجازی از هر نقطه جهان با یک شرکت معماری بسیار آسان و با کمترین هزینه انجام می پذیرد. طراحان باید متوجه این حقیقت باشند که در ارتباط با این نوع مسیر با خیلی از نخبگان طراح، در رقابت تنگاتنگ قرار دارند.

9 – دکوراتور داخلی و یا طراح داخلی؟

برخی از طراحان بدلیل اجتناب از آموزش عالی تصمیم می گیرند دکوراتور داخلی شوند. پیچیدگی در سیستم آموزش عالی طراحی داخلی باعث می شود استعدادها و توان ذاتی برخی از طراحان را برای تبدیل شدن به طراح داخلی بر انگیخته نماید. در نتیجه باید به این حقیقت اشاره کنیم که میان دکوراتور و طراح تفاوت چشمگیری وجود دارد.

برخی از جزئیات پیچیده آموزش عالی قطعاً می تواند خسته کننده باشد. اما برای طراحان یادگیری اساسی مورد نیاز است. یادگیری در مورد کدهای لوله کشی، دیوارهای برق و باربری ممکن است طراحان را تحریک نکند. اما لازم است، در کنار این آموزش ها، طراحان داخلی بتوانند نوعی مزیت و قابلیت فروش برخی طرح ها که در ارتباط با کدهای لوله کشی و … هستند، را دریابند.

10 – سبک های مختلف طراحی داخلی و انتخاب های مشتریان

 

 

در حالی که طراحان دارای طیف مختلف و گوناگونی از مشتریان برای سبک های گوناگون طراحی دارند، مهم است که طراحان به یاد داشته باشند که مشتریان برای انتخاب بهترین طرح بر اساس سلیقه خود، به آنها مراجعه می نمایند. به عنوان مثال، طراح داخلی ممکن است سالها به عنوان یک طراح کار کند و هرگز خانه ای را که بر اساس سلیقه شخصی مشتری مناسب باشد را طراحی نکند، صرفاً سلیقه و انتخاب مشتریان مهم است، طراح باید از اعمال سبک های طراحی داخلی به مشتریان اجتناب کند.

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر