معماریان مگ

طراحی استاندارد و اصولی دکوراسیون داخلی مطب پزشک

طراحی داخلی مطب پزشک
طراحی داخلی مطب پزشک

طراحی داخلی مطب پزشک | دکوراسیون مطب پزشک | چیدمان دکوراسیون مطب پزشک

طراحی داخلی مطب پزشک شامل فرآیندی است که چیدمان دکوراسیون مطب پزشک را به صورت اصولی و استاندارد با کمک ملزومات و تجهیزات مختلف آماده می سازد. هدف از طراحی داخلی مطب پزشک رسیدن به آرامش و راحتی منحصر به فردی است که بیماران به آن احتیاج دارند. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا شما را با ویژگی های دکوراسیون مطب پزشک بهتر و بیشتر آشنا کنیم.

 

مقدمه ای بر طراحی داخلی مطب پزشک

برخی از کسب و کارها دارای شرایط، ویژگی ها و نیازمندی های خاصی هستند که باعث می شود کارشناسان طراحی ما توجه و دقت بیشتری برای دستیابی به نتیجه ی مطلوب داشته باشند. طراحی دکوراسیون مطب پزشک از جمله پروژه های حساسی است که با توجه به نیازمندی هایش قطعا به تخصص و ایده پردازی حرفه ای نیاز دارد. از آنجایی که برای دیزاین داخلی هر محیط و ایجاد دکوراسیون قابل قبول در آن نیاز است که اصول و نکات ویژه ای رعایت شودد، طراحان مجموعه ی پایا دکور سعی داشته اند تا با افزایش اطلاعات علمی و عملی خود بتوانند به گونه ای عمل نمایند که رضایت پزشکان محترم تامین گردد.

مقدمه ای بر طراحی داخلی مطب پزشک
مقدمه ای بر طراحی داخلی مطب پزشک

 

 

اهمیت چیدمان دکوراسیون مطب پزشک در چیست؟

به این منظور در ابتدا با پرسیدن سوالاتی اصلی ترین هدف و خواسته ی پزشک از طراحی دکوراسیون مطب مشخص می گردد تا بتوانیم مبنای اصلی پروژه را تعیین کنیم و کلیه ی مراحل تکمیل کننده و ملزومات را بر اساس آن مشخص نماییم. بدیهی ترین هدفی که در مورد تغییر یا باز طراحی دکوراسیون مطب های پزشکی وجود دارد، این است که محیطی آرام و به دور از استرس فراهم گردد و البته ایجاد کردن چنین محیطی نیازمند رعایت پارامتر ها و اصول به خصوصی می باشد. در ادامه ی این مطلب ایده هایی بیان شده است که استفاده از آن ها در منحصر به فرد سازی دکور مطب پزشک موثر خواهد بود.

اهمیت چیدمان دکوراسیون مطب پزشک در چیست؟
اهمیت چیدمان دکوراسیون مطب پزشک در چیست؟

 

جهت انجام فرآیند طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای درمانی و مطب پزشکان، اولین کار قرار دادن اصولی و مرتب ملزومات در کنار یکدیگر است. همان گونه که در ابتدای مقاله نیز خدمت شما عزیزان گفتیم، هدف از طراحی داخلی مطب پزشک ایجاد فضایی مناسب جهت انجام مراحل درمانی و محیطی آرام و بدون هیچ گونه استرس و شلوغی برای مراجعین و پزشکان می باشد. این کار باعث افزایش مراجعه کنندگان و ایجاد حس مثبت در روند درمانی آن هاست. همچنین بیمارانی که در فضایی شیک و اصولی با پزشک موردنظر خود ارتباط داشته باشند، می توانند اعتماد بیشتری به پزشک کرده و راحت تر مشکلات خود را با آن ها درمیان بگذارند.

برای رسیدن به بهترین چیدمان دکوراسیون مطب پزشک چه کنیم؟

از آن جایی که موفقیت یک مسئله شانسی نیست، برای رسیدن به بهترین فضای درمانی باید مراحلی را طی نمود. این مراحل شامل انتخاب پلان مطب پزشکان، طراحی و اجرای فضای داخلی، قراردادن تجهیزات و ملزومات موردنیاز و کاربردی و در آخر استفاده از اکسسوری های مکمل دکوراسیون است. یک مثال که شاید همه ما دیده باشیم، استفاده از تابلوهای رعایت سکوت در بیمارستان هاست. این تابلو یک اکسسوری خوب و کاربردی است که شکل های مختلف آن در دکوراسیون مطب پزشک می تواند قرار بگیرد.

دکوراسیون مطب پزشک
دکوراسیون مطب پزشک

 

 

بهترین رنگ بندی برای دکوراسیون مطب پزشک

ترکیب رنگ های مختلفی برای دکوراسیون مطب پزشکان وجود دارد. رنگ سفید رنگی است که نشانه پاکیزگی و نظافت می باشد و از این جهت یکی از رنگ های خوب و مناسب در چیدمان دکوراسیون مطب پزشک به شمار می رود. بهترین ترکیب رنگ هایی که می توان برای دکوراسیون مطب پزشک در نظر گرفت، ترکیب رنگ های سفید و آبی کمرنگ، سفید و نارنجی، سفید و زرد و غیره است. رنگ سفید در کنار رنگ های دیگر به نوعی که باعث برهم خوردن دکوراسیون نشوند، در اینگونه فضاها کاربرد دارد. رنگ سفید فضای داخلی مطب را نیز بزرگ تر نشان داده و برای بیماران و مراجعه کنندگان، رنگ مناسب تری نسبت به رنگ های تیره و فانتزی است.

فضاهای جانبی در طراحی داخلی مطب پزشک

از رنگ بندی مطب پزشکان که بگذریم، نوبت به طراحی فضاهای جانبی است. فضاهای جانبی آن قسمت از مطب است که در راستای راحتی بیشتر مراجعه کنندگان و همچنین پزشک طراحی و اجرا می شود. سالن انتظار، سرویس های بهداشتی و اتاق بازی کودکان نمونه هایی از بخش های جانبی دکوراسیون مطب پزشک می باشد.

بهترین رنگ بندی برای دکوراسیون مطب پزشک
بهترین رنگ بندی برای دکوراسیون مطب پزشک

 

 

ملزومات مورد استفاده در طراحی داخلی مطب پزشک

هر پزشکی با توجه به نوع فعالیت درمانی خود، از ملزومات و تجهیزات مختلفی در مطب خود استفاده می کند. این وسایل شامل صندلی و مبلمان، میزکار و تجهیزاتی است که بسیار اساسی می باشد. در هنگام اجرای چیدمان و دکوراسیون داخلی مطب پزشک، باید به این نکته توجه ویژه ای داشته باشیم که راحتی و آسایش بیماران مهم تر از هر چیز دیگری است. طراحی داخلی مطب پزشک باید به گونه ای صورت پذیرد که رفت و آمد مراجعه کنندگان به سادگی انجام شده و تجهیزات پزشکی هر موقع که نیاز شد، به راحتی در دسترس پزشک قرار بگیرد.

از این رو، علاوه بر انتخاب وسایلی که به خوبی بتواند نیاز پزشک و بیماران را پاسخ دهد، نحوه صحیح قراردادن این وسایل نیز موضوع دیگری است که باید مورد توجه قرار بگیرد. گل و گلدان های طبیعی، تابلوهای راهنما و تصاویر انگیزشی روی دیوار، چراغ مطالعه و مورد دیگر از جمله ملزوماتی است که در کنار تجهیزات تخصصی در چیدمان دکوراسیون مطب پزشک می تواند تاثیرگذار باشد. اگر قصد دارید اطلاعات کامل تر و جامع تری راجع به ملزوماتی که در مطب پزشکان قرار می گیرد داشته باشید، با جستجو در اینترنت به این موضوع اشراف بیشتری پیدا کنید.

ملزومات مورد استفاده در طراحی داخلی مطب پزشک
ملزومات مورد استفاده در طراحی داخلی مطب پزشک

 

 

اکسسوری در چیدمان دکوراسیون مطب پزشک

اکسسوری ها، برای افزایش جذابیت و زیبایی دکوراسیون به کار ما می آیند. با کمک اکسسوری می توان فضا را از آنچه هست زیباتر نشان داد. در دکوراسیون مطب پزشک اکسسوری نقش مکمل ایفا می کند. برای مثال بکارگیری گلدانی که در آن گیاهان سرسبز طبیعی قرار دارد، تاثیر چندانی روی فرآیند درمان بیمار نخواهد گذاشت اما وجود این اکسسوری باعث افزایش شادابی و انرژی مثبت در فضا خواهد شد. اگر مایلید در مورد اکسسوری و انواع آن در چیدمان دکوراسیون اطلاعات بیشتری کسب کنید، به مقاله زیر سری بزنید:

خرید انواع اکسسوری به صورت حضوری از بازارهای فروش اینگونه محصولات، شاید برای همه افراد مقدور نباشد. به همین خاطر فروشگاه های اینترنتی زیادی در همین زمینه تاسیس شدند که کار خرید انواع اکسسوری دکوراسیون را بسیار راحت تر و سریع تر از گذشته می کند. یکی از این فروشگاه ها، فروشگاه اینترنتی معماریان می باشد. در این فروشگاه با تنوع بسیار بالایی از اکسسوری همراه خواهید بود و خواهید توانست بهترین محصول را با توجه به ویژگی و نظرات کاربران انتخاب، و درب منزل تحویل بگیرید.

اکسسوری در چیدمان دکوراسیون مطب پزشک
اکسسوری در چیدمان دکوراسیون مطب پزشک

 

نحوه ثبت سفارش در فروشگاه آنلاین معماریان

جهت ثبت سفارش محصول موردنیازتان در فروشگاه معماریان، کافیست در سایت فروشگاه ثبت نام نمایید. در این صورت با مشاهده محصول موردنظر و کلیک روی دکمه خرید، شما به سبد خرید ملزومات دکوراسیون خود منتقل خواهید شد. در این بخش اطلاعات محصول منتخب شما وجود دارد و شما بایستی با پر کردن فرم سفارش محصول (همانند آدرس، شماره تلفن و غیره) سفارش تان را در سایت ثبت نمایید. با ثبت سفارش شما در سایت، مدیران فروشگاه معماریان در مدت زمانی که هنگام ثبت سفارش مشخص است، وظیفه دارند محصول را درب منزل شما تحویل دهند.

 

معرفی برخی از محصولات در فروشگاه اینترنتی معماریان

در فروشگاه معماریان، محصولات مختلفی در زمینه های گوناگون وجود دارد. این محصولات در بالاترین کیفیت به مشتریان ارائه شده و دارای ضمانت اصالت کالا می باشد. در این قسمت، سه محصول پرفروش و محبوب را برای شما عزیزان آورده ایم.

 

میز لهستانی مدرن کد DT203

میز جمع و جور و بسیار کاربردی

خرید این محصول

صندلی مدرن پلاستیکی با پایه های چوبی کد SM205

صندلی مدرن خانگی با قیمت مناسب

خرید این محصول

استیکر دیواری گربه کارتونی کد ST222

یک محصول شیک و  فانتزی

خرید این محصول

sticker-st222-01

ورود به فروشگاه معماریان

 

کمی از فروشگاه آنلاین معماریان بدانید

فروشگاه معماریان

فروشگاه دکوراسيون داخلي معماريان يکي از مراکز معتبر و به روز در زمينه فروش محصولات دکوراسيون داخلي و اقلام دکوري مي باشد. در فروشگاه معماريان، شما با تنوع بسياري زيادي از محصولات مختلف همانند مبلمان خانگي و اداري، ملزومات روشنايي، انواع گلدان و گياهان تزئيني، ظروف تزئيني و کاربردي دکوراسيون، تنديس و مجسمه هاي مختلف و صدها محصول ديگر روبرو هستید. سفارش و فرآیند خرید تمام محصولات در فروشگاه معماریان به صورت کاملا آنلاين و اینترنتی است. شما مي توانيد با مطالعه و بررسي توضيحات، اطلاعات فني و مقالاتي که راجع به محصولات در وبلاگ معماريان قرار دارد، کالا موردنياز خود را ثبت کرده و آن را درب منزل خود تحويل بگيريد. براي مشاوره تلفني و سفارش، از شماره تلفن هاي موجود در سايت استفاده نماييد و با اپراتورهای شرکت معماریان در ارتباط باشید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر