معماریان مگ

طراحی داخلی پارکینگ مدرن به چه شکلی است؟

1. نورپردازی

نور مهم ترین عنصر تاثیر گذار، در پارکینگ است. معمولا فضاهای پارکینگ نور طبیعی ندارد. بجای استفاده از لامپ های معمولی، به فکر نورپردازی جذاب باشید تا جنب و جوش و پویایی فضا را بیشتر به نمایش بگذارد. فضاهای تاریک، خسته کننده و کسالت بار است و افراد تمایل دارند، زودتر از آن خارج شوند.
ساده ترین راه برای زیباسازی پارکینگ، نورپردازی با انواع چراغ و هالوژن ها است. با استفاده از نور و برجسته کردن عناصر دکوراتیو، یک فضای مدرن و متفاوت ایجاد کنید.

2. سقف کاذب

از انواع سقف های کاذب موجود در بازار، استفاده کنید. سقف کاذب کناف، پیشنهاد خوبی است، نور مخفی ها را به زیبایی در آن ایجاد کنید. سقف کاذب، لوله و اتصالات را پوشش داده و فضای یکنواخت و زیبایی را به وجود می آورد. سقف های ورتکس و انواع آسمان مجازی هم ، گزینه های جذابی برای پارکینگ می باشد.

3. کفپوش و دیوارها

پر رفت و آمد ترین فضای یک ساختمان، پارکینگ است، کفپوش ها را از مصالحی، با جنس و مقاومت عالی انتخاب کنید. شست و شو باید، به راحتی انجام گیرد و در طول زمان، ظاهر آن تغییر نکرده و به زیبایی فضا بیافزاید. سنگ مرغوب، از گزینه های پر کاربرد است.
دیوارهای دکوراتیو طراحی کنید. از دیوار های کناف و مدل های مختلف آن غافل نشوید. از مصالح یکدست، مثل سنگ و سرامیک نیز می توان استفاده کرد. دقت کنید بخاطر دوام و زیبایی بیشتر، بهتر است از رنگ ساده دیوار، پرهیز کنید.

4. رنگ

همانطور که قبلا اشاره کردیم، فضای پارکینگ ها، معمولا تاریک است، برای اینکه از حداکثر انعکاس نور استفاده کنیم، رنگ های روشن را در تمام زمینه ها به کارببرید. سقف پارکینگ کوتاه است و استفاده از رنگ روشن، فضا را بزرگ تر، زیبا ومجلل نمایش می دهد.

5. دکور و مبلمان

اگر فضای اضافه وجود دارد و برای پارک ماشین، قابل استفاده نیست، مبلمان نموده و مکان دنجی را خلق کنید. البته به مسیر رفت و آمد ماشین ها دقت کنید تا ایجاد مزاحمت نکند. در صورت نبود فضای دورهمی و مکث برای جلسات ساختمان، از این فضا می توان استفاده کرد.
برای زیبایی فضا، از تابلوهای نقاشی و دکوری استفاده کنید. تابلو اعلانات را در محلی نصب کنید که بیننده را جذب نماید و مکث ایجاد شود. از معجزه ی گل و گیاه غافل نشوید. از گیاهانی استفاده نمایید که با شرایط پارکینگ به لحاظ نور و آلودگی مطابقت دارد. گلدان های رنگی و گیاهان رونده در زیبایی محیط بسیار موثر است. البته گل و درختان مصنوعی نیز بسیار زیباست. نیاز به مراقبت ندارد و به لحاظ رنگ سبز و زیبایی، همان خاصیت را ایجاد می کند. جعبه های گل (فلاور باکس) را در قسمت های مختلف بیاویزید و محیط جذابی را به ارمغان بیاورید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر