معماریان مگ

نگاهی به اصول و استانداردهای طراحی داخلی شعبه بانک

طراحی داخلی شعبه بانک
طراحی داخلی شعبه بانک

طراحی داخلی شعبه بانک | دکوراسیون و معماری داخلی بانک | طراحی دکوراسیون داخلی بانک

طراحی داخلی شعبه بانک دارای ضوابط و استانداردهای اداری خاصی می باشد. در طراحی داخلی شعبه بانک، توجه به ایده هایی که باعث رفاه بیشتر مشتریان می شود ضروری است. در این مقاله به دکوراسیون و معماری داخلی بانک پرداخته و اصول طراحی داخلی شعبه بانک و طراحی دکوراسیون داخلی بانک را با یکدیگر مرور می کنیم. از شما بازدیدکننده محترم سایت معماریان دعوت می کنیم تا پایان مقاله “اصطلاحات معماری” همراه ما باشید و در صورت داشتن نظر، پیشنهاد و یا نقدی راجع به این مطلب، از طریق فرم انتهای صفحه به اطلاع ما برسانید.

 

مقدمه ای بر طراحی داخلی شعبه بانک

بانک نیز، همانند سایر مشاغل نیازمند محلی است که مشتریان با مراجعه به آن به انجام امور مختلف بپردازند. طراحی داخلی شعبه بانک هرچقدر شیک تر و خاص تر باشد، یک امتیاز مثبت و برتری نسبت به بانک های دیگر به شمار می رود. علاوه بر این، زیبایی دکوراسیون بانک به جذب و ماندگاری مشتریانِ یک شعبه بانک کمک بسیار زیادی می کند. همچنین طراحی دکوراسیون منازل مسکونی و محیط هایی که در آن رفت و آمد منحصر به تعداد افراد محدود و خاصی است، مهم است اما محیط هایی مثل بانک که روزانه صدها نفر در آن رفت و آمد می کنند، بسیار مهم تر و حساس تر است؛ از این رو در طراحی داخلی شعبه بانک، می بایست حساسیت بسیار زیادی به خرج داد تا به بهترین نتیجه ممکن رسید.

در این مقاله از سایت معماریان، به شما نشان خواهیم داد طراحی داخلی یک شعبه خوب و استاندارد بانک، نیازمند رعایت چه مواردی است. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

دکوراسیون و معماری داخلی بانک (1) - طراحی داخلی شعبه بانک
دکوراسیون و معماری داخلی بانک (1)
دکوراسیون و معماری داخلی بانک (2) - طراحی داخلی شعبه بانک
دکوراسیون و معماری داخلی بانک (2)
دکوراسیون و معماری داخلی بانک (3) - طراحی داخلی شعبه بانک
دکوراسیون و معماری داخلی بانک (3)

 

 

اهمیت طراحی داخلی شعبه بانک

با گذشت زمان و پیشرفت زندگی مردمان امروزی، طراحی داخلی شعبه بانک ها نیز از اهمیت زیادی برخوردار شده است. بانک محلی است که مشتریان در آن به مبادلات پولی و کارهایی از این قبیل می پردازند پس قبل از هر چیز، نیاز به امنیت در معماری و طراحی دکوراسیون بانک مورد توجه است. بانک های مختلف به منظور حفظ امنیت و راحتی و رفاه مشتریان خود، باید طراحی دکوراسیون داخلی شعبه هایشان را همانند یک اصل قرار داده و در انجام آن از ایده های جذاب استفاده کنند. در قسمت زیر نمونه هایی از بهترین طراحی و معماری فضای داخلی شعبه های بانک به شما نشان داده ایم.

طراحی دکوراسیون داخلی بانک (1) - طراحی داخلی شعبه بانک
طراحی دکوراسیون داخلی بانک (1)
طراحی دکوراسیون داخلی بانک (2) - طراحی داخلی شعبه بانک
طراحی دکوراسیون داخلی بانک (2)

 

تقسیم بندی بخش های مختلف بانک

تقسیم بندی قسمت های داخلی یک بانک، یکی از مهم ترین مسائلی است که هر دکوراتور باید به آن توجه ویژه داشته باشد. جداسازی اتاق های رئیس و کارمندان بخش اداری از قسمت مشتریان، نیاز است تا این افراد در فضایی به دور از سر و صدا به انجام وظایف خود بپردازند. همچنین محلی برای انجام جلسات در هر شعبه از بانک لازم است تا رئیس شعبه با مشتریان خاص و کارمندان، جلساتی را برگزار کند. علاوه بر مواردی که گفته، اتاق رئیس شعبه باید مشرف بر تمام بانک باشد تا فعالیت کارمندان را زیر نظر داشته باشد و رخدادهای داخل شعبه را بررسی نماید. به همین منظور می توان از دیوارهای جداکننده و عایق صدا استفاده کرد که در عین زیبایی، کاربری بسیار بالایی را برای اینگونه موارد دارد.

بکارگیری قسمتی تحت عنوان بخش انتظار نیز برای مشتریان، یکی از واجبات در طراحی داخلی شعبه بانک است که باید به آن توجه شود تا بهترین طرح اجرا و عملی شود.

 

طراحی دکوراسیون داخلی بانک (3) - طراحی داخلی شعبه بانک
طراحی دکوراسیون داخلی بانک (3)
طراحی دکوراسیون داخلی بانک (4) - طراحی داخلی شعبه بانک
طراحی دکوراسیون داخلی بانک (4)

 

چگونگی نورپردازی در طراحی داخلی شعبه بانک

نورپردازی و توجه به سایه ها، از جمله مهم ترین موارد در طراحی دکوراسیون هر فروشگاه یا محیط اداری است. بانک نیز، به عنوان یک محیط اداری، نیازمند نورپردازی اصولی در محیط داخلی خود است. نورپردازی دکوراسیون بانک، علاوه بر روشنایی محیط باید باعث زیباتر شدن فضا نیز بشود. نورپردازی شیک در طراحی داخلی شعبه بانک، شامل استفاده از لامپ های رنگی به عنوان نور مخفی و نورهای تزئینی برای پوسترهای موجود در بانک است. استفاده از پنجره های بزرگ شیشه ای نیز از دیگر ایده هایی است که باعث تابش نور خورشید به داخل فضا می شود. همچنین مدیران بانک و دکوراتورها می توانند از سقف های کاذب نیز در طراحی داخلی شعبه بانک استفاده کرده تا به شیک تر شدن فضا کمک کنند.

 

 

به دنبال شرکتی معتبر برای طراحی داخلی شعبه بانک هستید؟

شرکت معماریان، با بیش از یک دهه تجربه در خدمت شماست.

برای مشاوره رایگان، همین حالا با ما تماس بگیرید.

044-33472342

 

اصول بکارگیری ملزومات در طراحی داخلی شعبه بانک

بعد از اعمال اصول و استانداردهای نورپردازی مدرن، نوبت به رنگ آمیزی و استفاده از ملزومات است. اگر در طراحی داخلی شعبه بانک از رنگ روشن استفاده کرده اید، برای رنگ ملزومات و عناصر نیز از رنگ روشن استفاده کنید تا دکوراسیون شیک و مدرنی را در فضای بانک به ارمغان آورید. بکارگیری یک تلویزیون بزرگ در مکان مناسب و در کنار بخش انتظار مشتریان، باعث می شود تا مشتریان کمتر احساس خستگی کنند. علاوه بر این، مدیران بانک می توانند از این تلویزیون ها برای پخش تیزرهای تبلیغاتی شعبه خود و بانک استفاده کرده و خدمات خود را به مشتریان معرفی نمایند.

طراحی داخلی شعبه بانک (1)
طراحی داخلی شعبه بانک (1)
طراحی داخلی شعبه بانک (2)
طراحی داخلی شعبه بانک (2)
طراحی داخلی شعبه بانک (3)
طراحی داخلی شعبه بانک (3)

 

 

چکیده آنچه در مقاله طراحی داخلی شعبه بانک گفته شد:

طراحی شعبه های بانک، یکی از تخصصی ترین مباحث در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی می باشد که در دسته بندی طراحی و معماری واحدهای تجاری قرار می گیرد. در طراحی یک بانک به صورت صفر تا صد، علاوه بر محیط داخلی، معماری نمای خارجی نیز بایستی مورد استفاده قرار بگیرد. معماری و طراحی شعبه های بانک، به گونه ای است که نمود آن در ظاهر شهر بسیار مهم است و به آن توجه زیادی می شود. از دیگر دلایلی که باعث می شود طراحی دکوراسیون بانک از اهمیت سرشاری برخوردار باشد، نگاه مشتریان به طراحی داخلی بانک است.

امروزه با گسترش فناوری و علوم بانکداری و پیدایش روش های مدرن و نوین طراحی دکوراسیون فضاهای تجاری، انتظار مردم از بانک به عنوان یکی از مراکز مهم تجاری بسیار بالا رفته است. رعایت عواملی مثل چیدمان مبل، رنگ آمیزی، نورپردازی و توجه به سایه ها، فضاهای کاربری و از همه مهم تر ایمنی و امنیت، از لازمه های طراحی تخصصی فضای داخلی بانک ها می باشد.

 

همچنین، رفاه پرسنل و کارمندان هر حرفه ای، از فاکتورهای اصلی ادامه حیات آن حرفه می باشد. در طراحی دکوراسیون بانک می بایست به سلامت کارکنان و ایجاد فضایی مناسب با ویژگی های فیزیکی و روحی آن ها توجه نمود. کارمندانی که ساعت های طولانی پشت میز نشسته و به ارائه خدمات به مشتریان می پردازند، بایستی در فضایی آرام و خوب به کار خود ادامه دهند. بدیهی است که حالِ خوب کارمندان، باعث رضایت مشتریان از وجود در چنین فضایی می شود. بنابر این علاوه بر توجه به مواردی که رفاه مشتریان را به دنبال دارد، رعایت اصول و استاندارد های بخش کارکنان نیز واجب است.

طراحی داخلی شعبه بانک توسط شرکت معماریان

شرکت معماریان، طراح و مجری صفر تا صد دکوراسیون داخلی بانک می باشد. این خدمت در شرکت معماریان، به شکل طراحی نمای ظاهری بانک، چیدمان مبلمان اداری بانک، کاغذ دیواری و رنگ آمیزی دیوار، سقف و کف بانک، پارتیشن بانک، انواع تجهیزات شعبه های بانک می باشد. این شرکت با تکیه بر طراحان دکوراسیون و معماران کارکشته و مجرب خود، به صورت کاملا حرفه ای و اختصاصی به انجام کلیه امور مرتبط با طراحی دکوراسیون و معماری سازه های مختلف می پردازد. مهندسان این شرکت با اشراف کامل بر آخرین تغییر و تحولات علم دکوراسیون و معماری، آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز می باشند.

مهندسین شرکت معماریان، قبل از شروع روند اجرای کار، به منظور آشنایی کارفرما با پلان و کلیت کار، و همچنین سلایق کارفرما و انتخاب بهترین نقشه عملکردی، با این افراد به گفت و گو پرداخته و با انجام تحقیقات جامع و کامل، تمام موارد موردنظر کافرما را در حین کار به اجرا می گذارد. استفاده از فرم های زیبا و اختصاصی که با سلیقه کارفرما یکی است، از جمله مواردی است که در شرکت معماریان به آن توجه می شود. در طراحی شعبه های بانک، توجه به نمای خارجی و فرم اداری زیبا و در عین حال کاربردی، امنیت کامل پرسنل و مشتریان و همچنین موارد زیبایی شناختی دکوراسیون بانک بایستی رعایت شده تا بهترین طرح و نتیجه حاصل شود.

 

تماس با شرکت معماریان

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید با شرکت معماریان همکاری داشته باشید، یا نظر و پیشنهادی نسبت به عملکرد بخش های مختلف سایت دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

از اینکه تا پایان این بخش از سایت، نگاه های زیبایتان را به ما هدیه داد از شما متشکریم. شما عزیزان می توانید به کمک منوی بالای سایت، از بخش های دیگر سایت نیز بازدید نمایید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر