معماریان مگ

آشنایی با سبک مینیمال، کاربردها و ویژگی های آن

سبک مینیمال
سبک مینیمال

سبک مینیمال | دکوراسیون داخلی مینیمال | با سبک مینیمال و ویژگی های آن بیشتر آشنا شوید

سبک مینیمال یکی از سبک های جذاب و مدرن هنری است که در طراحی دکوراسیون داخلی نیز استفاده می شود. اصول و استانداردهای سبک مینیمال به سادگی و دوری از تجمل گرایی تاکید می کند. در این مطلب از سایت معماریان مگ، سبک مینیمال را به طور کامل بررسی کرده و فواید و کاربردهای آن را ذکر کرده ایم.

مقدمه ای بر سبک مینیمال

مینیمالیسم یا ساده گرایی، یک مکتب از مکاتب هنری رایج در دنیاست. این مکتب، تجمل گرایی و زرق و برق بیش از حد را نهی کرده و سادگی و بی آلایش بودن را رواج می دهد. اساس فکری این سبک و این که از کجا و چگونه شکل گرفته است موضوع بحث ما در این مطلب نیست. چیزی که در این بخش از معماریان مگ به آن اشاره خواهیم کرد، سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی است. همانطور که گفتیم این سبک ساده گرایی را رواج می دهد و بر همین اساس، دکوراسیون هایی که از سبک مینیمال پیروی می کنند سادگی های خاص خود را دارند.

در سبک مینیمال، تعداد زیادی از ملزومات حذف می شود و این حذف تا جایی ادامه پیدا می کند که نظم و ترتیب در فضا به صورت کامل حاکم شود. از این رو، می توان سبک مینیمال را کسرگراترین سبک در میان سبک های دکوراسیون دانست. کسرگرا به معنی این که کسر وسایل بی استفاده و دکوری و حذف آن ها، اولویت ما در این سبک می باشد.

پیدایش سبک مینیمال
پیدایش سبک مینیمال

 

یکی از مشکلاتی که امروزه بسیاری از صاحب خانه ها با آن روبرو هستند، بحث تمیز کردن خانه است. فرض کنید در خانه ای قرار گرفتید که تعداد زیادی از وسایل اطراف شما را فرا گرفته و گم شدن و زیر پا ماندن آن ها استرس بی‌ حد و مرزی را به شما وارد می کند. قاعدتا زندگی در همچین محیطی اصلا لذت بخش نیست. دکوراسیون مینیمال تمام امکانات یک خانه را با حداقل بکارگیری ملزومات و شلوغی صورت می دهد و احساس آرامش واقعی را برای شما به ارمغان می آورد.

 

 

استفاده از سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی

خانه هایی که سبک مینیمال در آن ها استفاده می شود، اغلب‌ خانه های مدرن و بروزی هستند که آرامش و سادگی در عین زیبایی برای صاحبان آن ها اهمیت فراوانی دارد. استفاده حداقل ملزومات در این سبک، بدین معنی نیست که افراد خانواده از وجود برخی امکانات محروم باشند. بلکه بدین معنی است که تمام اقلامی که در دکوراسیون به کار گرفته می شوند، دارای کاربرد و فوایدی برایمان باشند. مثلا خانه ای را فرض کنید که سبک آن مینیمال است. اتاق ها، تخت خواب، میز تلویزیون، میز ناهارخوری، آشپزخانه و تمام بخش ها باید به سادگی انتخاب شده و هیچ چیز اضافه ای روی سطوح دیده نشود.

در ادامه این مطلب به ویژگی ها و فواید استفاده از این سبک جالب و کم هزینه در دکوراسیون پرداخته ایم. فواید و کاربردهایی که می تواند همان نقطه مدنظر شما برای انتخاب یک سبک دکوراسیون باشد. بنابراین، این مطلب را تا پایان مطالعه کنید و با دقت در تصاویر، تصمیم بگیرید که این سبک مناسب خانه شما هست یا خیر؛ اگر بود می توانید با شماره های تماس شرکت آریان معماری تماس گرفته و پروژه جدیدی را تحت عنوان طراحی دکوراسیون داخلی سبک مینیمال ثبت نموده و از مشورت و راهنمایی مشاورین و مهندسین ما بهره مند شوید.

استفاده از سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی
استفاده از سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر جهت طراحی دکوراسیون داخلی تان هستید؟

دکوراتورهای شرکت آریان در خدمت شما هستند

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن تماس حاصل نمایید

044-33472342

 

ویژگی های سبک مینیمال

سبک طراحی دکوراسیون مینیمال نیز همانند بسیاری از سبک های‌ دیگر، دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می‌ باشد. برخی از ویژگی های مهم این سبک عبارتند از:

  • حذف و پاک کردن اقلام تزیینی و دکوری
  • استفاده از زاویه قائمه و اشکال هندسی ساده
  • استفاده از خطوط و سطوح صاف
  • استفاده از مصالح ساده و باکیفیت مدرن
  • ترکیب رنگ خنثی و چشم نواز
  • خلوتی دکوراسیون و جلوگیری از شلوغی بیش از حد محیط
  • هزینه ارزان و صرفه جویی مالی در خرید ملزومات این سبک
  • استفاده از نور طبیعی و حفره ها به شکل های مختلف

این ویژگی ها در کنار ده ها مورد تخصصی دیگر، نمونه هایی از مواردی می باشد که سبک مینیمال از آن ها بهره می برد.

ویژگی های سبک مینیمال
ویژگی های سبک مینیمال

 

مزایای استفاده از سبک مینیمال در طراحی داخلی دکوراسیون

استفاده از سبک مینیمال در دکوراسیون، مزایای زیادی‌ دارد. یکی از مهم ترین مزایای این سبک پرطرفدار، سادگی آن است. معماران زیادی در سرتاسر جهان وجود دارند که از این سبک استفاده می کنند؛ شکل های هندسی ساده و تکرار آن ها در فضا، دوری از تجمل گرایی و صرفه جویی در هزینه ها، زندگی در محیط ساده و زیبا به دور از استرس و بی توجهی به جزییات جهت تاکید بر زیبایی آن ها، این موارد از مهم ترین مزایای سبک مینمال می باشد. در این سبک باتوجه به استفاده کم از مبلمان و وسایل تزیینی، ساکنان خانه احساس آرامش بیشتری را در فضای داخلی خانه احساس می کنند.

مزایای استفاده از سبک مینیمال در طراحی داخلی دکوراسیون
مزایای استفاده از سبک مینیمال در طراحی داخلی دکوراسیون

 

استفاده از اشکال ساده هندسی و زاویه های قائم در دکوراسیون

نظم، ترتیب و سادگی سه رکن اصلی در دکوراسیون سبک مینیمال می باشد. بنابراین استفاده از رنگ های ساده مثل سفید، اشکال هندسی ساده و مرتب و همچنین زاویه قائم در نقاط مختلف خانه، این سادگی و نظم را برای شما به ارمغان می آورد. الگوهای ساده و خطوط صاف نیز جزو مواردی هستند که زیاد در دکوراسیون سبک مینیمال استفاده می شوند. معمولا کسانی که قصد استفاده از این سبک را در دکوراسیون داخلی خانه شان دارند، افراد مرتب و منظمی هستند که نظم و ترتیب را مهم تر از زیبایی می دانند. در دکوراسیون سبک مینیمال، عناصر و اقلام تزیینی در کمترین حد خود استفاده می شوند و سادگی، جای خود را به تجمل گرایی می دهد. بنابراین اگر قصد دارید هزینه زیادی‌ را صرف چیدمان دکوراسیون نکنید، سبک مینیمال یک سبک ایده آل و مناسب برای شما است.

سبک مینیمال
سبک مینیمال

 

 

ترکیب رنگ در سبک مینیمال

انتخاب رنگ مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مینیمال از مواردی است که باید به دقت مورد توجه قرار بگیرد. هر خانه شرایط منحصر‌ به فرد خود را دارد و هر شخص‌ با توجه به سلیقه و شرایط دکور خانه، باید ایده های ترکیب رنگ مختلفی را در ذهن داشته و سپس با مشورت یک دکوراتور، بهترین ترکیب ‌رنگ را به کار بگیرد. یکی از بهترین ترکیب رنگ هایی که در خانه های سبک مینیمال می تواند استفاده شود، ترکیب رنگ سفید و آبی است. رنگ سفید رنگی آرامش‌ بخش است و ارتباط بین اجزای خانه را به خوبی نشان می دهد.

از طرفی رنگ آبی، جزو رنگ های سرد و لاکچری بوده و می تواند در نقش مکمل رنگ سفید، بهترین حالت را برای دکوراسیون مینیمال شما به ارمغان آورد. سبک مینیمال از جمله سبک هایی است که وقتی‌ حرف از بکارگیری آن می شود، ناخودآگاه رنگ سفید در ذهن ما می آید. رنگ سفید و سبک مینیمال پیوندی ناگسستنی دارند؛ به طوری که یکی از پیش فرض های مهم سبک مینیمال، رنگ سفید و به طور کلی رنگ های خنثی است. برای اینکه در پایان رنگ آمیزی سبک مینیمال نتیجه بهتری بگیرید، سعی کنید از رنگ های شاد در کنار رنگ های خنثی استفاده نمایید.

ترکیب رنگ در سبک مینیمال
ترکیب رنگ در سبک مینیمال

 

 

نورپردازی در سبک مینیمال

نورپردازی یکی از مهم ترین مواردی است که در همه سبک های دکوراسیون داخلی مورد توجه قرار می گیرد. در سبک مینیمال، نورپردازی از آن جهت اهمیت دارد که زیبایی موجود در سادگی ملزومات به وسیله نور استاندارد و صحیح دیده می شود. بنابراین می بایست از ایده هایی استفاده کنید که نور فضا را به بهترین شکل پوشش دهد. یکی از ایده های جذاب برای این کار، استفاده از پرده های توری و نازک است. بدین ترتیب نور خوبی از طریق پنجره ها وارد خانه شده و می تواند جذابیت خاصی را به فضا بدهد. نور خورشید، نسبت به نور معمولی‌ زیبایی بیشتری دارد‌. سعی کنید هنگام نورپردازی‌ خانه، تنها به نورهای سقف اکتفا نکنید و در گوشه گوشه خانه تان از عناصر پخش نور استفاده نمایید.

نورپردازی در سبک مینیمال
نورپردازی در سبک مینیمال

 

معماری و طراحی دکوراسیون خانه توسط شرکت آریان

طراحی دکوراسیون داخلی خانه، برای برخی از افراد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. دکوراسیون داخلی خانه شما، نشان دهنده شخصیت افراد درون آن است و هرچقدر این دکوراسیون مدرن تر و زیباتر باشد، افرادی که به خانه شما مراجعه می کنند احساس بهتر و زیباتری خواهند داشت. از طرفی، داشتن یک دکوراسیون خوب و امروزی، نیازمند تخصص در علم طراحی دکوراسیون است. این علم شامل اصول و استانداردهای خاصی است که در سطوح مختلف توسط افرادی که به آن اشراف دارند، رعایت می شود.

یکی از مراکز معتبری که در زمینه طراحی دکوراسیون محیط های مختلف از جمله محیط خانه و معماری بناهای گوناگون از جمله بناهای مسکونی فعالیت می کند، شرکت معماری آریان است. متخصصین و مهندسین این شرکت آماده ارائه خدمات مختلف این حوزه ها می باشند. طراحی دکوراسیون سبک مینیمال یکی از خدمات این شرکت است که به مشتریان عزیز ارائه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر، از طریق بخش زیر با اپراتورهای ما در ارتباط باشید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر