معماریان مگ

معماری و طراحی دکوراسیون داخلی تالار پذیرایی

طراحی داخلی تالار پذیرایی
طراحی داخلی تالار پذیرایی

طراحی داخلی تالار پذیرایی | دکوراسیون تالار پذیرایی لوکس | معماری داخلی تالار پذیرایی

طراحی داخلی تالار پذیرایی دارای جنبه های مختلفی است. بخش های کاربردی زیادی در طراحی داخلی تالار پذیرایی مورد توجه قرار می گیرد. همچنین زیبایی شناسی این بخش ها، جنبه دیگری از کار است. برای داشتن بهترین طراحی داخلی تالار پذیرایی نیاز است تا به نکاتی توجه کنیم. در این مقاله، به معرفی برخی از این نکات پرداخته ایم.

 

مقدمه ای بر طراحی داخلی تالار پذیرایی

طراحی داخلی تالار پذیرایی و دکوراسیون آن، بایستی به شکلی باشد که در عین جذابیت و ماندگاری در ذهن، از نظر‌ امکانات و کاربرد نیز در سطح خوبی باشد. این هدف، هنگامی عملی می شود که طراحی داخلی با ملزومات و عناصر‌ داخلی (مثل میز، صندلی، گچبری و غیره) هماهنگی خوبی داشته باشد. همچنین در طراحی داخلی تالار پذیرایی باید به سقف و دیوارها توجه زیادی شود و تمام آن از یک تفکر و دکوراسیون پیروی‌ کنند.

معماری و طراحی داخلی تالار پذیرایی (1)
معماری و طراحی داخلی تالار پذیرایی (1)

 

تالار پذیرایی، یکی از مکان هایی است که در آن تشریفات و تجملات، از اهمیت بالایی برخوردار است. سبک های مختلفی برای چیدمان دکوراسیون این مجموعه وجود دارد که هر کدام از این سبک ها، دارای احساس خاصی می باشند که در میهمانان ایجاد می شود. چیزی که در طراحی داخلی تالار پذیرایی مهم تر از همه چیز است، این است که شکوه و عظمت بصری در آن ملموس باشد و در کنار این مورد با استفاده از ایده های مناسب، فضایی ایجاد شود که راحتی مهمانان در آن ها دیده شود.

 

ایجاد فضایی زیبا، آرام و متناسب با محیط جهت پذیرایی از مهمانان

اولین مشخصه ای که در یک تالار پذیرایی مجلل و فوق العاده به چشم می آید، فضایی است که برای پذیرایی از مهمانان در نظر گرفته می شود. همانطور که در بند بالا نیز گفته شد، فضای این سالن باید به شکلی باشد که میهمانان احساس خوب و مثبتی داشته باشند و از اینکه ساعتی در این فضا بوده اند، لذت برده باشند.

معماری و طراحی داخلی تالار پذیرایی (2)
معماری و طراحی داخلی تالار پذیرایی (2)

 

نورپردازی در طراحی داخلی تالار پذیرایی

نورپردازی سالن، دیگر فاکتور مهم و اساسی ای است که در طراحی داخلی تالار پذیرایی به آن پرداخته می شود. استفاده از نورهای زیبا و هماهنگ، تاثیر زیادی روی جذابیت مراسم عروسی شما دارد و زیبایی تالار را دوچندان می کند.

معماری و طراحی داخلی تالار پذیرایی (3)
معماری و طراحی داخلی تالار پذیرایی (3)

 

 

توجه به تزئینات داخلی سالن پذیرایی

ملزومات و تزئینات جانبی هرمکانی، برای زیباتر شدن محیط‌ تعبیه می شوند و این امر بر کسی پوشیده نیست. در زمینه طراحی داخلی تالار پذیرایی نیز نیاز است از ملزومات و وسایلی مثل پرده، وسایل نصبی روی دیوار و سقف و غیره استفاده می شود. برای مثال یکی از اصولی که برای قرار دادن این ملزومات در کنار یکدیگر وجود دارد، این است که رنگ پرده با دیوار و کف سالن در تضاد باشد تا جلوه بهتر و بیشتری داشته باشد. از دیگر تزئینات سالن های پذیرایی، رو میزی و کاورهای صندلی است که پیشنهاد می کنیم رنگ آن ها را با رنگ پرده یکی کنید.

معماری و طراحی داخلی تالار پذیرایی (4)
معماری و طراحی داخلی تالار پذیرایی (4)

 

گچبری سقف و دیوارهای تالار پذیرایی

گچبری و طرح های روی دیوار و سقف در تالار پذیرایی، بهتر است از نمونه های مدرن و جدید الگو بگیرد. همچنین می توان با استفاده از نورپردازی های زیبا و جذاب، نمایی خاص و دلنشین را به گچبری ها و فضاهایی که به این شکل تزئین شده اند بخشید.

معماری و طراحی داخلی تالار پذیرایی (5)
معماری و طراحی داخلی تالار پذیرایی (5)

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی داخلی تالار پذیرایی هستید؟

دکوراتورهای ما در شرکت معماریان، به کمک شما می آیند.

برای مشاوره رایگان، همین حالا با ما تماس بگیرید.

044-33472342

 

طراحی جایگاه عروس در تالار پذیرایی

جایگاهی که عروس و داماد در آن قرار می گیرند، جدا از محل میهمانان است و باید برای طراحی دکوراسیون این قسمت، ایده های جدیدتری بکار برد. این بخش باید به بهترین شکل طراحی شود؛ چراکه چشمان تمام حاضران در سالن به این قسمت است و بسیار موردتوجه قرار می گیرد. ایده های مختلفی را برای طراحی این بخش می توان بکار برد. مثلا می توان از یک پرده بزرگ و پرجلوه برای فضای پشت این مکان استفاده کرد؛ یا می توان آب نمایی را تعبیه کرد که زیبایی منحصر به فردی را به این فضا منتقل کرد.

معماری و طراحی داخلی تالار پذیرایی (6)
معماری و طراحی داخلی تالار پذیرایی (6)

 

ایجاد تقارن در طراحی داخلی تالار پذیرایی

در طراحی محیطی‌ مثل تالار پذیرایی، لازم است تا تقارن را در تمام بخش ها رعایت کرد. این تقارن در دیوار، سقف، کف و همچنین‌ فضاهایی مثل سِن باید احساس شود. همچنین می توان برای جلوگیری از تکراری به چشم آمدن فضا، به صورت کاملا هوشمندانه ای از آینه و قاب های مجلل روی دیوار استفاده کرد. این ایده باعث زیبایی هرچه بیشتر نماهای پس زمینه می شود و جذابیت فضارا به همراه دارد. البته باید این نکته را در نظر داشت که تابلوهای مناسب با سالن تعبیه شود تا محیط دچار دوگانگی نشود.

معماری و طراحی داخلی تالار پذیرایی (7)
معماری و طراحی داخلی تالار پذیرایی (7)

 

 

بهترین رنگ آمیزی برای طراحی داخلی تالار پذیرایی

رنگ سفید، یکی از رنگ های پرکاربرد و محبوب است که از زمان های گذشته تا کنون استفاده های زیادی داشته است. اما استفاده مطلق از این رنگ در دکوراسیون تالار پذیرایی اصلا جالب نیست. فرض کنید دیوارها، سقف تالار و تمام ساان سفید باشد، لباس عروس نیز سفید باشد و وی وارد شود؛ اصلا فضای جالبی ایجاد نمی شود. به همین علت شما می توانید از رنگ های دیگری مثل رنگ های تیره (مشکی، قهوه ای و غیره)، رنگ های فانتزی (قرمز، آبی، زرد و غیره) استفاده کنید. تا جایی که می توانید از رنگ های پرانرژی و شاد استفاده کنید تا فضا بی‌روح نباشد.

معماری و طراحی داخلی تالار پذیرایی (8)
معماری و طراحی داخلی تالار پذیرایی (8)

 

شمع آرایی روی میز در دکوراسیون تالار پذیرایی

از دیگر ایده هایی که برای دلنشین و زیباتر‌ شدن محیط تالار‌ پذیرایی می توان استفاده کرد، بکارگیری ملزوماتی مثل گل و شمع در کنار هم است. شمعدانی های کوچک و گلدان های فانتزی پیشنهادهای خوبی برای این کار هستند که نمایی باشکوه به میزهای پذیرایی می بخشد. همچنین تزئین میز عروس و داماد با گل و شمع نیز، منظره ای فوق العاده برای عکاسی ایجاد می کند. شمع آرایی و گل آرایی میز عروس و داماد، به دست متخصصین این حوزه ها انجام شود بهتر است.

معماری و طراحی داخلی تالار پذیرایی (9)
معماری و طراحی داخلی تالار پذیرایی (9)

 

 

چکیده آنچه در مقاله طراحی داخلی تالار پذیرایی گفته شد:

بی شک مهم ترین دلیل برای انتخاب یک تالار پذیرایی، زیبایی و دکوراسیون داخلی آنجا می باشد. در واقع طراحی داخلی در هر تالار از اساسی ترین فاکتورهایی است که باید به آن توجه شود. به همین خاطر ما به مالکین تالارهای پذیرایی و سالن های عروسی پیشنهاد می کنیم که به طراحی دکوراسیون داخلی تالار خود توجه کرده و تا جایی که امکان دارد از ایده های خلاقانه و جدید برای دکوراسیون داخلی و طراحی تالار پذیرایی خود بهره بگیرند. این یک واقعیت است که هر چه بیشتر برای دکوراسیون داخلی فضای مورد نظر خود هزینه کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت و این نتیجه باعث می شود تا شما در کار خود موفق تر باشید. در واقع بهتر است به چشم یک سرمایه گذاری اثر بخش به این قضیه نگاه کنید و با انتخاب یک گروه طراحی و دکوراسیون معتبر به نتیجه دلخواه خود برسید.

طراحی داخلی تالار پذیرایی توسط شرکت معماریان

قصد دارید تالار پذیرایی متفاوت و منحصر به فردی داشته باشید که میهمانان آن را به یاد داشته باشند؟ پس باید با شرکت های متخصص در این زمینه مشورت کنید. گروه طراحان دکوراسیون داخلی معماریان، با بهره گیری از تیمی خلاق و دانش آموخته های طراحی و دکوراسیون داخلی آماده ارائه خدمات طراحی دکوراسیون تالار پذیرایی مطابق با سلیقه و بودجه شما مشتریان گرامی می باشد.

تماس با شرکت معماریان

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید با شرکت معماریان همکاری داشته باشید، یا نظر و پیشنهادی نسبت به عملکرد بخش های مختلف سایت دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

این مقاله، به صورت اختصاصی در تحریریه شرکت معماریان تهیه شده است. از اینکه تا پایان همراه ما بودید از شما متشکریم؛ شما می توانید از مقالات دیگر سایت نیز دیدن نمایید و در صورت نیاز به همکاری، از طریق لینک های موجود با ما در ارتباط باشید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر