سبک های دکوراسیون

۴۰ مورد از سبک‌ های دکوراسیون و طراحی داخلی

طراحی داخلی هنر و علمی است که به منظور بهبود فضای داخلی ساختمان، با استفاده از سبک‌ های دکوراسیون مختلف، به کار می‌رود. در واقع طراحی داخلی یک حرفه چند منظوره است که شامل توسعه مفهومی، برنامه ریزی فضایی، بازرسی سایت، ارتباط با ذی نفعان یک پروژه، مدیریت ساخت و ساز و اجرای طرح است.

از آنجا که معماری داخلی بیشتر به دکور، مبلمان نرم و پروژه‌های کوچک اهمیت می‌دهد، طراحان داخلی تنها مجاز به تغییر بخش‌هایی از یک خانه هستند و در ساختار واقعی آن دخالت نمی‌کنند. در این گفتار سعی شده است در مورد طراحی داخلی توضیحاتی کوتاه ذکر شود و سبک‌ های دکوراسیون به صورت خلاصه وار معرفی شود.

۱- سبک مدرن Modern style از سبک‌ های دکوراسیون داخلی

در دکوراسیون مدرن هر چه مبلمان کمتر باشد، بهتر است و این یکی از ارکان اصلی طراحی مدرن است. عناصر تزیینی در سبک مدرن جای ندارد و نقشه‌های طبقه فقط در فرم‌های موردنیاز شکل گرفته‌اند. رنگ‌های گرم که بیشتر از چوب‌های طبیعی بر می‌خیزند در سبک مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته سایه‌هایی از رنگ‌های غلیظ نیز در ترکیب رنگی سبک مدرن دیده می‌شود.

سبک مدرن از سبک‌ های دکوراسیون داخلی

۲- سبک کلاسیک Classic style از سبک‌ های دکوراسیون داخلی

در سبک کلاسیک تعداد زیادی از مبلمان وجود ندارد، اما همه آنها پایدار و ساده هستند. پایه مبلمان نقش سازنده را پشتیبانی می‌کند. نقاشی‌های باستانی در دکوراسیون غالب هستند. رنگ‌های کرم و قهوه‌ای و طلایی در این نوع طراحی، فضایی با حس و حالی قدیمی به وجود می‌آورد. اصالت لایه‌های تاریخی و با ارزش در هر جز سبک کلاسیک از سبک‌ های دکوراسیون داخلی و طراحی دیده می شود.

 

کلاسیک از سبک‌ های دکوراسیون و طراحی داخلی

۳- سبک کلاسیک جدید Classic Reinterpreted style از سبک‌ های دکوراسیون داخلی

در سبک کلاسیک جدید، دکوراسیون داخلی، سبکی است که جزئیات کلاسیک با رویکردی جدید در آن یافت می‌شود. فرم کلی سبک کلاسیک از لحاظ ساختاری در سبک کلاسیک جدید حفظ شده است و با عناصر مدرن ترکیب شده‌اند. سبک کلاسیک جدید تلفیقی بین دکوراسیون داخلی قدیم و جدید است.

کلاسیک جدید از سبک های دکوراسیون

۴- سبک کلونیال Colonial style از سبک‌ های دکوراسیون داخلی

برای تبدیل خانه خود به شاهکار مدرن طراحی استعماری، دو راه وجود دارد. یکی اینکه یا یک تم احساس سنتی، روستایی و با یک تم احساس شادتر که در خانه‌های بزرگ عصر استعمار دیده می‌شد را باید انتخاب کنید. در سبک  کلونیکال، دکوراسیون مبلمان سنگین و سبک به سبک روستایی معمولی، پرده سنتی سبک، صندلی‌های نردبان وپارچه‌های ساده مانند کتانی، پشمی و پنبه در انواع اتاق هابه کار می‌روند.

 

سبک کلونیال از سبک های دکوراسیون

۵- سبک جنوب غربی South western style از سبک‌ های دکوراسیون داخلی

این مجموعه تلفیق سبکهای بومی آمریکایی و اسپانیایی، نیومکزیکو و بومیان آریزونا می‌باشد. سبک جنوب غربی یک تزریق سنتی شامل رنگ‌ها ی جنگل، جزئیات فلزی و تزئینات خاص است. ویژگی‌های داخلی تزئینات داخلی و خارجی جنوب غربی شامل سقف‌های تخت؛ طرح‌های بزرگ طبقه باز؛ حیاط‌های گسترده؛ سقف‌های بالا با تیرهای چوبی در معرض؛ فضای بزرگ و زیبا و سرسبز می‌باشد. سبک جنوب غربی به طور کلی با رنگ‌های خاکستری، بافت‌های خشن و اشیاء دست ساز، پارچه‌های رنگارنگ بافته شده و سقف کاشی‌های رسی، مشخص می‌شود.

سبک جنوب غربی از سبک های دکوراسیون

۶- سبک شیکر Shaker style یکی از سبک‌ های دکوراسیون داخلی

سبک شیکر، پاکی، سادگی، خلوص و بی‌ریایی را دنبال می‌کند. در سبک شیکر از عنصر چوب بسیار استفاده می‌شود و رنگ‌های خنثی‌ای، مانند خاکستری، بژ و در کل، رنگ‌های مات کاربرد دارد. چوب درخت گیلاس برای دکوراسیون داخلی در سبک شیکر بهترین انتخاب است.

شیکر از سبک های دکوراسیون داخلی

۷- سبک هنری و صنایع دستی Arts and Crafts style از سبک های طراحی داخلی

جنبش طراحی داخلی هنر و صنایع دستی به عنوان نفسی تازه در قرن بیستم به دنیای معماری وارد شده است. در دکور خانه هنر و صنایع دستی، از مواد ساده و ارگانیک را به شمار می‌رود. افسانه‌های طراحی مانند ویلیام موریس در بریتانیا و گوستاو سوتیلی در آمریکا، جنبش هنر و صنایع دستی را شکل دادند، همچنین اصولسبک هنری و صنایع دستی به شدت تحت تأثیر آثار فرانک لوید رایت و معماری ارگانیک وی است.

سبک هنر وصنایع دستی از سبک های دکوراسیون

۸- سبک آرت نووُ  Art Nouveau style یکی دیگر از سبک های طراحی داخلی

منحنی‌های بلند و اشکال خطی بخش عمده‌ای از سبک هنر نوآورانه بودند. چارلز رنی مکینتاش به ویژه برای طراحی‌های هنری‌اش در این دوره شناخته شده است. بخش عمده‌ی الهام طراحی، از روی طبیعت گرفته شده است. گل های تلطیف شده، شبکه عنکبوت و نقوش پر پیچ و تاب گیاهی و… به شدت در تصاویر پس زمینه و مبلمان برجسته شده است.

 آرت نو از سبک های دکوراسیون در طراحی داخلی

۹- سبک آرت دکو Art Deco style از سبک های دکوراسیون داخلی

سبک هنر دکو نمونه‌ای دیگر از سبک‌ های دکوراسیون داخلی، با رنگ‌های غنی، هندسه جسورانه، و جزئیات دقیق والگوهای هندسی تیز مشخص شده است. المان‌هایی پر از انرژی در تمام جنبه‌های سبک آرت دکو نمایان است. در انتخاب رنگ‌های آرت دکو برای دیوارها، مبلمان، پوشش کف، و… از رنگ‌های شاخص استفاده می‌شود. از جمله می‌توان به طیف‌های هیجانی مانندرنگ های زرد، قرمز، سبز و آبی اشاره کرد.

آرت دکو از سبک های دکوراسیون در طراحی داخلی

۱۰- سبک عربی Arabian style از سبک های طراحی داخلی

سبک عربی دارای ترکیب بندی ساده‌ای است و فضایی سبک و خنک ایجاد می‌کند. این نوع طراحی طبیعتاً متناسب با اقلیم مناطق گرمسیر و کویری شکل گرفته است. اساس سبک عربی طرح‌های ارگانیگ و به وجود آوردن فضای آرام و دلنشین می‌باشد.

سبک های دکوراسیون کشورهای عربی

۱۱- سبک آسیایی Asian style از سبک های دکوراسیون و طراحی داخلی

در سبک‌ های دکوراسیون داخلی  کشورهای آسیایی اتصال قوی خطوط صاف و هماهنگ با طبیعت، موجب ایجاد حس آرامش و تعادل می‌شود. ترکیب رنگ‌های گرم، به کارگیری مصالح چوب وسنگ، استفاده از تزئینات و نقوش اسلیمی شرقی و استفاده همگون از انرژی‌های طبیعت از خصوصیات بارز سبک آسیایی می‌باشد.

سبک آسیایی از سبک های دکوراسیون

۱۲- سبک شبی شیک Shabby Chic style

سبک شبی شیک از انگلیس شروع شد که یک شکل از طراحی داخلی با حس زنانه است. در آن از مبلمان و اثاثیه‌ای که ظاهری کهنه و قدیمی دارند استفاده می شودتا به ظاهری قدیمی در فضا برسند. یک راه برای ایجاد سبک شبی شیک استفاده از دکور کهنه و درب قدیمی است. رنگ‌ها در این سبک شامل سفید به رنگ عاج، کرم و زرد کمرنگ و صورتی و آبی روشن و سبز روشن است. در سبک شبی شیک چوب های طبیعی و تیره به چشم نمی‌خورند. در عوض استفاده از اشیاء کم رنگ و روشن و نقاشی‌ها اهمیت دارند.

شبی شیک از سبک های دکوراسیون

۱۳- سبک کانتمپورری یا معاصر contemporary style

بیش از هر چیز عنصر خط به سبک معاصر هویت می‌بخشد. خط می‌تواند در استفاده از سقف‌های بلند، فرم‌های هندسی تزیینات دیواری و اکسسوری ها به کار آید. در سبک کانتمپورری یا معاصر از سبک‌ های دکوراسیون، فضاهای منفی درست به اندازه فضاهای پوشیده شده از اشیا، اهمیت دارد.

 سبک معاصر از سبک های دکوراسیون و طراحی داخلی

۱۴- سبک فرانسوی French style

سبکی است که تجملات به شکل بسیار زیادی خودنمایی می‌کند. استفاده از طیف رنگ‌های مات و یا نیمه مات، پتینه و قاب‌های طلایی، از دکورهای زیبای فرانسوی می‌باشد. به طور عمده ، گرانیت سرامیکی براق و یا سنگ طبیعی، پارکت به رنگ روشن و با بافت‌هایی چوبی، در سبک فرانسوی به کار می‌روند.

سبک فرانسوی از سبک های دکوراسیون

۱۵- سبک گوتیک Gothic style

در سبک گوتیک برخلاف سبک‌ های دکوراسیون داخلی دیگر نور جای کمتری دارد و این نوع از فضاها اغلب تاریک هستند. خطوط عمودی همچون دیوارهایی بلند به همراه پنجره‌های عمودی بلند از دیگر مشخصه‌ها در این نوع سبک هستند.

 گوتیک از سبک های دکوراسیون در طراحی داخلی

۱۶- سبک کشورهای اروپایی European Country Style

سبک کشورهای اروپایی ترکیب سبک دو کشور انگلستان و فرانسه می‌باشد. در سبک کشورهای اروپایی از نقوش گیاهان بخصوص شکوفه گیلاس استفاده می‌شود.  استفاده از چوب درختان گیلاس، بلوط و ماهونی در این سبک مرسوم است. رنگ‌ها اغلب روشن هستند گرچه بعضی وقتها هم رنگه ای پر تلائلو کاربرد دارند. استفاده از پارچه‌های  پنبه‌ای  نیز معمول است.

 سبک های دکوراسیون کشور های اروپایی

۱۷- سبک کشورهای آمریکایی American country style

فضای سبز در سبک کشورهای آمریکایی نقش مهمی دارد و غالبا سعی می‌شود که عناصری از فضای سبز در داخل خانه بکار رود. دراین سبک از لوازم و ظروف دست سازنظیر ظروف غذا خوری چوبی و سینی‌های چوبی به‌عنوان تزئینات استفاده می‌گردد. رنگ‌های مورد استفاده در سبک آمریکایی شامل قرمز، سفید، آبی و  سبز و همچنین رنگهای صورتی و بنفش می‌باشد.

سبک های دکوراسیون کشور های آمریکایی

۱۸- سبک هندی Indian style

رنگ در سبک هندی یکی از اساسی‌ترین عنصرهاست. استفاده از تزئینات کوچک مانند قلیان، شطرنج، چهل تکه‌های زردوزی شده، وجود مندیر (معبد خانگی)، وجود نقاشی‌ها و مجسمه‌های فیل، رنگ‌های قرمز و زرد و پرده‌های باشکوه از خصوصیات بارز سبک هندی هستند.

 

سبک هندی از سبک های دکوراسیون

۱۹- سبک صنعتی Industrial style

سبک صنعتی می‌تواند ترکیبی از قطعات کارخانه، قطعات مزرعه و… باشد. شما مجبور نیستید فقط یکی را انتخاب کنید در واقع، مخلوط  این عناصر جالب‌تر است. استفاده از متریال هایی مثل بتن و فلزات و آجر به صورتنمایان از ویژگی‌های این نوع طراحی است.

سبک صنعتی از سبک های دکوراسیون و طراحی داخلی

۲۰- سبک ژاپنی Japanese style

فریم غالب در سبک ژاپنی، مربع است. سه اصل مهم سادگی، انرژی و طبیعت در دکوراسیون داخلی سبک ژاپنی نقش اساسی دارند. پیدا کردن مکان مناسب برای هر وسیله نیز مهمترین اصل در طراحی داخلی ژاپنی می‌باشد. در اصول فنگ شویی ژاپنی ها پرهیز از انباشتگی و بی نظمی و دقت در رنگ محیط اطراف اهمیت خاصی دارد. کاربرد چوب به عنوان یک متریال طبیعی در سبک ژاپنی زیاد دیده می‌شود.

سبک طراحی ژاپنی از سبک های دکوراسیون

۲۱- سبک ساده گرایی یا حداقل گرایی Minimalist style

مکتب هنری است که اساس آثار آن بر پایه سادگی بیان و روش‌های ساده و خالی از پیچیدگی معمول فلسفی و یا شبه فلسفی بنیان است. این  نوع سبک از سبک‌ های دکوراسیون داخلی نهایت صحت و دقت است و هیچ چیزیبیش از حد گزاف و مجلل نیست.

مینیمالیسم از سبک های دکوراسیون داخلی

۲۲- سبک مراکشی Moroccan style

عناصر اصلی در سبک مراکشی فرش‌ها، کاشی‌های زیبا به رنگ فیروزه‌ای، ظروف سنگی، فانوس و آثار فلزی هستند. مبلمان در سبک مراکشی از چوب‌های منبت کاری شده و مشبک هستند. سایبان‌های نصب شده بر روی سکوها وتخت‌ها یکی دیگر از عناصر زیبا در این سبک است. استفاده از کاشی در سبک مراکشی بسیار متداول است.

سبک مراکشی از سبک های دکوراسیون

۲۳- سبک روستای یا روستیک Rustic style

سبک روستایی در مورد ترکیب پارچه‌های طبیعی مانند پشم، کتان، نخ، پنبه، آجر یا چوب‌های طبیعی و توپر ورنگ‌های گرم است. طبیعت به عنوان الگوی اصلی در سبک روستای یا روستیک مورد نظر است. رنگ‌ها عموماً آرام‌اند و از طبیعت الهام می‌گیرند. ترکیب سایه‌های قهوه‌ای، سبز، کرم و طیف‌های روشن،  رنگ‌های سیاه و سفید خنثی فضایی منحصر به فرد و گرم وصمیمی به وجود می‌آورد.

روستیک از سبک های دکوراسیون و طراحی داخلی

۲۴- سبک اسکاندیناوی Scandinavian style

از سبک‌ های دکوراسیون و طراحی داخلی، طراحی اسکاندیناوی همه چیز در مورد آرام، خلوص، سادگی و کاربردی است. یکی از مشخصه‌های اصلی سبک اسکاندیناوی رنگ سفید است که به مانند برف و یخ در شمال اروپا می‌باشد. وسایلی از چوب طبیعی درختانی همچون ساج، کاج و چنار دراین نوع طراحی جای دارند.

سبک دکوراسیون اسکاندیناوی

۲۵- سبک ایتالیایی Italian style

خانه‌های سبک ایتالیایی نه تنها لوکس هستند، بلکه به معنای واقعی کلمه در لوکس از کف تا سقف لایه بندیشده‌اند. هر جزئیاتی کیفیت بالا دارد و ساخت و ساز خوب انجام می‌شود. دیوارهای آنها دارای نقاشی‌های تزئینی و نقاشی‌های یک رنگی هستند. کف‌ها با چوب‌های براق یا سنگ مرمر پوشیده شده‌اند که دارای راحتی بیشتری هستند. ظرافت فوق العاده سبک ایتالیایی را هم نمی‌توان نادیده گرفت.

سبک ایتالیایی از سبک های دکوراسیون

۲۶- سبک اسپانیی Spanish style

از سبک‌ های دکوراسیون و طراحی داخلی با کاربرد متضاد تجمل و سادگی در کنار هم، به سبک اسپانیایی می‌توان اشاره کرد. این تضاد جلوه‌ای منحصر به فرد به فضا می‌دهد. عناصر مهم در سبک اسپانیی فرش‌های بسیار زیبای رنگی، مبلمان چوبی از جنس گردوی منبت کاری شده، کف پوش‌هایی از جنس سرامیک یا کاشی، پرده های پر نقش، تابلوهای از رنگروغن هستند. در سبک اسپانیی شومینه همیشه مرکز توجه است که بر روی  آن تزئینات زیبایی قرار می‌دهنددیوارهااغلب به رنگ روشن مثل عسلی هستند.

سبک اسپانیایی از سبک های دکوراسیون

۲۷- سبک توسکانی Tuscan style

طراحی داخلی توسکانی، الهام خود را از روستاهای روستیک قدیمی در ایتالیا می‌گیرد. در دکور توسکانی به شدتبر روی رنگهای عمیق و طبیعی نظیر سبز، زرشکی، آبی کبالتی و زرد تاکید می‌شود. دیوارهای گچی اغلب با تیرهای روستیک سقف در ارتباطندپنجره‌ها ساده و بدون پرده هستند تا بتوانند از نور طبیعی در سبک توسکانیبهره برد. یکی از عناصر دکوری هم در سبک توسکانی ظروف و اشیاء مسی هستند که به نمایش گذارده می‌شوند.

سبک توسکانی از سبک های دکوراسیون در طراحی داخلی

۲۸- سبک ویکتوریایی یا سبک رومانتیک سنتی Victorian or Traditional romantic style 

در سبک ویکتوریایی یا سبک رومانتیک سنتی، دکوراسیون به نظم و ترتیب اشاره دارد. در خانه‌های این دوره فضاهای عمومی و خصوصی به دقت از هم جدا می‌شدند. سبک ویکتوریایی یا سبک رومانتیک سنتی جزء اولین سبک‌ها بود که مبلمان به تولید انبوه رسید. در مبلمان سبک ویکتوریایی می‌توان منحنی‌های اغراق شده، تشک دوزی مجلل و کنده کاری‌های تزئینی را مشاهده نمود. اتاقی که به این سبک آرایش شده معمولاً نمایی پر و شلوغ دارد. مهم‌ترین موضوع در دکوراسیون داخلی سبک ویکتوریایی یا سبک رومانتیک سنتی هماهنگی و تعادل است.

سبک ویکتوریایی از سبک های دکوراسیون

۲۹- سبک وینتژ Vintage style

زیبایی‌های سنتی و مبلمان بی نظیر روستایی، چیزهایی هستند که در مورد سبک وینتژ دوست داریم. اگر چه vintage طراحی گران قیمت به نظر می‌رسد. ولی می‌توان با مبلمان دقیق انتخاب شده کوچک و بزرگ به علاوه لوازم جانبی مناسب این دکوراسیون را اجرا کرد. انتخاب قطعات ارجینال در سبک وینتژ به شما این امکان را می‌دهدکه یک طرح کاملاً ویژه در منزل خود ایجاد کنید. بدین صورت آنطور که دوست دارید دکور شما نوآورانه و تخیلیمی‌باشد.

سبک وینتژ از سبک های دکوراسیون داخلی

۳۰- سبک مراقبه‌ای یا معنوی Zen or Spiritual style

سبک ذن یا معنوی از سبک‌ های دکوراسیون با قوانین حاکم بر طبیعت است. سبک مراقبه‌ای طرفدار پیروی از طبیعت و رعایت آرامش، سادگی و زندگی در صلح و امنیت در محیط خانه است. به همین دلیل شرکتهایی و مکانهایی که خدماتی مانند ماساژ دارند و برای آرامش و استراحت شکل گرفته‌اند، از سبک مراقبه‌ای پیروی می‌کنند.

سبک مراقبه ای یا ذن از سبک های دکوراسیون داخلی

۳۱- سبک شهری یا خانه بوهم Urban or Bohem home style

در سبک شهری یا خانه بوهم پارچه با بافت‌های غنی، طلا و جواهر، طرح‌های راه راه، و یا چاپ قومی  و بسیاری از رنگ‌های پرجنب و جوش برای ایجاد یک دید آزاد و روح سرگرم کننده مورد استفاده است. از سبک‌ های دکوراسیون و طراحی داخلی پر انرژیکه محیط کار و زندگی را با هم ادغام می‌کند، به شما می‌رود.

سبک شهری یا خانه بوهم از سبک های دکوراسیون داخلی

۳۲- سبک روکوکو Rococo style

سبک ظریف، لوکس و بازیگوش روکوو ایده آل برای اتاق خواب‌های نفیس، سالن‌های اتاق نشیمن، اتاق‌های دنج است. سبک روکوکو در طراحی داخلی خانه‌ها، آپارتمان‌ها یا سالن‌ها، تمایل مالکین محل را به خود جلب می‌کند. در یک ترکیب با دقت در طراحی مبلمان و طراحی داخلی، توانایی ترکیب اشکال پویا با خطوط خنک و عشق به جزئیات از ویژگی‌های سبک روکوکو است. سبک رو کوکو ترکیبی از احساسات و تحریک، ظرافت و شیک، سهولت و جزئیات در طراحی داخلی است.

روکوکو از سبک های دکوراسیون و طراحی داخلی

۳۳- سبک جرجین Georgian style

سبک  جرجین از سبک‌ های دکوراسیون است که به واسطه اثاثیه و مبلمان خاص آن شناخته می‌شود. خصوصیات آن از قبیل پایه‌های مبلمان منحنی، پایه‌هایی به شکل پای پرندگان، سنگ فرش‌هایی با استفاده از سنگهای شکسته و نامنظم. رنگ‌های سبک جرجین بیشتر کرم روشن، سرخ، سبز نخودی و آبی تیره می‌باشد. در سبک جرجین درخانه‌های بزرگ از نقاشی‌های دیواری استفاده می‌شود.

سبک جرجین از سبک های دکوراسیون

۳۴- سبک رترو Retro style

حس نوستالژی به یک دوره بخصوص و اجرای تکنیک‌های دکوراسیون داخلی آن دوره را گاهی سبک رترو می‌نامیم. مبلمان سبک رترو با صفاتی همچون خالص و عملکردی بودن شناخته می‌شوند. مشخصه مبلمان آن دوره، داشتن اجزا و عناصر جلا داده شده چوبی است. سبک رترو طیف متنوعی از تکنیک‌های دکوراتیو از جمله کفپوش هاردوود، مرمر، گچ کاری، روکش مخمل و… را در بر می‌گیرد.

سبک رترو از سبک های دکوراسیون

۳۵- سبک ماوریک Maverik style

سبک ماوریک را می‌توان  نوعی سبک مدرن به شمارآورد. البته کمی نسبت به سبک مدرن عجیب، غیرمعمول ومبتکرانه‌تر است. فلسفه این سبک ناشی از این است که جوانان نسبت به مسن تر ها کمتربه چارچوب‌های محدود کننده مقید هستند. درسبک ماوریک رنگها و اجزاء می‌توانند برخلاف حالت معمول با یکدیگر ترکیب شوند.

سبک ماوریک از سبک های دکوراسیون و طراحی

۳۶- سبک پیشرفته Hightech style

سبک پیشرفته از سبک‌ های دکوراسیون تک رنگ با رنگ‌های تضعیف شده‌ی سیاه و سفید، خاکستری است. از مشخصات سبک‌های تک می‌توان به مواردی همچون استفاده از فلز، شیشه و پلاستیک اشاره کرد. همچنین استفاده از اشکال هندسی عمدتاً مربع و مستطیل، حداقل دکوراسیون، ارگونومی و عدم استفاده ازسطوح گرد ازنشانه‌های بارز در سبک پیشرفته است.

سبک های تک از سبک های دکوراسیون

۳۷- سبک غیر رسمی معاصر Casual Contemporary style

سبک غیر رسمی معاصر از سبک‌ های دکوراسیون و طراحی داخلی، به راحتی و آسایش در محیط توجه دارد. در سبک غیر رسمی معاصر ازاثاثیهای نظیر مبلهای راحتی زیاد و کنسول، آباژور و قالیچه‌های نرم نیز استفاده می‌گردد. رنگ‌های مورداستفاده در این سبک با تنالیته روشن و رنگهای با درخشش متوسط می‌باشد. در حقیقت در سبک غیر رسمی معاصر می‌توان آیتم‌های دکوراتیوی را که دارای تنوع هستند به خوبی در کنار هم قرار داد.

سبک غیر رسمی معاصر از سبک های دکوراسیون

۳۸- سبک رسمی معاصر Formal Contemporary style

در سبک رسمی معاصر علاوه بر رعایت رسمیت، مدرن بودن نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. رنگ‌های مورد استفاده در سبک رسمی معاصر بیشتر رنگهای سرد مثل سیاه، سفید و خاکستری می‌باشد. سبک رسمی معاصر گونه‌ای از سبک‌ های دکوراسیون به شمارمی‌رود که بیشتر از خطوط و زوایای غیر منحنی، نقاشی‌ها و مجسمه‌های آبستره استفاده می‌شود.

سبک رسمی معاصر از سبک های دکوراسیون

۳۹- سبک رومانتیک غیر رسمی Casual Romantic style

در سبک رومانتیک غیر رسمی مواردی همچون دنج بودن، رؤیایی بودن و راحت بودن از اهمیت برخوردار است. کاربرد اشیای سبک و نرم و رنگهای زنده و روشن در این نوع سبک از سبک‌ های دکوراسیون مرسوم است. استفاده از پارچه‌های ساده، گل‌های تازه و نقاشیهای ساده از نشانه‌های این شیوه‌ی طراحی است.

سبک رمانتیک غیر رسمی از سبک های دکوراسیون

۴۰- سبک سنتی traditional style

ترکیب چوب و پارچه از ترکیب‌های موردعلاقه در سبک دکوراسیون سنتی بوده است. دکوراسیون سنتی برای کسانی که عتیقه جات، آثار هنری کلاسیک، تقارن و دیگر عناصر تاریخ را دوست دارد، انتخابی عالی است. طراحی سنتی بر روی هماهنگی، نظم و جذابیت دوستانه آن تأکید دارد.

سبک سنتی از سبک های دکوراسیون

 

شرکت معماری آریان، با تکیه بر ده ها سال تجربه کاری موفق در زمینه های مختلف معماری و طراحی دکوراسیون داخلی، یکی از مراکز معتبر و صاحب سبک در کشور می باشد. این شرکت با بهره مندی از متخصصین مجرب و کارکشته، مجری انواع سفارشات و پروژه های شما می باشد. یکی از خدماتی که گروه آریان به مشتریان ارائه می کند، طراحی و و اجرای پروژه هایی دکوراسیون داخلی است. این خدمت توسط پرسنل حرفه ای و تحت نظارت مستقیم مهندس آریان و به صورت صفر تا صد اختصاصی انجام می شود.

تماس با آریان معماری

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید با شرکت معماری آریان همکاری داشته باشید، یا نظر و پیشنهادی نسبت به عملکرد بخش های مختلف سایت دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

  • شماره تلفن دفتر مرکزی : ۰۴۴۳۳۴۷۲۳۴۲
  • ایمیل: info@Memarian.org

از اینکه نگاه های زیبایتان را به ما هدیه دادید، از شما متشکریم؛ در صورت تمایل از دیگر مقالات سایت نیز دیدن کنید.

 

اینستاگرام معماری آریان

حسام

حسام رمضانی، توسعه دهنده وب هستم. به دنیای برنامه نویسی و تکنولوژی علاقه مندم. هم اکنون مدیر سایت شرکت معماری آریان هستم.

15 نظر