سبک های دکوراسیون

۴۰ مورد از سبک‌ های دکوراسیون و طراحی داخلی

طراحی داخلی هنر و علمی است که به منظور بهبود فضای داخلی ساختمان، با استفاده از سبک‌ های دکوراسیون مختلف، به کار می‌رود. در واقع طراحی داخلی یک حرفه چند منظوره است که شامل توسعه مفهومی، برنامه ریزی فضایی، بازرسی سایت، ارتباط با ذی نفعان یک پروژه، مدیریت ساخت و ساز و اجرای طرح است.

از آنجا که معماری داخلی بیشتر به دکور، مبلمان نرم و پروژه‌های کوچک اهمیت می‌دهد، طراحان داخلی تنها مجاز به تغییر بخش‌هایی از یک خانه هستند و در ساختار واقعی آن دخالت نمی‌کنند. در این گفتار سعی شده است در مورد طراحی داخلی توضیحاتی کوتاه ذکر شود و سبک‌ های دکوراسیون به صورت خلاصه وار معرفی شود.

۱- سبك مدرن Modern style از سبک‌ های دکوراسیون

در دکوراسیون مدرن هر چه مبلمان کمتر باشد، بهتر است و این یکی از ارکان اصلی طراحی مدرن است. عناصر تزیینی در این سبک جای ندارد و نقشه‌های طبقه فقط در فرم‌هایموردنیاز شکل گرفته‌اند.رنگ‌های گرم که بیشتر از چوب‌های طبیعی بر می‌خیزند در سبک مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته سایه‌هایی از رنگ‌های غلیظ نیز در ترکیب رنگی این سبک دیده می‌شود.

سبک مدرن از سبک‌ های دکوراسیون داخلی

۲- سبك كلاسيك Classic style از سبک‌ های دکوراسیون

در این سبک تعداد زیادی از مبلمان وجود ندارد، اما همه آنها پایدار و ساده هستند. پایه مبلمان نقش سازنده را پشتیبانی می‌کند. نقاشی‌های باستانی در دکوراسیون غالب هستند. رنگ‌های کرم و قهوه‌ای و طلایی در این نوع طراحی، فضایی با حس و حالی قدیمی به وجود می‌آورد. اصالت لایه‌های تاریخی و با ارزش در هر جز این سبک از سبک‌ های دکوراسیون  و طراحی دیده می شود.

 

کلاسیک از سبک‌ های دکوراسیون و طراحی داخلی

۳- سبك كلاسيك جديد Classic Reinterpreted style از سبک‌ های دکوراسیون

این سبک دکوراسیون داخلی، سبکی است که جزئیات کلاسیک با رویکردی جدید در آن یافت می‌شود. فرم کلی سبک کلاسیک از لحاظ ساختاری در این سبک حفظ شده است و با عناصر مدرن ترکیب شده‌اند. این سبک تلفیقی بین قدیم و جدید است.

کلاسیک جدید از سبک های دکوراسیون

۴- سبك كلونيال Colonial style از سبک‌ های دکوراسیون

برای تبدیل خانه خود به شاهکار مدرن طراحی استعماری، دو راه وجود دارد. یکی اینکه یا یک تم احساس سنتی، روستایی و یا یک تم احساس شادتر که در خانه‌های بزرگ عصر استعمار دیده می‌شد را باید انتخاب کنید. در این سبک دکوراسیون مبلمان سنگین و سبک به سبک روستایی معمولی، پرده سنتی سبک، صندلی‌های نردبان وپارچه‌های ساده مانند کتانی، پشمی و پنبه در انواع اتاق هابه کار می‌روند.

 

سبک کلونیال از سبک های دکوراسیون

۵- سبك جنوب غربي South western style از سبک‌ های دکوراسیون

این مجموعه تلفیق سبکهای بومی آمریکایی و اسپانیایی، نیومکزیکو و بومیان آریزونا می‌باشد. سبک جنوب غربییک تزریق سنتی شامل رنگ‌ها ی جنگل، جزئیات فلزی و تزئینات خاص است. ویژگی‌های داخلی تزئینات داخلی و خارجی جنوب غربی شامل سقف‌های تخت؛ طرح‌های بزرگ طبقه باز؛ حیاط‌های گسترده؛ سقف‌های بالا با تیرهای چوبی در معرض؛ فضای بزرگ و زیبا و سرسبز می‌باشد. سبک جنوب غربی به طور کلی با رنگ‌هایخاکستری، بافت‌های خشن و اشیاء دست ساز، پارچه‌های رنگارنگ بافته شده و سقف کاشی‌های رسی، مشخصمی‌شود.

سبک جنوب غربی از سبک های دکوراسیون

۶- سبك شيكر Shaker style یکی از سبک‌ های دکوراسیون

این سبک، پاکی، سادگی، خلوص و بی‌ریایی را دنبال می‌کند. در این سبک از عنصر چوب بسیار استفاده می‌شود و رنگ‌های خنثی‌ای، مانند خاکستری، بژ و در کل، رنگ‌های مات کاربرد دارد. چوب درخت گیلاس برای دکوراسیون داخلی در این سبک بهترین انتخاب است.

شیکر از سبک های دکوراسیون داخلی

۷- سبك هنري و صنایع دستی Arts and Crafts style

جنبش طراحی داخلی هنر و صنایع دستی به عنوان نفسی تازه در قرن بیستم به دنیای معماری وارد شده است. دردکور خانه هنر و صنایع دستی، مواد ساده و ارگانیک را به کار می‌رود. افسانه‌های طراحی مانند ویلیام موریس در بریتانیا و گوستاو سوتیلی در آمریکا جنبش هنر و صنایع دستی را شکل دادند، همچنین اصول این سبک به شدتتحت تأثیر آثار فرانک لوید رایت و معماری ارگانیک وی است.

سبک هنر وصنایع دستی از سبک های دکوراسیون

۸- سبک آرت نووُ  Art Nouveau style

منحنی‌های بلند و اشکال خطی بخش عمده‌ای از سبک هنر نوآورانه بودند. چارلز رنی مکینتاش به ویژه برای طراحی‌های هنری‌اش در این دوره شناخته شده است. بخش عمده‌ی الهام طراحی، از روی طبیعت گرفته شدهاست. گلهای تلطیف شده، شبکه عنکبوت و نقوش پر پیچ و تاب گیاهی و… به شدت در تصاویر پس زمینه و مبلمان برجسته شده است.

 آرت نو از سبک های دکوراسیون در طراحی داخلی

۹- سبك آرت دكو Art Deco style

سبک هنر دکو نمونه‌ای دیگر از سبک‌ های دکوراسیون، با رنگ‌های غنی، هندسه جسورانه، و جزئیات دقیق والگوهای هندسی تیز مشخص شده است.المان‌هایی پر از انرژی در تمام جنبه‌های این سبک نمایان است. در انتخاب رنگ‌های آرت دکو برای دیوارها، مبلمان، پوشش کف، و… از رنگ‌های شاخص استفاده می‌شود. از جمله می‌توان به طیف‌های هیجانی مانندرنگ های زرد، قرمز، سبز و آبی اشاره کرد.

آرت دکو از سبک های دکوراسیون در طراحی داخلی

۱۰- سبك عربي Arabian style

سبک عربی دارای ترکیب بندی ساده‌ای است و فضایی سبک و خنک ایجاد می‌کند. این نوع طراحی طبیعتاً متناسب با اقلیم مناطق گرمسیر و کویری شکل گرفته است. اساس این سبک طرح‌های ارگانیگ و به وجود آوردن فضای آرام، وزین و دلنشین می‌باشد.

سبک های دکوراسیون کشورهای عربی

۱۱- سبك آسيايي Asian style

در سبک‌ های دکوراسیون کشورهای آسیایی اتصال قوی خطوط صاف و هماهنگ با طبیعت، موجب ایجاد حس آرامش و تعادل می‌شود. ترکیب رنگ‌های گرم، به کارگیری مصالح چوب وسنگ، استفاده از تزئینات و نقوش اسلیمی شرقی و استفاده همگون از انرژی‌های طبیعت از خصوصیات بارز سبک آسیایی می‌باشد.

سبک آسیایی از سبک های دکوراسیون

۱۲- سبك شبي شيك Shabby Chic style

این سبک از انگلیس شروع شد که یک شکل از طراحی داخلی با حس زنانه است. در آن از مبلمان و اثاثیه‌ای که ظاهری کهنه و قدیمی دارند استفاده می شودتا به ظاهری قدیمی در فضا برسند. یک راه برای ایجاد سبک شبی شیک استفاده از دکور کهنه و درب قدیمی است. رنگ‌ها در این سبک شامل سفید به رنگ عاج، کرم و زرد کمرنگ و صورتی و آبی روشن و سبز روشن است. در این سبک چوبهای طبیعی و تیره به چشم نمی‌خورند. در عوض استفاده از اشیاءکم رنگ و روشن و نقاشی‌ها اهمیت دارند.

شبی شیک از سبک های دکوراسیون

۱۳- سبک کانتمپورری یا معاصر contemporary style

بیش از هر چیز عنصر خط به سبک معاصر هویت می‌بخشد. خط می‌تواند در استفاده از سقف‌های بلند، فرم‌های هندسی تزیینات دیواری و اکسسوری ها به کار آید. در این سبک از سبک‌ های دکوراسیون، فضاهای منفی درست به اندازه فضاهای پوشیده شده از اشیا، اهمیت دارد.

 سبک معاصر از سبک های دکوراسیون و طراحی داخلی

۱۴- سبك فرانسوي French style

سبکی است که تجملات به شکل بسیار زیادی خودنمایی می‌کند. استفاده از طیف رنگ‌های مات و یا نیمه مات،پتینه و قاب‌های طلایی، از دکورهای زیبای فرانسوی می‌باشد. به طور عمده ، گرانیت سرامیکی براق و یا سنگ طبیعی، پارکت به رنگ روشن و با بافت‌هایی چوبی، در این سبک به کار می‌روند.

سبک فرانسوی از سبک های دکوراسیون

۱۵- سبك گوتيك Gothic style

در سبک گوتیک برخلاف سبک‌ های دکوراسیون دیگر نور جای کمتری دارد و این نوع از فضاها اغلب تاریک هستند. خطوط عمودی همچون دیوارهایی بلند به همراه پنجره‌های عمودی بلند از دیگر مشخصه‌ها در این نوع سبک هستند.

 گوتیک از سبک های دکوراسیون در طراحی داخلی

۱۶- سبك كشورهاي اروپايي European Country Style

سبک کشورهای اروپایی ترکیب سبک دو کشور انگلستان و فرانسه می‌باشد. در این سبک از نقوش گیاهان بخصوص شکوفهگیلاس استفاده می‌شود. استفاده از چوب درختان گیلاس، بلوط و ماهونی در این سبک مرسوم است. رنگ‌ها اغلب روشن هستند گرچه بعضی وقتها هم رنگهای پر تلائلو کاربرد دارند. استفاده از پارچه‌های پنبه‌ای نیز معمول است.

 سبک های دکوراسیون کشور های اروپایی

۱۷- سبك كشورهاي آمريكايي American country style

فضای سبز در این سبک نقش مهمی دارد و غالبا سعی می‌شود که عناصری از فضای سبز در داخل خانه بکار رود. دراین سبک از لوازم و ظروف دست سازنظیر ظروف غذا خوری چوبی و سینی‌های چوبی به‌عنوان تزئیناتاستفاده می‌گردد. رنگ‌های مورد استفاده در سبک آمریکایی شامل قرمز، سفید، آبی و  سبز و همچنین رنگهایصورتی و بنفش می‌باشد.

سبک های دکوراسیون کشور های آمریکایی

۱۸- سبك هندي Indian style

رنگ در این سبک یکی از اساسی‌ترین عنصرهاست. استفاده از تزئینات کوچک مانند قلیان، شطرنج، چهل تکه‌هایزردوزی شده، وجود مندیر (معبد خانگی)، وجود نقاشی‌ها و مجسمه‌های فیل، رنگ‌های قرمز و زرد و پرده‌های باشکوه از خصوصیات بارز این سبک هستند.

 

سبک هندی از سبک های دکوراسیون

۱۹- سبك صنعتي Industrial style

سبک صنعتی می‌تواند ترکیبی از قطعات کارخانه، قطعات مزرعه و… باشد. شما مجبور نیستید فقط یکی را انتخاب کنید در واقع، مخلوط  این عناصر جالب‌تر است. استفاده از متریالهایی مثل بتن و فلزات و آجر به صورتنمایان از ویژگی‌های این نوع طراحی است.

سبک صنعتی از سبک های دکوراسیون و طراحی داخلی

۲۰- سبك ژاپني Japanese style

فریم غالب در سبک ژاپنی، مربع است. سه اصل مهم سادگی، انرژی و طبیعت در دکوراسیون داخلی این سبک نقش اساسی دارند. پیدا کردن مکان مناسب برای هر وسیله نیز مهمترین اصل در طراحی داخلی ژاپنی می‌باشد. در اصول فنگ شویی ژاپنی ها پرهیز از انباشتگی و بی نظمی و دقت در رنگ محیط اطراف اهمیت خاصی دارد. کاربرد چوب به عنوان یک متریالطبیعی در این سبک زیاد دیده می‌شود.

سبک طراحی ژاپنی از سبک های دکوراسیون

۲۱- سبك ساده گرايي يا حداقل گرايي Minimalist style

مکتب هنری است که اساس آثار آن بر پایه سادگی بیان و روش‌های ساده و خالی از پیچیدگی معمول فلسفی و یاشبه فلسفی بنیان است. این  نوع سبک از سبک‌ های دکوراسیون داخلی نهایت صحت و دقت است و هیچ چیزیبیش از حد گزاف و مجلل نیست.

مینیمالیسم از سبک های دکوراسیون داخلی

۲۲- سبك مراكشي Moroccan style

عناصر اصلی در این سبک فرش‌ها، کاشی‌های زیبا به رنگ فیروزه‌ای، ظروف سنگی، فانوس و آثار فلزی هستند. مبلمان در این سبک از چوب‌های منبت کاری شده و مشبک هستند. سایبان‌های نصب شده بر روی سکوها وتخت‌ها یکی دیگر از عناصر زیبا در این سبک است. استفاده از کاشی در این سبک بسیار متداول است.

سبک مراکشی از سبک های دکوراسیون

۲۳- سبك روستايي يا روستيك Rustic style

سبک روستایی در مورد ترکیب پارچه‌های طبیعی مانند پشم، کتان، نخ، پنبه، آجر یا چوب‌های طبیعی و توپر ورنگ‌های گرم است. طبیعت به عنوان الگوی اصلی در این سبک مورد نظر است. رنگ‌ها عموماً آرام‌اند و از طبیعت الهام می‌گیرند. ترکیب سایه‌های قهوه‌ای، سبز، کرم و طیف‌های روشن، رنگ‌های سیاه و سفید خنثی فضایی منحصر به فرد و گرم وصمیمی به وجود می‌آورد.

روستیک از سبک های دکوراسیون و طراحی داخلی

۲۴- سبك اسكانديناوي Scandinavian style

از سبک‌ های دکوراسیون، طراحی اسکاندیناوی همه چیز در مورد آرام، خلوص، سادگی و کاربردی است. یکی از مشخصه‌های اصلی این سبک رنگ سفید است که به مانند برف و یخ در شمال اروپا می‌باشد. وسایلی از چوب طبیعی درختانی همچون ساج، کاج و چنار دراین نوع طراحی جای دارند.

سبک دکوراسیون اسکاندیناوی

۲۵- سبك ايتاليايي Italian style

خانه‌های سبک ایتالیایی نه تنها لوکس هستند، بلکه به معنای واقعی کلمه در لوکس از کف تا سقف لایه بندیشده‌اند. هر جزئیاتی کیفیت بالا دارد و ساخت و ساز خوب انجام می‌شود. دیوارهای آنها دارای نقاشی‌هایتزئینی و نقاشی‌های یک رنگی هستند. کف‌ها با چوب‌های براق یا سنگ مرمر پوشیده شده‌اند که دارای راحتی بیشتری هستند. ظرافت فوق العاده سبک ایتالیایی را هم نمی‌توان نادیده گرفت.

سبک ایتالیایی از سبک های دکوراسیون

۲۶- سبك اسپانيايي Spanish style

از سبک‌ های دکوراسیون با کاربرد متضاد تجمل و سادگی در کنار هم، به سبک اسپانیایی می‌توان اشاره کرد. این تضاد جلوه‌ای منحصر به فرد به فضا می‌دهد. عناصر مهم در این سبک فرش‌های بسیار زیبای رنگی، مبلمان چوبی از جنس گردوی منبت کاری شده، کف پوش‌هایی از جنس سرامیک یا کاشی، پرده های پر نقش، تابلوهای از رنگروغن هستند. در این سبک شومینه همیشه مرکز توجه است که بر روی  آن تزئینات زیبایی قرار می‌دهنددیوارهااغلب به رنگ روشن مثل عسلی هستند.

سبک اسپانیایی از سبک های دکوراسیون

۲۷- سبك توسكاني Tuscan style

طراحی داخلی توسکانی، الهام خود را از روستاهای روستیک قدیمی در ایتالیا می‌گیرد. در دکور توسکانی به شدتبر روی رنگهای عمیق و طبیعی نظیر سبز، زرشکی، آبی کبالتی و زرد تاکید می‌شود. دیوارهای گچی اغلب با تیرهای روستیک سقف در ارتباطندپنجره‌ها ساده و بدون پرده هستند تا بتوانند از نور طبیعی در سبک توسکانیبهره برد. یکی از عناصر دکوری هم در این سبک ظروف و اشیاء مسی هستند که به نمایش گذارده می‌شوند.

سبک توسکانی از سبک های دکوراسیون در طراحی داخلی

۲۸- سبك ويكتوريايي يا سبك رومانتيك سنتي Victorian or Traditional romantic style 

در این سبک، دکوراسیون به نظم و ترتیب اشاره دارد. در خانه‌های این دوره فضاهای عمومی و خصوصی به دقت از هم جدا می‌شدند. این سبک جزء اولین سبک‌ها بود که مبلمان به تولید انبوه رسید. در مبلمان سبک ویکتوریاییمی‌توان منحنی‌های اغراق شده، تشک دوزی مجلل و کنده کاری‌های تزئینی را مشاهده نمود. اتاقی که به این سبک آرایش شده معمولاً نمایی پر و شلوغ دارد. مهم‌ترین موضوع در دکوراسیون داخلی این سبک هماهنگی و تعادل است.

سبک ویکتوریایی از سبک های دکوراسیون

۲۹- سبك وينتژ Vintage style

زیبایی‌های سنتی و مبلمان بی نظیر روستایی، چیزهایی هستند که در مورد سبک وینتژ دوست داریم. اگر چه vintage طراحی گران قیمت به نظر می‌رسد. ولی می‌توان با مبلمان دقیق انتخاب شده کوچک و بزرگ به علاوهلوازم جانبی مناسب این دکوراسیون را اجرا کرد. انتخاب قطعات ارجینال در این سبک به شما این امکان را می‌دهدکه یک طرح کاملاً ویژه در منزل خود ایجاد کنید. بدین صورت آنطور که دوست دارید دکور شما نوآورانه و تخیلیمی‌باشد.

سبک وینتژ از سبک های دکوراسیون داخلی

۳۰- سبك مراقبه‌اي يا معنوي Zen or Spiritual style

سبک ذن یا معنوی از سبک‌ های دکوراسیون با قوانین حاکم بر طبیعت است. این سبک طرفدار پیروی از طبیعت و رعایت آرامش، سادگی و زندگی در صلح و امنیت در محیط خانه است. به همین دلیل شرکتهایی و مکانهایی که خدماتی مانند ماساژ دارند و برای آرامش و استراحت شکل گرفته‌اند، از این سبک پیروی می‌کنند.

سبک مراقبه ای یا ذن از سبک های دکوراسیون داخلی

۳۱- سبك شهري يا خانه بوهم Urban or Bohem home style

در این سبک پارچه با بافت‌های غنی، طلا و جواهر، طرح‌های راه راه، و یا چاپ قومی  و بسیاری از رنگ‌های پرجنب و جوش برای ایجاد یک دید آزاد و روح سرگرم کننده مورد استفاده است. از سبک‌ های دکوراسیون پر انرژیکه محیط کار و زندگی را با هم ادغام می‌کند، به شما می‌رود.

سبک شهری یا خانه بوهم از سبک های دکوراسیون داخلی

۳۲- سبك روكوكو Rococo style

سبک ظریف، لوکس و بازیگوش روکوو ایده آل برای اتاق خواب‌های نفیس، سالن‌های اتاق نشیمن، اتاق‌های دنج است. سبک روکوکو در طراحی داخلی خانه‌ها، آپارتمان‌ها یا سالن‌ها، تمایل مالکین محل را به خود جلب می‌کند. در یک ترکیب با دقت در طراحی مبلمان و طراحی داخلی، توانایی ترکیب اشکال پویا با خطوط خنک و عشق به جزئیات از ویژگی‌های این سبک است. سبک رو کوکو ترکیبی از احساسات و تحریک، ظرافت و شیک، سهولت و جزئیات در طراحی داخلی است.

روکوکو از سبک های دکوراسیون و طراحی داخلی

۳۳- سبك جرجين Georgian style

سبک  جرجین از سبک‌ های دکوراسیون است که به واسطه اثاثیه و مبلمان خاص آن شناخته می‌شود. خصوصیاتیاز قبیل پایه‌های مبلمان منحنی، پایه‌هایی به شکل پای پرندگان، سنگفرش‌هایی با استفاده از سنگهای شکسته و نامنظم. رنگ‌های این سبک بیشتر کرم روشن، سرخ، سبز نخودی و آبی تیره می‌باشد. در این سبک درخانه‌های بزرگ از نقاشی‌های دیواری استفاده می‌شود.

سبک جرجین از سبک های دکوراسیون

۳۴- سبك رترو Retro style

حس نوستالژی به یک دوره بخصوص و اجرای تکنیک‌های دکوراسیون داخلی آن دوره را گاهی سبک رترو می‌نامیم. مبلمان سبک رترو با صفاتی همچون خالص و عملکردی بودن شناخته می‌شوند. مشخصه مبلمان آن دوره، داشتن اجزا و عناصر جلا داده شده چوبی است. سبک رترو طیف متنوعی از تکنیک‌های دکوراتیو از جمله کفپوش هاردوود، مرمر، گچ کاری، روکش مخمل و… را در بر می‌گیرد.

سبک رترو از سبک های دکوراسیون

۳۵- سبك ماوريك Maverik style

این سبک را می‌توان  نوعی سبک مدرن به شمارآورد. البته کمی نسبت به سبک مدرن عجیب، غیرمعمول ومبتکرانه‌تر است. فلسفه این سبک ناشی از این است که جوانان نسبت به مسن تر ها کمتربه چارچوب‌هایمحدود کننده مقید هستند. در این سبک رنگها و اجزاء می‌توانند برخلاف حالت معمول با یکدیگر ترکیبشوند.

سبک ماوریک از سبک های دکوراسیون و طراحی

۳۶- سبك پيشرفته Hightech style

های تک از سبک‌ های دکوراسیون تک رنگ با رنگ‌های تضعیف شده‌ی سیاه و سفید، خاکستری است. از مشخصات سبک‌های تک می‌توان به مواردی همچون استفاده از فلز، شیشه و پلاستیک اشاره کرد. همچنین استفاده از اشکال هندسی عمدتاً مربع و مستطیل، حداقل دکوراسیون، ارگونومی و عدم استفاده ازسطوح گرد ازنشانه‌های بارز در این سبک است.

سبک های تک از سبک های دکوراسیون

۳۷- سبك غير رسمي معاصر Casual Contemporary style

سبک غیر رسمی معاصر از سبک‌ های دکوراسیون، به راحتی و آسایش در محیط توجه دارد. در این سبک ازاثاثیهای نظیر مبلهای راحتی زیاد و کنسول، آباژور و قالیچه‌های نرم نیز استفاده می‌گردد. رنگ‌های مورداستفاده در این سبک با تنالیته روشن و رنگهای با درخشش متوسط می‌باشد. در حقیقت در این سبک می‌توانآیتم‌های دکوراتیوی را که دارای تنوع هستند به خوبی در کنار هم قرار داد.

سبک غیر رسمی معاصر از سبک های دکوراسیون

۳۸- سبك رسمي معاصر Formal Contemporary style

در این سبک علاوه بر رعایت رسمیت، مدرن بودن نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. رنگ‌های مورد استفاده در اینسبک بیشتر رنگهای سرد مثلسیاه، سفید و خاکستری می‌باشد.گونه‌ای از سبک‌ های دکوراسیون به شمارمی‌رود که بیشتر از خطوط و زوایای غیر منحنی،نقاشی‌ها و مجسمه‌های آبستره استفاده می‌شود.

سبک رسمی معاصر از سبک های دکوراسیون

۳۹- سبك رومانتيك غير رسمي Casual Romantic style

در سبک رومانتیک غیر رسمی مواردی همچون دنج بودن، رؤیایی بودن و راحت بودن از اهمیت برخوردار است. کاربرد اشیای سبک و نرم و رنگهای زنده و روشن در این نوع سبک از سبک‌ های دکوراسیون مرسوم است. استفاده از پارچه‌های ساده، گل‌های تازه و نقاشیهای ساده از نشانه‌های این شیوه‌ی طراحی است.

سبک رمانتیک غیر رسمی از سبک های دکوراسیون

۴۰- سبک سنتی traditional style

ترکیب چوب و پارچه از ترکیب‌های موردعلاقه در سبک دکوراسیون سنتی بوده است. دکوراسیون سنتی برای کسانی که عتیقه جات، آثار هنری کلاسیک، تقارن و دیگر عناصر تاریخ را دوست دارد، انتخابی عالی است. طراحی سنتی بر روی هماهنگی، نظم و جذابیت دوستانه آن تأکید دارد.

سبک سنتی از سبک های دکوراسیون

 

تحریریه شرکت معماری آریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماری آریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

 

Shervin

علاقه مند به معماری و دکوراسیون

2 نظر