تغییر استایل

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
نکات ساده و کاربردی در بازسازی دکوراسیون داخلی

نکات ساده و کاربردی در بازسازی دکوراسیون داخلی

بازسازی دکوراسیون داخلی
بازسازی دکوراسیون داخلی

بازسازی دکوراسیون داخلی | با این نکات ساده، تغییری بزرگ در دکوراسیون داخلی خانه ایجاد کنید

بازسازی دکوراسیون داخلی برای خانه هایی که قدمت نسبتا زیادی دارند، باعث تزریق روحی دوباره به فضای زندگی افراد می شود. از این رو، بازسازی دکوراسیون داخلی امری مهم و تاثیرگذار به شمار می رود که می تواند کمک شایانی به صاحبان فضاهای قدیمی بکند. در این مطلب، به بررسی نکات و اصول بازسازی دکوراسیون داخلی پرداخته ایم. از شما بازدیدکننده محترم سایت آریان معماری دعوت می کنیم تا پایان مقاله “بازسازی دکوراسیون داخلی” همراه ما باشید و در صورت داشتن نظر، پیشنهاد و یا نقدی راجع به این مطلب، از طریق فرم انتهای صفحه به اطلاع ما برسانید.

 

نکات مهم و کاربردی در بازسازی دکوراسیون داخلی

بازسازی ساختمان به چند منظور انجام می شود.گاهی از عمر ساختمان زیاد نگذشته است اما صاحب آن علاقه مند است که تغییراتی در آشپزخانه و کابینت و یا کاشی و سرامیک و رنگ انجام دهد.گاهی نیز بازسازی به دلیل خرابیهایی است که حاصل شده و یا باید به موقع اقدام کرد که این خرابیها در لوله کشی و جاهای مختلف ساختمان اتفاق نیفتد. نوسازی یا بازسازی ساختمان (Renovation)، مفهومی دیرینه در کشورمان دارد. بررسی ها حاکی از آن هستند که از عصر ایران باستان، نوسازی و بازسازی خانه در ایران عملی بسیار مرسوم بوده است و سنت خانه تکانی که هرساله احیا می گردد نیز ریشه در آداب و رسوم آن زمان دارد. جدا از این مسئله، امروزه بازسازي ساختمان و یا نوسازی آن در سراسر دنیا عملی کاملا مرسوم شناخته می شود. در ایران نیز آپارتمان ها هرازگاهی آن حالت زیبا و جذاب اولیه خود را از دست داده و بسیار خسته کننده می شوند. در این موارد می بایست بازسازی آپارتمان و یا همان بازسازی منزل به صورتی حرفه ای صورت پذیرد.

 

 

توجه به شرایط آشپزخانه

در آشپزخانه خود هرگز وسایلی مثل یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و مواردی از این دست را مقابل اجاق گاز خود قرار ندهید. زیرا تقابل آب و آتش باعث ایجاد عدم تفاهم و مشاجره در منزل می شود

توجه به شرایط آشپزخانه - بازسازی دکوراسیون داخلی
توجه به شرایط آشپزخانه

 

مرتب کردن هدیه هایتان

هدایایی را كه دوست ندارید رها كنید، هدایایی كه دوستشان ندارید دارای انرژی متعارض و ناراحت كننده ای است كه موجب می شود شادابی وجودتان كاهش یابد. در واقع در خانه تان انرژی تیره ای تولید می كند.

مرتب کردن هدیه هایتان - بازسازی دکوراسیون داخلی
مرتب کردن هدیه هایتان

 

نظم و ترتیب در ورودی خانه

ورودی اصلی خانه را نباید به انبار و محل نگهداری اشیای اضافی تبدیل كرد .از آویزان كردن رخت آویز در این فضا خودداری كنید. در طراحی دکوراسیون داخلی ورودی منزل خود نصب یك لوستر با كریستال های كوچك باعث افزایش انرژی مثبت و مفید می شود. اگر این كار با سبك دكوراسیون داخلی منزل شما سازگاری ندارد از لامپ های هالوژن یا نورافكن های كوچك چند جهته استفاده و نور را به چهارگوشه ورودی پخش كنید

نظم و ترتیب در ورودی خانه - بازسازی دکوراسیون داخلی
نظم و ترتیب در ورودی خانه

 

 

چینش صحیح مبلمان

اگر ما مبل ها را طوری بچینیم که رفت و آمد اطرافش مشکل باشد،باعث می شود که افراد خانواده کمتر به آن سمت بروند.یا اگر طوری بچینیم که تلویزیون در مرکز توجه باشد،باعث می شود که بیشتر وقت و توجه افراد صرف دیدن تلویزیون شود

چینش صحیح مبلمان - بازسازی دکوراسیون داخلی
چینش صحیح مبلمان

 

توجه به متراژ خانه و راهکارهایی جهت بهبود آن

اگر ورودی كوچك است یك آینه بزرگ در آن نصب كنید ولی مراقب باشید آینه را جلوی در ورودی قرار ندهید زیرا از نظر فنگ شویی این كار انرژی مثبت را بازپس می فرستد.

توجه به متراژ خانه و راهکارهایی جهت بهبود آن - بازسازی دکوراسیون داخلی
توجه به متراژ خانه و راهکارهایی جهت بهبود آن

 

 

به دنبال یک مرکز مطمئن جهت طراحی دکوراسیون داخلی خانه تان هستید؟

مهندسین شرکت معماریان در خدمت شما هستند

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن تماس حاصل نمایید

044-33472342

 

توجه به سرویس های بهداشتی

در سرویس های بهداشتی نباید آینه روبه رو قرار گیرد زیرا انرژی وارد آنجا شده و تحلیل خواهد رفت.

توجه به سرویس های بهداشتی - بازسازی دکوراسیون داخلی
توجه به سرویس های بهداشتی

 

بهترین مکان برای بخش های مختلف خانه

اتاق خواب و آشپزخانه نباید روبه روی در ورودی باشند اگر اتاق خواب روبه روی در ورودی باشد ناخودآگاه احساس ناامنی خواهید كرد. زیرا اتاق خواب شما در معرض دید است، در مورد آشپزخانه نیز مدام احساس گرسنگی خواهید كرد.

بهترین مکان برای بخش های مختلف خانه - بازسازی دکوراسیون داخلی
بهترین مکان برای بخش های مختلف خانه

 

 

 

توجه به شرایط اتاق نشیمن

بهتر است اتاق نشیمن روبه روی در ورودی باشد. توصیه می شود مقابل در ورودی فرش نرمی پهن شود. در صورت امكان گذاشتن یك كنسول و گلدان طرحدار روی آن، مناسب خواهد بود. دیوار روبه روی در ورودی محل مناسبی برای نصب دعاها و نمادهای مذهبی است.

توجه به شرایط اتاق نشیمن - بازسازی دکوراسیون داخلی
توجه به شرایط اتاق نشیمن

 

خلوت کردن میز تحریر

میز تحریرتان را خلوت كنید و امور كاغذی تان را به حداقل برسانید. زیرا این امر یكی از رموز موفقیت در كسب و كار است

خلوت کردن میز تحریر - بازسازی دکوراسیون داخلی
خلوت کردن میز تحریر

 

توجه به نورپردازی

افرادی که اکثرا احساس ضعف می کنند،زیاد می خوابند و فعالیت کمی دارند، ممکن است به این علت باشد که خانه شان نور مناسبی ندارد،یا از رنگ های تیره برای دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده کرده اند.بر عکس،خانه ای که نور زیاد داشته باشد،و از رنگ های تند در دکوراسیون استفاده شده باشد،و سروصدا زیاد باشد،باعث می شود که افراد آن خانه تحریک پذیر باشن،عصبی باشن،فکرشون دائم مشغول باشه و استرس داشته باشن.

توجه به نورپردازی - بازسازی دکوراسیون داخلی
توجه به نورپردازی

 

 

مرتب کردن کفش ها در خانه

اجازه ندهید کفش ها و دمپایی های افراد خانواده در خارج از در ورودی منزل پخش باشند. تا جایی که امکان دارد آنها را جمع کرده و در مکانی مثل جاکفشی قرار دهید زیرا انرژی مثبت همراه باد به داخل منزل می وزد و در صورت وجود کفش و دمپایی بوی نامطبوع آنها را با خود به داخل منزل وارد می کند که نتیجه ای جز بیماری برای اعضای خانواده به همراه نخواهد داشت

مرتب کردن کفش ها در خانه - بازسازی دکوراسیون داخلی
مرتب کردن کفش ها در خانه

 

توجه به شرایط اتاق خواب ها

اجازه ندهید تلویزیون در اتاق خواب شما قرار داده شود. اگر شما نمی توانید عادت تماشای تلویزیون در اتاق خواب خود را ترک کنید پس لازم است بعد از تماشا، آن را با پوششی پلاستیکی بپوشانید. فراموش نکنید بر پلاستیکی بودن پوشش آن تاکید شده است چرا که جنس دیگر با بقای انرژی در فضای اتاق خواب مغایرت دارد.

توجه به شرایط اتاق خواب ها - بازسازی دکوراسیون داخلی
توجه به شرایط اتاق خواب ها

 

انبار کردن جعبه ملزومات دکوراسیون

وقتی تجهیزاتی می خرید جعبه اش را به مدت ضمانت اش نگهدارید و بعد دور بیندازید. به این بهانه كه شاید یك روز بخواهید اسباب كشی كنید و برای بسته بندی به جعبه نیاز داشته باشید، آن را برای ابد نگاه ندارید و اگر ناچار به نگهداری جعبه شدید مقوایش را به صورت مسطح نگاه دارید تا جای كمتری بگیرد. در این صورت از انرژی خالی هم خبری نخواهد بود.

انبار کردن جعبه ملزومات دکوراسیون - بازسازی دکوراسیون داخلی
انبار کردن جعبه ملزومات دکوراسیون

 

شیوه صحیح بکارگیری رنگ ها

برای بازسازی منزل خود از کاناپه قرمز رنگ استفاده نکنید. رنگ قرمز رنگ آتش است و علائم و آثار رنگ آتش در آن بعضی از مکان ها مثل کاناپه یا مبل های راحتی نباید قرمز باشند، زیرا این رنگ فشار های زندگی را تشدید کرده و مشکلات و معضلات زیادی بر سر راه زندگی ما ایجاد می کند، چرا که آتش سوزان، پرحرارت و پرفشار است

شیوه صحیح بکارگیری رنگ ها - بازسازی دکوراسیون داخلی
شیوه صحیح بکارگیری رنگ ها

 

 

بازسازی دکوراسیون داخلی توسط شرکت معماریان

در مقاله ای که خواندید، ایده های ساده و کاربردی را جهت بازسازی دکوراسیون داخلی را به شما معرفی کردیم که برخی از آنها به قدری ساده بود که خودتان هم میتوانستید آن ها را اعمال کنید؛ دکوراسیون و چیدمان اتاق پذیرایی از جمله بخش هایی است که زیبایی آن در دکوراسیون مدرن بسیار حائز اهمیت می باشد. از این رو اولین قسمتی که در بازسازی دکوراسیون داخلی باید به آن توجه شود، این بخش است.

کار طراحی دکوراسیون داخلی خانه، از جمله امور تخصصی است که باید به دست متخصصان این حوزه انجام شود. اگر اشتباهی در محاسبات شما رخ دهد، کل دکوراسیون شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. حال اگر شما جزو افرادی هستید که دوست دارید خانه تان را بازسازی کنید، میتوانید به ما اعتماد کنید. گروه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی معماریان با دارا بودن سالها تجربه کاری و بهره مندی از متخصصان این حوزه، مجری صفر تا صد طرح های دکوراسیون داخلی اتاق های شماست. برای ارتباط با مشاوران معماریان از شماره تلفن های درج شده روی سایت استفاده کنید.

علیرضا شاکری
عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا