معماریان مگ
طراحی دکوراسیون اداری و دیزاین دفتر کار

دکوراسیون اداری و دیزاین دفتر کار باید چگونه باشد؟

ایده های دکوراسیون اداری برای تسهیل انجام کار،اغلب نیاز کلیدی هر فرد است.از آنجا که برای ادامه زندگی باید کار کرد، اکثر وقت مردم در سرکار می گذرد.بنابراین ،توجه به دکوراسیون فضای اداری و البته راحتی در کار از اهمیت خاصی برخوردار است.احساس راحتی در محیط کار می تواند در خلق و خوی شما تاثیر مثبتی داشته و به بهتر انجام دادن کارتان نیز کمک کند.به غیر از راحتی، زیبایی دفتر کسب و کار می تواند برای کمک به توسعه شغلی شما باشد.

طراحی دکوراسیون اداری و دیزاین دفتر کار

طراحی و دیزاین اتاق کار معمولا با انتخاب میز کار و مبلمان مناسب و قراردادن آنها در محلی که از قبل تعیین شده است، شروع می‌شود. به عنوان مثال در دکوراسیون اداری ،مبلمان چوبی کلاسیک به رنگ سیاه با نقاشی دیواری،می تواند با شکوه به نظر رسد. یا در محل کار، شما می توانید یک تزئین یا گیاه کاشته شده در یک گلدان قرار دهید و با استفاده از مبلمان سفید پیچیده، فضایی کاملا سرسبز به همراه حس زندگی ایجاد کنید. مطمئنا هر کسی می تواند سبک اتاق  موردنظر خود را برای طراحی دفتر کار انتخاب کند.

 

 میز کار اصلی را در مرکز فضا قرار دهید

در دکوراسیون اداری باید در ابتدا به جاسازی میز کارتان دقت کنید. میزکار به عنوان نقطه تمرکز بایددر قسمتی از اتاق قرار گیرد که تسلط کافی بر محیط اطراف داشته باشید و بتوانید با همکاران خود در تماس باشید. به طوری که همراه با ایجاد فضایی شخصی برای شما، امکان نظارت بر کار دیگر کارکنان را فراهم سازد. فضای روبروی بخش ورودی دفتر کارتان ،بهترین موقعیت برای این منظور است. بدین صورت هر فردی که وارد محل کار شما می شود، به راحتی موقعیت شما را تشخیص می دهد و می تواند با شما ارتباط برقرار کند. نکته مهم دیگر اینکه مانیتور کامپیوتر نباید رو به پنجره باشد.

 

طراحی دکوراسیون اداری و دیزاین دفتر کار

رنگ مناسبی را برای دکوراسیون دفتر کار خود انتخاب کنید

انتخاب مناسب ترین طیف رنگی برای دکوراسیون دفتر کار، به طور ویژه ای به نوع کاری که به آن مشغول هستید بستگی دارد. برای مثال رنگ های خنثی برای شغل های مرتبط با امور مالی و حقوقی بسیار ایده آل هستند. اما برای حرفه هایی همچون عکاسی و طراحی گرافیک که به خلاقیت بیشتری نیاز دارند، رنگ های گرم  وپر انرژی ، قرابت بیشتری پیدا می کنند.همچنین استفاده از رنگ های سازمانی و برندینگ در دکوراسیون دفتر کارتان می تواند بر روی مخاطبانتان تاثیر داشته باشد.از این رو در نظر گرفتن این مورد در دکوراسیون اداری بسیار حائز اهمیت است.

 

طراحی دکوراسیون اداری و دیزاین دفتر کار

در دکوراسیون اداری از یک نور پردازی ایده‌آل استفاده کنید

برای داشتن یک نور پردازی ایده‌آل در فضاهای اداری باید به میزان کافی از انواع و لایه‌های مختلف نور درکنار هم استفاده کنید. ضمنا برای جلوگیری از خستگی چشم و سردرد، نورپردازی کافی و مناسب در دکوراسیون اداری یک اصل مهم است.از این رو با استفاده از نورپردازی کلی که نورپردازی سقفی نیز نام دارد، می توان نوری یکنواخت در سراسر فضا پخش کرد و فضا را به صورت کلی روشن کرد. نوع دیگر از نورپردازی دفتر کار ،نورپردازی کاربردی مثل نور چراغ مطالعه است. این نور با روشن کردن قسمتی که کار روی آن انجام می‌شود جلوی خستگی چشم‌ها را گرفته و به تمرکز بیشتر شما بر روی کار کمک می کند. وجود نورپردازی تاکیدی در اتاق کار ضرورت چندانی ندارد و برای تاکید بر حضورعناصر هنری و دکوراتیو کاربرد دارد.

طراحی دکوراسیون اداری و دیزاین دفتر کار

چیدمان دفتر کار خانگی را به صورت Lشکل یا Uشکل قرار دهید

اگر شما فردی هستید که زیاد کار می کنید و نمی خواهید بیشر وقتتان را بیرون از خانه باشید،می توانید فضایی را در خانه به دفتر کار اختصاص داده و به راحتی کار کنید. چیدمان دفتر کار خانگی، به صورت خطی، راهرویی، Lشکل یا Uشکل می باشد.

برای این منظور بخشی از اتاق خواب اصلی خود را می‌توانید به صورت فضای کار طراحی کنید. ابتدا باید حریم هر یک از فضاها را تفکیک و حریم خصوصی هر کدام از فضاهای خواب و کار را تعریف کنید. بهترین حالت این است که دو فضا را طوری جدا کنید زمانی که پشت میز کار نشسته‌اید تخت‌خواب دیده نشود وبرعکس .برای جداسازی این دو فضا می‌توانید از پارتیشن استفاده کنید. برای خانم‌های خانه‌دار و افراد شاغلی که علاوه بر کارهای خانه و آشپزی بخشی از کارهای حرفه‌ای مربوط به شغل خود را در خانه انجام می دهند، بخشی از آشپزخانه نیزمی‌تواند به عنوان دفتر کار مناسب باشد.

طراحی دکوراسیون اداری و دیزاین دفتر کار

اتاق نشیمن نیز می‌تواند گزینه ی مناسب دیگر، برای ایجاد دفتر کار باشد.همانطور که گفته شد حریم این دو فضا نیز، مانند تمام فضاهای ادغامی دیگر، باید به خوبی تعریف و تفکیک شود.اتاق غذاخوری نسبت به فضاهای ذکر شده برای این منظور کمتر مناسب است. اما اگرچه در خانه اتاقی مخصوص غذاخوری مهمان دارید، می‌توانید قسمتی از آن رابه دفتر کار خانگی خود اختصاص دهید.هم‌چنین می‌توانید در صورت امکان برای داشتن دفتر کاری آرام و دنج ،یک سازه جدید مثل اتاقکی در حیاط پشتی یا در پشت‌بام ایجاد کنید وآن مکان را با دکوراسیون اداری،دیزاین کنید.به این صورت شما یک دفتر کار خانگی خواهید داشت.

طراحی دکوراسیون اداری و دیزاین دفتر کار

 

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

 

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر