معماریان مگ

برای داشتن بهترین دکوراسیون داخلی اتاق خواب چه کنیم؟

دکوراسیون داخلی اتاق خواب
دکوراسیون داخلی اتاق خواب

دکوراسیون داخلی اتاق خواب | نکاتی درباره داشتن بهترین دکوراسیون داخلی اتاق خواب

دکوراسیون داخلی اتاق خواب و طراحی فضای مناسب در اتاق، به شما کمک می کند تا اوقاتی را که در اتاق خواب تان سپری می کنید به بهترین شکل ممکن سپری شود. برای داشتن بهترین دکوراسیون داخلی اتاق خواب می توان از عناصری استفاده کرد که باعث ایجاد تنوع و جذابیت در دکور ما شود. در این مطلب به چند نمونه از این عناصر در دکوراسیون داخلی اتاق خواب اشاره کرده ایم. از شما بازدیدکننده محترم سایت معماریان دعوت می کنیم تا پایان مقاله “دکوراسیون داخلی اتاق خواب” همراه ما باشید و در صورت داشتن نظر، پیشنهاد و یا نقدی راجع به این مطلب، از طریق فرم انتهای صفحه به اطلاع ما برسانید.

 

مقدمه ای بر دکوراسیون داخلی اتاق خواب

دکوراسیون داخلی اتاق خواب یکی از اساسی ترین قسمت هایی است که در خانه مورد توجه قرار می گیرد. این بخش، شخصی ترین بخش خانه است و هر شخص بنا بر سلیقه و علایقی که دارد دکوراسیون آن را تزئین می کند. سلیقه هر فرد با فرد دیگر فرق می کند و از این رو نمی توان برای تمام دکوراسیون ها نمایی یکسان در نظر گرفت. اما نکاتی وجود دارد که اگر آن ها عملی شود، به شما در بهتر شدن دکوراسیون داخلی اتاق خوابتان کمک زیادی می کند. در ادامه این مطلب برخی از این موارد را برایتان شرح داده ایم.

 

بکارگیری کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

در بسیاری از مقالات قبلی سایت معماریان، به بررسی بهترین نوع کاغذ دیواری‌ برای‌ اتاق خواب‌ پرداختیم. کاغذ دیواری که برای پوشش دیوارها بکار می رود، شخصیت کلی اتاق شما را نشان می دهد. در اتاق های دخترانه معمولا طرح های لطیف و رنگ های ملایم و در اتاق های پسرانه رنگ های خشن تر و طرح های پسرانه بکار می رود. همچنین این عنصر می تواند فضای اتاق‌ را بزرگ تر‌ یا کوچک تر نشان دهد. رنگ روشن و بافت ریز فضا را بزرگ تر و رنگ تیره و بافت درشت فضا را بسته نشان می دهد. در هنگام انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب‌ به ساده یا برجسته بودن آن دقت نمایید.

بکارگیری کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی اتاق خواب - دکوراسیون داخلی اتاق خواب
بکارگیری کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

 

 

 

کوسن و بالش های نرم نمایان گر احساس لطافت در اتاق خواب شما

یکی از چیزهایی که می تواند احساس شادی خاصی را در فضای اتاق خواب شما به جریان بیاندازد، استفاده از کوسن و بالش های نرمی است که روی تخت یا مبل قرار می گیرد. این بالش ها نه تنها نمایی زیبا دارند بلکه می توانید با کمی سلیقه خرج دادن و خلاقیت، از آن ها به عنوان یکی از عناصر کانونی دکوراسیون اتاق تان استفاده کنید. کوسن هایی با رنگ شاد بهترین انتخاب می باشند.

کوسن و بالش های نرم نمایان گر احساس لطافت در اتاق خواب شما - دکوراسیون داخلی اتاق خواب
کوسن و بالش های نرم نمایان گر احساس لطافت در اتاق خواب شما – دکوراسیون داخلی اتاق خواب

 

با قاب های عکس، شخصیت تازه ای به دکور اتاق تان ببخشید

قاب عکس، قابی است که زندگی گذشته شما را برایتان به بهترین نحو تداعی می کند. به همین دلیل از این وسیله با عنوان یکی از اولین وسایل تزیینی یاد می کنند. انتخاب تصاویر جذاب خانوادگی و تصاویری که با آن ها خاطره دارید، دکوراسیون اتاق شما را بسیار‌ دوست داشتنی و احساسی می کند. بکارگیری قاب عکس در دکوراسیون داخلی اتاق خواب روش های زیادی دارد. برای مثال از قاب های عکس می توان بر روی میز یا روی دیوار استفاده نمود. همچنین می توانید‌ تعداد قابل توجهی قاب عکس را به صورت نزدیک به هم روی دیوار نصب کنید تا فضا را دراماتیک تر کنید.

با قاب های عکس، شخصیت تازه ای به دکور اتاق تان ببخشید - دکوراسیون داخلی اتاق خواب
با قاب های عکس، شخصیت تازه ای به دکور اتاق تان ببخشید

 

 

تاثیر شلف و قفسه بندی در اتاق خواب

اگر فضای کوچکی در دکوراسیون داخلی اتاق خواب تان دارید و قصد استفاده از وسایل تزیینی دارید، می توانید با طراحی و نصب قفسه های دیواری و شلف با اندازه ای مناسب در دکوراسیون داخلی اتاق خواب تان، فضای بسیار مناسب و جذابی را برای قرار دادن وسایل تزیینی تان آماده نمایید. شکل و ظاهر این قفسه ها از اهمیت چندان زیادی برخوردار نیست و می توانید طبق سلیقه خود از انواع گوناگون این قفسه ها استفاده نمایید. مهم ترین نکته در طراحی و نصب شلف و قفسه استحکام و مقاومت آن است. هنگام نصب این قفسه ها، نهایت دقت را اعمال کنید تا از ایجاد خطر جلوگیری کنید.

تاثیر شلف و قفسه بندی در اتاق خواب - دکوراسیون داخلی اتاق خواب
تاثیر شلف و قفسه بندی در اتاق خواب

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب خود هستید؟

پروژه های خود را به ما بسپارید

برای تماس با مشاورین ما به صورت رایگان، کلیک کنید

۰۴۴-۳۳۴۷۲۳۴۲

 

رنگ های شاد و جلب توجه کننده راهی برای فرار از احساس خستگی

رنگ های شاد و پر انرژی همیشه انتخاب های بی نظیری برای دکوراسیون اتاق شما به شمار می روند. این رنگ ها می تواند احساس غم و بی روح بودن محیط را از آن دور کرده و به عنوان یک تزیین عالی، به کمک شما بیاید. استفاده از رنگ های شاد و پر انرژی یک تزئین فوق العاده نیز برای محیط شما می‌ باشند و بکارگیری آن ها تنها در دیوارها خلاصه نمی شود. شما می توانید‌ برای ملزومات اتاق نیز از این رنگ ها استفاده نموده و آن ها را از حالت یک نواختی درآورید. یک نکته ای که در استفاده از رنگ شاد در دکوراسیون وجود دارد این است که باید توجه کنید بکارگیری این رنگ ها بیش از حد نباشد؛ به طوری که فضای اتاق همانند مهدکودک شود. استفاده صحیح و بجای رنگ های شاد می تواند یک عامل مثبت در دکوراسیون باشد.

رنگ های شاد و جلب توجه کننده راهی برای فرار از احساس خستگی - دکوراسیون داخلی اتاق خواب
رنگ های شاد و جلب توجه کننده راهی برای فرار از احساس خستگی

 

ریسه های لاکچری در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

ریسه های شیک و لاکچری، یک ایده فوق العاده و یک انتخاب بی نظیر برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب شما به شمار می روند. این ریسه ها نه تنها نورپردازی اتاق تان را بهبود می بخشند، بلکه به عنوان یک وسیله تزئینی، نمایی دنج تر و جذاب تر را برای شما به ارمغان می آورند. نمونه از ریسه های لاکچری که در اتاق خواب (به ویژه اتاق خواب های عروس و داماد) استفاده می شوند را برایتان در تصویر زیر آورده ایم.

ریسه های لاکچری در دکوراسیون داخلی اتاق خواب - دکوراسیون داخلی اتاق خواب
ریسه های لاکچری در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

 

میز آرایش در دکوراسیون داخلی اتاق خواب دختر

در اتاق دختران، می توان گفت مهم ترین قسمت میز آرایش است. میز آرایش اگر در محل صحیح قرار بگیرد و همچنین فضای خوبی را در اختیار دختران قرار دهد، یک نعمت بزرگ برای اتاق خواب دختران به شمار می رود. به طوری که با قرار دادن یک میز آرایش جذاب و زیبا می توانید نظم و ترتیب را برای فضای خود به ارمغان آورده و از کاربردهای آن هم بی نصیب نباشید. همچنین با قرار دادن وسایل تزئینی روی این میز، دکوراسیون تان را جذاب تر کنید.

میز آرایش در دکوراسیون داخلی اتاق خواب دختر - دکوراسیون داخلی اتاق خواب
میز آرایش در دکوراسیون داخلی اتاق خواب دختر

 

 

ایده های خلاقانه خودتان را در دکور اتاق خواب تان عملی کنید

حالا وقت آن می رسد که کمی خلاقیت خود را به کار بیندازید. شما می توانید با ایده هایی از خودتان بسازید، به طراحی وسایل تزیینی اتاق خواب بپردازید برای این کار هم لازم نیست که انتظار نتیجه ای بسیار حرفه ای و سخت را داشته باشید. شما می توانید حتی با ساده ترین وسایلی که خودتان می سازید زیبایی اتاق خوابتان را چندین و چند برابر کنید. برای مثال در این تصویر می توانید ریسه های مثلثی زیبایی را ببینید که از دیوار آویخته شده اند. ساخت این ریسه ها کار بسیار ساده ای است ولی نتیجه ای که به همراه داشته اند بسیار چشمگیر و زیباست.

ایده های خلاقانه خودتان را در دکور اتاق خواب تان عملی کنید - دکوراسیون داخلی اتاق خواب
ایده های خلاقانه خودتان را در دکور اتاق خواب تان عملی کنید

 

 

با استفاده از گل و گیاه جریان زندگی را احساس کنید

گیاهان آپارتمانی همیشه نقش بسیار ویژه ای را در دکوراسیون داخلی منزل و به ویژه دکوراسیون داخلی اتاق خواب دارند. بکارگیری یک گلدان جمع و جور روی میز یا یک گلدان بزرگتر لب پنجره و حتی گلدانی بزرگ روی زمین و کنار پنجره، حس و حال تازه ای را برای شما به ارمغان می آورد. این گیاهان علاوه بر زیبایی ای که به دکوراسیون می دهند، هوای محیط را نیز تصفیه می کنند که این امر باعث پاکیزه بودن هوای اتاق از هر میکروب و آلودگی است. بنابراین اگر فرد خوش سلیقه و خلاقی باشید، از گل و گیاهان آپارتمانی حتما استفاده خواهید کرد.

با استفاده از گل و گیاه جریان زندگی را احساس کنید - دکوراسیون داخلی اتاق خواب
با استفاده از گل و گیاه جریان زندگی را احساس کنید

 

انجام پروژه های طراحی دکوراسیون توسط شرکت معماریان

آتلیه معماری و طراحی دکوراسیون معماریان، با بیش از ده سال سابقه فعالیت در زمینه دکوراسیون داخلی و انجام پروژه های طراحی دکوراسیون خانه، دفترکار، اتاق کودک و نوجوان و غیره، از گروهی از متخصصین حرفه ای در حوزه طراحی دکوراسیون تشکیل شده است که با پیروی از اصول علم روز دنیا و با بهره مندی از تجربه طولانی و ده ها نمونه کار موفق، مجری صفر تا صد پروژه های معماری و طراحی دکوراسیون داخلی خانه یا محل کار  شما می باشد.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر