معماریان مگ
دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی

دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی چه تفاوت هایی دارند؟

طراحی داخلی چیست؟

طراحی داخلی به هنر و علم ساخت فضاهای داخلی، از نظر زیبایی شناختی و کاربردی برای ساکنان آن اشاره دارد. در واقع دکوراسیون داخلی، رابط بین دو علم معماری و طراحی داخلی است. معماری بیرونی و اجزاء و عناصر تشکیل دهنده یک ساختمان نیز گاهی اوقات می تواند در دکوراسیون داخلی گنجانده شود. از سویی نیزدکوراسیون داخلی همانند طراحی داخلی به فضاهای داخلی اشاره دارد.

دکوراسیون داخلی و دکوراتورها

طراحی داخلی داخلی را میتوان به عنوان هنر ترکیب نام گذاری کرد، زیرا طراحان و دکوراتورها به خوبی می توانند قطعات مختلف را با یکدیگر ترکیب کنند تا به یک دکوراسیون زیبا و خاص برسند. اگرچه هیچ مدرکی برای تبدیل شدن به دکوراتور داخلی لازم نیست، برنامه ها و دوره های آموزشی فراوانی برای یادگیری آن وجود دارد.

این دوره ها اغلب بر روی رنگ و پارچه، طرح بندی اتاق، برنامه ریزی فضا، سبک مبلمان و موارد دیگر تمرکز می کنند. هر کسی که تا به حال یک خانه یا یک دفتر را انجام داده است، احتمالا در طراحی داخلی شرکت کرده است. این میتواند یک سرگرمی برای علاقه مندان به دکوراسیون باشد، زیرا شما به تخصص برای تزئین خانه خود نیاز ندارید.

دکوراسیون داخلی منزل مسکونی

کار دکوراتورها در دکوراسیون داخلی چیست؟

دکوراسیون داخلی نیازی به آموزش رسمی یا تحصیل ندارند؛ زیرا دکوراتورها در درجه اول بر زیبایی شناسی تمرکز می کنند. طراحان معمولا در بازسازی یا برنامه ریزی ساختاری شرکت نمی کنند. آنها بعد از اینکه آن قسمت پروژه تکمیل شد، وارد عمل می شوند و بر روی سطح ظاهری فضا تمرکز می کنند.

آنها همچنین می توانند در سبک، طرح رنگی، خرید مبلمان و لوازم جانبی به جای مشتریان خود  تصمیم بگیرند. دکوراتورها به طور کلی با هیچکدام از پیمانکاران یا معماران کار نمی کنند چرا که اغلب کارهای ساختمانی قبل از اینکه آنها شروع بکار کنند، کامل می شوند. با این حال، آنها با سازندگان مبلمان، پوستر و دیگر متخصصان صنعت کار می کنند.

کار دکوراتورها در دکوراسیون داخلی

ارتباط کلید اصلی در طراحی داخلی است. بهترین طرح ها از طریق ارتباطات بین موارد مورد علاقه، کمبود ها و درک کامل از نیازهای مشتری بدست می آید. بنابراین، خانه شما باید منعکس کننده فراتر از سلیقه ی شما در مبلمان خانه است. این امر همچنین، سرگرمی های شما، احساسات، جهت زندگی شما را نشان میدهد. دکوراتور خوب باید بتواند این جزئیات را بیرون بکشد و آنها را به چشم انداز نهایی خانه شما اضافه کند. جهت پروژه ، زمانی که بیشتر جزئیات شخصی را می دانید، بهتر سوق می گیرد.

کار دکوراتورها در دکوراسیون داخلی

اول از همه، طراح زمان مورد نیاز و بودجه را برای مشتری تعیین می کند، سپس از مشتری می خواهد ایده های خود را مطرح کند. سپس دکوراتور با شرایط خود و هزینه کار تعیین شده، کار طراحی داخلی را دنبال می کند. حرفه دکوراسیون داخلی با گفتگو بین دکوراتور و مشتری آغاز می شود. آنها در عرض چند دقیقه ملاقات با مشتریان، اغلب شناخت کافی از زندگی مشتری بدست می آورند. شما می توانید در مورد سبک و رنگ مورد علاقه، بودجه و دامنه پروژه خود با دکوراتور صحبت کنید.

دکوراسیون داخلی منزل مسکونی به با مبلمان بنفش

طراحی و معماری داخلی چیست؟

طراحی داخلی حرفه ای است که نیاز به تحصیلات خاص و آموزش رسمی دارد. این کار معمولا شامل مطالعه رنگ و پارچه، طراحی کامپیوتری، برنامه ریزی فضا، طراحی مبلمان، معماری ساختمان و غیره می باشد. حرفه ی معماری داخلی، بیش از امور مربوط به زیبایی شناسی است. طراحی یا معماری داخلی بیشتر در مورد یافتن راه حل های خلاقانه برای طراحی محیط های داخلی است.

این در حالی است که سلامت، ایمنی اشخاص  حفظ شود و کیفیت زندگی آنها افزایش یابد. میتوان گفت، طراحی داخلی یک حرفه چند منظوره است که در آن نیازهای مشتری برای ایجاد فضای داخلی که اهداف پروژه را برآورده می کند، در نظر گرفته می شود.

طراحی داخلی و معماران داخلی

طراحی داخلی هنر برخورد با فضاهای داخلی برای ایجاد فضای مناسب ودستیابی به آسایش روانی از طریق توزیع و بکارگیری عناصر طراحی داخلی است. این عناصر شامل رنگ، نور، فرم و مواد سازه ای و توسعه راه حل های مناسب برای هر گونه مشکل خاص در زمینه حرکت در فضا و سهولت استفاده از این فضا است.

کار معماران داخلی چیست؟

طراحان  و معماران داخلی با برنامه ریزی فضایی شروع بکار می کنند که می توانند به طراحی و بازسازی فضای داخلی کمک کنند. آنها فقط به فضا به عنوان منطقه ای که نیاز به دکوراسیون دارد، نگاه نمی کنند، آنها عملکرد اتاق را افزایش می دهند. طراحان داخلی اغلب برای طراحی یک خانه مسکونی، یک دفتر، یک هتل یا هر فضای داخلی دیگر با معماران و پیمانکاران همکاری می کنند.

معماران داخلی به دنبال یک روش متداول و هماهنگ شده از جمله تحقیق، تجزیه و تحلیل و ادغام دانش با فرآیند خلاق، برای طراحی هستند. این افراد، به منظور کمک به مشتريان در رسیدن به اهدافشان و ایجاد محیطی که از نظر کاربردی و زیبایی شناختی جذاب باشد، ماهر و خبره هستند. آنها اغلب در بازدید از سایت و کار با مدیریت ساخت و ساز به خصوص در ساختمان های بزرگ به عمل می آیند.

کار معماران داخلی در طراحی داخلی

همانطور که گفته شد، طراحان داخلی مسئول تعدادی از فضاهای مختلف مانند دفاتر، خانه ها، فرودگاه ها، رستوران ها، هتل ها و بسیاری دیگر هستند. آنها اغلب می توانند در الگوهای خاصی مانند مسکونی، تجاری یا بیمارستان و ….تخصص دارند. در فضایی که نیاز به برنامه خاص و سختگیرانه است، آنها لازم نیست فقط پایبند به استانداردها باشند و باید نشانه ها و ایده های خود را در طراحی بکار برند.

نقشه معماران داخلی در طراحی داخلی

طراحی داخلی به سرعت در حال تحول است، طراحان نیز باید به طور مداوم همزمان با آن در حال تحول هستند. بدین جهت،  طراحی داخلی نیاز به طراحان خلاق دارد که با زمینه های گسترده ای از علم و فناوری مدرن مطلع و آشنا باشند تا بتوانند طراحی داخلی را توسعه دهند. کار در طراحی داخلی بسیار شبیه به کار در زمینه های دیگر است. یک طراح می تواند با یک روز کار اساسی  کمک کند تا دکوراتور طول مدت بیشتری را برای پایان دادن پروژه صرف کند.

به این ترتیب، طراحان داخلی گاهی اوقات مجبور به کار بسیار طولانی مدت برای به دست آوردن رضایت مشتریان هستند. یک طراح داخلی میتواند به نقاط مختلف کشور سفر کند تا دفاتر و خانه های مشتریان خود را ببیند. آنها براساس کار و تجربه شان دستمزد می گیرند.

طراحی داخلی و معماران داخلی

تفاوت معماری داخلی و دکوراسیون داخلی

معماری داخلی به خلق فضایی که درعین زیبایی، کارایی لازم را داشته باشد، می پردازد. اغلب مردم فکر می کنند معماری داخلی و دکوراسیون داخلی مفهومی یکسان دارند، اما این تفکری اشتباه است. به عنوان مثال دکوراتورها و یا طراحان داخلی رنگ را برای دیوار خود انتخاب می کنند، در حالی که معماران داخلی ساختار اتاق را تغییر می دهند. در دکوراسیون داخلی طراحان داخلی، با نگاه کردن به یک اتاق و افزودن لوازم جانبی مانند پرده و فرش؛ بهترین استفاده را از فضا دارند.

طراحی داخلی یا دکوراسیون داخلی

باید با یک طراح داخلی یا  دکوراتور کار کرد؟

انتخاب اینکه چه کسی را باید استخدام کنید، به نیازهای شما بستگی دارد. اگر تغییرات ساختاری مورد نظر شما عملیاتی همچون از بین بردن یک دیوار، لوله کشی، و یا اضافه کردن پنجره جدید و یا درب ها است، مطمئنا یک طراح داخلی انتخاب درستی است. آنها می توانند برای تغییرات ساختاری قابل توجهی برنامه ریزی کرده و آنها را اجرا کنند.

از سوی دیگر، اگر تغییرات ساختاری نیازمند نیست اما شما به کمک در تصمیم گیری سبک محل زندگی خود، انتخاب کاغذ دیواری ها، رنگ و مبلمان، چیدمان خانه و انتخاب نورپردازی و لوازم جانبی نیاز دارید؛ احتمالا دکوراتور است که این کارها را انجام می دهد. آنها می دانند که باید چه چیزی را در دکوراسیون داخلی خانه با هم ترکیب کنند و می تواند اتاق را بدون نیاز به هیچ کاری فنی، مطابق با نیازها و خواسته های شما تبدیل کنند.

طراحی داخلی و معماران داخلی

در نهایت، تصمیم گیری درست برای استخدام افراد، به احتمال زیاد مهم است که با توجه به نیازهای خانه شما باشد. در بعضی مواقع، اکثر طراحان داخلی آموزش دیده بیشتر وقت خود را صرف انجام کارهایی با عنوان دکوراسیون داخلی که شامل هیچ نوع عملیات بازسازی یا کار ساختاری نمی شود، می کنند. در همان زمان، ممکن است دکوراتورهای زیادی باشد که با آموزش رسمی، قادر به کار با پیمانکاران باشند.

در حالی که آنها سطح بالایی از جزئیات زیبایی را ارائه می دهند، می توانند یک طراح و معمار داخلی آموزش دیده که با سازه سروکار دارد، باشند. با توجه به این نکته، بهترین کاری که باید در این انتخاب انجام دهید، ارزیابی نیازهای شما و مقایسه آن با خدمات ارائه شده قبل از تصمیم گیری است.

چگونه به یک طراح داخلی تبدیل شویم؟

اگر به دنبال تغییر شغل هستید و طراحی داخلی چیزی است که شما دوست دارید پس می توانید آن را به حرفه خود تبدیل کنید. اکثر طراحان داخلی کسب و کار خود را از یک شرکت شروع می کنند. شما میتوانید قبل از شروع بکار دوره های آموزشی این حرفه را بگذرانید. در کناراکثر مشاغل، گرفتن مدرک دانشگاهی در زمینه طراحی داخلی بسیار شایع است.

دانشگاه های محبوب بسیاری نیز در سراسر نقاط جهان دوره هایی مانند معماری داخلی را ارائه می دهند. بعد از فراگیری آموزش های لازم باستی دوره کاآموزی را بگذارید و سپس در شرکت های معماری  مشغول بکار شوید. اغلب طراحان داخلی برای دکوراسیون خانه های لوکس و حیاط و محوطه سازی توسط شرکت های بزرگ و دولتی جذب می شوند. شما نیز میتوانید، با دنبال این حرفه در این زمینه تخصص لازم را بدست آورید.

طراحی داخلی و معماران داخلی

چگونه به یک دکوراتور داخلی تبدیل شویم؟

دکوراسیون داخلی اغلب با فضاهای مسکونی سروکار دارد. دکوراسیون داخلی در واقع پوشش فضای موجود است. این کار با یک مفهوم وسیع، از جمله نوسازی، یکپارچه سازی، ایجاد تعادل و زیبایی شناسی شروع می شود. همه این مفاهیم در جزئیات این سبک به کار گرفته می شوند. دکوراتور داخلی از ابتدا تا انتها به طور معمول با یک سبک طراحی و ایجاد یک تداوم در یک فضا عمل می کند.

او با انتخاب رنگ، بافت و الگوهایی که که با مفهوم سبک کلی سازگار است، با شما کار می کند. تجدید ساختن یک اتاق یا به روز کردن یک سبک قدیم تحت عنوان دکوراسیون داخلی نیاز به مجوز های ساختمانی برای ساخت و نیست. همانطور که ذکر شد این حرفه نیاز به گذراندن دوره های آموزشی ندارد و هرکس میتواند با تحقیق و مطالعه، دست به دکوراسیون داخلی بزند. البته تخصص داشتن در هر کاری مزیت های خودش را دارد.

دکوراسیون داخلی و دکوراتورها

انتخاب سبک دکوراسیون داخلی توسط دکوراتورها

دکوراتور ممکن است تصمیم بگیرد از عناصر دکوری به رنگ های متنوع برای تأکید بر پیچیدگی اتاق نشیمن شما استفاده کند و یا برای یکپارچه سازی از گزینه های تک رنگ و خنثی به گونه ای شیک در دکوراسیون داخلی بهره بگیرد. دکوراتور داخلی سعی می کند ویژگی های طراحی را به درستی برای کمک به شما بکار گیرد. دکوراسیون داخلی سبک ها و روند های متنوعی دارد که دکوراتور آنها را طوری انتخاب می کند تا سبک شخصی شما را بیان کند.

سبک مناسب دکوراسیون داخلی توسط دکوراتورها

بودجه بندی درست برای دکوراسیون داخلی توسط دکوراتورها

دکوراسیون داخلی به خوبی با پروژه های مسکونی سازگار است. شغل های تجاری زیادی به ندرت از دکوراتورهای داخلی برای به روز کردن یک لابی یا سالن کنفرانس بهره میگیرد. دکوراتور داخلی معمولا به یک صاحب خانه در به روز رسانی جزئی مانند اضافه کردن عناصر دکوراتیو کمک می کند تا زیبایی ظاهری فضا را بیشتر کند.

برای این کار، شما یک بودجه را برای دکوراتور ارائه می کنید. دکوراتورها نیز اغلب به صاحب خانه ها در مورد بودجه ها کمک می کنند. علاوه بر دکوراسیون داخلی شیک و هنری، طراح باهوش باید دارای شناخت مالی باشد تا بتواند پول کمتری صرف هزینه ها کند. یک دکوراتور خوب قبل از اینکه لوازم و مبلمان لازم را خریداری کند، حساب هزینه شما را در نظر می گیرد و با بودجه بندی درست دست بکار می شود.

بودجه بندی درست برای دکوراسیون داخلی توسط دکوراتورها

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر