معماریان مگ

بررسی دکوراسیون داخلی فروشگاه لوازم خانگی

دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی
دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی

دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی | طراحی داخلی فروشگاه لوازم خانگی

دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی اگر به خوبی چیده شود، باعث افزایش فروش و سود دهی صاحبان مغازه می شود. از این رو، فروشندگان این مخصولات توجه ویژه ای به دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی دارند. در این مقاله، نکاتی را بررسی کرده ایم که رعایت آن ها بهترین دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی به ارمغان می آورد. از شما بازدیدکنندگان عزیز و محترم سایت معماریان دعوت می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما بوده و اگر نظر یا پیشنهادی راجع به این قسمت از سایت داشتند، از طریق فرم انتهای صفحه به گوش ما برسانند.

 

مقدمه ای بر دکوراسیون مغازه لوازم خانگی

در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی، به دلیل اینکه اجناس معمولا در مدل های مختلف و حجم نسبتا بزرگ به مشتریان ارائه می شود، می بایست چند نکته را رعایت نمود. برخی از این نکات، توسط فروشندگان و عموم مردم قابل فهم و رصد است و برخی را نیز، دکوراتور ها و طراحان فضای داخلی می توانند تشخیص دهند. برای داشتن بهترین دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی، تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا به شما نشان دهیم چگونه می توان به سادگی، در کوتاه ترین زمان و با صرف کمترین هزینه به این خواسته رسید.

 

 

چیزی که بر همگان آشکار است، این است که هر صنفی دارای ویژگی های خاص و منحصر به فرد خود است. ما در مقالات گذشته سایت معماریان، به دکوراسیون مغازه های مختلف از جمله لباس فروشی، سیسمونی فروشی و غیره اشاره کردیم. این دکوراسیون ها، هر کدام با دیگری متفاوت است و برای مثال نمی توان از اصولی که در طراحی دکوراسیون سیسمونی فروشی بکار گرفته می شود، در دکوراسیون مغازه لوازم خانگی نیز استفاده کرد. فروشندگان و صاحبان مغازه ها بایستی بدانند که در هر صنف و شغلی که فعالیت می کنند، دکوراسیون فروشگاه خود را بر اساس نوع محصولات و قشر مشتریان خود در نظر بگیرند. در نظر گرفتن سلیقه عموم مشتریان و همچنین استفاده از نورپردازی و رنگ بندی مناسب، در طراحی دکوراسیون یک مغازه بسیار حیاتی است.

اگر با یک طراح و یا یک شرکت تخصصی و معتبر در این زمینه مشورت کنید، خواهید دید دکوراسیون مغازه شما در فروش و کسب سود، چقدر تاثیر گذار و بعضاً حیاتی است.

طراحی داخلی فروشگاه لوازم خانگی (1)
طراحی داخلی فروشگاه لوازم خانگی (1)

 

طراحی داخلی فروشگاه لوازم خانگی (2)
طراحی داخلی فروشگاه لوازم خانگی (2)

 

ایجاد فضا و بخش های گوناگون در دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی

برای داشتن یک دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی خوب و مدرن و چینش درست و صحیح آن، در ابتدا باید یک طرح پیش فرض از آن را آماده کنید. آماده سازی طرح پیش فرض برای دکوراسیون، نیازمند اندازه گیری دقیق محیط فروشگاه است. معمولا دکوراتور ها و کارفرمایان، پس از اندازه گیری محیط های داخلی فروشگاه بر سر اینکه چه قسمت هایی در فروشگاه طراحی شود و چه بخش هایی نباشد توافق می کنند. بنابر این یکی از مزیت های طراحی دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی توسط شرکت های طراحی معتبر همانند شرکت معماریان، این است که کارفرما را به آنچه در دکوراسیون مغازه نیاز دارد می رساند.

اندازه فروشگاه لوازم خانگی شما می تواند هر متراژی باشد؛ ولی برای اینکه بتوانید محصولات و اجناس گوناگونی همانند ماشین لباسشویی، اجاق گاز،، جارو برقی، یخچال، ماشین ظرفشویی و … را در معرض دید مشتریان و مراجعه کنندگان قرار دهید، می بایست متراژ فروشگاه شما از یک حدی پایین تر نباشد. 30 متر مربع، حداقل متراژی است که برای فروشگاه لوازم خانگی نیاز است. حال اگر این متراژ به صورت مستطیل باشد دست دکوراتور در فضاسازی و طراحی دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی بازتر است.

طراحی داخلی فروشگاه لوازم خانگی
طراحی داخلی فروشگاه لوازم خانگی

 

 

نوع چینش محصولات در فروشگاه لوازم خانگی

یکی از نکات و اصول مهمی که رعایت آن باعث افزایش فروش و سود دهی مغازه لوازم خانگی می شود و مراجعه کنندگان بیشتری را به داخل مغازه می کشاند، چیدمان صحیح محصولات داخل مغازه لوازم خانگی فروشی است. در بحث چیدمان دکوراسیون داخلی فروشگاه لوازم خانگی، نکته ای وجود دارد که با یک مثال جالب قابل مطرح است:

اگر یادتان باشد در دوران تحصیل دانش آموزان بلند قد تر انتهای کلاس درس می نشستند و همکلاسی های آنان که قد و قامت نسبتا کوتاه تری داشتند، میزهای اول و دوم را پر می کردند. طراح بر اساس ارتفاع محصولات و همچنین اندازه و فرم هندسی اجناس و کالا های موجود، سعی می کند چیدمان را به گونه ای انجام دهد که مشتریان را در نگاه اول برای ورود به مغازه ترغیب کند. اصول چیدمان مغازه به این صورت است که تمام محصولات در دکوراسیون مغازه لوازم خانگی با نگاه اول قابل دید باشند و بررسی آن ها به سادگی انجام شود.

نوع چینش محصولات در فروشگاه لوازم خانگی
نوع چینش محصولات در فروشگاه لوازم خانگی

 

بررسی نکات حائز اهمیت در دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی

در دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی، رنگ بندی و طراحی دیوار ها، سقف و کف مغازه از اهمیت بالایی برخوردار است. البته میزان این اهمیت به ویترین و چیدمان محصولات و نورپردازی صحیح نمی رسد ولی در نگاه مشتری مهم است. دکوراتور ها، می توانند با قرار دادن طرح های ساده ای که اتفاقا از قیمت های پایینی هم برخوردار هستند، شکل ظاهری دیوار ها را تغییر داده و بخش هایی از فروشگاه را همانند آشپزخانه ای بچینند که در آن اجناس مختلف وجود دارد.

معمولاً، به علت اینکه ممکن است فروشندگان مارک های مختلفی برای عرضه به مشتریان خود داشته باشند، عملاً ساخت آشپزخانه مصنوعی با مشکلاتی روبرو است. اما به هر صورت، وجود این دیوار ها می تواند به فضاسازی و جذابیت مغازه شما کمک کند. می توان برای رنگ بندی دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی از رنگ های روشن استفاده کرد تا فضای روشن تری را ایجاد کرد.

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی هستید؟

ما برای شما یک سورپرایز باورنکردنی داریم!

برای تماس با مشاورین ما به صورت رایگان، کلیک کنید

044-33472342

 

نور پردازی در دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی چگونه باشد؟

نورپردازی و بازی با سایه ها، در تمام مغازه ها و شغل ها از جایگاه ویژه ای برخوردار است. فرقی نمی کند چه محصولی را در مغازه شما ارائه می شود. برای داشتن دکوری مناسب،چشم نواز و کاربردی در فروشگاه خود می بایست از نور و طریقه صحیح نورپردازی استفاده کنید. نورپردازی واحد های صنفی، از اهمیت بالاتری برخوردار و بسیار حساس هستند. چرا که دلیل اصلی جذب مشتریان به مغازه می باشند. در بحث نورپردازی دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی، استفاده از نور های مرکزی و نور های خطی در سقف و دیوار ها، علاوه بر نقش روشنایی که ایفا می کنند، فضای داخلی را نیز زیبا می کنند. استفاده از نورهای سفید مهتابی که چشم را اذیت نمی کنند، برای بخش نور مرکزی پیشنهاد می شود.

دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی (1)
دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی (1)

 

دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی (2)
دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی (2)

 

 

ایده های جذاب و کاربردی برای طراحی دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی

 

ایده های جذاب و کاربردی برای طراحی دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی
ایده های جذاب و کاربردی برای طراحی دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی

همچنین در نظر گرفتن این ایده ها، موضوعی است که باید در نظر داشته باشید:

  • شما به عنوان یک عرضه کننده لوازم خانگی، حتما در نظر داشته باشید که عرضه کننده چه مارک هایی می باشید؛ استفاده از پوستر های تبلیغاتی، لوگو و مارک و موارد دیگر از این برند ها، به گونه ای مشتریان آن را ببینید، در فضای داخلی پیشنهاد می شود.
  • همانند سایر فروشگاه ها، به کار گیری نور پردازی مطلوب یکی از نکاتی است که حتما باید آن را در نظر داشته باشید. در این مقاله به اصول یک نورپردازی خوب و اصولی اشاره کردیم.
  • تفکیک محصولات از کوچک به بزرگ؛ این کار نه تنها باعث ایجاد نظم در فروشگاه می شود، بلکه زیبایی بیشتری را برای دکوراسیون داخلی فروشگاه شما فراهم خواهد کرد.
  • در خصوص لوازم خانگی برقی و سایر محصولات یک برند، حتما کتابچه ها و کاتالوگ ها را در دسترس مشتریان قرار دهید.
  • اگر فروشگاه شما دارای ویترین می باشد، زیباترین و خاص ترین کالا ها را در آن بچینید و البته دقت کنید که تنوع کالاها در ویترین را رعایت کنید؛ چرا که اگر مجموعه تکراری از کالا ها را قرار دهید، بیننده متوجه تنوع کالا ها در فروشگاه شما نخواهد شد. ویترین در دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی، یکی از مهم ترین بخش ها است که در طراحی آن می بایست بسیار دقت نمود.
  • سعی کنید از یک رنگ پایه مناسب برای رنگ آمیزی دیوار ها و سقف فروشگاه خود استفاده کنید؛ این رنگ اگر با اجناس شما تضاد داشته باشد، بهتر است و باعث بیشتر به چشم آمدن محصولات شما خواهد شد.
  • یکی از ضروری ترین مواردی در طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی باید در نظر گرفت، این است کع حتما فضایی برای نشستن و صحبت کردن مشتریان قرار دهید تا بتوانند در مورد کالای انتخابی خود تصمیم بگیرند.

 

تماس با شرکت معماریان

شرکت معماریان، طراح دکوراسیون و مجری پروژه های تخصصی خدمات دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی در سرتاسر کشور عزیزمان می باشد.

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید با شرکت معماریان همکاری داشته باشید، یا نظر و پیشنهادی نسبت به عملکرد بخش های مختلف سایت دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

از اینکه تا پایان این بخش از سایت، نگاه های زیبایتان را به ما هدیه داد از شما متشکریم. شما عزیزان می توانید به کمک منوی بالای سایت، از بخش های دیگر سایت نیز بازدید نمایید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر