معماریان مگ

معماری و طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه

طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه | ایجاد بهترین دکوراسیون داخلی برای داروخانه

طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه، از مهم ترین کارهایی است که می توان در جذب و ماندگاری مشتریان داروخانه از آن بهره برد. برای یجاد یک طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه خوب و مدرن، بایستی نکات مختلفی را در نظر گرفت. در این مقاله به بررسی اهمیت و نکات موثر در طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه پرداخته ایم. از شما همراهان عزیز و متحرم معماریان دعوت می کنیم تا پایان همراه ما بوده و اگر نظری راجع به این مقاله دارید از طریق بخش نظرات انتهای مطلب با ما در میان بگذارید.

مقدمه مقاله طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه

در دنیای امروزی، ویترین مغازه و دکوراسیون داخلی آن، حرف اول را در جذب و ماندگاری مشتری می زند. دکوراسیون محیط داخلی هر فروشگاه تجاری باید به گونه ای باشد که علاوه بر ایجاد آرامش و سکوت در محیط، نظم و ترتیب را نیز برای اجناس داخل مغازه به ارمغان آورده و تمام نیاز مشتریان را در داخل فروشگاه رفع نماید. یک طرح داخلی ایده آل، طرحی است که در آن به تمام موارد رعایت شود. نوع فروشگاه، تعداد مراجعه کنندگان، نوع مراجعه کنندگان، نوع کالاهای موجود در آن، موقعیت مکانی و غیره مواردی است که بایستی آن ها را کاملا در نظر گرفت تا به بهترین نتیجه رسید.

داروخانه، یکی از مکان های بهداشتی و درمانی می باشد که به مشتریان خدمات بهداشتی و زیبایی ارائه می کند. به همین دلیل در طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه بایستی نظافت، بهداشت و آرامش محیط را در مرحله اول در نظر گرفت. ایجاد قفسه بندی های مدرن، قرار دادن عناصر مختلف همانند مکانی برای نصب پوستر، محل انتظار مشتریان، آب خوری، محل تست سلامت بدن و غیره، چیزهایی است که می توان در طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه در نظر گرفت.

معماری و طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه
معماری و طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه

 

 

دلیل ایجاد دکوراسیون مدرن برای داروخانه

در این سال ها و در جهان امروزی، داروخانه های همیشه در حال تغییر دکوراسیون داخلی و ظاهر خود بوده اند. این مکان های عمومی که در آن ها رفت و آمد بسیار زیادی انجام می شود، کم کم از حالت های سنتی به دکوراسیون های مدرن تغییر شکل داده اند. مهم ترین دلیل این تغییر، بهداشت است که در داروخانه های سنتی این موضوع بسیار کمرنگ بود.

دلیل ایجاد دکوراسیون مدرن برای داروخانه
دلیل ایجاد دکوراسیون مدرن برای داروخانه

 

انواع داروخانه ها

داروخانه ها دارای انواع و اقسام مختلفی می باشند. داروخانه های دامپزشکی، داروخانه های طب سنتی،  داروخانه های شیمیایی و داروخانه هایی که ساخت دارو به صورت تخصصی در آن ها انجام می شود، از جمله آن هاست. این مکان، جزو مکان های تجاری – درمانی به شمار می رود و معماری و طراحی دکوراسیون آن می بایستی طبق قواعد و استاندارد مکان های درمانی و بهداشتی صورت پذیرد. به علاوه، انواع داروخانه های مختلفی که در این داروخانه ها ارائه می شود، باعث ایجاد تفاوت های پیچیده ای نیز می شود.

تفاوت دراگ استور و داروخانه

دراگ استور و داروخانه، دو کلمه با دو معنی جداگانه می باشند که در بسیاری از موارد با معانی یکسان در نظر گرفته می شوند. داروخانه، محلی است که در آن صرفا دارو ارائه می شود و اکثر مراجعه کنندگان آن بیماران می باشند. دراگ استور، حالت جامع تری دارد و داروخانه ای است که علاوه بر دارو، محصولات متنوع تر در طیف موضوعی گسترده تری را ارائه می کند. در دراگ استورها، علاوه بر دارو، لوازم آرایشی، بهداشتی، تناسب اندام و غیره وجود دارد و به فروش می رسد.

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه هستید؟

مشاوران ما می توانند برای اجرای پروژه هایتان شما را یاری کنند.

برای مشاوره رایگان، همین حالا با ما تماس بگیرید.

044-33472342

 

ایجاد محیط بهداشتی در داروخانه

داروخانه ها از مکان هایی محسوب می شوند که تقریبا تمام مراجعه کنندگان برای رفع نیاز های سلامتی و زیبایی خود به آن مراجعه می کنند. به همین دلیل، طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه باید به شکلی باشد که عین اینکه نیاز های مشتریان و خدمه آن را به خوبی رفع کنند، از بهداشت، تمیزی و مرتب بودن نیز برخوردار باشد.

طراحی و معماری دکوراسیون داخلی داروخانه
طراحی و معماری دکوراسیون داخلی داروخانه

 

رنگ بندی طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه

یکی از اساسی ترین و مهم ترین مواردی که در طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه در نظر گرفته می شود، رنگ بندی فضای داخلی است. برای هر فروشگاه و مکان، رنگ خاصی مناسب ترین رنگ است و در داروخانه، استفاده از رنگ سفید برای دیوار و سقف، رایج ترین و بهترین رنگ می باشد. رنگ سفید باعث ایجاد احساس آرامش و سکوت در فضا می شود و بهداشت و تمیزی را برای داروخانه ها به ارمغان می آورد. همچنین این رنگ، پس زمینه خوبی برای قفسه ها می باشد و علاوه بر نظم و ترتیبی که در ظاهر به وجود می آورد، باعث می شود پرنسل داروخانه راحت تر بتوانند داروی مورد نظر خود را پیدا کنند. استفاده از رنگ سفید در طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه، کار را هم برای مشتریان و هم برای پرسنل راحت تر می کند.

 

 

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه

طراحی دکوراسیون، نوعی هنر است و هر فروشگاهی که از دکوراسیون داخلی مناسب تر و جدید تری برخوردار باشد، معمولا مشتریان بیشتری را به خود جذب می کند. داروخانه نیز، از جمله مکان های عمومی است که مراجعه کنندگان بسیاری دارد و ایجاد یک دکوراسیون خوب برای آن، یکی از لازمه های کار می باشد. در طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه، چند نکته مهم وجود دارد که باید در نظر گرفت که در ادامه به آن ها اشاره کردیم ایم.

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه
اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه

 

نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه

طراحی و دکوراسیون داخلی داروخانه نیازمند رعایت نکات مختلفی است. یکی از این نکات مهم و حائز اهمیت، توجه به محصولات دارو و لوازم آرایشی بهداشتی است. قفسه داروها، معمولا به دور از دسترس مراجعه کنندگان عادی قرار داد تا نتوان از آن ها بدون اجازه پزشک چیزی برداشت کرد. اما در عوض لوازم آرایشی و بهداشتی یکی از چیزهایی است که می تواند به سادگی در دسترس شهروندان قرار بگیرد. علت هم آن است که تنها پزشکان و پرنسل بتوانند این داروها رو عرضه و کنترل کنند. از مهم ترین نکاتی که در راستای رسیدن به بهترین طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه می توان انجام داد، موارد زیر است:

  1. قفسه بندی داروخانه باید با فاصله های معینی ساخته شوند و نظم و ترتیب در آن ها رعایت شود.
  2. از حداکثر فضا برای بکارگیری قفسه بندی ها استفاده شود.
  3. ایجاد قفسه های مخصوص برای کالاهای مهم یا پر فروش
  4. ایجاد محلی برای انتظار مشتریان
  5. ایجاد بهترین حالت برای بخش تحویل دارو، صندوق و اطلاعات

و ده ها مورد دیگر که در مقالات بعدی به آن ها اشاره خواهیم کرد.

نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه
نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه

 

 

به این مقالات نیز نگاهی بیاندازید:

تماس با آریان معماری

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید با شرکت معماریان همکاری داشته باشید، یا نظر و پیشنهادی نسبت به عملکرد بخش های مختلف سایت دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر