تغییر استایل

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
مشاوره رایگان و راهنمایی در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی

مشاوره رایگان و راهنمایی در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی

مشاوره دکوراسیون
مشاوره دکوراسیون

مشاوره دکوراسیون | مشورت رایگان دکوراسیون | راهنمایی دکوراسیون

مشاوره دکوراسیون باعث می شود در انتخاب ایده های طراحی دکوراسیون داخلی بهتر عمل کنید. در این مطلب، به چند نکته جهت راهنمایی دکوراسیون و چیدمان آن پرداختیم.

 

مقدمه مطلب

مشاوره، راهنمایی و کمک در طراحی دکوراسیون داخلی
مشاوره، راهنمایی و کمک در طراحی دکوراسیون داخلی

 

طراحی دکوراسیون داخلی، یکی از امور مهم و تاثیرگذار است که می تواند تغییرات زیادی را در سبک زندگی افراد ایجاد نماید. به دلایل گوناگونی، می توان اهمیت و نقش مشورت با افراد مطلع و آگاه در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی را بسیار جدی گرفت. یکی از این دلایل، همین تاثیری است که دکوراسیون روی رفتار و زندگی افراد می گذارد. در دنیای امروزه اغلب خانوارها خود را در قامت یک طراح دکوراسیون می بینند و با استفاده از اصول و استانداردهایی که خودشان تعریف کرده اند، فضای ایده آلشان را ایجاد می نمایند. در صورتی که اینکار همانند این است که شما بیمار شده اید و بجای اینکه به پزشک مراجعه کنید، خودتان برای خودتان تجویز نمایید.

در بیشتر موارد این کار به سلامتی شما آسیب می زند و به همین شکل، تجویز نسخه در دکوراسیون داخلی و استانداردهایی که در آن وجود دارد نیز می تواند شما را با مشکلاتی روبرو سازد. بنابراین پیشنهاد می کنیم از مشورت طراحان دکوراسیون و افرادی که تخصص در این زمینه دارند استفاده نموده تا به بهترین و ایده آل ترین نتیجه برسید. اگر شما نیز به دنبال یک طراحی جذاب و زیبا برای فضای خانه تان هستید و قصد دارید نکاتی را به شکل رایگان در این زمینه بدانید، پیشنهاد می کنیم تا پایان این مطلب معماریان مگ بوده و ما را در ادامه این بخش دنبال نمایید.

 

مشاوره دکوراسیون برای بازسازی خانه

مشاوره دکوراسیون برای بازسازی خانه
مشاوره دکوراسیون برای بازسازی خانه

 

بازسازی خانه، امری سخت و بسیار پیچیده است که نیاز به توجه بسیار بالایی دارد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید بازسازی خانه و فرآیندهایی که در آن انجام می شود، در مواقعی از ساخت یک سازه از صفر سخت تر است. یکی از نکات مهمی که به عنوان مشاوره دکوراسیون به شما در این بخش پیشنهاد می کنیم، این است که هرگز خودتان اقدام به بازسازی خانه تان نکنید. در موارد بسیاری افراد با این تصور که کار سختی را در پیش نداشته و با کمی مصالح می توانند قسمت هایی که نیاز به نوسازی دارد را مرمت کنند، اقدام به این کار می کنند که در نهایت با شکست مواجه می شوند.

بازسازی یک خانه، تنها شامل موارد ظاهری نیست و ممکن است انشعابات و سیستم های داخلی منزل نیز نیاز به تعمیر و بازسازی داشته باشد. به همین دلیل کمک گرفتن از یک معمار و افراد آگاه در این زمینه (مثل لوله کش) کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد و در نتیجه کار، تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

 

مشاوره رایگان دکوراسیون در زمینه روشنایی

مشاوره رایگان دکوراسیون در زمینه روشنایی
مشاوره رایگان دکوراسیون در زمینه روشنایی

 

سیستم روشنایی منزل که لامپ ها بخش زیادی از آن را تشکیل می دهند، به قدری مهم و تاثیرگذار است که اگر سری به مقالات گذشته معماریان مگ بیاندازید، خواهید دید بارها و بارها به اهمیت آن در نقاط مختلف منزل اشاره شده است. اگر بخواهیم به عنوان یکی از نکته هایی که در راهنمایی دکوراسیون به درد شما می خورد مطلبی را بگوییم، به شما خواهیم گفت تجمل گرایی را کنار گذاشته و به کاربرد و روشنایی لامپ ها در خانه توجه نمایید.

به این دلیل می گوییم تجمل گرایی را در این هنگام کنار بگذارید چراکه اغلب افراد هنگامی که قصد خرید لامپ جدید (منظور از لامپ عناصری همچون لوستر، آباژور و غیره است) می کنند، شیفته ظاهر آن شده و ممکن است محصولی را انتخاب نمایند که اصلا کاربردی نمی باشد. البته نباید نقش زیبایی و جلوه لامپ و سیستم روشنایی را نادیده گرفت اما یک فضای تاریک، نمی تواند زیبایی لامپ های شما را نشان دهد و در عوض یک فضای روشن و خوب، می تواند عناصر شما را زیباتر نشان دهد.

نکته دیگر رعایت حدتعادل در روشنایی منزل به خصوص اتاق نشیمن است. استفاده بیش از حد از نور در خانه چشم ها را اذیت کرده و کاهش بیش از حد آن نیز، فضایی تاریک و دلگیر را ایجاد می کند. بنابراین حد تعادل را حتما درنظر داشته باشید.

توجه به ورودی خانه

ورودی هرخانه، یکی از فضاهای بسیار مهم و تاثیرگذار در خانه است که ارتباط بین دنیای بیرون و خانه شما را برقرار می سازد. در ورودی خانه، افراد و انرژی های داخل و خارج دکوراسیون داخلی با یکدیگر ترکیب می شوند و فضایی جذاب و جالب را ایجاد می کنند. یکی از نکات مهم در دکوراسیون، توجه به ورودی خانه است. مجموعه اصول فنگ شویی که به تبادل انرژی در خانه اشاره دارد، ورودی را دهانه انرژی ها در نظر می گیرد که انرژی منفی و مثبت در آن جمع شده و وارد فضای خانه می شود. به همین ذلیل توجه ویژه به ورودی اصلی هر خانه موضوعی است که باید به آن توجه شود. در برخی موارد مشاهده شده که صاحبان خانه از ورودی خانه به عنوان محلی که لوازم بیهوده در آن قرار می گیرد استفاده می کنند.

 

در حالی که این کار بسیار اشتباه بوده و تحت هیچ شرایطی نباید ورودی اصلی خانه را به انبار و محل نگهداری اشیای اضافی تبدیل کرد. هنگامی که ما از ورودی خانه حرف می زنیم، بخش داخلی و خارجی آن مدنظر ماست. بخش خارجی ورودی شامل جلوی درب است که آسانسور، جاکفشی، گلدان و هر وسیله دیگری را شامل می شود. بخش داخلی نیز آن بخشی است که داخل فضای خانه وجود دارد و می تواند میزبان عناصر مختلفی از جمله تابلوها، جاکفشی و غیره باشد. سعی کنید تا حد امکان ورودی خانه تان را تمیز نگه دارید چراکه اولین نگاه بازدیدکنندگان در خانه به این قسمت بوده و تاثیر زیادی روی آن ها دارد.

چیدمان اتاق نشیمن

مشاوره دکوراسیون در زمینه چیدمان اتاق نشیمن
مشاوره دکوراسیون در زمینه چیدمان اتاق نشیمن

 

اتاق نشیمن، فضایی است که مهمانان و خود اعضای خانه بیشترین زمان را در آن سپری می کنند. اگر بخواهیم از نظر اهمیت، بخش های مختلف یک دکوراسیون را دسته بندی کنیم، دکوراسیون اتاق نشیمن رتبه اول را خواهد داشت. اگر هزینه زیادی برای سایر بخش های خانه مثل آشپزخانه کنید و در عوض اتاق نشیمن جذابی نداشته باشید، بازدیدکنندگان از خانه متوجه چیز خاصی نخواهند شد. به عنوان یک نکته مهم در زمینه مشاوره دکوراسیون، به شما می گوییم اول از همه اتاق نشیمن خانه تان را طراحی نمایید و سپس به صرف هزینه در بخش های دیگر خانه بپردازید. عوامل متعددی در جذابیت این فضا موثرند. نورپردازی، خرید ملزومات کاربردی و هماهنگ، توجه به رنگ بندی، استفاده از سبک مشخص و غیره از جمله این موارد می باشد.

 

راهنمایی دکوراسیون برای انتخاب متریال های مناسب

راهنمایی دکوراسیون برای انتخاب متریال های مناسب
راهنمایی دکوراسیون برای انتخاب متریال های مناسب

 

در دکوراسیون داخلی هنگامی که تصمیم به انتخاب وسایلی برای خانه گرفته اید از جمله مهم ترین مسائلی که باید در نظر بگیرید، انتخاب رنگ و مدل مناسب، با توجه به کاربرد و جایگاه وسایل در هر گوشه خانه است. مثلا مبلمان برای اتاق نشیمن با توجه به پارچه، طرح و مدل مبل نسبت به کوچکی یا بزرگی فضا و تعداد نفرات خانواده انتخاب می شود. علاوه بر انتخاب مبلمان مناسب و راحت، پرده نیز فاصله ای بین وسایل داخل اتاق و فضای بیرون است که باید رنگ و طرح آن، مناسب با وسایل خانه و رنگ دیوارها باشد.

 

مشاوره و راهنمایی دکوراسیون در زمینه انتخاب ملزومات

مشاوره و راهنمایی دکوراسیون در زمینه انتخاب ملزومات
مشاوره و راهنمایی دکوراسیون در زمینه انتخاب ملزومات

 

نحوه چینش و انتخاب ملزومات در اتاق نشیمن، موضوع دیگری است که در مشاوره دکوراسیون مورد توجه قرار می گیرد. خرید و نصب وسایلی که در اتاق نشیمن، اتاق خواب ها، آشپزخانه و سایر قسمت ها قرار می گیرند اگر حساب شده و دقیق نباشد، جذاب نخواهد بود. قبل از همه چیز، سبک دکوراسیون خانه تان را مشخص کنید و سپس با توجه به این سبک به خرید وسایل اقدام کنید. طبیعتا وسایلی که در بازار ملزومات سبک مدرن وجود دارد، با اسباب و اثاثیه های کلاسیک تفاوت زیادی دارند. مورد بعدی، انتخاب اکسسوری است. اکسسوری لوازم جانبی ای است که در کنار لوازم اصلی قرار گرفته و به زیبایی و کاربردی تر بودن آن کمک می کند.

در هنگام خرید اکسسوری، توجه نمایید که جای مناسب برای قرار دادن این وسیله را دارید یا خیر؛ اگر مکان مناسبی را داشتید، محصولی را خریداری نمایید که با سایر وسایل همخوانی داشته باشد. مثلا قرار دادن یک مجسمه مدرن مینیمال در کنار مبلمان کلاسیک سلطنتی، اصلا منطقی نیست. خرید وسایل خانه از فروشگاه های معتبر و مراکزی که به شما محصول اورجینال و باکیفیت ارائه می کنند نکته دیگری است. فروشگاه معماریان، یکی از مراکز فروش انواع لوازم دکوراسیون با قیمت های استثنائی است که بستر یک خرید امن و راحت را برای شما فراهم نموده است.

 

 

علیرضا شاکری
عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا