معماریان مگ

20 ایده الهام بخش برای چیدمان اتاق پذیرایی

چیدمان اتاق پذیرایی
چیدمان اتاق پذیرایی

چیدمان اتاق پذیرایی | 20 ایده چیدمان دکوراسیون اتاق پذیرایی | نمونه های چیدمان اتاق پذیرایی

چیدمان اتاق پذیرایی یک اصل بسیار مهم در هر خانه است. ساکنین خانه معمولا وقت زیادی را در این اتاق سپری می کنند و از این رو چیدمان اتاق پذیرایی را باید متناسب با سلیقه افراد خانه ساماندهی کرد. در این مقاله، به بررسی 20 ایده چیدمان اتاق پذیرایی و دکوراسیون داخلی پرداخته ایم و همراه با عکس آن ها را توضیح داده ایم. از شما بازدیدکننده محترم سایت معماریان دعوت می کنیم تا پایان مقاله “اصطلاحات معماری” همراه ما باشید و در صورت داشتن نظر، پیشنهاد و یا نقدی راجع به این مطلب، از طریق فرم انتهای صفحه به اطلاع ما برسانید.

 

 

قفسه های ساده

برای نگهداری کتاب های خود در مکانی امن و ایجاد نظم در میان آن ها، می توانید همانند شکل زیر از کتابخانه ای در اتاق پذیرایی خود استفاده کنید و کتاب ها را در آن طبقه بندی کنید.

قفسه های ساده - چیدمان اتاق پذیرایی
قفسه های ساده

 

آینه هشت ضلعی

یک آینه هشت ضلعی، مکمل خوبی برای زیبایی چیدمان اتاق پذیرایی خانه شما است. شما می توانید از این نوع آینه ها روی طاقچه استفاده کنید.

آینه هشت ضلعی - چیدمان اتاق پذیرایی
آینه هشت ضلعی

 

گلدان سرسبز در گوشه خانه

گوشه های دنج اتاق پذیرایی خود را با استفاده از ملزومات کاربردی، به نقاط کانونی خانه تبدیل کنید. در این نمونه قرار دادن یک گلدان نسبتا بزرگ در کنار میز قفسه ای نگهدارنده وسایل، ایده خلاقانه ای است که این بخش از خانه را مورد توجه قرار داده است.

گلدان سرسبز در گوشه خانه - چیدمان اتاق پذیرایی
گلدان سرسبز در گوشه خانه

 

 

آجرهای رنگی برای شومینه

شومینه ای کلاسیک با ظاهر آجر قدیمی به رنگ کرم، یادگاری از عناصر دهه 70 میلادی است که در این خانه بکار رفته است.

آجرهای رنگی برای شومینه- چیدمان اتاق پذیرایی
آجرهای رنگی برای شومینه

 

دکوراسیون آرام و روشن

سوزانا سیمونپیتی، طراح داخلی و ایده پرداز دکوراسیون این خانه می گوید: “من برای رنگ آمیزی این خانه از رنگ های ساده و تمیز استفاده کرده ام که نور طبیعی را منعکس می کند. رنگ هایی مثل آبی کمرنگ و خاکستری، ترکیب رنگ آرامش بخشی را در کنار رنگ سفید ایجاد کرده و پیشنهاد مدرن و فوق العاده ای برای رنگ آمیزی چیدمان اتاق پذیرایی می باشد.”

دکوراسیون آرام و روشن - چیدمان اتاق پذیرایی
دکوراسیون آرام و روشن

 

میز فلزی براق

ترکیب میز فلزی براق با مبلمان چوبی، یک ترکیب ایده آل است که به فضای شما عمق می بخشد و ظاهری الهام بخش دارد.

میز فلزی براق - چیدمان اتاق پذیرایی
میز فلزی براق

 

دکوراسیون مدرن شاداب

کیتی راسنفرد، طراح و ایده پرداز دکوراسیون این خانه است. وی می گوید: “در هر خانه یا اتاقی که دکوراسیون آن را طراحی می کنم، سعی در قرار دادن یک قطعه گرد در آن هستم. برای مثال در این مورد از میز شیشه ای چوبی استفاده کرده ام.” وی همچنین چند صندلی و مبل با رنگ مختلف را در کنار هم قرار داده که ترکیب آن ها با ملزومات دیگر این خانه مثل موکت و رنگ ها، بی نظیر است. از میزی که در میان اتاق پذیرایی این خانه قرار داده شده، می توان برای نوشیدن یک قهوه در کنار دوستان استفاده کرد.

دکوراسیون مدرن شاداب - چیدمان اتاق پذیرایی
دکوراسیون مدرن شاداب

 

دکوراسیون ساده و لوکس

کارلین نابلوچ، ایده پرداز این دکوراسیون است. در این دکوراسیون، از تلویزیون باریک دیواری استفاده شده که به نوعی صرفه جویی در فضا اتلاق می شود. همچنین گچبری های جذاب و قفسه هایی که داخل دیوار تعبیه شده اند، از دیگر نکات قابل توجه این دکوراسیون است.

دکوراسیون ساده و لوکس - چیدمان اتاق پذیرایی
دکوراسیون ساده و لوکس

 

استفاده از مبلمان مخملی

چه چیزی بیش از وجود یک مبلمان مخملی راحتی در اتاق نشیمن، احساس راحتی را در فضا ایجاد می کند؟ این دکوراسیون دلنشین به وسیله میز و مبلمان ساده و شیک تزئین شده است.

استفاده از مبلمان مخملی - چیدمان اتاق پذیرایی
استفاده از مبلمان مخملی

 

 

میز چوبی ساده

یک میز چوبی دوطبقه و ساده، ایده ای الهام بخش است که می توان از آن برای بهتر بنظر آمدن چیدمان اتاق پذیرایی استفاده کرد. همچنین بکارگیری گلدان و ملزومات تزئینی مثل کتاب، تابلو و غیره نیز از دیگر کارهایی است که در این راستا می توان انجام داد.

میز چوبی ساده - چیدمان اتاق پذیرایی
میز چوبی ساده

 

مبلمان راحتی لوکس

مبلمان راحتی با کوسن های زیاد، فضایی دلنشین و خانوادگی را در قسمت نشیمن اتاق پذیرایی خانه شما ایجاد می کند.

مبلمان راحتی لوکس - چیدمان اتاق پذیرایی
مبلمان راحتی لوکس

 

ترکیب رنگ فوق العاده دکوراسیون

رنگ های دراماتیک، می تواند فضای یک اتاق نشیمن را بزرگ تر نشان دهد. برای مثال در این نمونه، مبلمان قرمز سفید و دیوارهای آبی کاربنی در کنار شومینه سفید، ترکیب رنگ فوق العاده ای است که فضا را باز تر نشان می دهد.

ترکیب رنگ فوق العاده دکوراسیون - چیدمان اتاق پذیرایی
ترکیب رنگ فوق العاده دکوراسیون

 

مبلمان راحت تیره

مبلمان دنج و راحتی، لوستر تخم مرغی، تابلوی دیواری قرمز و پنجره ای با نورگیر عالی، از جمله ویژگی های این خانه کلاسیک است. رنگ های تیره مثل قهوه ای تیره و آبی تیره، در این اتاق نشیمن بیش از سایر رنگ ها استفاده شده است.

مبلمان راحت تیره - چیدمان اتاق پذیرایی
مبلمان راحت تیره

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه های خود هستید؟

شرکت معماریان، با مهندسین مجرب و حرفه ای در خدمت شماست.

برای تماس با مشاورین ما به صورت رایگان، کلیک کنید

044-33472342

 

عنصر ذخیره سازی مدرن

این قفسه ها، فضای خسته کننده دکوراسیون اتاق پذیرایی شما را از بین می برد. این قفسه ها، از جمله ملزومات کاربردی است که می توان وسایل مختلفی مثل اسباب بازی، کتاب و غیره در آن قرار دهید.

عنصر ذخیره سازی مدرن - چیدمان اتاق پذیرایی
عنصر ذخیره سازی مدرن

 

رد پای هنر در دکوراسیون

با استفاده از صندلی های ناهار خوری در اتاق نشیمن و یک دوربین به عنوان عنصر تزئینی، می توانید یک فضای بی نظیر را در گوشه ای از اتاق ایجاد کنید.

رد پای هنر در دکوراسیون - چیدمان اتاق پذیرایی
رد پای هنر در دکوراسیون

 

دکوراسیون خانوادگی

مبلمان سفیدی که در این خانه به کار رفته اند، دوام بالایی دارند و روکش های پلاستیکی آن، می توانند به راحتی تمیز شوند.

دکوراسیون خانوادگی - چیدمان اتاق پذیرایی
دکوراسیون خانوادگی

 

عناصر متفاوت در اتاق پذیرایی

دکوراسیون این خانه دارای نکات بسیاری است. فرش بکار رفته با طرح سنتی، دیوار های طرح آجر و تلویزیون بالای شومینه، سه مورد از ویژگی های منحصر به فرد این خانه هستند.

عناصر متفاوت در اتاق پذیرایی - چیدمان اتاق پذیرایی
عناصر متفاوت در اتاق پذیرایی

 

 

ترکیب دکوراسیون قدیم و جدید

با ترکیب ملزومات قدیمی و جدید، یک اتاق را به این شکل طراحی کنید. مبلمان این دکوراسیون از ترکیب عناصر قدیمی و جدید به این شکل درآمده و همچنین تابلوهای روی دیوار نیز، از همین قانون پیروی می کند.

ترکیب دکوراسیون قدیم و جدید - چیدمان اتاق پذیرایی
ترکیب دکوراسیون قدیم و جدید

 

دکوراسیون پرنور و دلنشین

در این خانه رویایی، مبلمان پرتعداد با نورگیر فوق العاده ای ادغام شده و محیطی دلنشین و خانوادگی را به وجود آورده است.

دکوراسیون پرنور و دلنشین - چیدمان اتاق پذیرایی
دکوراسیون پرنور و دلنشین

 

نورگیر فوق العاده

راحت ترین و سریع ترین روش برای روشنایی یک فضا، استفاده از منافذی است که نور خورشید را به محیط وارد کند. در این نمونه، یک درب بزرگ که به بالکن منتهی می شود وجود دارد؛ این درب، نقش نورگیر دکوراسیون خانه را برعهده داشته و باعث می شود ملزومات داخلی خانه بهتر و زیباتر دیده شود.

نورگیر فوق العاده - چیدمان اتاق پذیرایی
نورگیر فوق العاده

 

دکوراسیون رنگارنگ و جالب

میز شیشه ای و ملزومات رنگارنگی که در این اتاق پذیرایی بکار رفته است، شخصیت جالبی به این خانه داده و احساس یکنواختی را از این دکوراسیون دور کرده است.

دکوراسیون رنگارنگ و جالب - چیدمان اتاق پذیرایی
دکوراسیون رنگارنگ و جالب

 

ستون های بزرگ در دو طرف خانه

دو ستون که در دو طرف دکوراسیون این خانه قرار گرفته است، باعث ایجاد فضایی جذاب و متفاوت در این خانه شده است. این ستون ها همچنین نماد محکم بودن این خانه نیز است.

ستون های بزرگ در دو طرف خانه - چیدمان اتاق پذیرایی
ستون های بزرگ در دو طرف خانه

 

 

خانه ساحلی با دکوراسیون روشن

طیف رنگی استفاده شده در این خانه، منعکس کننده احساس زیبای دریا است. آبی کمرنگ و کرم، دو رنگ است که در این اتاق نشیمن بیش از سایر رنگ ها به چشم می خورد.

خانه ساحلی با دکوراسیون روشن - چیدمان اتاق پذیرایی
خانه ساحلی با دکوراسیون روشن

 

مبلمان راحتی یکسره

این آپارتمان کوچک در بروکلین، یک گنجینه است که می توانید ایده های بکار رفته در آن را بردارید. یکی از این ایده ها، استفاده از یک قطعه مبل یکسره بزرگ بجای چند قطعه مبل است. به این شکل اتاق نشیمن بزرگ تر دیده می شود و شما یک مبل خواهید داشت که واقعا دوست دارید روی آن بنشینید.

مبلمان راحتی یکسره - چیدمان اتاق پذیرایی
مبلمان راحتی یکسره

 

دکوراسیون کلبه روستایی

سارا ریچاردسون، طراح دکوراسیون این کلبه است. وی از یک آینه چوبی چوبی و یک کاشی عتیقه ای کاج برای صمیمی تر کردن این کلبه روستایی استفاده کرد.

دکوراسیون کلبه روستایی - چیدمان اتاق پذیرایی
دکوراسیون کلبه روستایی

 

چکیده آنچه در مقاله “چیدمان اتاق پذیرایی” گفته شد:

در مقاله ای که خواندید، 25 ایده زیبا و ساده را برای زیباتر شدن محیط اتاق پذیرایی شما معرفی کردیم که برخی از آنها به قدری ساده بود که خودتان هم میتوانستید آنرا طراحی و اجرا کنید؛ دکوراسیون و چیدمان اتاق پذیرایی از جمله بخش هایی است که زیبایی آن بسیار حائز اهمیت می باشد. حال اگر شما جزو افرادی هستید که دوست دارید یک دکوراسیون اتاق پذیرایی خاص و فوق العاده داشته باشید، میتوانید به ما اعتماد کنید. گروه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی معماریان با دارا بودن سالها تجربه کاری و بهره مندی از متخصصان این حوزه، مجری صفر تا صد طرح های دکوراسیون داخلی اتاق های شماست. برای ارتباط با مشاوران شرکت معماریان از شماره تلفن های درج شده روی سایت استفاده کنید.

تماس با شرکت معماریان

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید با شرکت معماریان همکاری داشته باشید، یا نظر و پیشنهادی نسبت به عملکرد بخش های مختلف سایت دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

از اینکه تا پایان این بخش از سایت، نگاه های زیبایتان را به ما هدیه داد از شما متشکریم. شما عزیزان می توانید به کمک منوی بالای سایت، از بخش های دیگر سایت نیز بازدید نمایید.

منبع: goodhousekeeping

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر