معماریان مگ

10 نکته مهم جهت بهبود دکوراسیون خانه شما

بهبود دکوراسیون منزل
بهبود دکوراسیون منزل

بهبود دکوراسیون منزل | با رعایت این 10 نکته، مشکلات دکوراسیون خود را برطرف کنید

برای بهبود دکوراسیون منزل نیاز است از رنگ آمیزی دیوار و نورپردازی گرفته تا نوع چینش مبلمان را در نظر بگیرید و اگر ایراداتی دارند آن ها را برطرف سازید. جهت بهبود دکوراسیون منزل توجه به اصول و استانداردهای دکوراسیون داخلی جزو موارد واجب است. در این مطلب به 10 نکته در راستای بهبود دکوراسیون منزل اشاره کرده ایم.  از شما بازدیدکننده محترم سایت معماریان دعوت می کنیم تا پایان مقاله “بهبود دکوراسیون منزل” همراه ما باشید و در صورت داشتن نظر، پیشنهاد و یا نقدی راجع به این مطلب، از طریق فرم انتهای صفحه به اطلاع ما برسانید.

رنگ دکوراسیون تان را در آخرین مرحله انتخاب کنید

رنگ، چیزی است که نمی توان بهترین حالت آن را پیش بینی کرد. بسیاری از صاحبان خانه، رنگ دیوارها و سقف خانه شان را قبل از ورود به خانه جدید مشخص می کنند که این کار اصلا درست نیست. ممکن است شما رنگی را برای خانه قبلی خود استفاده می کردید که این رنگ اصلا مناسب خانه جدیدتان نیست. بهترین حالت رنگ بندی خانه شما وقتی مشخص می شود که لوازم اصلی خانه که شامل مبل، پرده و فرش است را قرار داده و سپس با توجه به نور موجود و نورپردازی محیط، به انتخاب رنگ مناسب و سپس رنگ آمیزی دیوارها بپردازید. اگر مایلید‌ به نکات جالب و کاربردی در زمینه نقاشی ساختمان دسترسی داشته باشید، لینک زیر را دنبال کنید:

ده ها هزار رنگ در طیف های مختلف سرد و گرم وجود دارد که هرکدام مناسب محیطی با ویژگی های خاص است. منابع نوری در هر خانه با خانه دیگر متفاوت می باشد و این یعنی ممکن است رنگی که در خانه شما زیبا است، در خانه دیگر اصلا مناسب نباشد. بهترین کار انتخاب لوازم داخل منزل و چیدن آن ها و سپس انتخاب و رنگ آمیزی است.

رنگ دکوراسیون تان را در آخرین مرحله انتخاب کنید - بهبود دکوراسیون منزل
رنگ دکوراسیون تان را در آخرین مرحله انتخاب کنید

 

 

تابلوها و آثار هنری تان را در محل خوبی از دیوار نصب کنید

تابلوها و آثار هنری ای که در منزل استفاده می کنید، بایستی حتما ویژگی ها و شرایطی داشته باشند که محیط خانه شما را زیباتر کنند. برای رسیدن به درجه خوبی از جذابیت تابلوهای عکس یا نقاشی در منزل، نیاز است مواردی را رعایت کنید. یکی از این موارد، انتخاب نقطه صحیح تابلو روی دیوار است. به گونه ای که با متوسط سطح دید افراد برابر باشد. خط دید انسان، حدود یک و نیم متر است و این ارتفاع ارتفاع خوبی برای نصب تابلو به شمار می رود.

همچنین در هنگام نصب تابلو، به بلندی و ارتفاع سقف نیز توجه کنید. اگر سقف بلندی دارید تابلو را به صورت عمودی و اگر ارتقاع سقف شما خیلی زیاد نیست، از تابلوهای افقی استفاده نمایید. همچنین به فاصله تابلوها از یکدیگر توجه کنید. هر تابلو بایستی ۱۵ تا ۲۵ سانتی متر به طور معمول از تابلو کناری خود فاصله داشته باشد. به این نکته نیز توجه کنید که تابلوها کج یا زاویه دار نباشند. این کار را می توانید به کمک شخص دیگری انجام دهید.

تابلوها و آثار هنری تان را در محل خوبی از دیوار نصب کنید - بهبود دکوراسیون منزل
تابلوها و آثار هنری تان را در محل خوبی از دیوار نصب کنید

 

برای چیدمان مبلمان تان در اتاق پذیرایی اهمیت زیادی قائل باشید

چیدمان دکوراسیون اتاق پذیرایی، از آن دسته مواردی است که در بهبود دکوراسیون منزل باید توجه زیادی به آن شود. این محیط، محیطی است که افراد بیشترین زمان روز را در آن سپری می کنند و اگر دکوراسیون اتاق پذیرایی خیلی شلوغ یا خیلی خلوت باشد، ساکنین دچار مشکلاتی می شوند. دکوراسیون شلوغ باعث سردرگمی و بی نظمی می شود و به قول معروف مجال تکان دادن به شما نمی دهد. همینطور دکوراسیون خیلی خلوت نیز خسته کننده است و جذابیت خاصی ندارد.

ما باید دکوراسیون را طوری تنظیم کنیم که تعادل حفظ شود. نحوه صحیح انتخاب و چیدمان مبل در منزل، یکی از عوامل مهم در جذابیت دکوراسیون است. رنگ مبلمان شما باید با فرش تان همخوانی داشته و چیدمان ظاهری آن به شکلی باشد که علاوه بر راحتی، نمای خوبی نیز داشته باشد. توجه به فاصله میان هر مبل، قرار دادن صحیح مبل سه نفره، تک نفره، صندلی های میزبان و میز عسلی در اتاق پذیرایی و توجه به سبک مبل، باعث می شود چیدمان مبل شما استاندارد و اصولی باشد.

برای چیدمان مبلمان تان در اتاق پذیرایی اهمیت زیادی قائل باشید - بهبود دکوراسیون منزل
برای چیدمان مبلمان تان در اتاق پذیرایی اهمیت زیادی قائل باشید

 

به موقعیت مبل و فرش نسبت به یکدیگر توجه کنید

توجه به نحوه چیدمان مبلمان و قرارگیری فحش ها، یکی از مواردی است که در بهبود دکوراسیون منزل مورد توجه قرار می گیرد. فرش و مبل، به روش های مختلفی می توانند نسبت به هم قرار بگیرند. حالت اول به گونه ای است که تمام مبل ها و عسلی روی فرش قرار بگیرند. در این حالت اندازه فرش باید به قدری باشد که وقتی‌ مبلمان روی آن قرار گرفت، فاصله خوبی بین آن ها برقرار باشد. حالت بعدی قرار گرفتن بخشی از مبلمان روی فرش است. به این ترتیب که فقط پایه های جلویی مبلمان به همراه عسلی ها روی‌ فرش‌ باشد. حالت سومی هم وجود دارد دارد که در آن هیچ بخشی از مبلمان روی فرش قرار نمی گیرد. این حالت مناسب خانه های بزرگی است که سطح زمین شان کف پوش یا سرامیک بوده و دارای فرش های کوچکی هستند که وسط اتاق قرار می گیرد.

به موقعیت مبل و فرش نسبت به یکدیگر توجه کنید - بهبود دکوراسیون منزل
به موقعیت مبل و فرش نسبت به یکدیگر توجه کنید

 

 

ایده های جدید و خلاقانه را بکار ببرید

استفاده از ایده های تکراری در دکوراسیون، آن را خسته کننده و بی روح می کند. حتما سعی کنید از ایده های اختصاصی در خانه خود استفاده کنید تا فضای خانه را شاد و پرطراوت نگه دارید. بکارگیری تم های مختلف در فصل های مختلف می تواند فضای زندگی شما را دلپذیر تر از همیشه کند. همچنین رنگ های شاد و پرانرژی نظیر آبی، بنفش، قرمز و غیره به عنوان رنگ های شاد به شما پیشنهاد می شود.

ایده های جدید و خلاقانه را بکار ببرید - بهبود دکوراسیون منزل
ایده های جدید و خلاقانه را بکار ببرید

 

محلی را برای جلب توجه ها تزئین و آماده کنید

در هر دکوراسیونی، برخی از قسمت ها حالتی جلب توجه کننده به خود می گیرند. در خانه ای ممکن است این محل آشپزخانه باشد، در خانه ای میز تلویزیون و در خانه دیگر تابلوهای روی دیوار یا حتی شومینه. کاری که شما می توانید در جهت بهبود دکوراسیون منزل تان انجام دهید این است که این نقاط را در خانه خود پیدا کرده و آن ها را به کمک عناصر تزئینی جذاب، چشم نواز کنید. با تعبیه همچین مکانی، تمام بخش ها و وسایل دیگر نقش ثانویه را در دکوراسیون می گیرند.

این ایده برای خانه هایی که دکوراسیون مجلل و شلوغی نداشته و قصد دارند خانه شان تحسین برانگیز باشد. بسیار مناسب و کاربردی است. البته شایان ذکر است می توان نقاط جلب توجه کننده را در هر قسمت از خانه نیز بکار برد. مثلا در اتاق تخت خواب را، در آشپزخانه یخچال و در اتاق نشیمن تابلوهای روی دیوار را محلی برای جلب توجه ها قرار داد.

محلی را برای جلب توجه ها تزئین و آماده کنید - بهبود دکوراسیون منزل
محلی را برای جلب توجه ها تزئین و آماده کنید

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون خانه تان هستید؟

طراحان دکوراسیون ما در خدمت شما هستند

برای تماس با مشاورین ما به صورت رایگان، کلیک کنید

044-33472342

 

خطوط دید مستقیم را حتما در نظر داشته باشید

نقطه کانونی هر بخش از خانه باید متفاوت با بخش دیگر باشد. بهترین محلی که می تواند نقاط کانونی دکوراسیون را بیش از پیش در چشم قرار دهد، روبروی‌ ورودی است. این محوطه، محوطه ای است که در‌ ابتدای ورود هر شخص به یک فضا، با آن روبرو می شود.

خطوط دید مستقیم را حتما در نظر داشته باشید - بهبود دکوراسیون منزل
خطوط دید مستقیم را حتما در نظر داشته باشید

 

دکوراسیون تان را نوسازی کرده و تغییر دهید

زیر و بم دکوراسیون خود را تحت نظر داشته باشید و مواردی که دیگر کاربردی در خانه شما ندارند را بیرون بیاندازید. این کار به عنوان نوسازی در نظر گرفته می شود و در آن وسایلی که دیگر با دکوراسیون شما همخوانی ندارند کنار گذاشته می شوند. هنگام انجام این کار، بسیاری از یادگاری ها، عتیقه جات و این گونه وسایل بدون در نظر گرفتن اهمیت شان از نظر معنوی، باید تعویض شده و لوازم نو جای آن ها را بگیرد. البته در نوسازی وسایل و بهبود دکوراسیون منزل، بایستی تعادل را برقرار سازید و این بدان معنی ‌است که تمام وسایل قدیمی نباید کنار گذاشته شوند. بلکه با در نظر گرفتن شرایط مختلف، این وسایل تعویض یا تعمیر شوند.

دکوراسیون تان را نوسازی کرده و تغییر دهید - بهبود دکوراسیون منزل
دکوراسیون تان را نوسازی کرده و تغییر دهید

 

 

ملزومات در فروشگاه را با ملزومات در خانه مقایسه نکنید

چیزی که در فروشگاه خوب به نظر می رسد ، ممکن است در چیدن دکوراسیون منزل شما مانند یک غول بی شاخ و دم باشد. یا اینکه آنقدر کوچک باشد که دیده نشود. بنابراین یادتان باشد که همیشه مقیاس و نسبت ها را در نظر بگیرید.
گاهی اوقات نیز چیزهایی که جداگانه ممکن است به چشم نیایند، در ترکیب با هم یک اثر چشمگیر را به وجود می آورند.

ملزومات در فروشگاه را با ملزومات در خانه مقایسه نکنید - بهبود دکوراسیون منزل
ملزومات در فروشگاه را با ملزومات در خانه مقایسه نکنید

 

نورپردازی خانه شما، شخصیت آن را نشان می دهد

مثلا در یک آشپزخانه ، زیر کابینت ها می توانند یک منبع نوری داشته باشند ، به آثار هنری از بالا نور بتابد و فضای داخلی کابینت ها هم با یک منبع نوری دیگر روشن شده باشد. یک منبع روشنایی مرکزی به تنهایی مانند لوستر نمی تواند نتیجه چشمگیری داشته است.

طراحان حرفه ای برای ایجاد علاقه و تنوع از لایه های نوری متنوع بهره می گیرند. در اتاقی که همه چیز در آن به طور مساوی روشن است، هیچ چیزی جلب توجه نمی کند. یک یا حتی دو نقطه کانونی انتخاب کنید و آنها را برجسته کنید. در صورت تمایل می توانید از منابع کم نور مثل چراغ های رو میزی یا آباژور نیز استفاده کنید.

نورپردازی خانه شما، شخصیت آن را نشان می دهد - بهبود دکوراسیون منزل
نورپردازی خانه شما، شخصیت آن را نشان می دهد

 

طراحی دکوراسیون داخلی منزل توسط شرکت معماریان

شرکت معماریان، با بیش از یک دهه سابقه موفق در امر طراحی و معماری پروژه های گوناگون، توانسته است در طول این مدت ده ها نمونه کار مختلف را به نام خود ثبت کند. این شرکت با شعار کسب رضایت حداکثری مشتریان و با هدف ایجاد بهترین عملکرد در پروژه ها، خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه کند؛ مهم ترینِ این خدمات معماری، ساخت و طراحی فضاهای گوناگون است. این خدمات به صورت کاملا اختصاصی است که توسط متخصصین مجرب که در راس آن ها مهندس آریان قرار دارد انجام می شود.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر