معماریان مگ

بررسی نکاتی مهم در زمینه نقاشی ساختمان

نکات مهم در نقاشی ساختمان
نکات مهم در نقاشی ساختمان

نکات مهم در نقاشی ساختمان | برای رنگ آمیزی ساختمان چه نکاتی را رعایت کنیم؟

نکات مهم در نقاشی ساختمان شامل مواردی است که پیش از انجام کار، در حین کار و پس از تحویل کار باید در نظر گرفت. برخی از نکات مهم در نقاشی ساختمان به صورت ساده ای قابل انجام است. انتخاب بهترین رنگ نیز جزو مواردی است که در نکات مهم در نقاشی ساختمان باید در نظر داشت. از شما همراهان عزیز و متحرم معماریان دعوت می کنیم تا پایان همراه ما بوده و اگر نظری راجع به این مقاله دارید از طریق بخش نظرات انتهای مطلب با ما در میان بگذارید.

مقدمه ای بر مقاله نکات مهم نقاشی ساختمان

در دنیای امروز، نیاز به محیطی آراسته و مرتب بیش از پیش احساس می شود. از همین رو نقاشی ساختمان بسیار مهم شده و افراد زیادی روی به آن می‌ آورند. این اهمیت، در فضای خانه و محل کار اثر خود را نشان می دهد. درصد زیادی از افراد جامعه ساعات زیادی را به کار اختصاص می دهند. بدیهی است نیاز به بودن در ‌محیطی که باعث رفع خستگی آن ها شده و تنش های روزانه را از آن ها دور کند، یکی از واجباتی است که باید رعایت شود. بهبود این گونه فضاها با استفاده از نقاشی ساختمان و رنگ آمیزی فضاهای گوناگون از جمله دیوار و پنجره با توجه به سلیقه ی هر فرد یکی از راه‌های مطلوبی است که مارا به خواسته خود می رساند.

نکات مهم نقاشی ساختمان
نکات مهم نقاشی ساختمان

 

 

قبل از شروع به نقاشی ساختمان چه نکاتی را باید در نظر داشت؟

قبل از اینکه شروع به نقاشی کردن محیط داخلی خانه خود کنید، اگر به عنوان نقاش این نکات ساده و در عین حال بسیار کاربردی را در نظر بگیرید در پایان کار با مشتری خود مشکلی نخواهید داشت؛ لذا توصیه می شود این نکات مهم در نقاشی ساختمان را هنگام نقاشی ساختمان و فضای داخلی خانه تان در نظر داشته باشید.

 • قبل از شروع کار نقاشی، حتما اطمینان حاصل شود که گچ روی دیوار به طور کامل قبل از شروع رنگ کاری خشک شده باشد و حتی ذره ای قسمتی از آن نم یا خیس نباشد. خشک نبودن گچ باعث می شود اثر رنگ روی دیوار از بین برود.
 • هر گونه نشتی، جای نم و پستی و بلندی بر روی در و دیوار به طور کامل پاک شود تا رنگ آمیزی دیوار دچار مشکل نشود.
 • تمام صفحات کلید برق را جدا کرده و همه سوکت ها و سوئیچ ها را با نوار پوشش دهید. به طوری که سطح دیوار کاملا مسطح باشد و هنگام رنگ آمیزی دیوارها، قلم رنگ باعث خراب شدن این ملزومات نشود.

رعایت نکات مهم در نقاشی ساختمان چه اهمیتی دارد؟

در نظر گرفتن کات مهم در نقاشی ساختمان باعث می شود در آخر کار، شما طرحی بدو نقص را تحویل مشتریان داده و رضایت آن ها جلب کنید. برخی دیگر از مواردی که قبل از شروع کار باید در نظر داشت عبارتند از:

 • رنگ های براق و نیمه براق نیز گزینه های خوبی هستند و نسبت به شستشو دارای مقاومت هستند. از این رنگ ها بیشتر در محیط های اداری، آموزشی و بیمارستان ها استفاده می شود. این رنگ ها کاربرد زیادی در منزل ندارند
 • یادتان باشد قبل از اینکه شروع به نقاشی ساختمان تان کنید، وسایل تان را در گوشه ای جمع کرده و روی آن ها را بپوشانید تا رنگ روی آن ها پاشیده نشود.
 • لوسترهای خانه تان را داخل جعبه قرار داده و دور پایه و دستگیره مبلمان تان را با استفاده از نایلون یا روزنامه پوشش دهید. همچنین دستیگره درب و کابینت را نیز بپوشانید.
 • پوشاندن سطح زمین در منزل تان با استفاده از نایلون های مخصوص، باعث می شود قطرات رنگ در کف خانه شما پدیدار نشده و تمیز بماند. پاک کردن قطرات رنگی که روی سطح زمین ریخته شده اند، کار سختی است که معمولا با سمباده انجام می شود.
قبل از شروع به نقاشی ساختمان چه نکاتی را باید در نظر داشت؟
قبل از شروع به نقاشی ساختمان چه نکاتی را باید در نظر داشت؟

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان خود هستید؟

پروژه های خود را به ما بسپارید

برای تماس با مشاورین ما به صورت رایگان، کلیک کنید

044-33472342

 

نکاتی‌ پیرامون روش های انتخاب درست رنگ

شما به عنوان صاحب خانه یا یک شغل، حتما باید این نکته را در نظر داشته باشید که با طراح دکوراسیون داخلی خانه یا محل کارتان به صورت کامل و دقیق گفت و گو کرده و وی را در جریان ایده های ذهنی خود بگذارید. یک طراح داخلی می تواند کمک زیادی به انتخاب رنگ اصولی محیط داخلی شما بکند؛ اگر شما بدون مشورت و بدون در نظر گرفتن طراح دکوراسیون اقدام به نقاشی ساختمان کنید، ممکن است دچار مشکل شوید. مواردی وجود دارد که به شما کمک می کند بهترین رنگ را برای فضای داخلی خود انتخاب کنید.

برخی از نکات مهم در نقاشی ساختمان عبارتند از:

 • رنگ سفید، رنگی است که در اغلب موارد جهت نقاشی سقف استفاده می شود. بنابراین رنگ سقف خانه تان را بدون توجه به رنگ اصلی رنگ آمیزی کنید.
 • انتخاب رنگ بر اساس ملزوماتی مثل مبلمان و پرده، یکی از راه های سریع انتخاب رنگ خانه می باشد.
 • در بسیاری از کارها و شغل ها، رنگ هایی که بر پایه آب می باشند بهترین گزینه برای انتخاب به شمار می روند. چرا که این نوع رنگ ها قابلیت خشک شدن سریع تر نسبت به سایر موارد را دارا می باشند.
 • انتخاب رنگ بر اساس گروه سنی و ویژگی های شخصیتی افراد، می تواند صورت پذیرد. برای مثال رنگ آبی معمولا در اتاق پسران نوجوان دیده می شود و رنگ صورتی کمرنگ، رنگی است که دختران علاقه زیادی به آن دارند.
 • رنگ های براق و رنگ های نیمه براق، دو نوع رنگ هستند که در مقابل شست و شو مقاوم بوده و استفاده کنندگان زیادی دارند.

برای اینکه بهترین نتیجه را در رنگ آمیزی ساختمان داشته باشید..

 • به اثرات رنگ توجه کنید. رنگ هایی مثل آبی و زرد رنگ های تسکین دهنده ای هستند. رنگ نارنجی برای نقاشی آشپزخانه و اتاق غذاخوری بسیار عالی است. رنگ قرمر رنگی پرانرژی و محرک است که ذهن را به تکاپو وا می دارد. همچنین استفاده از رنگ بنفش ملایم می تواند محیط شما را بسیار رویایی و عاشقانه کند.
 • نوعی دیگر از رنگ ها وجود دارند که به رنگ های مخملی معروف هستند. این رنگ ها گزینه های بسیار خوبی برای نقاشی ساختمان به شمار می روند. به علاوه، تمیز کردن سطوحی که از این نوع رنگ بهره مند هستند، کار آسانی است.
 • استفاده از رنگ فلات در اتمام کار برای پنهان کردن عیوب جزئی در روی سطوح دیوار می تواند به کمک افراد بیاید؛ اما دقت نمایید که این رنگ ها درخشش نداشته و به همین دلیل بسیاری از صاحبان خانه و مشاغل، از این رنگ در محیط خود استفاده نمی کنند.
 • رنگ های ساتن، برای گرم نگه داشتن محیط انتخاب بسیار مناسب و عالی ای می باشد.
نکاتی‌ پیرامون روش های انتخاب درست رنگ
نکاتی‌ پیرامون روش های انتخاب درست رنگ
بهترین روش های انتخاب رنگ ساختمان
بهترین روش های انتخاب رنگ ساختمان

 

صاف کردن رنگ در نقاشی ساختمان

تخمین مقدار مورد نیاز رنگ برای پوشش دیوار به طور کلی هر کیلو رنگ روغنی ۴ الی ۶ متر مربع را پوشش می دهد و هر کیلو رنگ پلاستیک با توجه به سطح زیر کار از ۶ الی ۸ متر مربع را پوشش می دهد. اگر رنگ مورد نیاز برای نقاشی ساختمان تان را نقاش تهیه می کند، حتما به این نکته توجه کنید که او از رنگ صاف استفاده کند. برخی از نقاش ها رنگ هایی که از پروژه های قبلی شان باقی مانده است را برای رنگ آمیزی پروژه شما استفاده می کنند. این رنگ ها ممکن است مرغوبیت لازم را نداشته و به مرور زمان و قرار گرفتن در معرض هوا، دچار مشکلاتی شوند. همچنین به نقاش خانه تان گوشزد کنید که رنگ را صاف کند تا رنگ دچار برجستگی و رویه بستن نشود.

اهمیت نقاشی در ظاهر ساختمان

بنا بر اعتقاد بسیاری از روانشناس های داخلی و خارجی، محیط کار افراد نیز بایستی دارای دکوراسیون داخلی مطلوب و مناسب باشد. زیرا ظاهر خوب و استاندارد در راندمان و کیفیت کار تاثیر مستقیمی دارد. به همین دلیل افرادی که برای کیفیت و راندمان کار خود اهمیت ‌قائل اند، همواره سعی کرده اند که محیطی زیبا، مناسب و کاربردی برای پرسنل خود فراهم کنند. نقاشی ساختمان یکی از راه هایی است که باعث می شود محیط کار جذاب شود. از این رو رعایت نکات نقاشی ساختمان نیاز هر صاحب خانه و صاحب کاری است که قصد دارد فضای داخلی را به بهترین نحو صورت دهد.

طراحی دکوراسیون داخلی منازل با بهترین رنگ آمیزی توسط شرکت آریان
طراحی دکوراسیون داخلی منازل با بهترین رنگ آمیزی توسط شرکت آریان

طراحی دکوراسیون داخلی منازل با بهترین رنگ آمیزی توسط شرکت معماریان

آتليه معماری و طراحی دکوراسيون معماریان، با بيش از سیزده سال فعاليت و تجربه کار موفق در زمينه معماری و طراحی دکوراسيون داخلی منزل، مجری ۰ تا ۱۰۰ پروژه های چيدمان دکوراسيون منزل شماست. اين شرکت، از پرسنل مجرب و کارکشته ای بهره می برد که سال هاست فعالیت خود را در زمینه های گوناگون طراحی دکوراسیون داخلی و معماری منازل، انجام می دهند. شرکت معماریان با تضمين کيفيت بالا، خوش قولی و تحويل بهترين نتيجه، شما را در انجام پروژه های مختلف معماری و طراحی دکوراسیون داخلی ياری می کند.

نمونه کارهای مختلفی که برخی از آن ها در سايت قرار داده شده، بيانگر کيفيت کار شرکت معماریان می باشد. رضايتمندی مشتريان از نتيجه کار، اولين فاکتور در انجام کار اين شرکت است و تمام سعی پرسنل و مهندسان آريان بر اين است که بهترين نتيجه حاصل آيد.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر