معماریان مگ
نکات مهم در هنگام خرید خانه کنار دریا

مهمترین مواردی که هنگام خرید خانه کنار دریا باید رعایت شود

اگر به زندگی در خانه رویایی نزدیک آب ها فکر می کنید، باید بدانید که این تجربه ای عالی و آرامش بخش برای شما خواهد بود. زندگی در نزدیکی دریاها و اقیانوس ها مزایای بسیاری دارد. مسلما شیوه ی زندگی صاحب خانه های این خانه های ساحلی با شیوه زندگی صاحب خانه های معمولی متفاوت است. زندگی در کنار آب حتی می تواند استرس را کاهش دهد و زندگی سالم تری را فراهم کند. اگر شما میخواهید یک خانه در کنار دریا بخرید، مواردی وجود دارد که باید در هنگام خرید دقت کنید. امیدواریم این نوشته در مورد خانه های ساحلی برای شما مفید باشد و شما را در خرید مناسب ترین خانه کنار دریا راهنمایی کند.

زندگی در کنار دریا و اقیانوس

مزایای زندگی در خانه کنار دریا

در یک خانه کنار دریا شما می توانید به سادگی بیرون بروید و از مناظر زیبای دریا و یا اقیانوس در غروب آفتاب لذت ببرید. این خانه ها همانند هتل های لوکس از مزایای زیادی برخوردارند. شما همچنین می توانید فعالیت و تفریحاتی از قبیل اسکی روی آب، شنا، ماهی گیری، جت اسکی، رفتینگ، قایق رانی، و … داشته باشید. در برخی موارد، شما حتی می توانید قایق و کشتی خود را در اسکله شخصی خود نگه دارید. بدین ترتیب شما فقط از امکاناتی که آب ها برای شما ارائه می دهند، لذت می برید.

مزایای خانه های کنار دریا

این زندگی در نزدیکی آب به شما احساس آرامش میدهد. کیفیت هوا به طور طبیعی در کنار آب نیز بهتر و پاکتر است. شما همچنین می توانید برای حفظ حریم خصوصی خود خانه را با ساحلش، درخواست کنید. در یک خانه کنار دریا احتمالا با همسایگان پر سر و صدا و یا خانه های جدید ساخته شده که برای شما مزاحمت ایجاد کنند، مواجه نخواهید شد. خانه های رو به دریا و اقیانوسها اغلب برای لذت بردن از خارج از منزل انتخابی عالی هستند. از پیاده روی در جنگل گرفته تا قدم زدن در ساحل خانه ی کنار اقیانوس اطلس، همه مواردی هستند که این خانه ها را جذاب تر می کنند. اگر شما عاشق خارج از منزل، زندگی ساحلی برای شما مناسب است.

 تعمیر و نگهداری خانه های کنار دریا

در خانه های ساحلی باید انتظار داشته باشید که تعمیر و نگهداری کمی گسترده تر از خانه هایی است که در نزدیکی آب واقع نمی شوند. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید نظارت بیشتر بر مراقبت ها و اقدامات احتیاطی بسته به اینکه در آن زندگی می کنید، داشته باشید. اگر شما در نزدیکی اقیانوس زندگی می کنید، نمک از اقیانوس می تواند به برخی از مواد و مصالح آسیب برساند، بنابراین آمادگی برای آن قبل از ساخت و یا هنگام خرید ضروری است. البته، سیل و تند بادها و غیره نیز می تواند اتفاق بیفتد. بنابراین نگهداری از این خانه ها ممکن است کمی مالیات بیشتری بطلبد، اما بسیاری از صاحبان خانه های کنار دریا بر این باورند که ارزش زندگی ساحلی را دارد.

زندگی آرام در خانه کنار دریا

یافتن متخصص معاملات ملکی برای خرید خانه کنار دریا

همانند هر کاردیگر، خرید خانه نیز نیاز به کمک گرفتن از یک متخصص دارد. در این مورد، یک عامل املاک و مستغلات که تخصص در ویژگی های اسکله و زندگی خانه های ساحلی دارد، در انتخاب مناسب ترین خانه کنار دریا شما را راهنمایی خواهد کرد. با در نظر گرفتن تمام جنبه های فروش و خرید یک خانه کنار دریا ، داشتن یک نماینده املاک با تجربه برای این نوع از سرمایه گذاری امری حیاتی است. به عنوان مثال، بسیاری از خانه های ساحلی برای فروش دارای یک جداره نصب شده هستند که این مانعی دست ساخته است. نصب و تعمیر این جداره ها می تواند بسیار گران باشد. مشاور و نماینده ی املاک شما باید بتواند با یک بازرس خانه، مناسب برای چنین پروژه ای، ارتباط برقرار کند. همچنین موارد زیادی وجود دارد که یک نماینده یا متخصص در املاک ساحلی می باشد، قادر به کمک خواهد بود.

خرید و فروش خانه های ساحلی

بیمه ی یک خانه کنار دریا

بیمه خانه های ساحلی معمولا گران تر از خانه های دیگر است. این به خاطر خطرات ناشی از بلاهای طبیعی مانند سیل، طوفان ها و غیره است که اغلب با زندگی ساحلی ارتباط دارد. سیل، و آسیب های ناشی از طوفان معمولا در بیمه های صاحب خانه به طور کامل پوشش نمی شود. با زندگی در نزدیک آب نیز، خانه شما بیشتر به این نوع خطرات و آسیب ها حساس است. بنابراین، شما احتمالا نیاز به بیمه ای کامل شامل تمام موارد باد، سیل، و … را دارید. محاسبه قیمت این بیمه ها قبل از انتخاب یک خانه کنار دریا به شما در درک مقدار پرداخت ماهیانه بیمه کمک خواهد کرد. احتمالا بیمه می تواند بیش از مبلغی که برای شما برای وام های خود پرداخت می کنید، میپردازد. بنابراین مهم است که هزینه اش را از قبل بدانید.

شرایط خانه های کنار دریا در زندگی ساحی

 صرفه جویی در هزینه ها با مالکیت مشترک خانه های ساحلی

هنگامی که شما یک خانه کنار دریا را با مالکیت مشترک خریداری می کنید، در واقع هزینه های اصلی زندگی در ساحل را با همسایگان خود به اشتراک می گذارید. بخش عمده ای از هزینه های زندگی در ساحل، مربوط به زمین است که بین همه صاحبان تقسیم می شود. این به معنی این است که داشتن یک واحد در مجتمع مسکونی ساحلی مقرون به صرفه ترین راه برای داشتن یک محل ساحلی است. البته جنبه های دیگری نیز برای خرید یک ملک مشترک وجود دارد، بنابراین بار دیگر توصیه می شود از یک متخصص راهنمایی بگیرید. یکی از بزرگترین تفاوتهای بین خرید ملک مشترک و یک ملک واحد، بررسی اسناد مستقل است. یکی از پرطرفدارترین و مقرون به صرفه ترین مقصدها برای فضاهای ساحلی پاناما سیتی بیچ است که با هجوم زیادی از گردشگران مواجه است. مردم در این سواحل برای تعطیلات آپارتمان و یا ملک مشترک اجاره میکنند.

اجاره و خرید خانه کنار دریا و دریاچه ها

تقاضا و ارزش زیاد خانه کنار دریا

مزیت دیگری که باید درهنگام خرید ملک کنار اسکله مورد توجه قرار دهید، ارزش فروش مجدد آن است. اگر شما در این مورد فکر می کنید، تنها چندین ویژگی خانه کنار دریا کافی است. به این دلیل عرضه محدود، خانه های واقع در امتداد ساحلی بسیار ارزشمند و مطلوب هستند. اگر به فروش خانه خود و یا حتی اجاره دادن آن در تعطیلات فکر می کنید، احتمالا این کار درآمد زیادی برایتان به ارمغان می آورد. بنابراین در کل، املاک ساحلی شما می تواند به عنوان یک سرمایه گذاری بزرگ برای آینده خدمت کند.

خرید و فروش خانه های ساحلی

نتیجه گیری

به طور کلی صاحب یک خانه کنار دریا بودن چیزی است که اکثر مردم به دنبال آن هستند. به طوریکه در آگهی های خرید و فروش خانه این ملک ها در اولویت قرار می گیرند. حقیقت این است که اگر شما یک جزء کوچک از املاک و مستغلات در ساحل میخواهید، یک آپارتمان یا ملک با ساحل مشترک، راهی بسیار مقرون به صرفه برای این شیوه ی زندگی است. خلاصه اینکه زندگی یک خانه کنار دریا ، چه این خانه لوکس باشد و چه کلبه ای کوچک برای تعطیلات چند روزه، تجربه ای عالی برای دوستداران طبیعت است.

زندگی در دل طبیعت با خرید خانه کنار دریا

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر